بازیگر Batman Returns خواهان فرصتی دوباره برای درخشش است

خواسته‌ای که دور از ذهن نیست

بازیگر Batman Returns

دنی دویتو بازیگر Batman Returns در بخشی از مصاحبه جدید خود با وب سایت Forbes به ایفای دوباره نقش پنگوئن ابراز علاقه کرده است.

ـیم برتون (Tim Burton) یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین فیلمسازان آمریکایی است. او به عنوان سومین اثر سینمایی خود روی اقتباس بتمن کار کرد که نهایتا با نام Batman در سال ۱۹۸۹ میلادی اکران شد. محصول وارنر جدا از برانگیختن تحسین منتقدان و فروشی عالی در باکس آفیس جهانی، تاثیرات غیرقابل‌انکاری بر جای گذاشت. موفقیت‌های این اثر باعث شد وارنر Batman: The Animated Series را بسازد که یکی از بهترین سریال‌های انیمیشنی تاریخ به شمار می‌رود. همچنین برخی از کارشناسان Batman را زمینه‌ساز فیلم‌های ابرقهرمانی مدرن می‌دانند.

دنباله Batman با نام Batman Returnsدر سال ۱۹۹۲ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد و تقابل شوالیه تاریکی با شخصیت‌های کتوومن و پنگوئن را به تصویر می‌کشد. قسمت دوم به هیچ وجه نتوانست موفقیت‌های برادر بزرگتر خود را در زمینه بازخوردهای دریافتی و فروش جهانی تکرار کند. با این حال، نقاط قوتی دارد که نمی‌توان نادیده‌شان گرفت. یکی از آن‌‌ها، نقش‌آفرینی دنی دویتو (Danny DeVito) به عنوان اوسوالد کابلپات/پنگوئن است. اوسوالد در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد اما از آنجایی که شکل و شمایل عجیبی داشت، از سوی والدین ترد شد. او سال‌های بعد زندگی خود را با پنگوئن‌ها گذراند و همین موضوع باعث شده از لحاظ رفتار و عادت‌های غذایی شباهت بسیار زیادی به آن‌ها داشته باشد.

دنی دویتو اخیرا پای گفتگو با وب سایت Forbes نشسته و در بخشی از آن پیرامون میراثی صحبت کرد که Batman Returns از خود بر جای گذاشت. بازیگر آمریکایی همچنین ابراز علاقه کرده تا بازگشته و بار دیگر اوسوالد کابلپات را جلوی دوربین به تصویر بکشد، به خصوص اینکه شخصیت مزبور از اتفاقات پایان فیلم جان سالم به در برد. در ادامه می‌توانید جملات بازیگر Batman Returns را مطالعه کنید:

فکر می‌کنم بازگشت پنگوئن امکانپذیر باشد اما این اتفاق کاملا به تیم برتون بستگی دارد؛ [باید دید] او می‌خواهد چنین کاری انجام دهد یا نه. حرف من این است که بازگشت پنگون محتمل است چون در انتهای فیلم نمرد.

می‌توانستیم همان موقع ادامه را بسازیم چون واقعا فیلم عالی‌ای بود. آن‌ها فرصت ایفای نقش پنگوئن را در اختیارم قرار دادند و بابتش بسیار متشکر هستم. دوست دارم دوباره آن نقش را ایفا کنم؟ چرا که نه. تجربه عالی‌ای برای من بود.

همان‌طور که اشاره شد، نسخه دنی دویتو پنگوئن در انتهای Batman Returns زنده می‌ماند. جدا از این، وارنر و دی‌سی فیلمز پس از چند دهه به سراغ مایکل کیتون (Michael Keaton) رفته و از او خواستند برای در فیلم The Flash حضور یافته و بار دیگر بتمن را به تصویر بکشد. ملاقات با نسخه قدیمی شوالیه تاریکی به لطف اقدام بری آلن میسر می‌شود. او برای نجات جان مادر خود به گذشته سفر کرده و این اتفاق باعث می‌شود تغییراتی در جهان به وجود آید. در نتیجه تغییرات، شاهد بازگشت نسخه کیتون بتمن خواهیم بود. با در نظر گرفتن این موارد، احتمال دارد اتفاق مشابهی برای نسخه ویتو پنگوئن رخ داده و او هم به جمع شخصیت‌های فرنچایز DC Extended Universe بازگردد.

جدیدترین نسخه سینمایی پنگوئن توسط کالین فارل (Colin Farrell) در The Batman به تصویر کشیده است. نسخه او شباهت بیشتری به انسان‌ها داشته و هنوز به خلافکاری که در کمیک بوک‌ها می‌شناسیم تبدیل نشده است. همچنین دوست ندارد پنگوئن خطاب نشود. در ضمن، فیلم مزبور در چهارم مارس سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۳ اسفند ۱۴۰۰) به روی پرده خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا