#مهسا_امینی

نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake در راه است؟

کاربران PS5 منتظر باشند!

نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت نامدار اسکوئر انیکس (Square Enix) به‌زودی از نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake پرده برمی‌دارد.

بازی Final Fantasy VII Remake در واقع بازسازی هفتمین نسخه از سری پرطرفدار فاینال فانتزی است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط شرکت اسکوئر انیکس به نمایش گذاشته شد و پس از طی فرآیند ساخت خود، در فروردین ماه امسال به صورت انحصاری در اختیار کاربران کنسول پلی‌استیشن 4 قرار گرفت. مهارت بالای تیم سازنده در بازسازی کلیات بازی و صدالبته پایبندی به ریشه و فرمول اصلی مجموعه‌ی فاینال فانتزی، باعث شد تا این نسخه از همان ابتدا با واکنش‌های مثبت بازیکنان و هواداران روبه‌رو شود و مشابه نسخه‌ی اصلی، این عنوان نیز تا به امروز موفقت دیگری را در کارنامه‌ی اسکوئر انیکس رقم زده است.

حال که چند ماهی از عرضه‌ی انحصاری بازی روی کنسول پلی‌استیشن 4 می‌گذرد و پس از کشمکش‌های فراوان، کنسول‌های جدید و نسل نهم مایکروسافت و سونی نیز روانه بازار شدند، اخیرا زمزمه‌هایی از انتشار بازی برای کنسول جدید پلی‌استیشن 5 به گوش می‌رسد که بر اساس آن‌ها، گویا شرکت اسکوئر انیکس به طور جداگانه روی ساخت نسخه‌ی نسل نهم بازی کار کرده و به‌زودی از این عنوان رونمایی خواهد کرد.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش کاربری به نام Navtra که پیش‌تر اطلاعات درستی از سری فاینال فانتزی و به خصوص بازی Final Fantasy 16 فاش کرده بود، در یکی از انجمن‌ها ادعا کرده که اسکوئر انیکس در آینده‌ی نه چندان دور به معرفی نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake می‎پردازد. او در این‌باره اعلام کرده که نسخه‌ی نسل نهم بازی از لحاظ گرافیک فنی و کیفیت بصری با بهبودهای زیادی روبه‌رو خواهد بود و بازی به طور کامل برای نسل نهم بهینه‌ شده است. هرچند، این کاربر هنوز تاریخی برای عرضه‌ی این عنوان برای کنسول پلی‌استیشن 5 مشخص نشده و چه بسا از زمان معرفی رسمی آن نیز اظهار بی اطلاعی کرده است. با این حال، Navtra اذعان داشت که به خاطر فراگیری ویروس کرونا و گسترش مجدد آن، ممکن است که برنامه‌های شرکت اسکوئر انیکس دستخوش تغییراتی شود و تاریخ رونمایی و عرضه‌ی نسل نهم بازسازی فاینال فانتزی 7 کمی به تاخیر بیافتد.

البته، گفتنی است که کاربران پلی‌استیشن 5 به لطف قابلیت پشتیبانی از نسل گذشته (Backward Compatibility)، هم‌اکنون به رایگان می‌توانند بازی Final Fantasy 7 Remake را روی کنسول جدید خود تجربه کنند؛ با این تفاوت که بازی هنوز به طور کامل برای کنسول جدید سونی بهینه نشده و از لحاظ گرافیک و کیفیت بصری، نباید انتظار ارتقای چشم‌گیری را داشته باشند. لیکن در صورت پورت آن برای این کنسول، بی‌شک بازی هم از نظر نرخ فریم و هم از وضوح تصویر، گرافیک فنی و کیفیت بصری با پیشرفت‌های زیادی همراه می‌شود.

نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake

توجه داشته باشید که شرکت اسکوئر انیکس هنوز هیچ واکنشی در خصوص عرضه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 بازی Final Fantasy 7 Remake از خود نشان نداده و تاکنون بیانیه‌ی رسمی‌ای دال بر تایید این گفته‌ها منتشر نشده است. از این رو، همچنان نمی‌توان با قاطعیت در این‌باره اظهار نظر کرد. با این حال، از آنجا که بازیکنان زیادی مشتاق عرضه‌ی نسخه‌های جدید این مجموعه هستند و ریمیک این عنوان جدا از دریافت نقدهای مثبت، در زمینه‌ی تجاری هم عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته، انتشار آن برای کنسول نسل نهم پلی‌استیشن 5 چندان دور از انتظار نیست. این بازی اگرچه در پلی‌استیشن 4 عالی به نظر می‌رسد، اما بدیهی است که عرضه‌ی آن برای PS5 با استقبال خوب هواداران روبه‌رو خواهد شد.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که اثر فاینال فانتزی 7 ریمیک در حال حاضر به صورت انحصاری در دسترس کاربران کنسول پلی‌استیشن 4 قرار دارد و با استناد بر گفته‌های شرکت اسکوئر انیکس، با اتمام دوره‌ی انحصاری، این عنوان برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و شاید هم کنسول ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. با این حال، هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این نسخه‌ها از سوی تیم سازنده مشخص نشده، لیکن بر اساس برخی از شایعه‌ها، نسخه‌های مذکور به احتمال قوی در اواسط سال جاری میلادی روانه بازار می‌شوند.

در صورتی که همچنان در خرید بازی مردد هستید و یا اطلاعات چندانی در خصوص این عنوان ندارید، پیشنهاد می‌کنم که بررسی بازی Final Fantasy 7 Remake به قلم امید صدیق ایمانی در رسانه سرگرمی را از دست ندهید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا