خبری از برگزاری مراسم E3 2022 نیست!

اظهارات جالب جف گراب

مراسم E3 2022

بر اساس اظهارات اخیر یکی از منابع داخلی حوزه ویدیو گیم، به نظر می‌رسد که مراسم E3 2022 به صورت دیجیتالی نیز برگزار نخواهد شد.

اینکه E3 یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادها در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود، برهیچکس پوشیده و پنهان نیست. مراسمی که اگرچه در طول چند سال اخیر به خاطر مشکلات فراوان و عدم همکاری همه‌ی جانبه‌ی بسیاری از شرکت‌های ناشر دیگر جذابیت اولیه خود را ندارد، اما در مجموع هر ساله شماری از بازیکنان برای برگزاری آن لحظه شماری می‌کنند تا از عناوین مختلف و جدیدی رونمایی شود.

اگر خاطرتان باشد، دو سال پیش به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان، برگزاری این نمایشگاه به کلی لغو شد. یک سال بعد، با توجه به تداوم فراگیری این بیماری، مسئولان به طور دیجیتالی و آنلاین مراسم ای‌تیری را با همکاری شرکت‌های بزرگی از جمله مایکروسافت، نینتندو و یوبی‌سافت برگزار کردند. با این حال، با توجه به واکسیناسیون سراسری و کنترل شیوع بیماری، انتظار می‌رفت که امسال شاهد برگزاری مراسم ای‌تیری به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشیم که چندی پیش در پی افزایش دوباره پاندمی و شیوع ویروس جهش یافته امیکرون، انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری از برگزاری مراسم به طور دیجیتالی خبر داد.

این اتحادیه چندی پیش در پیامی اعلام کرده بود که پیرو دستورات سازمان بهداشت جهانی و کاهش ریسک‌ها و خطرات جانی در خصوص سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون، مراسم E3 2022 به صورت آنلاین برگزار می‌شود. حال در تازه‌ترین گزارش‌ها، ساعاتی قبل آقای جف گراب، یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که به احتمال قوی، برگزاری مراسم ای‌تیری امسال به کلی لغو شده است.

جف گراب در این خصوص می‌گوید:

نمایشگاه ای‌تیری امسال از نظر حضوری و احتمالا از نظر دیجیتالی و آنلاین نیز لغو شده است.

این در حالی است که مسئولان پیش‌تر اشاره کردند که برگزاری دیجیتالی E3 2022 هنوز قطعی نشده و علی‌رغم محدودیت‌ها، همچنان در تلاش هستند تا فضای نمایشگاهی مورد نظر خود در شهر لاس وگاس را به ثبت برسانند؛ چرا که ثبت چنین فضاها برای برگزاری یک رویداد بزرگ ماه‌ها به طول می‌انجامد.

لازم به ذکر است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری هنوز به طور رسمی به لغو مراسم E3 2022 اشاره نکرده و هیچ کدام یک از منابع رسمی این موضوع را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند. از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره برگزاری یا عدم برگزاری مراسم مزبور صحبت کرد. با این حال، ناگفته نماند از آنجا که اغلب گفته‌های جف گراب به واقعیت تبدیل شدند، چندان دور از انتظار نیست که این ادعا نیز به حقیقت بپیوندد.

E3 XBOX 2022

همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره کردم، این اولین باری نیست که برگزاری مراسم ای‌تیری به بهانه ویروس کرونا لغو می‌شود. شواهد نشان می‌دهد که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری دیگر علاقه‌ای به برگزاری حضوری این نمایشگاه ندارد و در عوض تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با همکاری اغلب کمپانی‌های بازی‌سازی، در غالب رویداد دیجیتالی به میادین بازگردد. هرچند که گویا شرکت‌ها دیگر تمایلی به همکاری ندارند!

گفتنی است که در سال ۲۰۲۰ میلادی، رویدادهای دیگری از جمله Summer Game Fest و PlayStation Showcase جای خالی E3 را پر کردند. مراسم‌های بزرگی که در آن‌ها شاهد معرفی کنسول پلی‌استیشن 5 و بازی مورد انتظار هیلو اینفینیت بودیم. یگ سال بعد، حتی با وجود بازگشت E3، شرکت‌های سرشناسی نظیر سونی و الکترونیک آرتز از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند. به همین خاطر، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور هستند که چند وقتی است مراسم ای‌تیری ارتباط خود با جامعه بازیکنان و صنعت بازی‌های ویدیویی را از دست داده و این موضوع ارتباطی نیز با همه‌گیری ویروس کرونا ندارد. در واقع، پیش از فراگیری این بیماری، سونی در اقدامی غافل‌گیرکننده از حضور در این مراسم امتناع کرد و لطمه بزرگی به هواداران وارد شد. در هر حال، بدون شک لغو کامل رویداد امسال توسط ESA نیز نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با لغو برگزاری دیجیتالی مراسم E3 2022 چیست؟ به نظر شما، آیا این رویداد طی چند سال آینده به فراموشی سپرده خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا