#مهسا_امینی

دارث ماول کیست (Darth Maul) و چه نقشی در سریال کتاب بوبا فت دارد؟

فرضیه‌ی پیوستن امیلیا کلارک به مجموعه بازیگران در قسمت‌های بعدی

دارث ماول

چندی پیش، اپیزود اول سریال کتاب بوبا فت، اسپین آفی از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان، منتشر شد که رازهای مهمی را در ارتباط با میراث و تاریخ دارث ماول (Darth Maul) فاش می‌کند.

در حالی که تا کنون حضور یک آنتاگونیست برای شکارچی جایزه بگیر افسانه‌ای که تبدیل به ارباب جنایت شده است تا حد زیادی به‌عنوان یک معما باقی مانده است، پخش اولیه‌ی سریال کتاب بوبا فت چند نکته در مورد اینکه رقیب بوبا فت چه کسی می‌تواند باشد، ارائه می‌کند. از آنجایی که بوبا فت در تلاش است تا با تصاحب جایگاه جابای هات به Underworld نفوذ کند، این امکان وجود دارد که او مستقیماً با خود Crimson Dawn در خلال سریال در رقابت باشد.

هدف سازمان Crimson Dawn که توسط دارث ماول در طول جنگ‌های کلون خلق شد، این بود که ابزاری برای ماول باشد تا به کسانی که به او ظلم کرده‌اند، ضربه بزند. این سازمان کار خود را به‌عنوان یک مجموعه پنهان جرم و جنایت متحد آغاز کرد. همچنین، سقوط جمهوری و ظهور امپراتوری باعث شد تا Crimson Dawn به یک سازمان قدرتمند تبدیل شود و دارث ماول مخفیانه به امپراطوری خود در دنیای زیرین کهکشانی ادامه دهد.

اگرچه ماول در نهایت در دوئل نهایی با کنوبی در تاتوئین جان باخت، Crimson Dawn در طول سه گانه اصلی فیلم‌ها (و شاید فراتر از آن) برقرار بود. به همین ترتیب، سریال کتاب بوبا فت دو نکته مهم را در خود دارد مبنی بر اینکه Crimson Dawn هنوز پس از بازگشت جدای فعال است. در حالی که مخاطبان نباید انتظار داشته باشند که بوبا فت را در حال مبارزه با ارباب سابق سیت ببینند، زیرا او سال‌هاست در زمان‌بندی سریال کتاب بوبا فت مرده است، بوبا ممکن است خود را در تقابل با جانشین دارث ماول، لیدی Qi’ra بیابد.

احتمال دارد که Crimson Dawn در قتل بوبا فت دست داشته باشد

در طول اپیزود اول سریال کتاب بوبا فت، بوبا فت در Mos Espa حضور پیدا می‌کند و حضور خود را به‌عنوان جدیدترین ارباب جنایت و جانشین جابای هات اعلام می‌کند. با این حال، او و مزدور دست راستش فنک شاند مورد حمله‌ی مجموعه‌ای از قاتل‌ها قرار می‌گیرند که سپرهای انرژی و باتوم‌های برقی در اختیار دارند. در حالی که هویت آن‌ها ناشناخته است، قابل توجه است که لباس آن‌ها عمدتا قرمز است و کلاه‌های مشکی به سر دارند. به این ترتیب، می‌توان به سادگی فرض کرد که آن‌ها برای Crimson Dawn کار می‌کنند، و علمت رمزی Dawn را، که با الگوی‌برداری از دارث ماول طراحی شده است، می‌پوشند.

علاوه بر این، نامی که در تیتراژ قسمت اول به قاتلان داده شده، قاتلان Night Wind است. در حال حاضر ، این نام هیچ ارتباط مستقیمی با هیچ‌چیز شناخته‌شده‌ای در مجموعه‌ی جنگ ستارگان ندارد. با این حال، سازمان Crimson Dawn یک قاتل دست‌نشانده داشت که نه تنها لباس قرمز مشابهی با نیم‌نقاب روی صورتش می پوشید، بلکه دختر یکی از نایت‌سیسترهای جنگ ستارگان، نسلی از جادوگران از سیاره داتومیر، سیاره‌ی زادگاه دارث ماول بود. او همچنین قاتلان زیردست خود را به نام Kouhun رهبری می‌کرد که احتمال می‌روند همان قاتلانی باشند که به بوبا فت و شاند در اپیزود اول کتاب بوبا فت حمله می‌کنند.

پیشینه‌ی Crimson Dawn و بوبا فت

اگر Crimson Dawn در سریال کتاب بوبا فت به داستان بازگردد، این اولین باری نخواهد بود که شکارچی جایزه بگیر، یعنی بوبا فت، با سازمان دارث ماول روبرو می‌شود. Crimson Dawn که در کراس اوور اخیر شکارچیان جایزه بگیر کمیک‌های مارول حضور داشت، هان سولو را دزدید. با وجود اینکه بوبا فت در نهایت موفق شد سولو را بازگرداند، تهدیدی که برای شهرت او وجود داشت چیزی نبود که شکارچی آن را بی‌اهمیت بداند.

احتمال بازگشت جانشین دارث ماول به روند داستانی کتاب بوبا فت

مطمئناً هیجان انگیز خواهد بود که شخصیت Qi’ra با بازی امیلیا کلارک (Emilia Clarke) به شخصیت‌های سریال کتاب بوبا فت اضافه شود. او با ربودن قدرت از دارث ماول در کمیک‌های اصلی جنگ ستارگان، مطمئناً به قدرت اثرگذاری دست یافته است، زیرا به دنبال سرنگونی امپراتوری و اربابان سیت است. در حالی که او بدون شک در تلاش‌های خود قبل از بازگشت جدای شکست خواهد خورد، زنده ماندن او مطمئناً Qi’ra را به دشمنی جدی برای بوبا فت تبدیل می‌کند، زیرا Qi’ra آگاه است که پس از دزدیده شدن سولو توسط Qi’ra، او و بوبا فت به رقیب تبدیل شدند. اکنون که تنها هدف بوبا فت تبدیل‌شدن به یک ارباب جنایت است، رقابت میان این دو می‌تواند به شیوه‌های فوق‌العاده هیجان‌انگیزی بالا بگیرد.

این اطمینان وجود دارد که کلارک قبلاً با دیزنی پلاس در ارتباط بوده است، زیرا گزارش‌هایی مبنی بر ایفای نقش او در سری بعدی Secret Invasion وجود دارد. به این ترتیب، نظریه‌هایی را که خواستار بازگشت کلارک به جنگ ستارگان هستند، قوت می‌گیرند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا