جیمز گان بالاخره به اخراج بازیگر سوپرمن و واندروومن واکنش نشان داد

جیمز گان به هر قیمتی ادامه می‌دهد

جیمز گان (James Gunn) و اخراج بازیگر سوپرمن

بالاخره جیمز گان (James Gunn) به اخراج بازیگر سوپرمن (SuperMan) و واندروومن (Wonder Woman) واکنش نشان داد تا بدانیم چرا این تصمیم گرفته شده است.

از همان شروع جهان DCEU توسط زک اسنایدر (Zack Snyder)، مشکلات فراوانی درباره آن وجود داشت که بی‌ربط بودن داستان و بهم ریخته بودن، از مهم‌ترین دلایل کج رفتن مسیر آن بود. این موضوع هنگام خلق یک جهان سینمایی خیلی خیلی اهمیت دارد و شاید همین باعث شده باشد تا برای مثال، فیلمی مانند Eternals در دنیای سینمایی مارول هم جایگاه مناسبی نداشته باشد. اما در دنیای سینمایی دی سی، عملا هر کارگردانی با هر شخصیتی یک فیلم و سریال ساخته و در دنیایی متفاوت قرار داده تا در صورت نیاز، آن را به صورت کراس اور به دیگر جهان‌ها معرفی کند! این روش اصلا درست نیست.

به همین منظور، کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.) بالاخره تصمیم گرفتند تا پس از گذشت مدت‌ها، سراغ یک مدیر مسئول برای پروژه فیلم‌های دنیای سینمایی دی سی بروند و یک استودیو جدید به نام DC Studios را معرفی کنند. جیمز گان، کارگردان معروف و برجسته هالیوود که پیش‌تر هدایت ساخت فیلم‌های سری Guardians of The Galaxy را بر عهده داشته، به عنوان مدیر استودیو دی سی معرفی شده است، اما نکته کار اینجاست که این مدیر جدید، خیلی سریع تصمیماتی گرفته که فوق‌العاده عجیب هستند و اعتراض طرفداران را به دنبال داشته است.

در واقع جیمز گان مدتی است که سراغ اخراج کردن و کنار گذاشتن بازیگران معروف تیم لیگ عدالت (Justice League) در دنیای سینمایی دی سی رفته و در نتیجه، عملا تمامی صحنه‌های مربوط به آن‌ها را حذف و در مجموع، کل خط داستانی این جهان را نابود کرده است! طوری که برای مثال، ما در فیلم Black Adam دیدیم که سوپرمن با بازی هنری کویل (Henry Cavil) ظاهر شد و طرفداران را به شدت هیجان‌زده کرد، سپس جیمز گان به عنوان مدیر جدید او را کنار گذاشت! بعد فیلم Wonder Woman 3 کنسل شد، سپس بازیگر نقش واندر وومن، گل گدوت (Gal Gadot) به کلی برکنار شد، بعد هم بازیگر نقش بلک ادم، دواین جانسون (Dwayne Johnson) اعلام کرد که دیگر در قامت این شخصیت در دنیای سینمایی دی سی حاضر نمی‌شود!

این موارد و بخصوص اخراج بازیگر نقش سوپرمن از دنیای سینمایی دی سی، همگی نشان می‌دهند که چطور جیمز گان در حال نابود کردن همان رشته آثاری است که طرفداران دی سی به انتظار فیلم‌های جدید آن می‌نشستند. با این وجود، به نظر می‌رسد که اخیرا این کارگردان درباره اتفاقات اخیر جواب داده و اعلام کرده است که چرا چنین تصمیماتی را گرفته است.

جواب جیمز گان درباره اخراج بازیگر نقش سوپرمن در دنیای سینمایی دی سی

گان در جدیدترین صحبت‌های خود در فضای مجازی، اعلام کرده که جمعیت کوچکی از طرفداران هستند که به تصمیم‌های اخیر به شدت واکنش نشان می‌دهند. او گفته است که این افراد اکثریت طرفداران دی سی نیستند و در مقابل کاری که آن‌ها انجام می‌‌دهند خیلی ناسپاسی می‌کنند! این در حالی است که به گفته گان، تمامی این تصمیمات با دید باز و توجه کامل به داستان انجام شده‌اند و او هرگز به فکر خراب کردن رشته داستانی در دنیای سینمایی دی سی نبوده است.

این گفته‌ها عملا با کاری که جیمز گان انجام می‌دهد چنان تناقض بزرگی است که طرفداران را نه‌تنها آرام‌تر نمی‌کند، بلکه حتی باعث می‌شود تا میزان عصبانیت آن‌ها از اخراج بازیگر نقش سوپرمن و واندروومن بیشتر شود! در واقع باید گفت که چاره کار این نیست که هر داستانی که تا به امروز آن را ادامه داده بودند را کنسل کنند، بلکه شاید بهتر بود تا برای آخرین بار این ابرقهرمانان قدیمی را کنار همدیگر جمع کرده و در نهایت طی یک رویداد آخر، فدا کنند تا یک خط زمانی تازه متولد شود.

به هر حال جیمز گان اشاره کرده که به زودی از برنامه‌های تازه خود برای ریبوت داستان‌های ابرقهرمانان دی سی صحبت خواهد کرد و نتیجه آن طرفداران را راضی نگه خواهد داشت. اما به نظر شخص بنده، این کارگردان هر کاری را هم که انجام بدهد، با حذف کردن بازیگران قدیمی که طی سال‌های گذشته برخی نقش‌ها را با آن‌ها شناخته‌ایم، نمی‌تواند خط زمانی تازه‌ای را پس از اکران فیلم The Flash به نمایش بگذارد که دوست داشته باشیم.

به گفته جیمز گان، نگرانی‌های احساسی و بی‌پایه طرفداران کمترین تاثیر را روی کار او و پیتر سفران (Peter Safran) خواهد گذاشت؛ طوری که آن‌ها فقط روی هدف خود متمرکز هستند و قصد دارند تا این ریبوت در جهان سینمایی دی سی، به هر قیمتی شکل بگیرد. او اظهار کرده که پیش از گرفتن این تصمیمات کاملا می‌دانستند که طرفداران چنین واکنشی را نشان خواهند داد، اما بهتر است برای دیدن آینده DCU صبر کنند و سپس نظر بدهند.

اما نظر شما درباره تصمیمات اخیر جیمز گان در رابطه با حذف بازیگران نقش سوپرمن و واندروومن یا حتی بلک ادم چیست؟

3.4 9 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا