دیزنی رسما تایملاین فرنچایز جنگ ستارگان را منتشر کرد

دیگر نگران نباشید

تایملاین فرنچایز جنگ ستارگان

شرکت دیزنی در اقدامی غیرمنتظره، تایملاین فرنچایز جنگ ستارگان را روی پلتفرم استریم دیزنی پلاس قرار داد. این تایملاین تمامی فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها را شامل می‌شود.

افرادی که به تماشای آثار تولید شده بر اساس فرنچایز جنگ ستارگان می‌نشینند دو دسته هستند: دسته‌ی اول، شامل افرادی می‌شود که طرفدار پروپاقرص فرنچایز بوده و اطلاعات زیادی را درباره‌ی شخصیت‌ها و دنیای آن دارند؛ دسته‌ی دوم، شامل افرادی می‌شود که تنها به‌واسطه‌ی علاقه‌شان به ژانر اکشن و علمی تخیلی، جنگ ستارگان را می‌بینند. تایملاین این فرنچایز چندان پیچیده نیست اما ترتیب انتشار فیلم‌های سینمایی و سریال‌های آن باعث شده تا بسیاری از مخاطبانی که در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرند، در مواجهه با این فرنچایز احساس سردرگمی کنند.

فیلمی که امروزه تحت عنوان Star Wars: Episode IV – A New Hope می‌شناسیم، در ابتدای اکران خود تنها با نام Star Wars شناخته می‌شد اما مدتی بعد، Episode IV – A New Hope به آن اضافه شد. سپس فیلم‌های Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back و Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi به‌ترتیب در سال‌های ۱۹۷۷ و ۱۹۸۰ به سینماها آمدند. تا اینجای کار، ترتیب تماشای فیلم‌ها کاملا واضح بود و حتی مخاطبان عام هم مشکلی در این زمینه نداشتند اما اکران سه‌گانه‌ی پیش درآمد شرایط را تغییر داد.

شک‌ها پیرامون تایملاین فرنچایز جنگ ستارگان با آغاز پخش سریال The Clone Wars از سال ۲۰۰۸ افزایش یافت؛ زیرا پخش این سریال برای شش سال ادامه داشت. همزمان با پخش قسمت آخر The Clone Wars، پخش سریال انیمیشنی Star Wars Rebels آغاز شد که اتفاق‌های آن بین Revenge of the Sith و A New Hope جریان داشت. پیچیده شدن اوضاع برای مخاطبان عام متوقف نشد و اکران سه‌گانه‌ی دنباله که قرار بود پایانی بر خط داستانی اسکای‌واکر باشد، تایملاین را مبهم‌‎تر از قبل کرد. در این بین، فیلم‌های مستقل و همچنین یک سریال لایو اکشن به نام The Mandalorian بر اساس فرنچایز جنگ ستارگان ساخته شد که درک کامل اتفاق‌های آن برای مخاطبان عام مقداری مشکل‌ساز بود.

مدیران دیزنی که از سختی درک تایملاین فرنچایز جنگ ستارگان برای مخاطبان عام سینما و تلویزیون با خبر بودند، در اقدامی غیرمنتظره تایملاین کامل این فرنچایز را روی سرویس استریم خود قرار دادند. فیلم سینمایی Star Wars: The Rise of Skywalker هنوز روی دیزنی پلاس نگرفته است اما بدون شک دیزنی و لوکاس‌فیلم علاقه‌ای به ناقص بودن کلکسیون یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین فرنچایزهایشان در سراسر جهان ندارند. بنابراین، دیر یا زود شاهد اضافه شدن آن خواهیم بود. در ضمن، نسخه‌ی بلوری طی ماه‌های آینده منتشر می‌شود.

با اکران The Rise of Skywalker از دسامبر سال گذشته‌ی میلادی، خط داستانی اسکای‌واکر به پایان رسید و دیزنی در حال حاضر مشغول انجام برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز برای ساخت فیلم‌های سینمایی جدید و آغاز خط‌های داستانی تازه است. در این بین، طرفداران می‌توانند به تماشای سریال‌های این فرنچایز بنشینند. پخش فصل دوازدهم و پایانی سریال انیمیشنی The Clone Wars فردا آغاز خواهد شد. این فصل قرار است دوازده قسمت داشته باشد. در ضمن، فصل دوم سریال The Mandalorian هم رسما تایید شده و قرار است در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی پخش شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا