#مهسا_امینی

تاریخ انتشار بازی Final Fantasy VII Remake تغییر نمی‌کند

برنامه‌ی انتشار نسخه‌ی فیزیکی بازی همچنان نامعلوم است

تاریخ انتشار بازی Final Fantasy VII Remake تغییر نمی‌کند حمید توحیدلو ۰ ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
تاریخ انتشار بازی Final Fantasy VII Remake

شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که علی‌رغم شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تاریخ انتشار بازی Final Fantasy VII Remake تغییر نمی‌کند و علاقه‌مندان در روز مقرر می‌توانند از تجربه‌ی آن لذت ببرند.

چند وقتی است که شیوع ویروس کوید-۱۹ یا همان کرونا در سرتاسر دنیا زیان‌های زیادی را در بسیاری از صنعت‌ها از جمله صنعت بازی‌های ویدیویی به دنبال داشته است. گسترش روز افزون آن در اقصی نقاط جهان و همچنین افزایش تعداد مبتلایان نه تنها شماری از نمایشگاه‌ها را لغو کرده، بلکه برخی از شرکت‌های ناشر و استودیوهای بازی‌سازی را به «دور کاری» وادار کرده است. در این میان، Final Fantasy VII Remake یکی از مورد انتظارترین آثار سال جاری میلادی به شمار می‌رود که در اوایل هفته‌ی گذشته، شرکت اسکوئر انیکس، ناشر بازی، در پیامی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در بخش حمل و نقل جهانی و تعطیلی برخی از خرده فروشان در پی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از احتمال تاخیر در انتشار این عنوان خبر داد.

به دنبال این بیانیه و ابراز نگرانی بسیاری از طرفداران سری فاینال فانتزی، شرکت اسکوئر انیکس ساعاتی پیش با بررسی مجدد شرایط عرضه‌ی نسخه‌ی ریمیک Final Fantasy VII، اعلام کرد که علی‌رغم شیوع ویروس کرونا، این عنوان در زمان مقرر قبلی یعنی ۲۲ فروردین سال جاری (دهم ماه آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر خواهد شد. با این وجود، در حالی که در صفحه‌ی رسمی شبکه‌ی اجتماعی این کمپانی سوال‌های زیادی مبنی بر تاثیرگذاری ویروس کرونا در انتشار نسخه‌ی فیزیکی بازی به چشم می‌خورد، اما سازندگان با تاکید دوباره به عرضه‌ی این اثر در روز بیست و دوم فروردین امسال، از ارائه‌ی جزئیات بیشتر در این خصوص امتناع کردند و بر این اساس، برنامه‌ی انتشار این نسخه از بازی همچنان نامعلوم است.

این شرکت بار دیگر وعده داد که طی روزهای آتی با بررسی مجدد شرایط، اطلاعات به‌روزتری از وضعیت و تاریخ انتشار بازی Final Fantasy VII Remake به اشتراک می‌گذارد. انتظار می‌رود که در بیانیه‌ی بعدی اسکوئر انیکس، به صراحت به زمان عرضه‌ی نسخه‌ی فیزیکی این عنوان نیز اشاره شود. با همه‌ی این‌ها، مشکلات ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا و تلاش همگانی تمامی کشورها برای مقابله با آن، موضوع قابل انکاری نیست و به نظر می‌رسد که نسخه‌ی فیزیکی بازی برخلاف نسخه‌ی دیجیتالی، کمی دیرتر از زمان مذکور به دست دارندگان کنسول پلی‌استیشن 4 خواهد رسید. در هر حال، باید منتظر ماند و دید که شرکت اسکوئر انیکس فارغ از مشکلات حمل و نقل جهانی، می‌تواند نسخه‌ی فیزیکی بازی مورد انتظار خود را در روز مقرر در اختیار بازیکنان قرار دهد و یا ویروس کرونا در انتشار این عنوان نیز تاثیرگذار خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا