#مهسا_امینی

نگاهی به مشکلات بخش داستانی Call of Duty Modern Warfare 2

مشکلات نسخه ارلی اکسس بازی کاربران را نا امید کرده است!

مشکلات بخش داستانی Call of Duty Modern Warfare 2

مشکلات بخش داستانی Call of Duty Modern Warfare 2 از قبل پیشبینی شده بودند، با این حال ازدیاد این مشکلات سبب نگرانی و نا امیدی بسیاری از کاربران شده است. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان به طور مدوام برای بهبود وضعیت بازی محبوب خود تلاش می‌کنند.

انتشار بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 آنطور که باید پیش نرفته است و کاربران بسیاری از اتفاقات رخ داده در این بازی گله مند هستند. کاربرانی که این بازی را پیش خرید کرده‌اند، قادر به تجربه بخش داستانی این بازی یک هفته پیش از انتشار نسخه کامل هستند. اما این پایان ماجرا نبوده و بسیاری از کاربران در حالی که این بازی را پیش خرید کرده‌اند، موفق به تجربه بخش داستانی بازی نشدند و متاسفانه این مشکل در زمان انتشار این مطلب نیز تداوم دارد!

در حالی که تمرکز بر بخش آنلاین این بازی بسیار بالا بوده و ما شاهد قدرت بی حد و اندازه این بازی در نسخه بتا بودیم، کاربران بسیاری هستند که مشتاقانه به دنبال تجربه بخش داستانی آن هستند و بدون شک اتفاقات اخیر آن‌ها را به شدت نا امید کرده است. بخش داستانی Call of Duty Modern Warfare 2 بسیاری از شخصیت‌های محبوب این سری بازی از جمله کاپیتان دوست داشتنی ما یعنی پرایس (Cpt. Price)، گروهبان کایل گریک ملقب به گز (Sergeant Kyle “Gaz” Garrick)، ستوان سایمون رایلی ملقب به گوست (Lieutenant Simon “Ghost” Riley)، گروهبان جان مک‌تویش ملقب یه سووپ (Sergeant John “Soap” MacTavish) در کنار شخصیت‌هایی جدیدتر دنیای کالاف دیوتی از جمله کیت لزول (Kate Laswell) نماینده سازمان CIA کشور آمریکا و همینطور رهبر آزادی طلبان اورزیکستان فرح کریم (Farah Karim) را در خود جای داده است. داستان این بازی دنباله داستان بازی Call of Duty Modern Warfare انتشار یافته طی سال ۲۰۱۹ است.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 و اجرا نشدن آن در زمان مقرر، کاربران را به شدت نا امید کرده است. کاربران در تمامی پلتفرم‌ها با چنین مشکل مشابهی رویارو بوده و فارغ از این موضوع که این بازی را در پلی استیشن، ایکس باکس یا رایانه شخصی خریداری کرده باشند، این مشکل برای آن‌ها نمایان شده است. متاسفانه در زمان انتشار این مطلب، منشا این مشکل بزرگ مشخص نبوده و متاسفانه بسیاری از کاربران هنوز موفق به تجربه این بازی نشده‌اند.

کاربران پلی استیشن در زمان مراجعه به صفحه این بازی در فروشگاه، موفق به یافتن بخش‌های قابل دانلود بازی نشده و این در حالی است که کاربران ایکس باکس با پیام «زمان اجرای این بازی فرا نرسیده است» روبه رو می‌شوند. کاربران رایانه شخصی در شبکه استیم نیز با پیام «پلتفرم در دسترس نیست» روبه رو می‌شوند. به عقیده بسیاری، منشا اصلی این مشکل کاربرانی هستند که قصد دارند این بازی دقیقا در روز عرضه دانلود کنند و این در حالی است که بخش‌های قابل دانلود این بازی از دو روز پیش از انتشار در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند و این موضوع سبب شلوغ شدن سرورهای مربوط به بازی و بروز مشکلاتی که با آن‌ها رویارو هستیم شده است.

خبر خوبی که در دسترس ما بوده، این است که مشکلات بسیاری از کاربران با ترفندهای ساده حل شده‌اند. برای مثال برخی کاربران پلی استیشن پس از مراجعه به کتابخانه کنسول خود موفق به دریافت بازی و کاربران ایکس باکس پس از چند مرتبه اجرا کردن موفق به تجربه این بازی شده‌اند و شبکه استیم تا حد قابل قبولی این مشکل را برطرف کرده است.

زمانی که ما با عنوانی مورد انتظار از سری بازی محبوب و معروفی چون Call of Duty روبه رو هستیم، بروز چنین مشکلاتی از قبل پیشبینی می‌شوند. ازدیاد کاربران و هجوم آن‌ها به سرورها برای دانلود بازی مورد علاقه خود، اتفاقی شبیه به حمله DDoS به سرور را تداعی می‌کند که در نتیجه آن ما شاهد از دسترس خارج شدن سرورها یا کند شدن سرعت به روزرسانی آن‌ها خواهیم بود. ما امید داریم که کاربران این بازی محبوب و مورد انتظار صبوری کرده و تا رفع مشکلات این بازی به شرکت اکتیویژن (Activision) و استودیوی دوست داشتنی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) فرصت دهند.

نسخه کامل بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲، برابر با ۶ آبان ماه سال ۱۴۰۱ برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵، در کنار رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید. آیا شما این بازی را پیش خرید کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما به پرسش پیشین مثبت است، تجربیات خود در زمینه مشکلات بخش داستانی Call of Duty Modern Warfare 2 را با در میان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا