آیا عناوین R-Rated مارول به دیزنی پلاس می‌آیند؟

دیزنی و درجه سنی بزرگسال!

آیا عناوین R-Rated مارول به دیزنی پلاس می‌آیند؟ پارسا خلیلی ۰ ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ مارول
عناوین R-Rated مارول

تنها چند ساعت قبل از برگزاری پنل استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو، موضوعی عجیب و غیرمنتظره در توییتر توسط دیزنی مطرح شد که تعجب همه طرفداران را به دنبال داشت. آیا عناوین R-Rated مارول به دیزنی پلاس می‌آیند؟

تولید محتوا سینمایی و سریالی با درجه سنی بزرگسال یا به اصطلاح R-Rated، برای مدتی طولانی موضوع بحث استودیو مارول و دیزنی بوده است. اما این موضوع اخیرا با انتقال سریال‌های فرانچایز The Defenders Saga به دیزنی پلاس حسابی داغ شده و تعجب طرفداران را به‌همراه داشته است. هیچ کس حتی فکرش را نمی‌کرد سرویس استریم جدید دیزنی محتوای خشونت آمیز مارول را بدون کوچک‌ترین سانسور در آغوش بگیرد. کسانی که قسمت پایانی سریال بی‌نظیر The Punisher را تماشا کردند خوب می‌دانند که لحن و تن عناوین R-Rated مارول چقدر می تواند خشن و سنگین باشد.

زمانی که دیزنی تصمیم گرفت استودیو فاکس قرن بیستم را خریداری کند، سوالی بزرگ در ذهن طرفداران به‌وجود آورد. حال چه سرنوشتی در انتظار رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و ددپول است؟ جان بخشیدن رایان به ددپول در فرانچایز مردان ایکس فاکس، محبوبیت بیش از پیش این شخصیت را به‌همراه داشت، بنابراین هیچ راهی وجود نداشت که آنها ضدقهرمان دوست داشتنی مارول را نادیده بگیرند.

نویسندگان Deadpool 3 اخیرا ادعا کرده بودند که استودیو مارول و دیزنی در مراحل تولید فیلم هیچ دخالتی نداشته و از فیلمنامه اصلی حمایت کردند. تیم توسعه هم در عوض دست مارول و کوین فایگی (Kevin Feige) را تا حدودی باز گذاشتند تا با هم داستان جدیدی را در دنیای سینمایی مارول به تصویر بکشند.

اکنون پیش از حاضر شدن در مراسم کمیک کان سن دیگو، مارول به‌طور رسمی از پخش فیلم‌های سینمایی R-Rated خود در دیزنی پلاس خبر داد.

فیلم‌های Deadpool و Logan به دیزنی پلاس می‌آیند

روز گذشته دیزنی در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد که سه فیلم بسیار محبوب Deadpool 2، Deadpool و Logan در روز جمعه ۲۲ جولای (۳۱ تیر) از سرویس دیزنی پلاس پخش خواهند شد. هر سه فیلم بدون سانسور خواهند بود، بنابراین این کمپانی توصیه کرده است که والدین تنظیمات لازمه را اعمال کرده تا مطمئن شوند فرزندان خود به تماشای این آثار نمی‌نشینند.

اولین فیلم Deadpool آغاز راه رایان رینولدز در جان بخشیدن به شخصیت ددپول و تبدیل کردنش به یکی از محبوب‌ترین ضدقهرمان‌های مارول در سینماها بود.

دنباله موفق آن شخصیت کیبل جاش برولین (Josh Brolin) را به ترکیب اضافه کرد که از قضا نقش ثانوس را در دنیای سینمایی مارول ایفا کرده است.

اثر شاهکار Logan نیز آخرین حضور هیو جکمن (Hugh Jackman) در نقش ولورین بود که به بهترین شکل ممکن داستان این شخصیت محبوب و دوست داشتنی را به پایان رساند.

زمان‌بندی شک‌ برانگیز دیزنی در رونمایی از عناوین R-Rated مارول

چنین رونمایی بزرگی از قبل از ر ددپول درست قبل از برگزاری پنل استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو، به طرز عجیبی مشکوک است. انگار کوین فایگی قصد دارد در پنل خود اخبار هیجان انگیزی را در رابطه با ضدقهرمان دوست داشتنی مارول با طرفداران به اشتراک بگذارد.

علی‌رغم اینکه قبلا درباره حضور نه‌چندان پررنگ مارول در کمیک کان صحبت شده، اما رونمایی از Deadpool 3 در این همایش معقول‌تر و منطقی‌تر از رویدادی مثل D23 است. زیرا قسمت سوم ددپول پروژه‌ای با درجه سنی بزرگسالان است و آشکار کردن اطلاعات بیشتر در کمیک کان، بیشتر با عقل جور در میاد تا رویداد دیزنی که بیشتر محل رونمایی از محتواهای خانواده محور است.

بدون شک پخش عناوین R-Rated مارول از دیزنی پلاس قدمی بزرگ در راستای ساخت محتواهای بیشتر با درجه سنی بزرگسال محسوب می‌شود. اما آیا پروژه‌هایی مانند Blade یا Daredevil نیز دسختوش این تغییر خواهند شد؟ آیا می‌توانیم شاهد پتانسیل حقیقی این شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول باشیم؟ فقط زمان می‌تواند پاسخگوی این سوالات باشد.

فیلم‌های Deadpool 2، Deadpool و Logan هم اکنون از سرویس دیزنی پلاس پخش می‌شوند. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از انتقال این سه فیلم به دیزنی پلاس خوشحالید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا