1%
  • 0/10

الهام‌گیری Death Stranding از باربران واقعی ژاپنی

دلیل نام سم پورتر بریجز.

الهام‌گیری Death Stranding از باربران واقعی ژاپنی ۰ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ بازی | گیم کپی لینک
الهام‌گیری Death Stranding

پنج سال پس از عرضه، کاربران متوجه الهام‌گیری Death Stranding از باربران واقعی ژاپنی شده و اشاراتی به آن داشته‌‌اند.

عنوان Death Stranding ساخته هیدئو کوجیما و استودیو کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions)، یک اثر ماجراجویی آرامش‌بخش بوده که طی آن باید محموله‌هایی را در طول کشور و مناطق مختلف حمل کرده و سعی کنید در انجام کار خود، اشتباهی انجام ندهید. با این حال طرفداران به تازگی متوجه شده‌اند چرخه تکرار ماموریت‌های این بازی در اصل از یکی از مشاغل سنتی ژاپن الهام گرفته شده است.

مجموعه‌ای از پست‌ها به تازگی در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق به اشتراک گذاشته شده که در آن از نام ” bokka” به عنوان “یکی از عجیب‌ترین مشاغل در ژاپن” یاد شده که در اصل باربرانی هستند که محموله‌ها و آذوقه‌ها را به کوهستان‌هایی که وسایل نقلیه قابلیت دسترسی به آن را ندارند حمل می‌کنند. به گفته کاربران، یک bokka “از نردبان‌های چوبی شخصی‌سازی شده‌ای استفاده می‌کند تا محموله‌هایی که بین 100 الی 165 کیلوگرم وزن دارند را در مسافت‌های طولانی حمل نمایند”.

سم پورتر بریجز (Sam Porter Bridges) شخصیت اصلی Death Stranding مسافت‌های 10 کیلومتری را کوه‌پیمایی می‌کند و در آن محموله‌های خود توسط یک محفظه عمودی قابل تنظیم پشت دوش‌های خود حمل می‌کند. با این حال الهام‌گیری Death Stranding از باربران واقعی ژاپنی مسئله‌ رازآلودی نبوده و تنها طرفدارانی که با این شغل آشنایی نداشتند از این مسئله بی‌اطلاع بودند تا پست‌های به اشتراک گذاشته شده جدید در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را با این موضوع آشنا کند.

شغلی مشابه در کشورهای اروپایی به ویژه در کشور اسلواکی نیز وجود دارد. بنابراین شاید اعضای تیم کوجیما پروداکشنز در آخرین ساخته خود در خصوص اینکه صرفا عمل راه رفتن تا چه اندازه می‌تواند سخت باشد اغراق نکرده باشند. گفته می‌شود برخی از باربران محموله‌هایی با وزن بیش از 100 کیلوگرم را به دامنه کوهستان مونت فوجی که در مرز بین استان‌های شیزوئوکا و یاماناشی در غرب توکیو قرار دارد حمل کرده‌اند و یک قدم اشتباه می‌تواند باعث واژگونی آن‌ها و محموله‌های سنگین‌شان شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments