برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Call of Duty Warzone 2

هر آنچه از بازی Call of Duty Warzone 2 می‌دانیم

میدان جنگ جذاب اکتیویژن جذاب‌تر از پیش می‌شود؟

1%
  • 0/10
هر آنچه از بازی Call of Duty Warzone 2 می‌دانیم ۳۲ ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مراسم Call of Duty Next ما را غافلگیر کرد و اطلاعاتی بسیار بیشتر از آن چیزی که انتظارش را داشتیم درباره بازی Call of Duty Warzone 2 در اختیار ما قرار داد. در ادامه نگاهی عمیق به این بازی مورد انتظار خواهیم داشت.

معرفی بازی کالاف دیوتی وارزون ۲ طی مراسم Call of Duty Next استریمرها و کاربران پخش آنلاین را دیوانه کرد. استودیو اینفینیتی وارد که در حال توسعه این بازی در کنار بازی Call of Duty Modern Warfare 2 است، تلاش کرده مرزی بسیار مشخص در میان دو بازی ایجاد کند و آن‌ها را در عین شبیه بودن، به شدت متفاوت از یکدیگر توسعه دهد. هر دو بازی از موتور گرافیکی جدید، سیستم پیشرفت جدید و مکانیسم‌های جدید بهره برده‌اند که می‌توانند این دو بازی را نسبت به نسخه‌های پیشین خود به محبوبیتی بی نظیر برسانند.

نقشه بازی Call of Duty Warzone 2 نقشه‌ای کاملا جدید بوده که از سال ۲۰۲۰ در دست توسعه است و به گفته توسعه دهندگان یکی از بهترین تجربیات بتل رویال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ما باور داریم که بازی کالاف دیوتی وارزون ۲ بیش از پیش تبدیل به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ میلادی شده است.

نکته بسیار عالی درباره این بازی، این موضوع بوده که وارزون ۲ تنها برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سرس اس، پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی به انتشار نخواهد رسید. این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد و اکتیویژن بلیزارد قصد کرده تعداد کاربران بیشتری را نسبت به وارزون ۱ جذب کند. بازی وارزون ۱ توانست به طور کلی ۱۲۵ میلیون کاربر را جذب کند که آن را تبدیل به یکی از پر طرفدارترین بازی‌های تاریخ می‌کند.

نقشه بازی وارزون ۲.۰ ال مزره (Al Mazrah) نام داشته و در کشورهای خاورمیانه واقع شده است. چیزهای بسیاری در این بازی تغییر کرده و از جمله آن‌ها می‌توانیم به مکانیسم‌های تیراندازی، نحوه جابجایی در نقشه و بسیاری چیزهای دیگر اشاره کنیم. در ادامه به تمام اطلاعات رسمی منتشر شده درباره این بازی می‌پردازیم.

تاریخ انتشار بازی Call of Duty Warzone 2

بازی Call of Duty Warzone 2.0 در حدود دو هفته پس از انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در روز ۱۶ نوامبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۲۵ آبان ماه سال ۱۴۰۱ به انتشار خواهد رسید. آغاز وارزون ۲.۰ دقیقا همزمان با آغاز فصل اول بازی Call of Duty Modern Warfare 2 خواهد بود. لازم به ذکر است که پس از عرضه این بازی، بازی وارزون ۱ از دور خارج نشده و همچنان به روزرسانی خواهد شد تا کاربران این بازی به پیشرفت خود در آن ادامه دهند.

پلتفرم‌های بازی Call of Duty Warzone 2

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید. خوشبختانه این بازی فارغ از پلتفرم در روز ۲۵ آبان ماه به انتشار رسیده و کاربران نیازی به صبر کردن نسبت به کاربران دیگر پلتفرم‌ها نخواهند داشت. لازم به ذکر است که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 از قابلیت کراس پلی بهره خواهد برد و بدون شک بازی وارزون ۲.۰ نیز دارای این قابلیت بوده و شما می‌توانید با دوستان خود در دیگر پلتفرم‌ها به تجربه این بازی بپردازید.

آیا بازی Call of Duty Warzone 2 رایگان خواهد بود؟

خوشبختانه پاسخ ما بله است و این بازی مانند نسخه پیشین به طور کامل رایگان است. علاوه بر آن، با توجه به تغییرات ایجاد شده در سرویس‌های پلی استیشن پلاس و ایکس باکس گلد، کاربران برای تجربه این بازی رایگان نیازمند خریداری سرویس گلد یا پلاس نخواهند بود. البته این بازی مانند نسخه پیشین شامل بتل پس خواهد شد و شما می‌توانید در عوض خرید سرویس‌ها، پول خود را برای این بتل پس صرف کنید.

نقشه بازی Call of Duty Warzone 2

همانطور که در ابتدا گوش‌زد کردیم، نقشه بازی وارزون ۲.۰ نقشه‌ای کاملا جدید است. طی دو ماه آینده ادای احترام و خداحافظی خود با نقشه‌های وردانسک، کالدرا، ریبرث آیلند و فورچنز کیپ را انجام دهید و فرش قرمز را برای نقشه ال مزره پهن کنید. در کنار این نقشه، مکانیسم‌هایی جدید به دنیای کالاف دیوتی وارد می‌شوند که مختص بازی وارزون ۲.۰ خواهند بود. نقشه ال مزره نقشه‌ای وسیع بوده که از زیست بوم‌های متفاوت تشکیل شده و شامل مناطق صنعتی، شهرهایی با اندازه‌های متفاوت که یکی از آن‌ها تا نیمه به زیر آب رفته و بسیاری مناطق مختلف می‌شود.

این نقشه به طور کلی شامل ۱۸ منطقه از جمله رودخانه‌ای که در تمام نقشه بازی جریان دارد می‌شود. به گفته اینفینیتی وارد، ال مزره بزرگ‌ترین نقشه بتل رویالی بوده که آن‌ها تا به حال توسعه داده‌اند. این نقشه در کنار بسیاری مناطق جدید، شامل مناطقی از نسخه‌های قدیمی سری بازی مدرن وارفر و همچنین نقشه وردانسک می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به Quarry و Airport که برگرفته از نقشه Terminal است اشاره داشت.

قابلیت Proximity Chat بازی Call of Duty Warzone 2

قابلیت Proximity Chat در دم معرفی یکی از مورد انتظارترین و محبوب‌ترین بخش‌های وارزون ۲.۰ شد. شما در بازی وارزون ۱ پس از کشتن دشمنان خود می‌توانید برای چند ثانیه صدای آن‌ها را بشنوید که معمولا با فریادهای بلند و طولانی همراه بود. حال استودیو اینفینیتی وارد در بازی Call of Duty Warzone 2.0 پا را فراتر گذاشته و قابلیت Proximity Chat را به این بازی افزوده است. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید تا فاصله‌ای معین، صدای دیگر تیم‌ها را در نقشه شنیده و با آن‌ها در اوج مبارزه مکالمه کنید. این بازی همچنین قابلیتی جدید با نام Cloud Parties به بازی خود افزوده که به شما اجازه یافتن هم تیمی را می‌دهد و برای کسانی که تنها به مبارزه می‌روند بسیار عالی است.

بخش DMZ در بازی Call of Duty Warzone 2 چیست؟

در حدود یک سال بود که شایعات بخشی شبیه به بازی Escape from Tarkov با نام DMZ در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ به گوشی می‌رسید و این بخش بالاخره توسط توسعه دهندگان تایید شد. در حالی که توسعه دهندگان آن را عملیات استخراج یا Extraction Mode بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ می‌دانند، ما آن را ترکیبی از دو بازی محبوب Hunt: Showdown و Escape from Tarkov می‌دانیم.

نقشه این بخش از بازی مانند بخش بتل رویال نقشه ال مزره خواهد بود و شما باید در این مرحله برخی عملیات خرد را تکمیل کرده و در بهترین زمان ممکن از نقشه خارج شوید. زمین بازی شما تمام نقشه بوده و باید بدانید که شما تنها تیم در این نقشه وسیع نخواهید بود. در کنار دیگر کاربران، دشمنانی با هوش مصنوعی نیز حضور دارند که شما را به دردسر می‌اندازند. همچنین باید اشاره داشت که این دشمنان هوش مصنوعی تنها نظاره گر نبوده و بسیار قدرتمند خواهند بود. متاسفانه اطلاعات بیشتری از این بخش در دسترس قرار نگرفت، با این حال ما باور داریم که این بخش مانند بخش بتل رویال بسیار وسیع و پیشرفته خواهد بود.

گیم پلی بازی Call of Duty Warzone 2

گیم پلی بازی وارزون ۲ در حالی که به شدت برگرفته از کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ خواهد بود، تفاوت‌هایی با آن خواهد داشت که در زمان انتشار بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد. بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بخش این دو بازی، مبارزات درون آب و وسایل نقلیه آبی خواهند بود که پیش‌تر در وارزون از آن محروم بودیم. علاوه بر آن، فیزیک سلاح‌ها پیشرفتی خیره کننده داشته و روش حرکت کاربران نیز به طور کلی تغییر یافته و اجازه حرکات بهتر و فنی‌تر را در بازی در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیشرفت‌های اینفینیتی وارد به این‌ها ختم نشده و ما بسیاری ابزار، پرک‌ها و فیلد آپگریدهای بسیار کاربردی جدید دریافت خواهیم کرد که می‌توانند مبارزات شما را زیر رو رو کنند. از جمله آن‌ها می‌تواند به دوربین‌های تاکتیکال اشاره داشت که نقاط کور نقشه و مورد استفاده توسط کمپرها را تا حد قابل قبولی از بین خواهند برد. باید به این واقعیت اشاره داشت که گمان داریم همه ما نیازمند آموزش جدید برای تجربه بازی وارزون ۲.۰ هستیم چون تغییرات این بازی بسیار فراتر از چیزی هستند که فکرش را می‌کردیم!

حالت سوم شخص بازی Call of Duty Warzone 2

این بخش یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های وارزون ۲.۰ است. حالت سوم شخص برای این بازی معرفی شد تا شما دیدی جدید به منطقه ال مزره داشته باشید. البته باید اشاره داشت که حالت سوم شخص و اول شخص با یکدیگر ترکیب نشده و به صورت دو پلی لیست جداگانه عرضه خواهند شد. علاوه بر آن، اینفینیتی وارد از مکانیسم‌های جدید حرکتی مانند لیز خوردن‌های بیشتر، آویزان شدن به لبه ساختمان‌ها و شیرجه زدن رونمایی کرد. شما می‌توانید از پنجره به بیرون یا داخل ساختمان شیرجه زده تا از آتش دشمنان دور بمانید.

وسایل نقلیه بازی Call of Duty Warzone 2

ماشین‌ها، موتورهای چهارچرخ و هلیکوپترها همیشه بخشی مهم از وارزون بوده‌اند، اما اینفینیتی وارد راضی به آن‌ها نبود. طبق اطلاعات منتشر شده، تمرکز توسعه دهندگان بر وسایل نقلیه بسیار بیشتر شده و روش‌های استفاده از آن‌ها نیز به شدت پیشرفت کرده است. برای مثال، نحوه کنترل ماشین به روزرسانی شده و ضربه خوردن ماشین می‌تواند سبب ضعف کنترل آن شود. شلیک کردن به تایر ماشین‌ها می‌تواند کنترل آن‌ها را بر هم بزند و انفجارها به طور مستقیم ماشین‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. علاوه بر آن، میزان سوخت ماشین‌ها محدود بوده، با این حال شما می‌توانید با استفاده از ایستگاه‌های پمپ بنزین، میزان سوخت وسیله خود را افزایش دهید. البته که باید انتظار حمله دشمنان را داشته باشید! ما باور داریم اشغال ایستگاه‌های پمپ بنزین و غافلگیر کردن دشمنان، یکی از متاهای جدید وارزون خواهد بود.

بخش گولاگ بازی Call of Duty Warzone 2

گولاگ بازی وارزون ۲ نیز تغییراتی عمده به خود دیده است. اگر به خاطر داشته باشید، کاربرانی که کشته می‌شدند، برای بازگشت به بازی باید با دشمنان خود درگیر می‌شدند. وارزون ۲ نیز از این سیستم بهره برده با این حال تغییراتی عمده در آن دیده می‌شود. شما پس از مرگ ابتدایی، با یکی از دشمنان خود به طور موقت هم تیمی شده و در برابر دو دشمن کشته شده دیگر تصف آرایی می‌کنید. اگر تیم موقت شما پیروز شود، تمام اعضای تیم موقت شما به بازی باز می‌گردد، با این حال از نو تبدیل به دشمن می‌شوید.

قابلیت Proximity Chat بازی برای مبارزه همراه با دوست موقت شما بسیار کاربردی بوده و با توجه به ساختار چند طبقه‌ای جدید گولاگ، چنین چیزی الزامی است. لازم به ذکر است که در کنار حریفان شما در بازی، دشمنی هوش مصنوعی با نام Jailer نیز در گولاگ حضور داشته و شما می‌توانید با کشتن او و به دست آوردن کلید زندان، از گولاگ فرار کنید.

نحوه بسته شدن دایره بازی Call of Duty Warzone 2

نحوه جدید بسته شدن دایره گاز در بازی وارزون ۲.۰، می‌تواند دنیای بتل رویال‌ها را به طور کلی تغییر دهد. نقشه ال مزره مانند وردانسک و کالدرا توسط گازی کشنده کوچک می‌شود، با این حال شما در پایان بازی پیش از رویارویی با دایره پایانی، با سه دایره کوچک‌تر روبه رو می‌شوید. در پایان مبارزات یک دایره ظاهر نشده و در عوض به سه دایره امن مجزا تقسیم می‌شود. شما باید به این سه دایره پناه برده و به مبارزه ادامه دهید و پس از به پایان رسیدن زمان این سه دایره، تیم‌های باقی مانده در یک دایره واحد در مرکزیت سه دایره جمع آوری می‌شوند. ما باور داریم که این سیستم چند دایره‌ای، تنش و هیجان بازی را به شدت افزایش می‌دهد.

هوش مصنوعی و Strongholdهای بازی Call of Duty Warzone 2

بازی وارزون ۲.۰ در کنار پرداختن به کاربران حقیقی، تمرکز بسیاری بر دشمنان هوش مصنوعی دارد. ما در بازی وارزون ۲ با مکان‌هایی به نام Stronghold آشنا می‌شویم که بسیاری آن‌ها را مثبت و بسیاری آن‌ها را منفی می‌دانند. این مکان‌ها به شدت تجهیز شده بوده و توسط دشمنان هوش مصنوعی کنترل می‌شوند و به گفته توسعه دهندگان گذشتن از سد این دشمنان کار آسانی نخواهد بود.

از بین بردن هوش مصنوعی و به دست آوردن Stronghold جوایز بسیاری از جلمه سلاح‌ها را در اختیار شما قرار داده و شما را به خوبی تجهیز می‌کند و تیم شما را برای مبارزات سخت پیش‌رو آماده می‌سازد. علاوه بر آن، بخش‌هایی با نام Black Site در هر Stronghold وجود داشته که آیتم‌های ارزنده‌تری را در خود دارند. اینگونه به نظر می‌رسد که این مکان‌ها بخشی بسیار مهم از مبارزات شما خواهند بود.

لوت کردن در بازی Call of Duty Warzone 2

مانند بازی وارزون ۱، لوت کردن در بازی طبقه بندی شده است. در کنار جعبه‌ها و آیتم‌های بر زمین افتاده که همیشه شاهد آن‌ها بوده‌ایم، ویژگی‌هایی جدید به این قابلیت افزوده شده است. اینفینیتی وارد نحوه لوت کردن در این بازی را به طوری طراحی کرده که کاربران تمام مدت به دنبال جمع آوری پول برای خریداری کردن لود آت و به طور کلی به دست آوردن سلاح اصلی خود نباشند. برای مثال، جعبه کمک‌های اولیه همیشه آیتم‌هایی برای افزایش سلامتی عرضه کرده، جعبه ابزارها همیشه نارنجک شما را تامین کرده و جعبه‌های مخفی که همیشه در مکانی واحد ظاهر می‌شوند آیتم‌هایی برای لود آت شما ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است که جایگاه هر سه نوع جعبه متفاوت گفته شده همیشه یکسان بوده و با به خاطر سپردن آن‌ها، شما تا حدی از خریداری لود آت و آیتم‌ها بی نیاز می‌شوید و کاربرانی که تازه از گولاگ بازگشته‌اند، همیشه می‌توانند برای تجهیز خود به سراغ این مکان‌ها بروند.

ایستگاه خرید (Buy Station) در بازی Call of Duty Warzone 2

ایستگاه‌های خرید در بازی وارزون ۲.۰ وجود دارند و مثل همیشه اجازه خرید آیتم‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کنند و با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید یاران کشته شده خود را خریداری کنید. خرید ماسک گاز، سپر و کیل استریک‌ها (Killstreak) به لطف این ایستگا‌ه‌ها قابل انجام است. شما می‌توانید در این ایستگاه‌ها آیتم‌های بی استفاده خود را به فروش رسانده و در عوض آیتم‌های دیگر خریده یا سلاح خود را ارتقا دهید.

بخش Gunsmith بازی Call of Duty Warzone 2

بخش گان اسمیت وارزون ۲ و البته مدرن وارفر ۲ تغییراتی عمده به خود دیده‌اند. نحوه پیشرفت سلاح‌ها به طور کلی تغییر یافته و شما می‌توانید نحوه عملکرد، نوع سلاح و شکل ظاهری آن را به طور کامل تغییر دهید. افزونه‌های سلاح‌ها حال در اختصاص یک سلاح نبوده و با تمام سلاح‌های هم خانواده به اشتراک گذاشته می‌شود. بازی وارزون ۲ بیشترین تمرکز خود را بر بخش Receiver قرار داده که به بهترین شکل ممکن تغییرات را بر سلاح شما اعمال می‌کند. شما با توجه به افزونه‌های قرار گرفته بر سلاح، می‌توانید آن را از یک Assault Rifle به یک SMG، LMG یا سلاحی دیگر تبدیل کنید. ما باور داریم که بخش Receiver تغییرات عمده در گان پلی این بازی ایجاد خواهد کرد.

بتل پس بازی Call of Duty Warzone 2

همانطور که انتظار می‌رفت، بتل پس بازی کالاف دیوتی وارزون ۲ و مدرن وارفر ۲ مشترک خواهد بود. ما پیش‌تر شاهد چنین موضوعی میان Call of Duty Warzone، Call of Duty Modern Warfare، Call of Duty Black Ops Cold War و Call of Duty Vanguard بوده‌ایم. بتل پس این بازی همزمان با آغاز فصل اول مدرن وارفر ۲ در تاریخ ۲۵ آبان ماه منتشر خواهد شد. بتل پس این بازی مانند گذشته مملو از اسکین‌ها، لوگوها، کالینگ کاردها و بسیاری آیتم‌های دیگر خواهد بود.

در پایان باید قبول کرد هر آنچه که اکتیویژن بلیزارد از کالاف دیوتی وارزون ۲ گفته‌اند ما را شگفت زده کرده و نوید آینده‌ای پر بار برای این بازی می‌دهند، با این حال باید دید اجرای این ویژگی‌ها و قرار دادن آن‌ها در اختیار عموم کاربران سبب خیزش چه نظراتی خواهد شد. نظر شما درباره بازی Call of Duty Warzone 2 و ویژگی‌های این بازی چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

32 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments