1%
  • 0/10

چه زمانی نام بازی FIFA تغییر خواهد کرد و چه اتفاقاتی برای نسخه بعدی رخ خواهد داد؟

رابطه شکرآب فدراسیون فوتبال و الکترونیک آرتز به سود کاربران خواهد بود؟

چه زمانی نام بازی FIFA تغییر خواهد کرد و چه اتفاقاتی برای نسخه بعدی رخ خواهد داد؟ ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
تاریخ تغییر نام سری بازی FIFA به EA Sports FC

طبق گزارش برخی منابع معتبر، باید به زودی شاهد تغییر نام سری بازی FIFA باشیم. این خبر که مدت‌هاست سر خطر خبرهای دنیای بازی‌های ویدیویی است، به زودی به همراه بسیاری تغییراتی دیگر به حقیقت می‌پیوندد!

آخرین نسخه منتشر شده از سری بازی فیفا یعنی FIFA 22 هنوز به پایان خط نرسیده، با این حال خبر تغییر نام این سری بازی به طور کامل، مدت‌هاست که به گوش می‌رسد. ریشه این اخبار به اکتبر سال گذشته میلادی و همچنین فوریه سال جاری میلادی برگشته که طی آن‌ها شرکت الکترونیک آرتز از لطمه زدن نام فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) به سری بازی ورزشی آن‌ها گفت.

شرکت الکترونیک آرتز با وجود تمام این اتفاقات، آخرین نسخه از سری بازی فوتبالی خود را تحت نام FIFA عرضه کرد که سبب شکل گیری چندین پرسش شد. در این میان بزرگ‌ترین پرسش ما این است که شرکت الکترونیک آرتز چه زمانی نام سری بازی خود را از FIFA به نام احتمالی EA Sports FC تغییر خواهد داد؟

طبق گزارش اخیر منبعی آگاه، نسخه بعدی این سری بازی به دلیل قرارداد بین فدراسیون جهانی فوتبال و شرکت الکرتونیک آرتز تا پایان سال ۲۰۲۲، تحت نام FIFA منتشر خواهد شد. در زمان انتشار این خبر، ما نه ماه تا پایان قرارداد بین طرفین فاصله داشته و باید شاهد عرضه نسخه بعدی سری بازی FIFA در این بازه زمانی باشیم. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که هیچ خبر رسمی مبنی بر نام گذاری این بازی به نام FIFA به انتشار نرسیده است. طبق گفته این منبع، در صورتی که اتفاقی بزرگ رخ ندهد، ما باید شاهد وجود دو جام جهانی، شامل جام جهانی مردان و زنان در این بازی باشیم و اگر تا پایان سال جاری میلادی هیچ بازی فوتبالی جدیدی از طرف الکترونیک آرتز منتشر نشود، باید منتظر تغییر نام سری بازی FIFA به EA Sports FC در سال آینده باشیم.

سال گذشته گزارشی به انتشار رسید که طی آن یکی از مدیران اجرایی شرکت الکترونیک آرتز اشاره داشت در سال‌هایی که جام جهانی برگزار نمی‌شود، هیچ سود مستقیم یا غیر مستقیمی به غیر از وجود چهار حرف نام FIFA در نام بازی فوتبالی شرکت الکرتونیک آرتز از طرف فدراسیون فوتبال جهانی به آن‌ها نمی‌رسد و با افزایش خرید دیجیتال توسط کاربران طی سال‌های اخیر، سود آن‌ها از این سری بازی به شدت کاهش یافته است.

علاوه بر آن، قرارداد شرکت الکترونیک آرتز با فدراسیون جهانی فوتبال شامل قرارداد با بسیاری از برندهای تولید پوشاک ورزشی نشده و شرکت الکترونیک آرتز همیشه به طور جداگانه با آن‌ها قرارداد به امضا رسانده است. قرارداد بین الکترونیک آرتز و فدراسیون جهانی فوتبال تنها شامل قرارداد با شرکت آدیداس، اسپانسر رسمی فدراسیون جهانی فوتبال شده که باعث ایجاد خلل در روند عقد قرارداد میان الکترونیک آرتز و شرکت نایک شده و خواهد شد. قرارداد میان فدراسیون جهانی فوتبال و شرکت الکترونیک آرتز از سال ۱۹۹۳، یعنی در حدود ۳۰ سال پیش به امضا رسیده و به نظر باید منتظر پایان همکاری این دو در آینده نه چندان دور باشیم.

واقعیت این است که جدایی این دو حداقل روی کاغذ به سود دنیای بازی‌های ویدیویی خواهد بود. ما همیشه شاهد مانع تراشی فدراسیون جهانی فوتبال برای شرکت الکترونیک آرتز بوده‌ایم! شرکت الکترونیک آرتز همیشه طالب جدایی از حالت اصلی فوتبال، یعنی ۱۱ در برابر ۱۱ و طراحی حالت‌های جدید برای تجربیات سرگرم کننده کاربران از این سری بازی بوده که با مخالفت فدراسیون جهانی فوتبال روبه رو شده است. برای مثال، ما شاهد عرضه حالت سه در برابر سه در بازی NHL 18 بودیم که با استقبال غیر قابل توصیف کاربران روبه رو شد و بسیاری آن را بهترین حالت ورزشی سال‌های اخیر از طرف الکترونیک آرتز نامیدند. با جدایی الکترونیک آرتز از فیفا، آن‌ها آزادی افزودن حالت‌های جدید با کلیت ورزش محبوب فوتبال را به دست آورده و تجربیات متفاوتی را در اختیار ما قرار می‌دهند.

بازی FIFA 22 در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و گوگل استادیا در دسترس است. نظر شما درباره بر هم خوردن قرارداد میان فدراسیون جهانی فوتبال و شرکت الکترونیک آرتز چیست؟ فکر می‌کنید این حرکت می‌تواند باعث پیشرف بیش از پیش سری بازی فوتبالی شرکت الکترونیک آرتز شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments