تماشا کنید: رونمایی از لوگوی بازی EA Sports FC

نام جدید سری فیفا

تماشا کنید: رونمایی از لوگوی بازی EA Sports FC حمید توحیدلو ۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی

شرکت الکترونیک آرتز ساعاتی قبل اولین تیزر کوتاه از بازی جدید سری فیفا تحت عنوان EA Sports FC را به اشتراک گذاشت.

شرکت الکترونیک آرتز هر ده سال مبلغ هنگفتی را به فدراسیون بین‌المللی فوتبال یعنی فیفا پرداخت می‌کرد تا در ازای آن، بتواند از نام فیفا برای شبیه‌ساز فوتبال خود استفاده کند. این قراداد در انتهای جام جهانی فوتبال در قطر به اتمام رسید. فیفا تنها در صورتی قرارداد خود با الکترونیک آرتز را به مدت ده سال دیگر تمدید می‌کرد که این کمپانی مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار به عنوان حق کسب امتیاز نام‌گذاری به آن‌ها پرداخت کند؛ مبلغی که بیش از دو برابر قرارداد پیشین بود.

به همین خاطر، شرکت EA از تمدید این توافق‌نامه خودداری کرد و به دنبال آن، فیفا ۲۳ آخرین بازی از مجموعه فیفا خواهد بود. البته، این موضوع به معنای پایان عمر شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز نیست، بلکه این کمپانی از این پس این مجموعه را تحت عنوان EA Sports FC به بازار عرضه می‌کند.

سازندگان مدعی هستند که این تغییر نام تاثیری در کلیات بازی ایجاد نمی‌کند و مهم‌تر از همه، منجر به لغو قراردادها و لایسنس‌های تیم‌های باشگاهی نمی‌شود. به عبارت دیگر، تمامی تیم‌ها، لیگ‌ها، تورنومنت‌ها به همراه استادیوم‌ها در بازی مزبور حضور خواهند داشت و صرفا مجوز مسابقات جام جهانی از این مجموعه صلب می‌شود.

حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش شرکت الکترونیک آرتز اولین تیزر از بازی مورد انتظار EA Sports FC را منتشر کرد. این ویدیوی کوتاه جزئیاتی از بازی ارائه نمی‌دهد و صرفا روی نمایش لوگوی بازی تمرکز دارد که تا حدودی از لوگوی اصلی شرکت الهام گرفته شده است.

همزمان با انتشار این ویدیو، الکترونیک آرتز رسما اعلام کرد که در ماه ژوئن سال جاری (خرداد یا تیر ماه) به طور کامل از بازی جدید فوتبال خود رونمایی می‌کند. با توجه به برگزاری رویدادهای متعدد در ماه ژوئن، ممکن است این عنوان در مراسم سامر گیم فست به نمایش گذاشته شود؛ مراسمی که در قالب یک رویداد زنده در روز پنج‌شنبه، ۸ ژوئن سال جاری میلادی (۱۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.

همان‌طور که اشاره شد، تغییر نام سری فیفا به EA Sports FC به غیر از حذف لایسنس جام جهانی، هیچ تاثیری روی محتوای بازی نمی‌گذارد. تیم توسعه‌دهنده بر این باور است که پایان همکاری با فدراسیون فیفا نه تنها به ضرر بازیکنان نیست، بلکه آزادی عمل بیشتری را برای آن‌ها فراهم می‌کند و در آینده شاهد شکوفایی این سری خواهیم بود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با نمایش لوگوی بازی EA Sports FC چیست؟ شما چه انتظارهایی از بازی بعدی شبیه‌ساز فوتبال الکترونیک آرتز دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

2 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا