#مهسا_امینی

آیا ویژن سفید در فیلم دکتر استرنج ۲ به MCU بازمی‌گردد؟

ویژن سفید، دوست یا دشمن؟

آیا ویژن سفید در فیلم دکتر استرنج ۲ به MCU بازمی‌گردد؟ نرگس کریمی پور ۳ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ مارول
ویژن سفید در فیلم دکتر استرنج ۲

نظریه جدید دنیای سینمایی مارول عنوان می‌کند که ویژن سفید در فیلم دکتر استرنج ۲ باز خواهد گشت و نقش کلیدی در این اثر خواهد داشت. ویژن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های فرنچایز انتقام‌جویان است و ظاهرا در کنترل هرج و مرج مولتی ورس می‌تواند یک مهره موثر باشد. ویژن که توسط اولتران در ابتدا خلق شد در نهایت توسط انتقام جویان و به وسیله هوش مصنوعی طراحی شده به دست تونی استارک (J.A.R.V.I.S.) و سنگ ذهن به یک موجود زنده تبدیل شد.

ویژن در نبرد نهایی فیلم انتقام جویان عصر اولتران به یک انتقام جو تبدیل شد و پس از آن تا زمان مرگ خود به آرمان‌های انتقام جویان پایبند ماند. در طول این مدت بین او و واندا مکسیموف ارتباط عاشقانه عمیقی شکل گرفت و پس از آنکه واندا برادرش پیترو را در جنگ با اولتران از دست داد به تنها عزیز و یاور او تبدیل شد.

با این حال در نهایت در فیلم انتقام جویان جنگ ابدیت تانوس هنگامی که قصد داشت به سنگ زمان دست یابد او را به قتل رساند. مرگ ویژن اندوه بسیار بزرگی را به واندا متحمل کرد و باعث شد تا او دست به اعمال خطرناکی بزند. واندا تمام مردم شهر وست‌ ویو را گروگان گرفته و با استفاده از جادوی خود که اکنون به علت غم بزرگی که در سینه داشت قوی‌تر هم شده بود، یک زندگی ساختگی با نسخه‌ای از ویژن که  با استفاده از انرژی سنگ ذهن در وجود خود ساخته بود، تشکیل داد.

اما در نهایت با تلاش‌های سازمان S.W.O.R.D مردم وست ویو از چنگال واندا رهایی یافتند. S.W.O.R.D با استفاده از جسد ویژن اصلی او را به کمک سیستمی جدید به زندگی بازگرداند اما او اینبار به یک صلاح تبدیل شده بود و S.W.O.R.D در راه متوقف کردن واندا از او بهره گرفت. نسخه‌ای که S.W.O.R.D از ویژن ساخته بود، بنا به ظاهر سفید رنگ خود به عنوان ویژن سفید شناخته شده و در حقیقت به قصد نابودی واندا و خانواده او برنامه‌ریزی شده بود.

با این حال خوشیختانه روح ویژن اصلی که توسط جادوی واندا خلق شده بود موفق گشت تا خاطرات و اطلاعات خود را به ویژن سفید منتقل کرده و از خبیث بودن او جلوگیری کند. ویژن سفید پس از تبادل اطلاعاتی که با نسخه عجیب و قدیمی خود داشت ناپدیدی شد و تا کنون کسی از سرنوشت او و اینکه کجای جهان MCU قرار دارد با خبر نیست.

واندا یکی از ابرشرور‌های فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness خواهد بود

اکنون با انتشار تریلر فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness مشخص است که واندا یکی از ابرشرورهای فیلم دکتر استرنج ۲ خواهد بود. بدون شک هنگامی که او در انتهای سریال واندا ویژن به هویت واقعی خود یعنی اسکارلت ویچ پی برد، همه چیز در زندگی او تغییر کرد. او کتاب قدرت‌مند دارک هولد را از آگاتا هارکنس جادوگر جادوی سیاه دزدیده و مطالعه کرد.

بدون شک او به دنیال راهی می‌گردد تا از طریق قابلیت‌های مولتی‌ورس باری دیگر خانواده خود را در کنار هم جمع کند و این موضوع در سکانس پایانی سریال وانداویژن هنگامی که او مشغول مطالعه دارک هولد است و ناگهان صدای بیلی و تامی دو فرزند خود را می‌شنود  به وضوح مشخص است.

با توجه به آنچه که در تریلر فیلم دکتر استرنج ۲ دیده می‌شود، واندا همچنان به اعمال خطرناک خود ادامه می‌دهد و اکنون که درب‌های مولتی‌ورس باز شده است، بهترین فرصت را دارد تا خانواده خود را بازگرداند. در تریلر فلیم دکتر استرنج ۲  دو نسخه از واندا در مقابل یکدیگر استاده‌اند و صورت یکی از آن‌ها خونی است. مشخص نیست که واندا دست به چه کاری زده است اما بدون شک خونی که روی صورت او دیده می‌شود، متعلق به خود واندا نست. 

یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های این تریلر مکالمه جالب اسکارلت ویچ و دکتر استرنج  است که در آن واندا  عنوان می‌کند که:

تو قوانین رو می‌شکنی و به یه ابرقهرمان تبدیل میشی، من قوانین رو می‌شکنم و به یک ابرشرور تبدیل می‌شم، این منصفانه نیست.

این مکالمه به وضوح گوای این امر است که واندا و استیون در آینده به مشکل برخورده و در برابر یکدیگر قرار می‌گیرد. شاید هم این واندا نسخه دیگری از اسکارلت ویچ است که از جهان دیگری به سراغ استرنج آمده. 

ویژن سفید واندای شرور را متوقف خواهد کرد

یکی از فرضیه‌های جدیدی که در رابطه با ویژن سفید منتشر شده است، این است که او در فلیم دکتر استرنج ۲ حضور داشته و قادر است تا در مقابل واندای شرور ایستادگی کند. بدون شک ویژن سفید می‌تواند از خشم و عصبانیت واندا بکاهد و او را متقاعد کند که کارش اشتباه است. حضور ویژن سفید می‌تواند این امید را به واندا بدهد که او نیاز ندارد از جادوی سیاه استفاده کند تا خانواده خود را بازگرداند و به کمک او می‌تواند یک زندگی جدید را تشکیل دهد. ممکن است ویژن سفید همانطور که خود اطلاعات و خاطرات قبلی ویژن اصلی را از نسخه بازسازی شده توسط واندا بدست آورد، توانایی این موضوع را داشته باشد تا واندا را آرام کرده و او را متوقف کند و اینگونه در حقیقت به او کمک می‌کند. 


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا