کارگردان فیلم ددپول 3 نسبت به شایعات کارگردانی انتقام جویان 6 واکنش نشان داد

روند توسعه ددپول نیمه‌کاره مانده است!

کارگردان فیلم ددپول 3 نسبت به شایعات کارگردانی انتقام جویان 6 واکنش نشان داد پارسا خلیلی ۴ ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ مارول
کارگردان فیلم ددپول 3

شاون لوی (Shawn Levi)، کارگردان فیلم ددپول 3 به‌تازگی در مصاحبه‌ای رسمی نسبت به شایعات اخیر مبنی بر انتخاب شدنش برای کارگردانی انتقام جویان 6 واکنش نشان داده است.

بدون شک یکی از بزرگترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول که روند توسعه‌اش به‌خاطر اعتصابات انجمن نویسندگان (WGA) و اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) متوقف شده، رویداد کراس اوری Avengers: Secret Wars است که اقتباسی لایو اکشن از مجموعه کمیک بزرگ و محبوب جنگ‌های مخفی است و به‌گفته بسیاری از منابع خبری می‌تواند فرصتی مناسب برای ریبوت کردن دنیای سینمایی مارول باشد.

از کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) گرفته تا احتمال حضور شخصیت‌های کلاسیک مثل ولورین هیو جکمن (Hugh Jackman) و اسپایدرمن توبی مگوایر (Tobey Maguire)، اخیرا شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی از آخرین پروژه فاز ششم مطرح شده که علیرغم هیجان انگیز بودنشان، می‌تواند تاثیر بدی در دراز مدت داشته باشد، چراکه انتظارات طرفداران را به‌طرز مخربی بالا می‌برد. حالا یکی از جدیدترین شایعات که مثل بمب در فضای مجازی منفجر شده، انتخاب شدن شاون لوی، کارگردان قسمت پایانی سه‌گانه ددپول برای جان بخشیدن به داستان مولتی‌ورسی انتقام جویان 6 است.

او به‌تازگی در گفتگو با برنامه محبوب Entertainment Weekly نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و با اشاره به این موضوع که نیمی از روند توسعه ددپول قبل از متوقف شدن پیرو اعتصابات طی شده بوده، به‌طرز مشکوک و سربسته گفت: “بله شایعات اخیر را خواندم و این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم [می‌خندد]”. با توجه به شایعات اخیر مبنی براینکه فیلم ددپول 3 داستان انتقام جویان 6 را راه اندازی می‌کند، انتخاب شدن شاون لوی نه‌تنها دور از ذهن نیست، بلکه کاملا منطقی و هوشمندانه است.

برای کسانی که نمی‌دانند، روز گذشته کی سی والش (KC Walsh) که منبعی معتبر و موثق است، ادعا کرده که بخش‌هایی از داستان قسمت پایانی سه‌گانه ددپول را می‌داند. به‌گفته او، ماموران سازمان TVA پیرو دستگیری ددپول به‌جرم دستکاری زمان، به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند تا با شکل دادن گروهی بزرگ متشکل از قدرتمندترین قهرمانان از فروپاشی مولتی‌ورس جلوگیری کنند. ولورین هیو جکمن نیز از خط زمانی منقرض شده فاکس قرن بیستم انتخاب شده و به‌محض منتقل شدن به زندان برای اولین بار با ددپول مواجه می‌شود.

قضیه دنیاهای نابود شده هم برگرفته از رخدادی به‌نام تلاقی دنیاها (Incursion) است که در دنباله Doctor Strange 2 توسط رید ریچاردز بهش اشاره شد. در واقع، در رویداد کمیکی جنگ‌های مخفی شخصیتی به‌نام بیاندر (The Beyonder) تمامی ابرقهرمان و ابرشرورهایی که دنیایشان به‌واسطه رخداد تلاقی دنیاها نابود شده را به سیاره‌ بتل ورلد منتقل می‌کند تا با یکدیگر مبارزه کنند.

شاید همه این شایعات و گمانه‌زنی‌ها الکی باشند اما دو نکته حائز اهمیت وجود دارد که نمی‌توان انکارشان کرد. اول از همه با توجه به مولتی‌ورسی بودن داستان ددپول 3 و انتقام جویان 6، کارگردانی شدن هر دو توسط شاون لوی اقدام هوشمندانه‌ای است زیرا اینگونه ارتباط و انسجام بین هر دو داستان به خوبی رعایت می‌شود. ثانیا مطرح شدن این شایعه درست بعد از شایعه راه اندازی شدن داستان جنگ‌های مخفی توسط ددپول نمی‌تواند تصادفی باشد.

در حال حاضر اکران فیلم‌های به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 برای تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) و فیلم Avengers: Secret Wars برای تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) برنامه‌ریزی شده است.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا