1%
  • 10/10

خبری که انتظار شنیدنش را ندارید؛ کریستوفر نولان از فیلم های مارول تمجید کرد

ناجی سینما در دوران پاندمی!!

خبری که انتظار شنیدنش را ندارید؛ کریستوفر نولان از فیلم های مارول تمجید کرد ۱۹ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
فیلم های مارول

فیلم های مارول اخیرا مورد انتقاد شدید منتقدان و طرفداران قرار گرفته‌اند، اما کریستوفر نولان (Christopher Nolan) در اقدامی شوکه‌کننده، آنها را ناجی صنعت سینما نامیده است.

کریستوفر نولان نویسنده و کارگردانی است که طی چند دهه گذشته نامش با آثار بی‌نظیری همچون سه‌گانه Interstellar ،Inception ،The Dark Knight و Oppenheimer در قلب و ذهن دوست‌داران سینما حک شده است. در واقع چیزی که فیلم‌های او را از دیگر آثار هالیوود متمایز می‌کند، جلوه‌های بصری خیره‌کننده و پرداختن به ایده‌های پیچیده و تفکر برانگیزی مانند ادراک، زمان، هویت، اخلاق و طبیعت انسانی است.

نولان که هیچگاه در ساخت فیلم‌های خود به جلوه‌‌های کامپیوتری یا به اصطلاح CGI تکیه نکرده و همواره به‌شیوه‌ای خلاقانه به روایت داستان‌های فراموش نشدنی دست زده، به‌تازگی در صحبت با نیویورک تایمز، فیلم های مارول را ناجی صنعت سینما در دوران پاندمی نامیده است.

خدا را بابت وجود فیلم های مارول شکر می‌کنم چون در دوران پاندمی کرونا، صنعت سینما را زنده نگه داشتند.

برای کسانی که نمی‌دانند، فیلم Spider-Man: No Way Home با عبور از مرز دو میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی به‌تنهایی صنعت سینما را در دوران پاندمی سرپا نگه داشت. بنابراین صحبت‌های شوکه‌کننده نولان کاملا درست است و از آنجایی که فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine قراره در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) ژانر ابرقهرمانی و دنیای سینمایی مارول را برای همیشه تغییر بدهد، احتمال تحسین شدندش توسط کارگردان سه‌گانه شوالیه تاریکی خیلی دور از ذهن نیست.

آیا عبور کردن فیلم Deadpool & Wolverine از مرز یک میلیارد دلار قطعی است؟ از آنجایی که چیزی حدود پنج ماه با اکرانش در سینماها فاصله داریم، نمی‌توان با قاطعیت به این سوال پاسخ داد، اما با توجه به هیجانی که اولین تیزر تریلرش به‌وجود آورده، احتمال دستیابی به رقم یک میلیارد دلار بیش از پیش بالا رفته است. از طرفی به‌نظر می‌رسد که شکستن رکوردهای بزرگ برای این فیلم خیلی دشوار نیست، زیرا اولین تیزر تریلر آن در ۲۴ ساعت اول ۳۶۵ میلیون بار دیده شد و رسما پربازدیدترین تریلر سینمایی تاریخ نام گرفت. 

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای سال ۲۰۲۴ (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments