1%
  • 0/10

جریمه ۲ میلیارد تومانی همراه اول و ایرانسل ابلاغ شد

بعد از گذشت ۱۰ روز تعرفه‌ بسته‌های اینترنت به روال قبل برنگشت

جریمه ۲ میلیارد تومانی همراه اول و ایرانسل ابلاغ شد ۰ ۲۹ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
جریمه ۲ میلیارد تومانی به همراه اول و ایرانسل

در حالی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مدت زمانی را به اپراتورها مهلت داده بود تا تعرفه‌ی بسته‌های اینترنت را به روال قبل برگردانند، حالا رگولاتوری جریمه‌ی در نظر گرفته شده را به اپراتورها ابلاغ کرده است.

از دو هفته‌ی پیش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل اقدام به حذف و افزایش قیمت برخی از بسته‌های پرطرفدار اینترنت کردند. این موضوع از یک سو موجبات اعتراض کاربران را برانگیخت و از سوی دیگر واکنش وزیر ارتباطات و سازمان رگولاتوری را در پی داشت.

وزیر ارتباطات به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل مهلتی ۱۰ روزه داده و اعلام کرده بود که اخطاری برای اپراتورها ارسال شده است، در صورتی ‌که آنها اخطارها را جدی نگیرند و درصدد جبران خسارت کاربران برنیایند، پرونده‌ی تخلف‌شان به کمیته‌ی جرائم وارد می‌شود.

همچنین رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورها هشدار داده بود که در صورت برنگشتن تعرفه‌ها به حالت قبل، جریمه‌ی نقدی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

حالا پس از گذشت بیش از ۱۰ روز، حسین فلاح جوشقانی اعلام کرده که به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، جریمه دو میلیارد تومانی را به دو اپراتور همراه اول و ایرانسل ابلاغ کرده‌ایم.

بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، ‌در جلسه کمیسیون تخلفات، جریمه دو میلیاردی در پروانه‌های اپراتورها اعمال و به آن‌ها ابلاغ شده است.

حسین فلاح جوشقانی همچنین اعلام کرده است:

جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مساله، قطعا روال‌های دیگر را در پیش خواهیم گرفت. تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، مصوبه‌های قانونی است که می‌توانیم با استناد به آن‌ها تخلفات را پیگیری کنیم.

وی همچنین اضافه کرده است:

از جزئیات اقدامات صورت گرفته در دادگستری با خبر نیستم اما روال‌های قانونی پیگیری خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments