برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تبر لویاتان یا تیغه‌های آشوب؟ مقایسه اسلحه کریتوس در بازی God of War Ragnarok

یخ در مقابل آتش جهنم

تبر لویاتان یا تیغه‌های آشوب؟ مقایسه اسلحه کریتوس در بازی God of War Ragnarok ۲۰ ۱۹ دی ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک
اسلحه کریتوس در بازی God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarok باز هم دو اسلحه معروف کریتوس (Kratos) را در اختیار او قرار می‌دهد تا دشمنان را سلاخی کند، اما شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

در طول کل سری خدای جنگ، کریتوس سلاح مختلفی را به دست گرفته است که شاید اولین آن در دورانی که به عنوان سرباز در اسپارتان خدمت می‌کرد، یک نیزه و سپر یونانی باشد. با این وجود سلاحی که کریتوس بیشتر از همه با آن شناخته می‌شود، تیغه‌های آشوب یا همان Blades of Chaos هستند؛ دو تیغه از اعماق جهنم که قدرت آتش آن‌ها ابدی است. با این وجود از همان دوره عرضه God of War 2018، ما دیدیم که کریتوس دیگر از تیغه‌های خود (حداقل تا اواسط داستان) به عنوان سلاح اصلی استفاده نمی‌کند و یک تبر یخی، به نام لویاتان (Leviathan Axe) را به آن ترجیح می‌دهد.

با این وجود، پس از جلو رفتن در داستان، تیغه‌ها مجددا به دست می‌آیند و جالب‌تر اینکه در عنوان Ragnarok نیز کریتوس آن‌ها را در کلبه کوچکی که دارد نگه داشته است. به همین دلیل نیز در هر دو بازی، شما می‌توانید از هرکدام از این دو سلاح که می‌خواهید استفاده کنید. با این حساب، انتخاب شما کدام است؟

تیغه‌های آشوب یا تبر لویاتان؟

آرشیو پرسش و پاسخ

درحال لود ... درحال لود ...

درباره تبر لویاتان

تبر لویاتان در بازی‌های سری خدای جنگ در جهان اساطیری نورس، سلاح اصلی کریتوس به شمار می‌روند. این تبر پیش از اینکه کریتوس به این جهان سفر کند، توسط سیندری (Sindri) و براک (Brok) ساخته شده و پیش از کریتوس، دست فردی به نام گاردین (Guardian) بوده است؛ جاینتی که به اسم لافی (Laufey) شناخته می‌شده و با کریتوس وصلت می‌کند تا نتیجه زندگی مشترک آن‌ها، پسری به نام آترئوس (Atreus) یا همان لوکی (Loki) باشد.

لافی که توسط کریتوس فی (Faye) خطاب می‌شود، در حقیقت کسی است که اسلحه تبر لویاتان را پیش از مرگ خود به کریتوس می‌دهد. این تبر توسط سیندری و براک به این منظور ساخته شده بود تا جلوی آسیب چکش ثور، میولنیر (Mjolnir) را بگیرد. دو دوارف سازنده این تبر گفته بودند که وقتی میلونیر توسط آن‌ها ساخته شده، ثور به وسیله آن خرابی بسیاری را به بار آورده است، در نتیجه آن‌ها تبر لویاتان را ساخته و به دست گاردین سپرده‌اند تا با آن در مقابل ثور مقاومت کرده و مردم میدگارد (Midgard) را نجات دهد.

به گفته سیندری، این تبر قدرت ۲۰ ترول یخی را به همراه خود دارد، به همین دلیل نیز قابلیت ویژه آن، یخ زدن به دشمنان و محیطی است که در آن استفاده می‌شود. همچنین این تبر درست مثل میولنیر این ویژگی را دارد تا در صورت درخواست صاحب آن، به سمت او برود، در حالی که ثور برای گرفتن میولنیر باید بشکن بزند.

درباره تیغه‌های آشوب

سرنوشت کریتوس با تیغه‌های آشوب گره خورده است. هنگامی که پیش از داستان سری بازی‌های خدای جنگ، ارتش اسپارتان در مقابل بربرین‌ها قرار گرفت، کریتوس و سربازانش همگی توسط آن‌ها نابود شدند. آسیبی که آن روز به ارتش اسپارتان وارد شد، به نحوی جبران‌ناپذیر بوده و شکست آن‌ها و مرگ کریتوس حتمی شده بود. به همین دلیل، کریتوس از خدای جنگ درخواست کرد تا او را در ازای بردگی و خدمت به او آزاد کرده و دشمنانش را نابود کند.

اریس این پیشنهاد را قبول می‌کند و بربرین‌ها را از بین می‌برد، اما برای اینکه کریتوس خدمتکار خدای جنگ شود، نیاز به سلاحی دارد که بتواند با استفاده از آن همه چیز را نابود کند! به همین دلیل نیز هنگام بستن پیمان، به کریتوس تیغه‌هایی از اعماق جهنم اعطاء می‌شود؛ تیغه‌های آشوب با زنجیرهای آن به دستان کریتوس داغ می‌شوند تا نشان آن برای اینکه بداند به اریس خدمت می‌کند، روی گوشت و پوست او باقی بماند.

این اسلحه کریتوس را پیروز نبردهای بسیاری کرده و خشم او را با آتش جهنم ادغام کردند؛ موردی که باعث شد تا در یک اقدام ناخواسته، کریتوس زن و بچه خود را هم کورکورانه بکشد و نابود کند. در واقع اریس خودش دستور حمله به شهر و معبدی که همسر و بچه کریتوس در آن بودند را داده بود و اعتقاد داشت که آن‌ها نقطه ضعف کریتوس هستند. به همین دلیل نیز در بازی God of War 1 کریتوس سعی می‌کند تا با رفتن به سمت خدایان الیمپوس (Olympus)، یکبار و برای همیشه به زندگی اریس پایان بدهد.

با این حال جالب است بدانید که نام این تیغه‌ها به عنوان اسلحه اصلی کریتوس در دو بازی God of War II و God of War III به ترتیب با نام‌های Blades of Athena و Blades of Exile عوض شدند و سطح آن‌ها ارتقا پیدا کرد. این در حالی بود که کاربرد آن‌ها هرگز عوض نشد و آتش ابدی آن حتی سال‌های سال پس از وقایع عناوین سه‌گانه اصلی خدای جنگ، همچنان باقی ماند.

جالب است بدانید که این مقایسه اخیرا در فضای مجازی توسط کاربران انجام شده و در حالی که بازی God of War Ragnarok نیزه دراپنیر (Draupnir) را هم به جمع اسلحه کریتوس اضافه می‌کند و افراد آن را در این نظرسنجی نادیده گرفته‌اند. با این وجود، بین این سه اسلحه سردی که در عنوان Ragnarok در اختیار خدای جنگ یونان باستان قرار می‌گیرد، شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments