آیا باید شاهد ریبوت بتمن در دنیای سینمایی دی سی باشیم؟

بتمن نقش مهمی در DCU خواهد داشت

ریبوت بتمن - Batman

پس از معرفی چند نسخه مختلف از شوالیه تاریکی طی سالیان گذشته، به نظر می‌رسد که تکرار ریبوت بتمن (Batman) برای دنیای سینمایی دی سی کمی مشکل‌ساز خواهد بود.

تماشای ابرقهرمانان دنیای دی سی روی پرده سینما، موضوعی است که معمولا طرفداران آن را نا امید کرده و آن‌ها را با پرسش‌های بسیاری مثل اینکه «چرا این فیلم را با این بازیگر و به این شکل ساختند؟!» دنبال می‌شود. زک اسنایدر (Zack Snyder) سال‌ها پیش سعی کرد تا این روند را با بنیان‌گذاری جهان DCEU و همکاری کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.) تغییر دهد، اما شرایط فقط بدتر شد و فیلمی مانند Batman V Superman حجت را بر تمام آثار ابرقهرمان بد تمام کرد!

با این حال همیشه هم فیلم‌های دنیای دی سی بد نبوده‌اند؛ برای مثال سه‌گانه شوالیه تاریکی (The Dark Knight) از کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، هنوز هم به عنوان بهترین فیلم‌ها در آثار ابرقهرمانی شناخته می‌شوند و فیلم The Batman نیز توانست در سال گذشته میلادی نظر طرفداران را به خوبی جلب کند. با این حال، اخیرا جیمز گان (James Gunn) یک تیغه برنده به نام «حذف بازیگران و فیلم‌ها» را به دست گرفته و به عنوان مدیر جدید استودیو دی سی (DC Studios)، داستان و بازیگر بسیاری از شخصیت‌هایی که در دنیای سینمایی دی سی می‌شناختیم را بریده است؛ طوری که همه آن‌ها از سوپرمن (Superman) تا شاید حتی بلک ادم (Black Adam) ریبوت خواهند شد! با این حساب،‌ آیا بتمن جدید با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) هم ریبوت می‌شود؟

ریبوت بتمن برای دنیای سینمایی جدید دی سی کمی مشکل‌ساز خواهد شد

پیش‌تر جیمز گان درباره شخصیت بتمن و اهمیت حضور او در دنیای سینمایی دی سی توضیحاتی را ارائه کرده بود. به گفته مدیر جدید استودیو دی سی، بتمن یکی از نقش‌های بسیار مهم و بزرگ در DCU خواهد بود که تصمیم‌های بسیار مهم و کلیدی را در خط داستان آن خواهد گرفت. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که مدتی شایعه شده بود که بتمن رابرت پتینسون قرار است تا همان شوالیه تاریکی مد نظر برای دنیای سینمایی دی سی باشد؛ در حالی که خود جیمز گان به این شایعه مستقیما واکنش نشان داد و آن را «کاملا غلط» دانست!

این یعنی جهان فیلم The Batman کاملا از دنیای سینمایی دی سی که جیمز گان روی آن کار می‌کند جداست و در یک خط زمانی دیگر روایت می‌شود؛ موضوعی که خود دو مشکل بسیار بزرگ را به همراه خواهد داشت: اول ایکه فیلم The Batman پس از مدت‌ها موفق شده تا نظر برخی از طرفداران دی سی را جلب کند و با حذف کردن یا کنار گذاشتن داستان آن، فقط از جمع هواداران آثار دی سی کمتر می‌شود. مورد دوم هم اینکه اگر داستان بتمن پتینسون در خط زمانی مختص به خودش ادامه پیدا کند، باز هم همان ناهماهنگی و حس غیرمنسجم بودن فیلم‌ها و سریال‌های دی سی حتی پس از روی کار آمدن جیمز گان دنبال خواهد شد.

بدین ترتیب، در هر صورت ریبوت بتمن و انتخاب بازیگر تازه برای آن، چالش فوق‌العاده سختی خواهد بود که جیمز گان باید از آن عبور کند. با تصمیمی که این کارگردان سرشناس گرفته، عملا یک سر داستان برای دنیای DCU باخت خواهد بود. یا بتمن پتینسون در جهان خود ادامه می‌دهد و همچنان مثل Joker مستقل خواهد ماند، یا اینکه جیمز گان آن را هم کنسل می‌کند تا بازیگر تازه بتمن را در دنیای سینمایی جدید خود معرفی کند.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا ریبوت بتمن به ساخت اثری بهتر کمک می‌کند؟ یا اینکه بهتر است تا سازندگان کار خود را با دنبال کردن The Batman ادامه دهند؟

3.6 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا