فروش افتتاحیه‌ی Birds of Prey پایین‌تر از انتظارها بوده است

یکی از ضعیف‌ترین افتتاحیه‌های دی‌سی رقم خورد

فروش افتتاحیه‌ی Birds of Prey

گزارش این هفته‌ی باکس آفیس منتشر شد و برخلاف آنچه که بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند، فروش افتتاحیه‌ی Birds of Prey کمتر از ۵۰ میلیون دلار بوده است.

اگرچه حدودا هفت سال از اکران نخستین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی می‌گذرد اما شرکت برادران وارنر و دی‌سی کامیکس به اندازه‌ی مارول در زمینه‌ی مالی موفق نبوده‌اند. این‌طور که پیدا است، این رویه قرار است با Birds of Prey هم ادامه داشته باشد. هشتمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی در هفته‌ی افتتاحیه‌ی خود ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت و در رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین‌های این هفته‌ی باکس آفیس قرار گرفت. اگرچه این اثر توانست رتبه‌ی نخست را از آن خود کند اما کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند فیلم هارلی کویین و دار و دسته‌اش بتواند در باکس آفیس آمریکای شمالی حداقل ۵۰ میلیون دلار بفروشد. شرایط در باکس آفیس خارجی مقداری بهتر بوده است و جدیدترین اثر کتی یان (Cathy Yan) موفق شد فروشی معادل ۴۸ میلیون دلار را به ثبت برساند.

بدین ترتیب، فروش افتتاحیه‌ی Birds of Prey در حدود ۸۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده است. این فیلم ابرقهرمانی در حال حاضر رتبه‌ی دوم لیست ضعیف‌ترین افتتاحیه‌های دی‌سی را در اختیار دارد. رتبه‌ی اول این لیست به Jonah Hex تعلق دارد که سال ۲۰۱۰ اکران شده بود. اگرچه بازیگران شناخته شده‌ای از جمله جاش برولین (Josh Brolin)، مگان فاکس (Megan Fox) و مایکل فاسبندر (Michael Fassbender) در آن به نقش‌آفرینی پرداخته بودند اما این فیلم به‌خاطر بازخوردهای منفی تنها ۵ میلیون دلار در اولین هفته‌ی اکران فروخت. مجموع فروش این فیلم در باکس آفیس داخلی و خارجی ۱۰ میلیون دلار بود، در حالی که ۴۷ میلیون دلار برای تولید آن هزینه شده بود. بدین ترتیب، فیلم ابرقهرمانی جیمی هیوارد (Jimmy Hayward) یک شکست تجاری تمام عیار لقب گرفت.

فیلم سینمایی Bad Boys for Life پس از سه هفته صدر نشینی، بالاخره بالای لیست را از دست داد و در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. قسمت سوم سری فیلم‌های پسران بد هفته‌ی گذشته ۱۲ میلیون دلار در باکس آفیس آمریکای شمالی فروخت تا مجموع فروش آن به ۳۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار برسد. ساخت نسخه‌ی جدید در دستور کار سونی قرار گرفته است. رتبه‌های چهارم این هفته هم به 1917 رسید. این فیلم جنگی و درام موفق شد در هفته‌ی گذشته ۹ میلیون دلار بفروشد. جدیدترین ساخته‌ی سم مندس (Sam Mendes) در مراسم اسکار ۲۰۲۰ سه جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری، بهترین جلوه‌های بصری و بهترین میکس را از آن خود کرد. احتمال می‌رود کسب این سه جایزه باعث افزایش فروش آن در هفته‌های آینده شود.

رتبه‌ی چهارم در اختیار Dolittle قرار دارد. این فیلم اکشن و فانتزی هفته‌ی گذشته ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش آن به رقم ۱۵۶ میلیون دلار برسد. اگرچه دستیابی به این رقم برای بسیاری از استودیوها یک موفقیت محسوب می‌شود اما نباید فراموش کرد که ۱۷۵ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه شده است. بنابراین، فیلم پر زرق و برق استیون گیگان (Stephen Gaghan) پس از چهار هفته اکران هنوز نتوانسته بودجه‌ی تولیدش را جبران کند. رتبه‌ی پنجم هم به Jumanji: The Next Level رسید. این اثر اقتباسی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش داشت. فیلم The Gentlemen هم به رتبه‌ای بهتر از ششمی دست نیافت. ساخته‌ی گای ریچی (Guy Ritchie) که بازخوردهای خوبی را از منتقدان دریافت کرد، توانست به فروشی معادل ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار دست یابد.

فیلم ترسناک Gretel & Hansel با سقوطی سه پله‌ای در مقایسه با هفته‌ی گذشته، این هفته در رتبه‌ی هفتم قرار گرفت. میزان فروش جدیدترین اثر آز پرکینز (Oz Perkins) در دومین هفته‌ی اکران، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده است. رتبه‌های هشتم، نهم و دهم هم به‌ترتیب به Little Women ،Knives Out و Star Wars: The Rise of Skywalker رسید. این سه فیلم به‌ترتیب ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته‌اند..

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا