شایعات بازی Call of Duty Modern Warfare 2

هر آنچه درباره بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 می‌دانیم

بازگشت قدرتمند اینفینیتی وارد همه را غافلگیر می‌کند؟

تفاوتی ندارد گیمری کهنه کار یا تازه کار باشید، طرفدار چه سبک از بازی‌های ویدیویی باشید، زمانی که شرکت اکتیویژن نسخه‌ای جدید از سری بازی کال آف دیوتی را عرضه می‌کند، بدون شک به وجد می‌آیید و ما به همین بهانه قصد داریم نگاهی عمیق به بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 داشته باشیم.

سال ۲۰۲۱، سال خوبی برای فرنچایزهای بزرگ بازی‌های سبک اول شخص شوتر یعنی بلتفیلد و کال آف دیوتی نبود و در حالی که شاهد فروش بسیار خوب بازی Call of Duty: Vanguard بودیم، این بازی سبب شکایت بسیاری از طرفداران شد و مشکلات فاجعه بار بازی Battlefield 2042 این بازی را در لیست بدترین بازی‌های سال قرار داد. در این میان، تنها بازی Halo Infinite بود که توانست در کنار فروش بی نظیر، عنوانی در خود نام هیلو را ارائه داده و کاربران را بیش از بازی‌های ونگارد و بتلفیلد ۲۰۴۲ جذب کند، اما به نظر همه چیز در سال ۲۰۲۲ فرق خواهد کرد!

شرکت اکتیویژن (Activision) با دنباله نسخه ریبوت سری بازی Call of Duty: Modern Warfare برگشته و طبق اطلاعات رسمی منتشر شده و البته اطلاعات فاش شده، باید منتظر انقلابی در سبک پر طرفدار اول شخص شوتر باشیم. به گفته توسعه دهندگان ما شاهد عنوانی خواهیم بود که تا به این لحظه از این سری بازی دیده نشده و مانند بازی Call of Duty: Modern Warfare منتشر شده در سال ۲۰۱۹ که جهشی بزرگ در سبک اول شخص شوتر بود، این بازی نیز جهش بزرگی دیگر را به ارمغان خواهد آورد.

به گفته توسعه دهندگان این بازی، استودیو اینفینیتی وارد و همچنین دیگر استودیوهای توسعه دهنده، بازی Call of Duty Modern Warfare 2، از موتور گرافیکی جدید برای توسعه این بازی استفاده می‌کنند که می‌تواند جلوه‌های بصری و همچنین گیم پلی بازی را دست خوش تغییراتی عظیم و مثبت بسیاری کند. از سوی دیگر، ورود به نسل نهم کنسول‌ها و ظهور سخت افزار فوق العاده به درخشش هر چه بیشتر این بازی و موتور گرافیکی جدید اکتیویژن، کمک شایانی می‌کند.

تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

در تاریخ ۳ خرداد ماه سال جاری بود که صفحات رسمی کال آف دیوتی با انتشار تریلری یک دقیقه‌ای از شخصیت‌های اصلی این بازی رونمایی کردند و در این میان، اشاره‌ای کوتاه به تاریخ انتشار رسمی شد و در پایان ما شاهد زمان رونمایی رسمی از بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ بودیم. پس از آن، ما در تاریخ ۱۸ خرداد شاهد رونمایی کامل از این بازی به همراه تاریخ انتشار آن بودیم. بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در روز جمعه به تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۶ آبان ماه سال ۱۴۰۱ به انتشار خواهد رسید.

دو نسخه پیشین سری بازی کال آف دیوتی در ماه نوامبر منتشر شدند، ولی اینگونه به نظر می‌رسد که فروش نسبتا کم و نارضایتی کاربران از بازی کال آف دیوتی ونگارد، تیم اکتیویژن را مجبور به پیش انداختن انتشار بازی جدید خود به مدت حدودا یک ماه کرده است که این موضوع می‌تواند سبب رضایت بیشتر کاربران شود. ولی امیدواریم این تصمیم سبب فراوانی باگ و مشکلات بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 نشود. البته ناگفته نماند که توسعه این بازی از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شده است.

پلتفرم های بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

شایعاتی که ماه‌ها پیش در اختیار ما قرار گرفته بودند، باور داشتند که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 تنها برای کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی به انشار می‌رسد که خوشبختانه در حد شایعه باقی ماند و به گزارش تیم اکتیویژن، این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

البته ناگفته نماند که تمرکز تیم‌های توسعه دهنده بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ بیشتر بر نسخه نسل نهمی این بازی بوده و بدون شک کاربران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان شاهد ضعف‌هایی چه از نظر جلوه‌های بصری و چه از نظر گیم پلی در این بازی نسبت به نسخه نسل نهمی خواهند بود. بسیاری از فعالان احتمال می‌دهند که کاربران نسل نهم از نرخ فریم بالاتر و جلوه‌های بصری بهتر در بخش نمایش بازی برخوردار شوند.

با ورود به نسل نهم و پیشرفت موتورهای بازی سازی، همه ما انتظار افزایش هزینه توسعه بازی‌ها را داشتیم که به افزایش قیمت تمام شده بازی‌ها ختم می‌شد. طی دو سال اخیر، ما شاهد برچسب قیمتی ۷۰ دلاری دو بازی Call of Duty: Black Ops Cold War و البته Call of Duty: Vanguard در نسخه نسل نهمی بودیم و این در حالی بود که نسخه نسل هشتمی آن‌ها با قیمت ۶۰ دلار عرضه شد. این رویه در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 فرق کرده و فارغ از کنسول نسل هشتمی یا نسل نهمی یا حتی رایانه‌های شخصی، شما باید برای تجربه این بازی ۷۰ دلار پرداخت کنید.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در دو نسخه متفاوت عرضه شده است. نسخه پایه این بازی با نام Cross-Generation Bundle با قیمت ۷۰ دلار عرضه شده که قابلیت اجرا در نسل هشتم و نسل نهم را دارد و پیش خرید این نسخه از بازی در کنار بازی اصلی، قابلیت ارلی اکسس نسخه بتا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نسخه گران قیمت‌تر بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 با قیمت ۱۰۰ دلار و با نام Vault Edition Bundle عرضه شده است که در کنار بازی اصلی و قابلیت ارلی اکسس به نسخه بتا، اپراتور پک Red Team 141، پک FJX Cinder برای بخش جدید Weapon Vault، سیزن پس فصل اول بازی به همراه ۵۰ سطح ابتدایی و پک Ghost Legacy شامل ۱۰ اسکین اپراتور و ۱۲ اسکین تفنگ برای بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲۰۱۹ را دریافت خواهید کرد.

نسخه بتای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 مانند نسخه‌های پیشین سری بازی کال آف دیوتی پیش از عرضه کامل، شامل یک نسخه بتا خواهد شد تا کاربران با نگاهی بازتر این برای خرید یا نخریدن این بازی تصمیم بگیرند. در زمان انتشار این مطلب، ما اطلاعی از زمان انتشار رسمی نسخه بتای بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ نداریم و گمان می‌رود طی هفته‌های آتی از زمان انتشار نسخه بتای این بازی مطلع شویم.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، نسخه‌های پیشین سری بازی کال آف دیوتی از جمله مدرن وارفر ۲۰۱۹، بلک اپس کلد وار و ونگارد نسخه بتای خود را در حدود یک الی یک ماه و نیم پیش از عرضه نسخه کامل بازی دریافت کردند و از همین رو ما باور داریم که نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه به انتشار خواهد رسید.

ناگفته نماند که احتمالا کاربران کنسول‌های پلی استیشن چند روز بیش از کاربران پلتفرم‌های دیگر از نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 بهره مند شود. البته این موضوع به دلیل خریداری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در هاله‌ای از ابهام بوده و ممکن است فرمول هر ساله تغییر کرده و از امسال به سود کاربران ایکس پیش رود.

نسخه بتای بازی‌های کال آف دیوتی معمولا در دو هفته مجزا، با بررسی مدهای مختلف بازی برگزار شده و کاربرانی که بازی را خریداری کرده باشند، چند روز پیش‌تر از باقی کاربران به نسخه بتا دسترسی پیدا خواهند کرد و معمولا پس از چند روز نسخه بتا برای تمام کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

بخش داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در حقیقت دنباله بازی Call of Duty Modern Warfare منتشر شده در سال ۲۰۱۹ است که در حقیقت ریبوتی کامل از سه گانه Call of Duty Modern Warfare بوده که طی سال‌های ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۱ به انتشار رسیدند. ما در نسخه ابتدایی این ریبوت شاهد حضور دوباره کاپیتان محبوب سری بازی کال آف دیوتی یعنی کاپیتان پرایس (Captain Price)، گز (Gaz)، نیکولای (Nikolai) و حضور شخصیت‌هایی جدید چون وولف (Wolf)، فرح (Farah)، الکس (Alex) و ژنرال بارکوف (General Barkov) بودیم.

شخصیت‌های دوست داشتنی و مهم دیگر چون سوپ (Soap) و گوست (Ghost) گرچه در بخش داستانی این بازی جایی نداشتند، ولی پس از عرضه فصل‌های بعدی بازی مدرن وارفر، شاهد حضور آن‌ها بودیم که تنها در بخش آنلاین و وارزون بازی قابل استفاده بودند.

طبق اطلاعات رسمی انتشار یافته، ما در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 بار دیگر شاهد حضور گروه تسک فورس ۱۴۱ (Task Force 141) خواهیم بود که کاپیتان پرایس با کمک لزول (Laswell) در بخش پایانی بازی مدرن وارفر ۲۰۱۹ برنامه پایه ریزی آن را کلید زد. در بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ شخصیت‌های گز، گوست و سوپ جز شخصیت‌های اصلی بازی و همراهان کاپیتان پرایس خواهند بود و در کنار آن‌ها ما شاهد ورود شخصیتی جدید با نام آلخاندرو وارگاس (Alejandro Vargas) از نیروهای ویژه کشور مکزیک هستیم.

اطلاعات و تریلرهای منتشر شده بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هیچ خبری از شخصیت نیکولای در اختیار ما قرار ندادند و بسیاری باور دارند نبود او به دلیل ملیت اوست. همانطور که می‌دانید نیکولای اهل روسیه بوده و با این حال، با اعمال نظامی کشور خود مخالف بوده و در تلاش برای خنثی کردن آن‌ها است. طی حمله روسیه به کشور اوکراین در دنیای واقعی، ما شاهد حذف زبان روسی، حذف شخصیت‌های روسی، حذف بازی‌های روسی و بسیاری اقدامات دیگر با هدف محدود کردن این کشور توسط توسعه دهندگان بوده‌ایم و اینگونه به نظر می‌رسد که نیکولای نیز به دلیل این مشکلات از بازی Call of Duty Modern Warfare 2 حذف شده باشد، با این حال باید این نکته را در نظر داشت که هدف روسیه و هدف نیکولای کاملا بر خلاف یکدیگر بوده و ممکن است ما با حضور او در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 سورپرایز شویم.

از جمله شخصیت‌های منفی بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ می‌توان به شخصی با نام حسن (Hassan) اشاره داشت که در اولین تریلر منتشر شده، تیم تسک فورس ۱۴۱ به دنبال او در کشور ایران بود و از همین رو ممکن است ما شاهد پیش‌برد برخی عملیات در کشور ایران یا دنبال کردن برخی نیروهای ایرانی در این بازی باشیم!

در دیگر تریلر منتشر شده، ما شاهد جنگ افروزی تسک فورس ۱۴۱ در خلیج مکزیک در کشتی باربری بودیم که ما را به شدت به یاد اولین عملیات بازی Call of Duty Modern Warfare سال ۲۰۰۷ انداخته و دیگر بخش آن ما را به دکل نفتی برد که به شدت مشابه با یکی از مراحل بازی Call of Duty Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹ طراحی شده بود. همه این‌ها به ما گوش زد می‌کند که بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بیش از نسخه ابتدایی به ریشه‌ها برگشته و قصد دارد برخی خاطرات قدیمی را این بار با جلوه‌های بصری و گیم پلی نسل نهمی زنده کند.

ناگفته نماند که ما نمی‌دانیم شخصیتی چون فرح در این بازی حضور خواهد داشت یا خیر. تا به این لحظه هیچ خبری از این شخصیت نبوده و مشخص نیست آینده برای او چگونه رقم خواهم خورد. از سوی دیگر، بسیاری از کاربران خواستار حضور ژنرال شپرد (General Shepherd) در این بازی هستند تا بار دیگر، حتی خارج از خط داستانی بازی از او انتقام بگیرند. بدون شک حضور او و شخصیتی چون ماکاروف (Makarov) دور از انتظار نیست، ولی احتمال رونمایی از چنین شخصیت‌های مهمی پیش از انتشار بازی کمی دور از انتظار است و از آنجایی که اکتیویژن بلیزارد و به خصوص استودیو اینفینیتی وارد عاشق غافلگیر کردن کاربران هستند، ممکن است شاهد حضور هر یک از این شخصیت‌ها یا حتی شخصیت‌هایی چون زاخائف (Zakhaev) و خالد ال اسد (Khaled Al-Asad) در بخش داستانی این بازی باشیم.

بخش آنلاین بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

متاسفانه تا به این لحظه اطلاعات رسمی چندانی از بخش آنلاین بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ در اختیار ما قرار نگرفته است، ولی با وضعیت نه چندان خوب بخش آنلاین ونگارد و بلک اپس کلد وار و وضعیت عالی مدرن وارفر سال ۲۰۱۹، کاربران انتظارات بسیار بالایی از بخش آنلاین بازی Call of Duty Modern Warfare 2 دارند.

طبق شایعات منتشر شده، باید منتظر بازگشت بسیاری از نقشه‌های قدیمی از جمله Afghan، Terminal و بسیاری نقشه‌های دیگر در این بازی باشیم. در حالی که هیچ نقشه‌ای از بخش آنلاین این بازی به طور رسمی تایید نشده، گمان داریم که این بازی از همان ابتدا ما را با لیستی طویل از نقشه‌های قدیمی و البته جدید برگرفته از بخش داستانی بازی روبه رو خواهد ساخت.

یکی از مدهای بخش آنلاین این بازی که به تایید رسیده، بخشی به نام Knockout است که در حقیقت نسخه پیشرفته‌تر مد Gunfight محسوب می‌شود. اینگونه به نظر می‌رسد که شما در این مد می‌توانید بیش از یک بار کشته شوید، با این حال سلامت شما مانند مد Team Deathmatch بی نهایت نیست. تیم شما در صورتی که تمام سلامت دشمن را از بین برده یا مقر مشخص شده را پیش از پایان بازی در اختیار خود در بیاورد، برنده مبارزه خواهد شد.

دیگر حالت بخش آنلاین بازی Call of Duty Modern Warfare 2 که هنوز به طور رسمی تایید نشده، بخشی با نام Prisoner Rescue است که از بازی‌هایی چون Rainbow Six Siege‌ الهام گرفته است. اینگونه به نظر می‌رسد که شما باید در این مد دو گروگان (یا زندانی) که در دو نقطه متفاوت نقشه حضور دارند را نجات دهید تا برنده بازی شوید. این مد از بازی مانند بازی رینبو سیکس سیج حالتی تاکتیکال به بازی داده و شما را نیازمند استراتژی می‌کند که در مبارزات عادی سری بازی کال آف دیوتی کمتر مشاهده می‌شود. در ادامه باید اشاره داشت که به نظر، شما در این مد از بازی گجت‌هایی ویژه را دریافت می‌کنید که راه‌های استراتژیک بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

طبق شایعات منتشر شده، اینفینیتی وارد قصد دارد در کنار مدهای همیشه محبوب Team Deathmatch، Search and Destroy و غیره، مدی جدید با نام DMZ در اختیار ما قرار دهد که الهام گرفته از بازی Escape from Tarkov است. این مد تا به این لحظه تایید نشده، ولی وجود آن بسیار محتمل بوده و انتظار می‌رود در تریلر بعدی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 از این بخش رونمایی شود. در ابتدا این باور وجود داشت که نقشه بخش DMZ و بازی Warzone 2.0 کاملا یکسان خواهد بود، ولی به تازگی اخباری از طرف افشاگران منتشر شده که ما شاهد حداقل ۴ نقشه مستقل برای این بخش خواهیم بود. ما احتمالا شاهد حضور ۲۵ الی ۳۰ نفر در هر مبارزه بخش DMZ باشیم که همه برای هدفی مشترک تلاش می‌کنند. فعالان بازی‌های ویدیویی باور دارند که بخش DMZ مانند وارزون بخشی جداگانه، ولی یکپارچه با بازی اصلی بوده که تجربه‌ای خاص را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به گفته تام هندرسون (Tom Henderson)، استودیو اینفینیتی وارد توسعه این بخش را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است!

دیگر بخش و احتمالا مهم‌ترین بخش بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ که احتمالا بسیاری از شما منتظرش هستید، بخش رایگان وارزون است که در حال حاضر با نام رمزی Warzone 2.0 شناخته می‌شود. نسخه دوم وارزون مانند نسخه اول این بازی محبوب، به طور مستقیم برگرفته از بازی اصلی خواهد بود. متاسفانه اطلاعات رسمی چندانی از این بخش در دسترس ما نبوده، با این حال می‌دانیم که این بخش از بازی به طور همزمان با بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 منتشر نشده و هنوز در دست توسعه است. بازی Warzone 2.0 که ابتدا تنها برای نسل نهم در دست توسعه بود، با اعلام تیم اکتیویژن برای کنسول‌های نسل هشتمی نیز منتشر خواهد شد، با این حال کاربران نسل هشتمی بسیاری از ویژگی‌های این بازی را در اختیار نخواهند داشت.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نبود قابلیت کراس پلی با کنسول‌های نسل نهم اشاره داشت که بدون شک سبب کاهش تعداد کاربران این بخش خواهد شد. از سوی دیگر، کاربران نسل هشتمی بازی وارزون ۲.۰ این بازی را نرخ فریم ۳۰ و جلوه‌های بصری بسیار ضعیف‌تر تجربه خواهند کرد. علاوه بر آن یکی از ویژگی‌هایی که کاربران کنسول از ابتدا منتظرش بودند به کنسول‌های نسل نهمی آمده و کاربران نسل هشتم از آن محروم خواهند ماند و آن قابلیت افزایش میدان دید یا Field of View (FoV) خواهد بود.

یکی دیگر از افشاگران قابل اعتماد دنیای بازی‌های ویدیویی یعنی TheMW2Ghost، عکسی مربوط به یکی از نقشه‌های بازی منتشر کرده و باور دارد این عکس، نشان دهنده بخشی از نقشه مد DMZ و وارزون ۲ است.

به گفته هندرسون، مانند نقشه‌های بخش Blackout بازی کال آف دیوتی بلک اپس ۴ و بازی وارزون، نقشه مدهای وارزون ۲.۰ و یکی از نقشه‌های DMZ نیز نقشه‌ای بزرگ و ترکیبی از نقشه‌های قدیمی سری بازی کال آف دیوتی خواهد بود. او اشاره داشت که نقشه‌های Highrise، Quarry، Terminal و Afghan از بازی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۰۹ در این نقشه وجود خواهند داشت. او در ادامه فهرستی را از نام‌های بخش‌های مختلف نقشه DMZ و وارزون ۲ منتشر کرده که همه آن‌ها را پیش‌تر در سری بازی کال آف دیوتی تجربه کرده‌ایم. لازم به ذکر است که این بخش‌ها در نقشه بازی به ترتیب از شمال غربی نقشه آغاز و در جنوب شرقی نقشه بازی پایان می‌یابند.

 • Oasis
 • Warton
 • Quarry
 • Oilfield
 • Modern City (Highrise)
 • Caves (Afghan)
 • Dam
 • Marshes
 • Harbor
 • Sira
 • Observatory
 • Mountain Town (احتمالا Favela)
 • Graveyard
 • Oldtown
 • Shipwreck
 • Fishtown
 • Fort
 • Airport (Terminal)

هندرسون همچنین باور دارد که بازی وارزون ۲ مکانیزمی جدید با نام احتمالی Stronghold به این بازی خواهد افزود. این روند جدید مربوط به قلعه‌هایی است که در جای جای نقشه قرار دارند. اینگونه به نظر می‌رسد که نقشه بازی مملو از قلعه‌هایی است که توسط NPCها محافظت شده و کاربران با حمله به این نقشه‌ها و از بین بردن دشمنان، به لودآت خود در بازی دسترسی پیدا می‌کنند. زمانی که شما یکی از قلعه‌ها را از آن خود کنید، این قلعه به نام شما ثبت خواهد شد، پس باید برای کسب آن‌ها بسیار دقیق و استراتژیک باشید.

علاوه بر آن، به تازگی ویدیویی با کیفیت بسیار بسیار پایین منتشر شده که نشان از روشی جدید برای بررسی سلاح دارد و به نظر شاهد آن در بازی مدرن وارفر ۲ خواهیم بود. استودیو اکتیویژن به سرعت برای از بین بردن این ویدیو اقدام کرد و باید دید چه زمانی ویدیویی رسمی مربوط به این ویژگی در دسترس ما قرار می‌گیرد.

گیم پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

استودیو اینفینیتی وارد اولین تریلر گیم پلی بخش داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را در مراسم Summer Game Fest به نمایش گذاشت. در نگاه اول، شاید متوجه تغییرات چندانی در این بازی نشوید، ولی با نگاهی دقیق‌تر، متوجه بازگشت مکانیسم‌های بازی مدرن وارفر ۲۰۱۹، به همراه برخی ویژگی‌های تازه هستیم. از جمله بخش‌هایی که بیش از همه چشم ما را گرفت، لگد فوق العاده طبیعی تفنگ‌های بازی بود که می‌تواند تاثیر بسیاری در روند بازی، به خصوص در بخش آنلاین چند نفره بازی Call of Duty Modern Warfare 2 داشته باشد. در سوی دیگر، ما شاهد همکاری بیش از پیش نیروهای تسک فورس ۱۴۱ بودیم که خود می‌تواند یکی از نقاط قوت این بازی باشد.

از سوی دیگر، اینگونه به نظر می‌رسد که استفاده از محیط و البته استفاده از ابزاری چون فلش بنگ در این بازی نمود بیشتری داشته و تلاش شده فضاهای بازی به نحوی طراحی شوند که کاربر مجبور به استفاده از تمام تفنگ‌های خود و همچنین تمام ابزار تحت اختیار خود شود. متاسفانه ما شاهد استفاده از وسایل نقلیه چون اسنوموبیل یا ماشین در تریلر منتشر شده نبودیم، ولی گمان داریم که این وسایل نقش به سزایی در این بازی داشته باشند. علاوه بر آن، احتمال وجود هواپیمای AC-130 در بخش داستانی این بازی بسیار بالا بوده و کاربران بسیاری خواستار بازگشت این هواپیما در حداقل یکی از مراحل بازی شده‌اند.

ناگفته نماند که اطلاعاتی مبنی بر وجود مراحل نیازمند به مخفی کاری، مانند مرحله All Ghillied Up در بازی مدرن وارفر سال ۲۰۰۷ نیز شنیده شده که می‌تواند خاطرات بی نظیری را برای همه ما زنده کند.

بسته های الحاقی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

شرکت اکتیویژن پس از اعتراض کاربران به بسته‌های الحاقی غیر رایگان در بسیاری از بازی‌های خود، تصمیم گرفت با انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare سال ۲۰۱۹، تمام بسته‌های الحاقی بازی‌های خود را رایگان در اختیار کاربران قرار داده و در عوض، به فروش انبوهی از اسکین‌های اپراتورها و تفنگ‌ها به منظور کسب درآمد بیشتر روی آورد. باید گفت که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 از این قائده مستثنی نبوده و ما شاهد بسته‌های الحاقی رایگان که شامل نقشه‌ها، تفنگ‌ها و اپراتورهای جدید می‌شوند خواهیم بود.

البته که سیستم بتل پس در این بازی نیز وجود داشته و احتمالا قیمت این بخش نیز مثل گذشته ۱۰ دلار یا ۱۰۰۰ سی پی (CP = ارز درون بازی‌های کال آف دیوتی) باشد. مانند همیشه بسته‌های الحاقی این بازی در قالب فصل‌های جدید عرضه خواهند شد. تیم اکتیویژن به تازگی تصمیم گرفته که روند انتشار هر ساله بازی‌های کال آف دیوتی را قطع کند و از همین رو، گمان می‌رود که این بازی شامل بیش از شش فصل باشد. اکتیویژن و اینفینیتی وارد هنوز تصمیم رسمی خود درباره تعداد فصل‌های این بازی را اعلام نکرده و گمان نداریم تصمیم خود مبنی بر تعداد فصل‌های این بازی را تا حدود یک سال دیگر علنی کنند.

تاثیرات بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بر بازی Call of Duty Warzone 2.0

پیش‌تر اشاره شد که بازی وارزون ۲.۰ نه تنها برای نسل نهم و رایانه‌های شخصی، بلکه برای نسل هشتم نیز منتشر خواهد شد. با این حال تصمیم اکتیویژن مبنی بر کراس پلی نکردن این بازی، به آن‌ها این اجازه را داده که ویژگی‌های بیشتری را وارد نسخه نسل نهمی بازی خود بکنند.

این احتمال وجود دارد که تیم اکتیویژن پس از مدتی به بهانه منسوخ بودن سخت افزار نسل هشتم، پشتیبانی از بازی وارزون ۲.۰ را متوقف کرده و تمام تمرکز خود را به نسخه نسل نهمی معطوف کند. این اتفاق می‌تواند سبب افزوده نشدن تفنگ‌ها و اپراتورهای جدید به بازی وارزون ۲.۰ در نسل هشتم شده که بدون شک باعث افت شدید نسخه نسل هشتمی این بازی و تلاش کاربران برای خرید کنسول‌های نسل نهمی یا رایانه‌های شخصی قدرتمند برای تجربه بهینه وارزون ۲.۰ می‌شود.

فارغ از مسائلی که به آن‌ها اشاره کردیم، از آنجایی که هنوز گیم پلی بخش آنلاین بازی مدرن وارفر ۲ به انتشار نرسیده، نمی‌توان درباره کلیت بازی وارزون ۲.۰ اظهار نظر کرد. از سوی دیگر، اکتیویژن قول داده که این بازی مانند بازی مدرن وارفر ۲ از پایه به لطف موتور گرافیکی جدید آن‌ها توسعه خواهد یافت که می‌تواند سبب جلوه‌های بصری و گیم پلی خیره کننده مشابه بخش داستانی این بازی بشود. طبق برخی اطلاعات منتشر شده دیگر، نقشه وارزون برگرفته از بسیاری نقشه‌های قدیمی سری بازی مدرن وارفر اصلی خواهد بود که در کنار تجربه‌ای تازه، ما را به نوستالژی‌های دوران کودکی گره می‌زند. در ادامه نگاهی به نقشه لو رفته بازی وارزون ۲.۰ خواهیم داشت.

تریلرهای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

پیش‌تر درباره تریلرهای بازی کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲ به طور مختصر نوشته شد. در این بخش قصد داریم هر دو تریلر منتشر شده را با یکدیگر تماشا کنیم تا بیش از پیش آن‌ها را درک کنیم.

تریلر رونمایی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

در این تریلر که اولین تریلر به نمایش درآمده بود، ما نام شخصیت حسن و کشور ایران را می‌شنویم که احتمال درگیری با ایرانیان در این بازی را افزایش می‌دهد. در بسیاری بخش‌های دیگر از این تریلر، ما شاهد بخش‌هایی هستیم که در تریلر دوم نیز تماشا خواهیم کرد. بخشی که بیش‌تر نظر ما را جلب کرده، ثانیه‌های پایانی این تریلر و پرواز هلیکوپتر بر فراز عمارت مجلل و شهری بسیار بزرگ است که شباهت بسیاری به شهرهای کشورهای آمریکای جنوبی دارد و ما طی شایعات منتشر شده از حضور در این مناطق مطلع شده بودیم.

تریلر گیم پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

تریلر دوم یا همان تریلر گیم پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 همان تریلری است که ما را در مراسم Summer Game Fest شگفت زده کرد و بیشترین توجه را در این مراسم به خود جلب کرد.

نگاهی به شایعات مربوط به بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

به گفته برخی منابع موثق، بازی Call of Duty Modern Warfare 2 مانند بازی Red Dead Redemption 2 و البته بازی Call of Duty World at War شامل قابلیت جدا شدن اعضای بدن می‌شود. علاوه بر آن، اگر میزان ضربه وارد شده به بدن دشمنان کافی نباشد، دشمن نمرده و پس از جان دادن فراوان کشته می‌شود که می‌تواند این بازی را بیش از پیش به واقعیت نزدیک کند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در حال حاضر یکی از داغ‌ترین مباحث در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و ما امیدواریم که این بازی سبب ناامیدی ما نشود. البته با تلاش بی وقفه اکتیویژن و تبلیغات بی حد و اندازه آن‌ها، احتمال رخ دادن چنین اتفاقی قریب به صفر است، با این حال نمی‌توان تا انتشار بخش بتا و صد البته نسخه کامل قضاوت کرد. نظر شما درباره این بازی چیست؟ فکر می‌کنید بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 تا چه میزان موفق می‌شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.


نظرات

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا