تعداد کاربران بن شده Call of Duty از نیم میلیون نفر عبور کردند!

اکتیویژن بلیزارد طوفانی سود آور بر پا کرده است!

تعداد کاربران بن شده Call of Duty از نیم میلیون نفر عبور کردند! نیما خدارحمی ۰ ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
کاربران بن شده Call of Duty

کاربران بن شده Call of Duty به بیش از نیم میلیون نفر رسیدند. امروز وبلاگ کالاف دیوتی از دست آوری مهم در راستای عادلانه‌تر شدن بازی‌های خود خبر داد. به گفته توسعه دهندگان، آن‌ها تا به حال بیش از نیم میلیون کاربر متخلف را بن کرده‌اند!

متاسفانه بازی‌های Call of Duty فارغ از پلتفرم، به داشتن کاربران متقلب و متخلف معروف بوده و هستند و همین موضوع طی سال‌های اخیر سبب نگرانی و پیگیری بسیار شدید توسعه دهندگان شده است. توسعه دهندگان طی پستی جدید در وبلاگ کالاف دیوتی، برای حفظ اخلاق، عدالت، یکسانی و احترام به کاربران در بازی‌های خود، روش‌ها و به روزرسانی‌های جدیدی را به منظور مقابله با کاربران متخلف پیاده سازی کرده‌اند.

به عبارت دیگر، تیم توسعه دهنده سری بازی Call of Duty کاربران را ترغیب به استفاده از ابزار تعبیه شده برای مقابله با کاربران متخلف کرده است. برای مثال، از کاربران خواسته برای آشنایی بیشتر با فضای سالم بازی پیش‌روی آن‌ها یعنی Call of Duty Modern Warfare 2، در نسخه بتای این بازی شرکت کنند و باید گفت این اشتیاق اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) برای با مقابله با کاربران فاسد برای ما بسیار خوشایند است.

طی ماه می سال جاری میلادی، برابر با اردیبهشت و خرداد ماه، توسعه دهندگان از بن شدن بیش از ۳۵۰ هزار نفر خبر دادند و حال با توجه به اخبار جدید، تعداد کاربران بن شده Call of Duty به عدد ۵۰۰ هزار نفر رسیده و از آن نیز عبور کرده است. توسعه دهندگان همچنین اشاره داشتند که بیش از ۳۰۰ هزار نام توهین آمیز در این بازی به لطف فیلترهای هوشمند این بازی تغییر یافته‌اند. آن‌ها در ادامه اشاره داشتند که به تازگی ۱۴ زبان جدید به بازی‌های آن‌ها افزوده شده تا شناسایی جملات و اسامی توهین آمیز برای کاربران و البته توسعه دهندگان آسان‌تر شود که نتیجه در مقابله با آن‌ها خواهد داشت.

توسعه دهندگان اعلام کردند که شناسایی نام‌ها و جملات توهین آمیز تنها به کمک فیلتر طراحی شده در بازی‌های آن‌ها صورت نگرفته و کمک‌های انسانی کاربران نیز بخش مهمی از رویارویی با آن‌ها بوده و در ادامه اشاره شد که تنها در ماه آگوست سال جاری میلادی، نام‌های توهین آمیز کاربران بیش از ۵۵ درصد کاهش یافته‌اند. با توجه به نزدیک شدن به انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare 2، باید منتظر استفاده و بهبود هر چه بیشتر سیستم‌های ضد تخلف کالاف دیوتی باشیم.

سری بازی Call of Duty به طور کلی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دهه اخیر بوده و جالب است بدانید که بازی Call of Duty Black Ops Cold War هنوز در میان پر فروش‌ترین بازی‌های کشورهای مختلف جا دارد. محبوبیت بیش از حد این بازی سبب افزایش مخاطره آمیز افراد متخلف شده که توسعه دهنده به بهترین شکل در حال مبارزه با آن هستند.

چندی پیش ما مطلع شدیم که سیکل یک ساله بازی‌های کالاف دیوتی از این پس بر هم خورده و احتمالا هر دو سال یک بار شاهد نسخه‌ای جدید از این سری بازی باشیم. این موضوع که بدون شک سبب انتشار محتوای بیشتر برای بخش داستانی و البته آنلاین چند نفره این سری بازی خواهد شد، می‌تواند زمان بیشتری برای مبارزه با افراد متخلف را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد که یقینا به سود کاربران سالم این بازی‌ها خواهد بود. نظر شما درباره کاربران بن شده Call of Duty و البته نحوه مبارزه توسعه دهندگان با این افراد چیست؟ فکر می‌کنید روزی را خواهیم دید که کاربران متخلف به طور کلی از این بازی حذف شوند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا