در بازی جدید Warzone 2 می‌توانید گولاگ را با کشتن زندان‌بان رد کنید!

بلوپرینت رایگان و گولاگ تیمی!

بازی جدید Warzone 2

اخیرا اطلاعات تازه‌ای درباره بازی جدید Warzone 2 منتشر شده که تا چند روز دیگر پس از Modern Warfare II در اختیار طرفداران قرار خواهد گرفت. در این اطلاعات جدید، به جزئیاتی از جمله قوانین تازه گولاگ و همچنین بخش‌هایی از نقشه که می‌توانید در آن‌‌ها اسلحه با بلوپرینت خاص به دست بیاروید، اشاره شده است.

سه سال پیش بود که بازی Call of Duty: Warzone پس از انتشار موفق عنوان Modern Warfare در دسترس کاربران قرار گرفت تا داستان این عنوان را طی ۶ فصل متوالی دنبال کند. وارزون یک بازی کاملا رایگان و در سبک بتل رویال بود که در آن، سازندگان تلاش کرده بودند تا از اشتباه‌هایی که با Black Ops 4 انجام داده بودند جلوگیری کنند و یک تجربه تازه از بتل رویال، به سبک کالاف دیوتی را در اختیار افراد قرار دهند. موردی که البته موفق هم بود و توانست رکورد تعداد بازیکن آنلاین و تعداد کاربر را همان ماه‌های ابتدایی عرضه بزند.

با این وجود پس از گذشت چند سال از انتشار این عنوان و وجود انواع و اقسام مشکلات (از جمله اضافه کردن نقشه‌ای که واقعا کسی آن را دوست ندارد!)، جدا نیاز بود تا بالاخره وارد دوره تازه‌ای از سری Call of Duty شویم که در آن، وارزون هم تغییر می‌کند؛ یا حداقل بهتر است بگوییم این وعده‌ای بود که چند ماه پیش از شرکت اکتیویژن (Activision) گرفته بودیم. در واقع اعلام شده بود که پس از انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 یک عنوان دیگر نیز به دنباله آن در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که نام آن Warzone 2.0 است؛ عنوانی که ماه گذشته در رویداد Call of Duty Next از گیم پلی رسمی آن برای چند ساعت، با حضور استریمرهای معروف رونمایی شد.

با این وجود از آن زمان تا شب گذشته هیچ به روزرسانی خبری روی این بازی انجام نشده بود، تا اینکه بالاخره شاهد انتشار برخی جزئیات تازه درباره آن بودیم. این اطلاعات تازه منتشر شده درباره بازی جدید Warzone 2 هستند و از مکانیزم گیم پلی آن خبر می‌دهند.

جزئیات تازه منتشر شده درباره بازی جدید Warzone 2

ماه گذشته بود که از نقشه جدید عنوان Call of Duty: Warzone 2.0 با نام Al Mazrah رونمایی شد و دیدیم که ظاهرا سایز آن با ۱۸ منطقه خاص، از تمامی سایر نقشه‌های بتل رویال در سری کالاف دیوتی بزرگ‌تر است. در واقع بسیاری از این مناطق داخل نقشه Al Mazrah جاهایی هستند که به عنوان مپ بخش Multiplayer مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما نکته این نقشه درباره جزیره‌ای نبودن آن و داشتن انواع منطق مختلف خواهد بود که آن را بیشتر شبیه به وردانسک (Verdansk) می‌کند.

سیستم گولاگ در Al Mazrah

گولاگ (Gulag) را که به خاطر دارید؟ همان زندانی که کاپیتان پرایس (Captain Price) در بازی قدیمی Modern Warfare 2 در آن زندانی شده بود. با این وجود پس از ریبوت سال ۲۰۱۹ عنوان Modern Warfare دیدیم که این مکان در قالب یک نقشه کوچک به Warzone اضافه شده بود؛ آن هم طوری که پس از یکبار کشته شدن در بازی، شما را به آنجا می‌بردند تا یکبار دیگر برای گرفتن شانس مجدد در مقابل یک بازیکن دیگر در زندان مبارزه کنید!

از همان زمان نیز هربار که این نقشه تغییر کرد، بازیکنان و سازندگان از این فرصت شانس مجدد با نام گولاگ یاد کردند و به نظر می‌رسد که قرار است تا در عنوان Warzone 2 نیز وجود داشته باشد؛ در حالی که تغییرات بسیاری رو آن اعمال شده است. به نحوی که اینبار،‌ شما مجبور هستید تا با یکی از دشمنان زندانی تیم شوید و در مقابل تیمی دو نفره قرار بگیرید! اما این تمام ماجرا نیست،‌ بلکه اگر به عنوان چهار زندانی به همدیگر اعتماد داشته باشید، می‌توانید صبر کنید تا یک هوش مصنوعی که زندان‌بان است حاضر شود تا با کشتن او، هر چهار نفر نجات پیدا کنید!

با این وجود اعلام شده که این کار فرصتی محدود خواهد داشت و اگر موفق نشوید تیم دیگر را حذف کرده یا زندان‌بان را بکشید، هر چهار نفر از شانس مجدد خود محروم خواهید شد و باید منتظر بمانید تا یکی از یاران زنده، شما را از Buy Station های حاضر در نقشه بخرد.

درگیری با هوش مصنوعی و گرفتن اسلحه بلوپرینتی!

تقریبا همه طرفدارانی که پیش‌تر عنوان Call of Duty: Warzone را تجربه کرده‌اند می‌دانند همیشه در نقشه بازی (همه آن‌ها)، رازهای خاصی وجود دارد که انجام دادن برخی از آن‌ها منجر به گرفتن تجهیزات ویژه، پول یا دریافت برخی اطلاعات داستانی خواهد شد. این در حالی است که در بازی Warzone 2 هم شاهد چنین مواردی به صورت گسترده‌تر خواهیم بود؛ طوری که می‌توانید با انجام دادن یک چالش فوق‌العاده سخت، برای خود جایزه‌هایی را دریافت کنید که دیگران بابت آن پول واقعی پرداخت می‌کنند!

در نقشه Al Mazrah بخش‌هایی وجود خواهد داشت که به آن‌ها Stronghold یا همان دژ گفته می‌شود. داخل این دژها که در سطح نقشه پخش شده‌اند،‌ دشمنان با هوش مصنوعی حضور دارند و سعی می‌کنند تا از تجهیزات داخل آن دفاع کنند. حال شما با گرفتن این دژ، تمامی اسلحه ساخته شده خود در Gunsmith را دریافت خواهید کرد؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که تیم اولی که یکی از این دژ‌ها را خالی کند، موفق به دریافت کلید یک Black Site خواهند شد! چیزی که درست مثل دژها پر از دشمنان هوش مصنوعی هستند و خالی کردن آن‌ها، کار هر تیمی نیست. با این وجود، اگر موفق شوید تا بین درگیری با سایر بازیکنان، یک Black Site را خالی کنید، جوایزی به شما داده می‌شود که ممکن است یکی از آن‌ها، یک سلاح با بلوپرینت و به صورت دائمی برای شما باشد!

از دشمنان اعتراف بگیرید

یکی از ویژگی‌های جالب بازی Fortnite این بود که شما در حالت بازی به صورت تیمی در نقشه بتل رویال، می‌توانستید با انداختن دشمنان و سپس زدن دکمه کنار کنار آن‌ها، از افراد اعتراف بگیرید و موقعیت یاران او را پیدا کنید. این قابلیت که برای تیم‌ها دردسرساز بود و در عین حال به افرادی که اعتراف‌گیری کرده‌اند کمک می‌کرد،‌ حال ظاهرا هنگام عرضه بازی جدید Warzone 2 به شکلی متفاوت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

همچنین گفته شده که ظاهرا در برخی پلی لیست‌های متفاوت بازی (که اطلاعات بیشتری از آن‌ها به زودی منتشر خواهد شد)، افراد باید سعی کنند تا با سایر تیم‌ها همکاری کنند تا برخی ماموریت‌ها انجام شود. این در حالی است که هنوز مشخص نشده که این ماموریت‌ها دقیقا چه هستند و اینکه پلی لیست هفته اول بازی، چه زمانی خواهد بود.

یک نکته آخر درباره بتل رویال جدید سری Call of Duty‌ نیز این است که شما می‌توانید تا در بازی وارد محوطه آبی شوید و هنگام شنا، با چاقو یا سلاح سبک (مثل Pistol ها) با دشمنان مبارزه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که حالت اضافه کردن کیف تجهیزات برای محدودیت برداشتن وسایل نیز به حالت بتل رویال و DMZ اضافه خواهد شد؛ به علاوه اینکه گرفتن لوداوت‌های ساخته خود بازیکنان در بازی جدید Warzone 2 هم قرار خواهد داشت، گرچه اینبار باید برای گرفتن هر سلاح، به Buy Station مراجعه کنید.

در کنار تمامی این تغییرات، حالت DMZ نیز به زودی به این بازی اضافه خواهد شد؛ حالتی که در آن می‌توانید درست مثل تجربه عنوان Escape From Tarkov، سعی کنید تا در یک محیط جهان‌باز، با حالتی واقع‌گرایانه‌تر با دشمنان (بازیکنان دیگر یا هوش مصنوعی) درگیر شوید، ماموریت انجام دهید و در نهایت،‌ از محوطه خارج شوید. با این حال در نظر داشته باشید که فعلا تاریخ مشخصی برای ارائه این حالت اعلام نشده است.

بازی Call of Duty: Warzone برای عرضه در تاریخ ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) در نظر گرفته شده و می‌توانید آن را با کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی تجربه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا