نویسنده‌ی سریال Castle Rock روی سریال Star Trek: Picard کار می‌کند

مارک برناردین به عنوان تهیه‌کننده ناظر انتخاب شد

نویسنده‌ی سریال Castle Rock

مارک برناردین نویسنده‌ی سریال Castle Rock به تیم تولید Star Trek: Picard پیوست. برناردین به عنوان تهیه‌کننده‌ی ناظر انتخاب شده است.

الکس کورتزمن (Alex Kurtzman) در ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی یک قرارداد پنج ساله با استودیوی CBS امضا کرد. قرار شد کورتزمن به ساخت سریال‌ها، مینی‌سریال‌ها و انیمیشن‌هایی سریالی استار ترک پرداخته و این فرنچایز را گسترش دهد. او مدتی پس از امضای قرارداد، طرح ساخت سریالی بر اساس کاپیتان ژان-لوک پیکارد را مطرح کرد که مورد توجه‌ی مدیران شبکه قرار گرفت. این پروژه نهایتا تحت عنوان Star Trek: Picard به تولید رسید. نکته‌ی جالب اینجا است که پاتریک استوارت (Patrick Stewart) بازیگر نقش پیکارد در فرنچایز استار ترک در ابتدا علاقه‌ای به حضور در سریال نداشت اما پس از ملاقات با خالقان سریال مجاب شد بار دیگر به عنوان کاپیتان پیکارد جلوی دوربین برود.

اگرچه مدت زیادی از آغاز پخش سریال Star Trek: Picard از سرویس استریم CBS All Access نمی‌گذرد اما ظاهرا روند کار برای آماده‌سازی فصل دوم آغاز شده است؛ مارک برناردین (Marc Bernardin) با انتشار یک پست در حساب کاربری خود در اینستاگرام، از پیوستن به تیم تولید جدیدترین سریال از فرنچایز استار ترک خبر داد. او قرار است به عنوان تهیه‌کننده‌ی ناظر در تیم تولید حضور داشته باشد. این افراد وظایف مختلفی داشته و معمولا در جریان جلسه‌هایی که با محوریت فیلمنامه‌ها برگزار می‌شود، ایده‌های خلاقانه ارائه می‌دهند. همچنین به نویسنده‌ها در روند بازنویسی کمک کرده و به نویسنده‌های تازه‌وارد هم کمک می‌کنند با ساز و کارها آشنا شوند. این نویسنده‌ی آمریکایی همچنین در یک پست جداگانه اولین تجربه‌اش در حوزه‌ی فیلمنامه‌نویسی را شرح داد:

وقتی سال سوم دانشگاه بودم، یکی از اساتید به من گفت در مسابقات فیلمنامه‌نویسی شرکت کنم. تنها شرط حضور در این رقابت، نوشتن یک فیلمنامه‌ی پرجزئیات برای یکی از سریال‌های در حال پخش بود. در آن زمان چندان سریال تلویزیونی نگاه نمی‌کردم و خب، راستش را بخواهید در دهه‌ی ۹۰ میلادی گزینه‌های زیادی برای تماشا وجود نداشت اما یک مورد بود که عاشقش بودم و تقریبا همه چیز را درباره‌اش می‌دانستم. بنابراین، یک قسمت برای آن نوشتم.

سریالی که درباره‌اش حرف می‌زنم، Star Trek: The Next Generation است. اولین باری بود که یک فیلمنامه‌ی درست و حسابی نوشتم. من عاشق سفینه‌ی اینترپرایز، بیگانگان، شخصیت‌ها و البته کاپیتان ژان-لوک پیکارد بودم. نهایتا آن فیلمنامه را به اتمام رساندم و برنده‌ی مسابقات شدم.

مارک برناردین به واسطه‌ی حضور در پادکست ویدیویی Fatman Beyond و مجری‌گری در کنار کوین اسمیت (Kevin Smith) به شهرت بسیاری در کاربران فضای مجازی دست یافت اما تجربه‌های حرفه‌ای او تنها به همین مورد خلاصه نمی‌شود. برناردین در گذشته‌ی روی سریال Alphas کار کرد و در حال حاضر هم به عنوان نویسنده در تیم تولید Castle Rock حضور دارد. در ضمن، او در سال ۱۹۹۳ به عنوان کارآموز در جریان ساخت سریال Star Trek: Deep Space Nine حضور داشت.

سریال Star Trek: Picard بیست سال پس از اتفاقات Star Trek: Nemesis جریان دارد. این سریال سعی دارد تاثیرات مرگ کاپیتان دیتا در فیلم سینمایی Nemesis و همچنین نابودی سیاره‌ی رومیلس در فیلم سینمایی Star Trek محصول سال ۲۰۰۹ میلادی را به تصویر بکشد. در حال حاضر اطلاعات چندانی از فصل دوم در دسترس نبوده و نمی‌دانیم سازندگان چه زمانی را برای پخش در نظر گرفته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا