#مهسا_امینی

آیا لوکی به ثور جدید دنیای سینمایی مارول تبدیل خواهد شد؟

یک تئوری عجیب اما ممکن

ثور جدید

در صورتی که گمانه‌زنی‌های انجام شده توسط یکی از طرفداران صحیح باشد، شخصیت لوکی به ثور جدید دنیای سینمایی مارول تبدیل خواهد شد.

اگر کمیک بوک‌های مارول را مطالعه کرده باشید، احتمالا باید بدانید که هویت‌های ابرقهرمانی تنها به یک شخصیت خاص اختصاص نداشته و افراد مختلفی از آن‌ها استفاده کرده‌اند. برای مثال، می‌توان به هویت هاکای اشاره کرد که نخستین بار توسط کلینت بارتون مورد استفاده قرار گرفت و بعدها شخصیت‌هایی مثل کیت بایشاپ مسیر او را ادامه دادند. این موضوع برای ثور هم صدق می‌کند. در طول تاریخ کمیک بوک‌ها ثور اودینسان تنها فردی نبود که در قالب ثور به نبرد با دشمنان پرداخت. جین فاستر، بتا ری بیلز و دیگر شخصیت‌ها هم از این هویت ابرقهرمانی برای ایستادن جلوی تهدیدها استفاده کردند.

استودیوی مارول در جریان پنل کامیک مان ۲۰۱۹ از ساخت Thor: Love and Thunder و بازگشت جین فاستر با نقش‌آفرینی ناتالی پورتمن (Natalie Portman) خبر داد. این شخصیت قرار است در جریان فیلم لقب مایتی ثور (Mighty Thor) را کسب کرده و جدا از توانایی بلند کردن میولنیر، به تمامی قابلیت‌های ثور از جمله کنترل رعد و برق و  همچنین قدرت ابرانسانی دست پیدا کند. تایید این اتفاق گمانه‌زنی‌هایی را مبنی بر معرفی Thor Corps طی سال‌های آینده به وجود آورد. این گروه از تعدادی زن و مرد تشکیل شده که به نژادهای مختلف تعلق داشته و به واسطه‌ی شایستگی‌شان به ثور تبدیل شده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، لوکی احتمالا یکی از اعضای این گروه خواهد بود.

یکی کاربران فروم ردیت تئوری جالب و قابل‌تاملی را به اشتراک گذاشته است. اگر به یاد داشته باشید، لوکی در جریان Thor: The Dark World زندگی جین فاستر و در جریان Thor: Ragnarok هم زندگی ثور را با آوردن یک ارتش نجات داد. خدای شرارت پس از دسترسی به تسرکت در Avengers: Endgame ناپدید می‌شود. در حال حاضر مشخص نیست او به کجا رفته اما این کاربر ادعا دارد لوکی یک خط زمانی جدید ایجاد می‌کند تا بدین طریق بتواند به اهدافش برسد. از آن‌جایی هم که در خط داستانی جدید کنار جین یا ثور نیست، نمی‌تواند جلوی مرگشان را بگیرد. به بیان دیگر، جین و ثور در خط زمانی اصلی زنده هستند اما در خط داستانی جدید کشته شده‌اند.

با مرگ ثور، آزگارد محافظ قدرتمندی ندارد و همین شرایط هم فرصت مناسبی را به وجود می‌آورد تا لوکی شایستگی‌اش را ثابت کند. اگرچه لوکی که در خط داستانی جدید حضور دارد بسیار شرور است اما در قلب خود نسبت به برادر، پدر و مردمش احساس مسئولیت کرده و به آن‌ها عشق می‌ورزد. از همین رو، آزگارد را از شر تهدیدها نجات داده و بدین ترتیب، شایستگی‌اش برای به‌دست گرفتن میولنیر و استفاده از هویت ثور ثابت می‌شود. کاربر فروم ردیت در انتها پیش‌بینی کرد روند تغییرات خدای شرارت در سریال تلویزیونی Loki مورد کندوکاو قرار می‌گیرد.

در حال حاضر تاریخ رسمی پخش این محصول مشخص نیست اما طبق گزارش‌های غیررسمی، برای انتشار در سال ۲۰۲۱ میلادی آماده می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا