فیسبوک از کیف پول دیجیتالی Novi استفاده می‌کند

پشتیبانی فیسبوک از کیف پول دیجیتالی

دیوید مارکوس- کیف پول کیف پول دیجیتالی Novi

دیوید مارکوس به عنوان پیشگام رمز ارز فیسبوک نظر خود را در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال منتشر و اعلام کرد که Novi آماده راه اندازی است.

پیشگام رمز ارز فیسبوک یعنی مارکوس به تازگی در مقاله جدیدی نظر خود را در رابطه با نابرابری اقتصادی، چالش‌های نظارتی و Novi به اشتراک گذاشت. ناگفته نماند که این مقاله با نام پروتکلی برای پول و کیف پول‌های دیجیتالی منتشر شد.

این شخص در چند سال گذشته وقت خود را صرف ساخت یک کیف پول ارز دیجیتال کرده است که Novi نامیده می‌شود. این ارز دیجیتال با سیستم پرداخت Diem طراحی شده و این موضوع بدان معنی است که تمام افراد می‌توانند به راحتی پول انتقال دهند. این کیف پول ارز دیجیتال می‌تواند سیستم قدیمی پرداخت و انتقال پول را برای همیشه تغییر دهد.

در این مقاله دیوید مارکوس اعلام کرده است که ۱.۷ میلیارد نفر در جهان وجود دارند که از خدمات بانکی استفاده نمی‌کنند. علاوه بر این موضوع ۶۵ میلیون آمریکایی دارای توان مالی برای استفاده از خدمات بانکی نیستند. وی این دو موضوع را به عنوان دلیل اصلی به وجود آمدن Novi اعلام کرد که می‌تواند به این دسته از افراد در زمینه خدمات بانکی کمک کند.

مارکوس اعلام کرد که کشور آمریکا دارای بدترین زیر ساخت‌های پرداختی در میان تمام کشورهای توسعه یافته است. در مقابل، کشور چین به دنبال ایجاد زیر ساختی برای به وجود آوردن یوان دیجیتالی بوده که پس از گذشت مدتی آن را به یک رقیب برای دلار تبدیل کند. در سال گذشته رئیس اجرایی ریپل (Ripple) نیز چنین نظری را بیان کرد که آمریکا در حال شکست خوردن در جنگ سرد فناوری از کشور چین بوده و دلیل آن عدم ایجاد توانایی برای کنترل کردن سیستم مالی نسل بعد است.

سال ۲۰۱۹ Diem (نام تجاری جدید Libra) پیشنهاد داد تا برنامه‌های اینستاگرام، واتساپ و مسنجر که همگی متعلق به فیسبوک هستند از یک ارز دیجیتال برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای یا استفاده کاربران بهره ببرند. انتشار این خبر توجه کاربران را به خود جلب نکرد و باعث ایجاد نارضایتی شدید آنها شد. به همین دلیل فیسبوک مجبور شد از انجام چنین اقدامی صرف نظر کند. در حال حاضر Diem و Novi دو محصول منحصر به فرد هستند که هر دو در سال جاری راه اندازی خواهد شد.

بر اساس نظر دیوید مارکوس در حال حاضر استفاده از Novi برای کاربران بهتر بوده و دلیل آن پشتیبانی این ارز دیجیتال از روش استیبل کوین (Stablecoin) است. این شخص اعلام کرد که در صورت استفاده افراد از کیف پول دیجیتالی Novi پرداخت‌های شخصی کاملا به افراد داخلی و بین‌المللی کاملا رایگان خواهد بود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده مارکوس علاقه بسیاری زیادی به استفاده از این رمز ارزها داشته و بر این باور است که به هیچ وجه نباید جلوی نوآوری را گرفت، بلکه باید آن را پذیرفت. وی از کیف پول دیجیتال Novi استفاده خواهد کرد، اما زمان انجام این اقدام توسط دیوید مارکوس مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا