فیلم Guardians of the Galaxy 4

هر آنچه که از فیلم Guardians of the Galaxy 4 می‌دانیم

تولد سه‌گانه‌ای جدید؟

هر آنچه که از فیلم Guardians of the Galaxy 4 می‌دانیم پارسا خلیلی ۲ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ کمیک بوک

شاید سه‌گانه نگهبانان کهکشان با اکران فیلم Guardians 3 به پایان رسیده باشد، اما طبق آنچه که در دو سکانس پس از تیتراژ دیدیم، احتمال ساخته شدن فیلم Guardians of the Galaxy 4 بسیار بالاست.

اهمیت میراث نگهبانان کهکشان در دنیای سینمایی مارول غیرقابل انکار است. موفقیت فیلم اول نه تنها نگهبانان را به‌ یکی از محبوب‌ترین گروه‌های دنیای مارول تبدیل کرد، بلکه ثابت کرد که مارول می‌تواند ریسک کند و شیوه‌های جدیدی در عرصه داستان‌سرایی را امتحان کند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مثبت سه‌گانه نگهبانان کهکشان، گسترش بخش کیهانی دنیای سینمایی مارول است. قبل از معرفی آنها، MCU بیشتر روی ابرقهرمانان و ابرشرورهای زمینی متمرکز شده بود تا اینکه اولین قسمت سه‌گانه کیهانی جیمز گان درب‌های جدیدی را باز کرده و ما را با افرادی مانند تانوس، سپاه نوا و امپراتوری کری آشنا کرد.

در حالیکه قسمت پایانی سه‌گانه به‌تازگی در سینماهای سراسر جهان اکران شده، آینده این گروه دوست داشتنی در دنیای سینمایی مارول نامشخص است. اما نباید فراموش کرد که استودیو مارول همواره تمایل خاصی به گسترش سه‌گانه‌ها از طریق تبدیل کردنشان به فرانچایزهای بزرگ داشته است. این رویه ابتدا با فیلم Thor: Love and Thunder آغاز شد که شامل حضور افتخاری نگهبانان کهکشان بود. در آینده‌ای نزدیک هم قراره شاهد گسترش سه‌گانه کاپیتان آمریکا با فیلم Captain America: New World Order و سه‌گانه اسپایدرمن با فیلم Spider-Man 4 باشیم. به‌همین خاطر ادامه یافتن داستان نگهبانان کهکشان با Guardians of the Galaxy 4 خیلی دور از ذهن نیست، حتی اگر جیمز گان در ساختش دستی نداشته باشد.

از فیلم Guardians of the Galaxy 4 چه می‌دانیم؟

آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها

به‌روزرسانی‌های فیلم Guardians of the Galaxy 4 تا این لحظه روند خوبی نداشته، زیرا هنوز به‌طور قطعی مشخص نیست که آیا استودیو مارول برنامه‌ای برای گسترش فرانچایز نگهبانان دارد یا نه. در حال حاضر تنها چیزی که می‌دانیم‌ این است که جیمز گان نویسندگی و کارگردانی قسمت چهارم را برعهده نخواهد داشت. او موضع خود را حفظ کرده و بارها گفته که داستان نگهبانان همواره یک سه‌گانه بوده، نه بیشتر و نه کمتر. علاوه بر این، به‌خاطر موقعیت فعلیش در استودیو دیسی، به مدت چهار سال نمی‌تواند روی هیچ پروژه مارولی کار کند.

تاریخ اکران قسمت چهارم

بدون وجود هیچ خبر رسمی درباره توسعه فیلم، فعلا صحبت کردن درباره تاریخ اکران Guardians of the Galaxy 4 زود است. در ابتدا استودیو مارول ماه می را برای اکران قسمت اول در نظر داشت، چراکه نگهبانان کهکشان محبوبیت زیادی در دنیای کمیک‌ نداشتند و به‌همین خاطر معرفی‌شان به دنیای لایو اکشن اقدامی ریسکی و پرمخاطره تلقی می‌شد. اما زمانی که قسمت اول در گیشه سال ۲۰۱۴ مثل بمب منفجر شد و به فروش بی‌نظیر ۷۷۳.۳ میلیون دلاری دست زد، تاریخ اکران دنباله‌هایش به ماه می منتقل شدند. لذا بهترین سناریو برای تاریخ اکران قسمت چهارم نیز ماه می سال ۲۰۲۷ است. این امر باعث می‌شود تا فیلم بخشی از فاز هفتم باشد و به هموار کردن مسیری جدید برای دنیای سینمایی مارول بعد از رویداد مولتی‌ورسی Avengers: Secret Wars کمک کند.

تیم بازیگران قسمت چهارم

ظاهرا تیم بازیگران فیلم Guardians of the Galaxy 4 در مقایسه با سه فیلم قبلی بسیار متفاوت خواهد بود. زویی سالدانا (Zoe Saldaña) و دیو باتیستا (Dave Bautista) هر دو اعلام کردند که ممکن است دیگر به نقش‌های مارولی خود بازنگردند. وضعیت کارن گیلن (Karen Gillan) و پام کلمنتیف (Pom Klementieff) هم در هاله‌ای از ابهام قراره دارد. اما به‌لطف دو سکانس پس از تیتراژ قسمت سوم، کاملا واضح است که کار مارول با باقی ستاره‌های سه‌گانه تمام نشده است. اولین سکانس پس از تیتراژ گروه جدید نگهبانان کهکشان را معرفی کرد که شامل راکت راکون بردلی کوپر (Bradley Cooper)، کراگلین شان گان (Sean Gunn)، آدام وارلاک ویل پولتر (Will Poulter) و گروت وین دیزل (Vin Diesel) می‌شود. سپس به‌دنبال آن سکانس دوم صراحتا تایید کرد که استار لرد افسانه‌ای بازخواهد گشت، یعنی این آخرین باری نیست که کریس پرت (Chris Pratt) را در قامت استار لرد می‌بینیم.

اطلاعات داستانی قسمت چهارم

سه‌گانه جدید می‌تواند داستان‌سرایی کیهانی دنیای سینمایی مارول را به چندین روش مختلف گسترش دهد. تنها روایتی که احتمالا در Guardians of the Galaxy 4 مورد بررسی قرار می‌گیرد، مشاهده نحوه عملکرد گروه جدید است، به‌خصوص با توجه به میراثی که گروه اصلی به‌جای گذاشتند. درگیری با تهدیدات عظیم کیهانی مانند کلیسای جهانی حقیقت (Universal Church of Truth)، امپراتوری Shi’ar، و سایر ابرشرورهای بالقوه نیز می‌توانند عزم نگهبانان جدید را در حالیکه یاد می‌گیرند چگونه مثل یک گروه کار کنند، بیازمایند.

شروعی جدید با چهره‌های جدید

در مصاحبه‌ای با Esquire Middle East، جیمز گان اظهار داشت که Guardians of the Galaxy 4 هرگز ساخته نخواهد شد، زیرا قسمت سوم به آرک تمامی شخصیت‌های اصلی پایان داد. بنابراین تنها راه ادامه یافتن فرانچایز، روایت داستانی جدید با گروهی جدید است.

فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت قسمت چهارمی ساخته شود، چون اعضای گروه دلایل منطقی و قانع کننده‌ای برای بازنگشتن دارند. ممکن است فیلم‌های بیشتری از نگهبانان وجود داشته باشد، اما مطمئنا با این گروه نخواهد بود. من فکر می‌کنم تنها زمانی که کسی از ته دل به این فرانچایز عشق بورزد و سعی در کپی کردن سبک سه‌گانه من نداشته باشد، فیلم‌های جدید نگهبانان می‌تواند چیز خوبی از آب دربیاد. در کل تنها راه ادامه یافتن فرانچایز، روایت داستانی جدید با گروهی جدید است و به‌شخصه کارگردانان زیادی هستند که من دوست دارم این مسئولیت را برعهده بگیرند.

لوئیس دیسپوزیتو (Louis D’Esposito)، تهیه‌کننده اجرایی تمام آثار دنیای سینمایی مارول نیز در مصاحبه‌ای اشاره کرده بود که قسمت سوم لزوما به‌معنای پایان فرانچایز نگهبانان نیست، بلکه پایان سه‌گانه جیمز گان است. ما می‌توانیم شروعی جدید داشته باشیم و نسل بعدی نگهبانان کهکشان را در فازهای بعدی معرفی کنیم.

تا اینجای کار فیلم Guardians of the Galaxy 3 در اولین ماه اکران خود، فروش ۶۵۹ میلیون دلاری را تجربه کرده و نسبت به پروژه‌های پیشین عملکرد بی‌نظیری داشته است. به‌همین خاطر احتمال ساخته شدن قسمتی جدید آنقدرها هم کم نیست.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا