#مهسا_امینی

رشد بی‌سابقه‌ جستجوهای جهانی برای عبارت NFT (توکن های غیرقابل تعویض)

چرا NFTها روز به روز محبوب‌تر می‌شوند؟

NFT پول کسب درآمد از NFT

NFTها یا همان توکن های غیرقابل تعویض در طول سال جاری سر و صدای زیادی به پا کردند و به سرعت از عبارتی مبهم و ناآشنا به یکی از مطلوب‌ترین عناصر مبادلات دیجیتالی تبدیل شدند.

مطابق داده‌های گوگل ترندز (Google Trends) برای اولین بار در طی یک سال گذشته، به نظر می‌رسد که جستجوهای جهانی برای عبارت NFT حتی از نرخ دفعات سرچ برای عبارت Crypto فراتر رفته است. در حالی که بازار کریپتو در چند هفته‌ی گذشته شاهد کاهش حجم تراکنش‌ها بوده است، فروش توکن های غیرقابل تعویض در بازارهایی مانند OpenSea افزایش یافته است.

با توجه به اینکه برندهای بزرگ و شناخته‌شده در سرتاسر جهان همگی در صدد ورود به پلتفرم‌های متاورس هستند، به نظر می‌رسد که علاقه‌ی مصرف‌کنندگان و مشتریان به NFT ها به طور تصاعدی در حال افزایش است.

همانطور که برای اولین بار توسط CoinTelegraph گزارش شد، افزایش علاقه‌ی کاربران به توکن های غیرقابل تعویض با داده‌های ارائه‌شده توسط OpenSea، یک بازار NFT که بخش بزرگی از فروش NFT را در سطح جهانی کنترل می‌کند، مطابقت زمانی دارد.

مطابق آنچه که در ماه نوامبر سال جاری فاش شد، حجم فروش OpenSea در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به میزان چشمگیری، در حدود ۱۴۵۰۰ درصد، افزایش یافته است. ارزش کل این بازار در حال حاضر به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

چرا NFT ها تا این اندازه محبوب هستند؟

توکن های غیرقابل تعویض دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد یا مجموعه‌ای از دارایی‌ها هستند که با استفاده از بلاکچین‌ها ایجاد می‌شوند. هر NFT دارای شناسه و ابرداده‌ی منحصر به‌فرد خود است که آن را از سایرین متمایز می‌کند.

هر NFT به صورت رمزنگاری‌شده از طریق بلاکچین تأیید می‌شود و تضمین می‌کند که مالک آن همیشه به رسمیت شناخته خواهد شد. زیرا این مالکیت پیش‌تر در یک دفتر دیجیتال ثبت شده است.

توکن های غیرقابل تعویض اغلب با استفاده از ارز دیجیتال اتریوم (ETH) خرید و فروش می‌شوند. اما از آنجایی که دارایی‌های دیجیتال منحصر به‌فرد هستند، ارزش آن‌ها دقیقا معادل هیچ دارایی دیگری نیست. برای درک بهتر، NFT را می‌توان به یک جواهر کمیاب که معادل هیچ یک از جواهرات کمیاب دیگر نیست تشبیه کرد. ارزش NFT ها اغلب از طریق حراجی یا توسط خود سازندگان تعیین می‌شود.

مطابق آمار و گزارشات، افزایش تصاعدی در تقاضا برای خرید توکن های غیرقابل تعویض به وضوح مشهود است. زیرا برندهای شناخته‌شده‌ای مانند نایک و آدیداس در حال ورود به قلمرو NFT های متاورس هستند.

افراد مشهوری مانند اسنوپ داگ (Snoop Dog)، گریمز (Grimes)، استیو آئوکی (Steve Aoki) و میلا کونیس (Mila Kunis) مجموعه‌های NFT خود را برای عموم تبلیغ می‌کنند و در افزایش علاقه‌ی افراد به خرید توکن های غیرقابل تعویض نقش دارند.

به‌علاوه، بازی‌های بلاکچینی مبتنی بر NFT مانند Axie Infinity و Sorare وجود دارند که این امکان را برای بازیکنان فراهم می‌کنند تا در مورد ارزهای دیجیتال و NFTها بیاموزند. همچنین، در حین انجام بازی‌های ویدیویی، مقدار کمی پول به‌عنوان یک کار جانبی به‌دست آورند.

با این حال، NFT ها تنها ابزاری برای تبلیغات نیستند. برندها و افراد مشهور راهی برای هدایت درآمد حاصل از حراج‌های NFT به سازمان‌های غیرانتفاعی یا خیریه پیدا کرده‌اند. دارندگان کریپتو نه تنها می‌توانند آثار هنری خوبی را خریداری کنند، بلکه در کشورهایی مانند ایالات متحده، می‌توانند کمک‌های مالی خود را از درآمد معمولی‌شان کسر کنند. از این طریق در پرداخت مالیات صرفه‌جویی خواهد شد.

در نهایت، می‌توان گفت که خرید NFT ها یک بازی برد-برد برای همه افراد است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا