بازی God of War Ragnarok

5 موردی که انتظار داریم در سال جدید به بازی God of War Ragnarok اضافه شود

شنل پرزدار، مراحل بیشتر و...

بازی God of War Ragnarok بهار سال جاری یک به روزرسانی کلی برای بخش New Game Plus را دریافت خواهد و ما ۵ مورد خاص را از آن انتظار داریم.

همیشه وقتی که در گذشته بازی‌های سری خدای جنگ را تمام می‌کردیم، مشتاق بودیم که وقتی برای بار دوم آن را شروع می‌کنیم، ببینیم چه جزئیاتی در حالت New Game Plus اضافه شده است. برای مثال در بازی God of War 1 شما پس از اتمام بازی می‌توانستید یکبار دیگر بازی را تیغه‌های طلائی بازی کنید و از زورگویی به دشمنان خود لذت ببرید، یا اینکه در God of War 2 بازی را با زره متفاوت و شمشمیر دائم الیمپوس رد کنید!

با این حال پس از عرضه عنوان Ragnarok، باز هم انتظار همین روال را در سری God of War داشتیم و ظاهرا آپدیت New Game Plus، از بهار سال جدید ۱۴۰۲ به این بازی اضافه خواهد شد. با این وجود، هنوز هیچ موردی درباره اینکه با این به روزرسانی چه مواردی به بازی اضافه می‌شود، اعلام نشده است. به همین دلیل نیز در ادامه، قصد داریم تا ۵ مورد از آیتم‌ها و بخش‌هایی که انتظار داریم تا در New Game Plus به بازی God of War Ragnarok اضافه شوند را دنبال کنیم.

ماموریت‌های جدید

شکی وجود ندارد که ما دوست داریم بیشتر با کریتوس (Kratos) همراه شویم و با چرخاندن تیغه‌های او در هوا، دشمنان را با خاک یکسان کنیم. به همین دلیل نیز اگر سازندگان به خواسته کاربران عمل کرده و از ایده‌های آن‌ها استقبال کنند، انتظار می‌رود که در به روزرسانی بزرگ عنوان Ragnarok، شاهد اضافه شدن برخی ماموریت‌های جدید در قالب Favor باشیم.

در واقع شما پس از اتمام داستان اصلی بازی God of War Ragnarok تا ساعت‌ها می‌توانی سرگرم رد کردن ماموریت‌های فرعی باشید. اما جالب است بدانید که برخی از این ماموریت‌ها حتی از داستان اصلی هم جذاب‌تر هستند و تجربه آن‌ها واقعا به عنوان محتوای فرعی، بسیار لذت‌بخش است. با این وجود، برخی از این Favor ها موضوع را به داستان اصلی بازی هم مرتبط می‌کنند و اتفاقات مهمی در آن‌ها رخ می‌دهد که در آینده روی روایت کلی تاثیر می‌گذارد. با این حساب، آیا می‌توانیم جواب برخی از سوال‌های بی‌پاسخ خود را در حالت New Game Plus دریافت کنیم؟

شنل زمستانی کریتوس

ابتدای بازی God of War Ragnarok وقتی که می‌بینیم کریتوس و آترئوس (Atreus) در زمستان فیمبولوینتر (Fimbulwinter)، قصد دارند تا به خانه برگردند، خدای جنگ یک شنل جالب پوشیده تا او را گرم نگه دارد. با این وجود، طولی نمی‌کشد تا پس از حمله فریا (Freya) به او، می‌بینیم که این شنل ناپدید می‌شود و به نحوی روی زمین جا می‌ماند. این مورد برای برخی از کاربران عجیب بود، چراکه در ادامه هرگز نمی‌توانید آیتم خاصی برای این شنل را ساخته یا به دست بیاورید.

با این وجود اگر دقت کرده باشید، دلیل ناپدید شدن این شنل، برای نشان دادن اسلحه کریتوس و همچنین کله میمیر (Mimir) بود. حال اگر سازندگان راهی برای دور زدن این مشکل پیدا کرده و بتوانند کاری کنند که تبر و تیغه‌های کریتوس روی شنل یا زیر آن قرار بگیرند، این آیتم فوق‌العاده خاص خواهد شد.

زره‌های خاص درخور خدای جنگ!

زره‌های خدای جنگ در بازی‌های سری God of War همیشه یکی از مواردی بوده‌اند که پس از اتمام بخش داستانی، برای تجربه مجدد با ظاهری متفاوت سراغ آن‌ها می‌رفتیم. حتی یکی از زره‌های کریتوس در بازی God of War 2 طرح ماهی داشت و چهره بامزه‌ای برای خدای جنگ درست می‌کرد!

با این وجود اگر به خاطر داشته باشید، در عنوان سال ۲۰۱۸ God of War، در بخش New Game Plus حالتی اضافه می‌شد که با شکست دادن ولکری‌ها (Valkyries)، می‌توانستیم زره خاص و فوق‌العاده قدرتمندی را برای کریتوس بسازیم. این زره عملا کار را برای افرادی که قصد داشتند تا با درجه سختی Give Me A God of War بازی را تمام کنند، راحت‌تر می‌کرد. اما آیا می‌توانیم شاهد اضافه شدن چنین زره خاصی که با زحمت هم به دست می‌آید، در بازی God of War Ragnarok باشیم؟

در واقع سازندگان می‌توانند از قابلیت Transmog برای عنوان Ragnarok استفاده بیشتر کرده و حتی تجربه گرفتن یک زره فوق‌العاده قوی‌تر را بهتر کنند؛ طوری که شما وقتی زره قدرتمند و جدید را دریافت کرده و تا سطح آخر ارتقا دادید، می‌توانید ظاهر آن را با هر زره دیگری که می‌خواهید عوض کنید، ضمن اینکه قدرت آن به همان شکل حفظ خواهد شد!

فینیشرهای جدید

در بازی‌های جدید سری خدای جنگ که داستان را به جهان اساطیری نورس (Norse) برده‌اند، جای برخی فینیشرها و رویدادها و مبارزه‌های لحظه‌ای همیشه خالی است. ما در رسانه سرگرمی مدتی پیش به این موضوع و اینکه چرا وجود این رویدادها برای یک بازی با عنوان God of War یک نیاز است اشاره کرده بودیم، اما آیا می‌توانیم در حالت New Game Plus شاهد اضافه شدن چند فن تمام‌کننده جدید برای خدای جنگ باشیم؟

در واقع وقتی که در عناوین قدیمی سری، روی سر دشمنان علامت O نمایان می‌شد، می‌دانستیم که با زدن آن، شاهد یک سکانس فوق‌العاده خشن و هیجان‌انگیز از تکه پاره کردن طرف مقابل خواهیم بود. زدن دکمه‌های خاص برای انجام این کار خود به لذت آن اضافه می‌کردند و کاربران نیز اکثرا از این موضوع راضی بودند. اما در عناوین جدید سری واقعا جای این فینیشرهای جذاب خالی است.

در حال حاضر، انتظار نداریم که در حالت New Game Plus به کلی مکانیزم تمام کردن کار دشمنان، در بازی God of War Ragnarok عوض شود، اما حداقل جالب می‌شود اگر چند حرکت تازه به کلکسیون ضربات خشن کریتوس اضافه شود.

ارتقا بیشتر سلاح‌های کریتوس

چند روز پیش در رسانه سرگرمی برای شما یک نظرسنجی قرار دادیم تا ببینیم که از استفاده از کدام یک از دو سلاح اصلی کریتوس، بیشتر لذت می‌برید. نتیجه در حال حاضر با اختلاف به نفع Blades of Chaos است، اما علاوه بر فنونی که کریتوس در حال حاضر با این تیغه‌ها و تبر لویاتان در بازی God of War Ragnarok اجرا می‌کند، آیا می‌توان در آپدیت بعدی حرکات بیشتری را هم به آن اضافه کنیم؟

در واقع احتمال اینکه حرکت تازه‌ای به فنون کریتوس اضافه شود خیلی پایین خواهد بود، اما حداقل اگر چند سطح دیگر برای ارتقا تیغه‌های آشوب و تبر لویاتان وجود داشته باشد، می‌توانیم واقعا از تجربه نابود کردن دشمنان تنها با چند ضربه عادی لذت ببریم، هرقدر هم که راه ارتقا سلاح‌ها را برای بازیکنان سخت‌تر کنند.

اما شما چه انتظاراتی از آپدیت New Game Plus بازی God of War Ragnarok دارید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

3.8 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا