با زیرنویس فارسی تماشا کنید: تفاوت‌ های سریال وان پیس با انیمه آن

10 مورد از تفاوت‌های لایو اکشن با انیمه وان پیس

پخش سریال وان پیس (One Piece)، به تازگی به پایان رسیده است و در سراسر جهان به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد و طرفداران زیادی را نیز به خود جذب کرد. این لایو اکشن هم برای دوستداران انیمه وان پیس و هم برای افرادی که انیمه وان پیس را هرگز ندیده بودند بسیار جذاب و دیدنی بود.

به نظر می‌رسد که این لایو اکشن  تغییرات جزئی در داستان اصلی انیمه ایجاد کرده است که ظاهرا این تغییرات توسط خود ایچیرو اودا تایید شده‌اند. گاهی اوقات، اقتباس صد در صدی داستان‌ها با توجه به محدودیت‌های بودجه، صحنه‌های گران قیمت و بازیگرانی که به دلیل هزینه‌های استودیو به زمان بیشتری برای حضور داشتن در طول داستان نیاز دارند، می‌تواند کار بسیار سختی باشد؛ به خصوص اگر قرار باشد بر اساس داستان یک انیمه، لایو اکشن ساخته شود. هرچند با همه اینها، سرعت پیش رفتن داستان نیز مهم است و جمع کردن همه چیز تنها در هشت قسمت به نظر کار غیر ممکنی می‌آمد که استودیو تا حد زیادی به خوبی از عهده آن برآمد. اما با این حال، هنوز تفاوت‌هایی در این سریال وجود دارد که ما نیز در ادامه به بررسی 10 مورد از آنها می‌پردازیم. این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

10 مورد از بزرگترین تفاوت‌های سریال وان پیس با انیمه آن:

 

هلمپو

صحنه هلمپو که لباس تنش نیست و با شمشیر زور جلوی آینه ژست میگیرد در انیمه وجود ندارد.

سیرک باگی

ماجراجویی‌های دزدان دریایی کلاه حصیری در Orange Island با توجه به قسمت‌های محدود این سریال باید خلاصه می‌شد تا کل آرک ایست بلو را بتوانند پوشش دهند. به این ترتیب بیشتر صحنه‌های نبردی باگی در سیرک خودش اتفاق می‌افتند.

نبردهایی که در بار اتفاق افتادند.

بجای فلش بک، نبرد زورو و هلمپو در بار در خط زمانی اصلی اتفاق می‌افتد.

میهاک

در انیمه، میهاک به عنوان بهترین شمشیرزن دنیا، حضور باشکوهی داشت. او در باراتی در مقابل دون کریگ قرار می‌گیرد و با زورو نیز می‌جنگد. در سریال وان پیس، او مانند انیمه برای اولین بار در باراتی حضور پیدا می‌کند ولی اینبار به دستور گارپ تا لوفی را دستگیر کند. دون کریگ نیز، برخلاف انیمه، حضور بسیار کوتاهی دارد.

نامی در شلز تاون

نامی در لایو اکشن نقشی اساسی در نبرد با نیروی تفنگداران دریایی ایفا می‌کند که در انیمه وجود نداشت.

در ساحل نبردی اتفاق نمی‌افتد.

در انیمه دزدان دریایی کلا حصیری مقابل کورو و گروهش قرار می‌گیرند اما در سریال این نبرد کوتاه‌تر شده و تمرکز بیشتر بر روی کورو به عنوان یک شکارچی است و صحنه‌های مربوط به این نبرد را نیز سعی کرده‌اند به گونه‌ای ترسناک نشان دهند.

نبرد باراتی

در سریال، آرلانگ، باگی را به حرف میاورد، با دیگر انسان ماهی‌ها حضور پیدا می‌کند و اهداف آرلانگ را به ما نشان می‌دهد. همچنین ما در اینجا پی می‌بریم که نامی از اعضای خدمه او است. چگونگی پیش رفتن داستان در همه این موارد با انیمه تفاوت دارد.

کوبی

در سریال وان پیس او نه فقط در شلزتاون، بلکه در ماجراهای کورو و آرلانگ نیز نقش اساسی ایفا کرد.

زورو در مقابل مستر سون

در انیمه نبرد زورو با مستر سون وجود ندارد و تنها به آن اشاره می‌شود اما در لایو اکشن این نبرد به خوبی بازسازی شده است.

گارپ

با اینکه در مانگای وان پیس، گارپ خیلی دیر حضور پیدا کرد اما در سریال، او از همان قسمت‌های اول نقشی اساسی در تعقیب کردن لوفی و دزدان دریایی کلاه حصیری ایفا میکند.

برای دیدن جزئیات بیشتر از تفاوت‌های انیمه با لایو اکشن وان پیس، ویدیو را با زیرنویس فارسی تماشا کنید.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا