اولین تریلر فیلم Blue Beetle منتشر شد

آغاز دنیای دیسی جیمز گان

پس از سالها انتظار بالاخره تریلر فیلم Blue Beetle، اولین پروژه سینمایی دنیای دیسی جیمز گان (James Gunn) منتشر شد.

پس از موفقیت بی‌سابقه سه گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، برادران وارنر تصمیم گرفت دنیای سینمایی بزرگی خلق کند که خطوط داستانی دیسی را به هم وصل کند. به‌همین منظور آنها زک اسنایدر (Zack Snyder) را برای تحقق این رویا استخدام کردند و درنهایت فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳ خلق شد. موفقیت اولین اثر دیسی اسنایدر باعث شد او به همکاری با برادران وارنر ادامه داده و برای گسترش دنیای توسعه یافته دیسی (DC Extended Universe) برنامه‌ریزی کند. فیلم دوم او با عنوان Batman v Superman نیز با لحنی تاریک در سینماها اکران شد ولی برادران وارنر با ایده زک موافق نبودند و به‌همین خاطر تصمیم گرفتند تا جاس ویدون (Joss Whedon) را برای کارگردانی فیلم Justice League استخدام کنند، اما هیچ چیز طبق خواسته آنها پیش نرفت و در نهایت شکستی بزرگ با نام جاستیس لیگ در سال ۲۰۱۷ به پرده سینماها رفت.

برادران وارنر متاسفانه سابقه‌ای نه چندان درخشان در زمینه ساخت دنیاهای سینمایی دارد. پس از شروع امیدوار کننده‌اش با فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳، به نظر می‌رسید که DCEU قراره به فرانچایزی بزرگ‌تر و چشمگیرتر نسبت به دنیای سینمایی مارول تبدیل شود. با این حال پس از موفقیت اولین فیلم انتقام‌جویان و به هدر رفتن پتانسیل زک اسنایدر، استودیو مارول موفق شد با کنار زدن دیسی به ساخت یکی از موفق‌ترین دنیاهای سینمایی دست بزند. نادیده گرفتن ایده زک اسنایدر، کنسل کردن قرارداد بازیگران اصلی فرانچایز و در آخر تسریع بخشیدن به برنامه بلندمدت خود همه از جمله دلایلی بودند که دیسی در توسعه و ساخت DCEU با شکستی بزرگ مواجه شد. حال به‌لطف فیلم پرحاشیه فلش، دنیای ازهم گسیخته و شکست خورده DCEU به‌زودی ریبوت خواهد شد و از خاکستر آن، دنیای سینمایی جدید DCU جیمز گان و پیتر سفران (Peter Safran) رسما با پروژه مورد انتظار Blue Beetle متولد خواهد شد.

معرفی شخصیتی محبوب به دنیای جدید جیمز گان

ساعاتی پیش اولین تریلر فیلم Blue Beetle زودتر از آنچه انتظار می‌رفت در فضای مجازی منتشر شد و حسابی همه را سورپرایز کرد. این تریلر جذاب نگاهی به شخصیت جیمی رییز با بازی شولو ماریدوئنا (Xolo Maridueña) را برای طرفداران به ارمغان آورد که با استفاده از دستگاه فوق پیشرفته‌ای، به یک سلاح زیستی بیگانه به نام اسکراب (Scarab) تبدیل می‌شود.

برای طرفدارانی که سالیان سال منتظر بودند تا شخصیت فان و قدرتمندی مثل بلوبیتل به دنیای لایو اکشن راه پیدا کند، منتشر شدن این تریلر زیبا به‌شدت هیجان انگیز است، به‌خصوص اگر صحنه‌های به‌نمایش گذاشته شده نشانه‌ای از کیفیت نهایی فیلم باشد. با این حال اگرچه برادران وارنر ترجیح می‌دادند تا تریلر زودتر از موعد به بیرون درز نکند اما ارائه اولین نگاه به فیلم انفرادی بلوبیتل بدون نیاز به اسپویل کردن نقاط داستانی مهم، امری خوشایند برای طرفداران دیسی محسوب می‌شود.

ماریدوئنا سال گذشته در مصاحبه‌ای به هالیوود ریپورتر گفت که جنبه خانوادگی این فیلم و شخصیت بلوبیتل در کمیک‌ها بسیار خاص است. خانواده‌ای که ما توانستیم در این پروژه لایو اکشن بسازیم ایفاگر نقش خیلی مهمی خواهند بود و بخاطر اینکه فیلمسازان خیلی در گذشته آنطور که باید به چنین موضوعاتی نپرداخته‌اند، احساس می‌کنم بلوبیتل می‌تواند به شکلی متفاوت بین باقی آثار کمیک بوکی بدرخشد.

فیلم مورد انتظار Blue Beetle در تاریخ ۱۸ آگوست سال جاری (۲۷ مرداد ماه) به سینماها می‌آید. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از تماشای این تریلر لذت بردید؟ آیا نسبت به موفقیت فیلم بلوبیتل در گیشه امیدوارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا