#مهسا_امینی

مانعی برای اکران قسمت سوم Deadpool با درجه‌ی سنی R وجود ندارد

جای هیچ گونه نگرانی برای طرفداران نیست

قسمت سوم Deadpool

رت ریس، یکی از نویسندگان فرنچایز ددپول در مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرد قسمت سوم Deadpool قطعا می‌تواند با درجه‌ی سنی R اکران شود.

پس از انتشار شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوان، بالاخره رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در جریان برنامه‌ی تلویزیونی Live With Kelly and Ryan ساخت قسمت سوم Deadpool را تایید کرد. این اتفاق نگرانی‌های طرفداران را پیرامون ادامه‌ ماجراجویی‌های میتراس از بین برد اما باعث به‌وجود آمدن نگرانی جدیدی شد؛ شرکت دیزنی چندی پیش با خریداری فاکس قرن بیستم به مبلغ ۷۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار حق امتیاز محصولات مختلفی را به‌دست آورد که ددپول یکی از آن‌‎‎ها بود.

دیزنی علاقه‌ای به قرار دادن محتویات نامناسب برای افراد کم سن و سال در محصولات خود ندارد، در حالی که شخصیت ددپول همیشه با شوخی‌های بزرگسالانه‌اش شناخته می‌شده است. همین موضوع هم باعث نگرانی برخی طرفداران پیرامون سانسور بسیاری از شوخی‌ها و اکران قسمت سوم Deadpool با درجه‌ی سنی PG-13 یا «نامناسب برای افراد زیر ۱۳ سال» شد. با توجه به صحبت‌های اخیر یکی از نویسندگان دو فیلم قبلی ددپول، طرفداران نباید نسبت به این مسئله هیچ گونه نگرانی داشته باشند.

رت ریس (Rhett Reese) که به‌عنوان نویسنده‌ در صنعت سینما فعالیت می‌کند، چندی پیش در یک رویداد تبلیغاتی برای نسخه‌ی سینمای خانگی Zombieland: Double Tap حضور پیدا کرد. در جریان این رویداد، خبرنگار وب‌سایت اسکرین رنت درباره‌ی احتمال اکران Deadpool 3 با درجه‌ی سنی R یا «نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال» پرسید. ریس هم در پاسخ احتمال رخ دادن چنین اتفاقی را تایید کرد:

قطعا [می‌تواند با چنین درجه‌ی سنی اکران شود]. فکر نمی‌کنم وقتی برای تماشای این فیلم به سینما می‌روید، قصر جادویی [لوگوی دیزنی] روی پرده‌ی نقره‌ای ظاهر شود. فکر می‌کنم قرار است تحت برند فاکس اکران شود.

اکران محصولات دیزنی بدون ظاهر شدن لوگوی این شرکت اتفاق چندان عجیبی نیست؛ اگرچه وظیفه‌ی نشر و اکران بسیاری از فیلم‌های مارول بر عهده‌ی دیزنی قرار دارد اما لوگوی آن‌ در ابتدای نسخه‌‌های سینمایی قرار نمی‌گیرد. اگر صحبت‌های رت ریس صحیح باشند، فیلم سینمایی Deadpool 3 هم چنین شرایطی خواهد داشت. در ضمن، طبق گزارشی که چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد، لیبل فاکس قرن بیستم تغییر کرده و در آینده قرار است به‌صورت «استودیوی قرن بیستم» مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده است.

نخستین بار نیست که صحبت‌هایی درباره‌ی اکران Deadpool 3 با درجه‌ی سنی R مطرح می‌شود. کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس استودیوهای مارول، در گذشته اعلام کرده بود تمایلی برای ایجاد تغییر در فرنچایز ددپول ندارد. باب ایگر (Bob Iger)، مدیرعامل دیزنی هم تقریبا صحبت‌های مشابهی را انجام داده بود. ایگر گفته بود احتمالا در آینده فرصتی برای محصولات بزرگسالانه‌ی مارول مانند ددپول وجود خواهد داشت.

در حال حاضر اطلاعات دیگری از سومین فیلم مستقل ددپول در دسترس نیست و نمی‌دانیم این اثر از چه تاریخی در سینماها اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا