#مهسا_امینی

قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II فارغ از پلتفرم افزایش می‌یابد!

ورود به نسل نهم تهدید جدی برای جیب کاربران است؟

قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II

نسخه جدید سری بازی کال آف دیوتی نزدیک است و در کنار جلوه‌های بصری و پیشرفت‌های فنی این بازی، توسعه دهندگان سورپرایزی دیگر برای ما دارند! قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II فارغ از پلتفرم، افزایش می‌یابد!

ورود به نسل جدید کنسول‌ها، بار دیگر انقلابی در صنعت بازی سازی شکل داده و طی یک سال اخیر، ما شاهد پیشرفت بی حد و اندازه بازی‌های ویدیویی بوده‌ایم و البته هنوز در ابتدای این مسیر بوده و طی سال‌های آتی بدون شک پیشرفت بازی‌های ویدیویی از این نیز بیشتر خواهد شد. البته چنین موضوعی سبب هزینه توسعه بیشتر بازی‌ها و در نتیجه افزایش قیمت بازی‌های ویدیویی شده که بدون شک می‌تواند تهدیدی برای جیب گیمرها باشد! طی سال اخیر، ما شاهد افزایش قیمت بازی‌های ویدیویی در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/سری اس، پلی استیشن ۵ و حتی رایانه‌های شخصی بوده‌ایم و شرکت اکتیویژن (Activision) یکی از شرکت‌هایی بوده که از افزایش قیمت بازی‌ها حمایت کرده و دو بازی ابتدایی خود در نسل نهم را با قیمت ۷۰ دلار در اختیار کاربران نسل نهمی قرار داده است.

حال ما پس از انتشار تریلر رسمی بازی Call of Duty Modern Warfare II مطلع شدیم که این بازی نه تنها در نسل نهم با قیمت ۷۰ دلار عرضه شده، بلکه کاربران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نیز باید برای تجربه این بازی ۷۰ دلار هزینه کنند و این در حالی است که بازی‌های Call of Duty Black Ops Cold War و Call of Duty Vanguard در نسل هشتم با قیمت ۶۰ دلار عرضه شده بودند.

بازی Call of Duty Modern Warfare II دنباله مستقیم بازی Call of Duty Modern Warfare بوده که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و ما شاهد ادامه داستان خود و تشکیل تیم تسک فروس ۱۴۱ (Task Force 141) توسط کاپیتان پرایس (Captain Price) خواهیم بود. در کنار کاپیتان محبوب سری بازی کال آف دیوتی، شاهد حضور گز (Gaz) و دیگر شخصیت‌های محبوب سری مدرن وارفر یعنی گوست (Ghost) و سوپ (Soap) با همراهی شخصیتی کاملا جدید از کشور مکزیک با نام آنخاندرو وارگاس (Alejandro Vargas) در کنار آن‌ها خواهیم بود.

نسخه Vault Edition Bundle بازی Call of Duty Modern Warfare II
نسخه Vault Edition Bundle بازی Call of Duty Modern Warfare II

همانگونه که پیش‌تر اشاره شد قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II فارغ از پلتفرم در نسخه استاندارد ۷۰ دلار بوده و در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۶ آبان ماه سال جاری منتشر خواهد شد. شرکت اکتیویژن همچنین قیمت باندل‌های این بازی را منتشر کرده که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که نسخه‌های فیزیکی این بازی ممکن است با قیمتی متفاوت عرضه شوند.

نسخه‌های دیجیتالی بازی Call of Duty Modern Warfare II در دو نسخه Cross-Gen Bundle با قیمت ۷۰ دلار و Vault Edition Bundle با قیمت ۱۰۰ دلار عرضه خواهند شد. همانطور که نام نسخه Cross-Gen Bundle اشاره دارد، شما با خرید این باندل، قادر به تجربه بازی مدرن وارفر ۲ در کنسول‌های نسل هشتم و نسل نهمی خواهید بود و در صورت مهاجرت به نسل نهم، نیاز به پرداخت مبلغ اضافه برای تجربه این بازی در بهترین حالت ندارید. ناگفته نماند که با پیش خرید این باندل، شما قادر به تجربه نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare II‌ نیز خواهید بود.

نسخه ۱۰۰ دلاری Vault Edition Bundle در کنار بین نسلی بودن، شامل بسیاری آیتم‌های درون بازی مدرن وارفر ۲، مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ و البته وارزون است. شما در نسخه ۱۰۰ دلاری این بازی اپراتور پک Red Team 141، پک FJX Cinder برای بخش جدید این بازی با نام Weapon Vault، فصل اول سیزن پس به همراه ۵۰ سطح از آن، دسترسی به ارلی اکسس نسخه بتای بازی و پک Ghost Legacy شامل ۱۰ بلوپرینت و ۱۲ اسکین اپراتور در بازی‌های کال آف دیوتی مدرن وارفر ۲۰۱۹ و وارزون را دریافت خواهید کرد.

اگر قصد خرید نسخه فیزیکی این بازی را دارید، باید بدانید که نسخه Cross-Gen Bundle برای ایکس باکس سری ایکس/سری اس، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد، ولی نسخه پلی استیشن ۵ مخصوص این کنسول بوده و شما با خرید نسخه پلی استیشن ۵، قادر به تجربه این بازی در نسل هشتم نخواهید بود!

بدون شک افزایش قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II بسیاری از کاربران را شگفته زده کرده، با این حال اگر به شرایط موجود در بازار بازی‌های ویدیویی دقت کنید، تصمیم اکتیویژن کاملا به جا و منطقی است. دو بازی اخیر سری بازی کال آف دیوتی یعنی Vanguard و Black Ops Cold War، برای اجرا در نسل نهم نیازمند پرداخت ۷۰ دلار بودند و از آنجایی که پایان کار کنسول‌های نسل هشتم نزدیک است، اکتیویژن تصمیم گرفت کمتر روی نسخه نسل هشتمی تمرکز کرده و با برچسب قیمتی ۷۰ دلار، بیشتر بر نسل نهم تمرکز کند. نظر شما درباره این تصمیم اکتیویژن چیست؟ فکر می‌کنید افزایش قیمت بازی Call of Duty Modern Warfare II حتی برای نسل هشتم، می‌تواند سبب کاهش فروش این بازی شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا