تاریخ انتشار فیلم Blue Beetle محصول جدید DCEU اعلام شد

خبری از انتشار دیجیتالی نخواهد بود

تاریخ انتشار فیلم Blue Beetle محصول جدید DCEU اعلام شد سورنا رضایی ۰ ۲۶ آذر ۱۴۰۰ سینما
تاریخ انتشار فیلم Blue Beetle

استودیوهای وارنر و دی‌سی فیلمز به واسطه یک بیانیه مطبوعاتی مشترک از تاریخ اکران فیلم Blue Beetle پرده برداشته‌اند.

در پی موفقیت‌های فرنچایز Marvel Cinematic Universe، وارنر با همکاری دی‌سی فیلمز یک جهان مشترک ساخت که امروزه تحت عنوان DC Extended Universe شناخته می‌شود. اگرچه اولین فیلم، یعنی Man of Steel شروع بسیار خوبی داشت، فرنچایز در ادامه با فراز و نشیب‌های متعددی مواجه شد و نتوانست نویدبخش ظاهر شود؛ فراز و نشیب‌هایی که باعث شدند استودیوها به تغییر در برنامه‌ریزی‌های خود تصمیم بگیرند. DCEU تا به این لحظه ۱۰ فیلم سینمایی را راهی سالن‌های نمایش کرده و هم اکنون ۶ فیلم دیگر در صف انتظار دارد که یکی از آن‌ها Blue Beetle است.

وارنر و دی‌سی فیلمز چند سال ساخت یک فیلم سینمایی بر اساس کمیک بوک‌های Blue Beetle را تایید کردند. پروژه سپس در سکوت خبری فرو رفت تا اینکه اوایل سال جاری میلادی اطلاعات جدیدی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. رسانه‌ها در آن زمان اعلام کردند استودیوها با انجل منوئل سوتو (Angel Manuel Soto) به توافق رسیده و وظیفه کارگردانی را روی دوش‌هایش قرار داده‌اند. او اصالتا پورتو ریکویی بوده و بخش عمده تجربه فیلمسازی‌اش به آثار کوتاه مربوط می‌شود. با این حال، آینده خوبی در انتظارش بوده و پس از فیلم ابرقهرمانی بلو بیتل قرار است تمرکز خود را روی اقتباس جدید تبدیل شوندگان قرار دهد. در ضمن، آن زمان اعلام شد جدیدترین فیلم DC Extended Universe برخلاف برادران بزرگتر خود به صورت انحصاری به سرویس استریم HBO Max می‌آید و خبری از اکران نیست.

وارنر و دی‌سی فیلمز به واسطه یک بیانیه مطبوعاتی تاریخ انتشار فیلم Blue Beetle را اعلام کرده‌اند. بر این اساس، اثر مزبور از تاریخ ۲۷ مرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۱۸ آگوست سال ۲۰۲۳ میلادی) به سینماهای سراسر ایالات متحده آمریکا خواهد آمد. با خواندن جمله پیشین احتمالا دچار سردرگمی شده‌اید؛ زیرا در پاراگراف پیشین گفته شد فیلم مزبور به صورت انحصاری به سرویس استریم HBO Max می‌رود. با توجه به بیانیه جدید، برنامه‌ریزی‌ها تغییر کرده و وارنر حالا می‌خواهد محصول مشترکش با دی‌سی را روی پرده نقره‌ای ببرد. در حال حاضر مشخص نیست دلیل این تغییر چه بوده است. در ضمن، بلو بیتل حالا دومین فیلم DCEU محسوب می‌شود که اکرانش در ۲۰۲۳ اتفاق خواهد افتاد.

انتخاب سال ۲۰۲۳ میلادی برای اکران Blue Beetle تا حدودی قابل‌پیش‌بینی بود. وارنر در سال ۲۰۲۲ تقویم شلوغی دارد. علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی در ابتدای سال شاهد اکران گسترده The Batman هستند. اگرچه این پروژه به عنوان یکی از فیلم‌های DC Extended Universe معرفی شد، در حال حاضر هیچ گونه ارتباطی به آن نداشته و داستانی کاملا مستقل را روایت می‌کند. پس از جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن نوبت به چهار فیلم دیگر می‌رسد که همگی آن‌ها به DCEU تعلق دارند: Aquaman and the Lost Kingdom، The Flash، Black Adam و Batgirl. البته فیلم سینمایی بت گرل در حال حاضر تاریخ اکران دقیقی نداشته و وارنر به اعلام سال انتشار بسنده کرده است.

زولو ماریدوئنا (Xolo Maridueña) که با سریال Cobra Kai توانست نامی برای خود دست و پا کند، نقش اصلی Blue Beetle را بر عهده دارد. تاکنون سه شخصیت مختلف از هویت بلو بیتل برای انجام اعمال ابرقهرمانانه استفاده کرده‌اند و ماریدوئنا قرار است جیمی ریس را به تصویر بکشد. او یک دانش آموز دبیرستانی است که به صورت اتفاقی با یک اسکرب برخورد می‌کند؛ موجودی بیگانه و شبیه به سوسک که با چسبیدن به میزبان قدرت‌های فراطبیعی‌ای به او می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا