#مهسا_امینی

نظر بیل گیتس درباره بازار ارزهای دیجیتال و NFT

بازارهای دیجیتال بر اساس یک تئوری احمقانه شکل گرفته‌اند

بیل گیتس ارزهای دیجیتال NFT

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت معتقد است که ارزهای دیجیتال و NFT ها صد درصد بر اساس تئوری احمقانه شکل گرفته و بزرگ شده‌اند.

گیتس با اشاره به NFT های Bored Ape به شوخی می‌گوید: «تصاویر دیجیتالی گران قیمت از میمون‌ها جهان را بهبود می‌بخشد».

این میلیاردر فناوری اعلام کرد که او درگیر رمزنگاری نیست و هیچ یک از این اصطلاحات رمز ارز و ارزهای دیجیتال را طولانی یا کوتاه نمی‌داند.

بیل گیتس به صراحت اعلام کرده که طرفدار ارزهای دیجیتال یا توکن‌های غیرقابل تعویض نیست.

این بنیانگذاران میلیاردر مایکروسافت که سه شنبه در سخنرانی TechCrunch در مورد تغییرات آب و هوایی صحبت می‌کرد، بازار ارزهای دیجیتال را پدیده‌ای دانست که صد درصد بر اساس تئوری‌های احمقانه شکل گرفته و بزرگ شده است.

وی معتقد است دارایی‌های که بیش از حد ارزش گذاری شده، فقط تا زمانی که سرمایه گذاران به اندازه کافی مایل به ماندن در این بازار باشند، قیمت خواهند داشت تا هزینه بیشتری برای آنها بپردازد، اما بعد از آن ممکن است به یکباره ارزش خود را از دست بدهند.

گیتس با اشاره به مجموعه بسیار پرطرفدار Bored Ape Yacht Club NFT به شوخی گفت که “تصاویر دیجیتالی گران قیمت از میمون‌ها” جهان را بهبود می‌بخشد.

NFT ها توکن‌هایی هستند که نمی‌توان آنها را با یکدیگر مبادله کرد. آنها اغلب به عنوان راهی برای اثبات مالکیت دارایی‌های دیجیتال مانند مجموعه‌های هنری یا ورزشی معرفی می‌شوند. اما منتقدان با توجه به ماهیت ارزهای رمزنگاری شده که تشنه قدرتند، آن‌ها را بیش از حد تبلیغاتی و بالقوه مضر برای محیط زیست می‌دانند. بسیاری از NFT ها با پشتوانه اتریوم، دومین توکن بزرگ، ساخته شده‌اند.

گیتس می‌گوید: من به دارایی‌های فیزیکی اعتماد دارم مانند مزرعه‌ای که خروجی دارد، یا مانند شرکتی که در آن محصولات تولید می‌کنند. اما در مورد کریپتو من هیچ نظری ندارم و هیچ یک از این چیزها را طولانی یا کوتاه مدت نمی‌دانم.

طی هفته گذشته پس از اینکه سلسیوس به عنوان یک شرکت وام دهنده رمزنگاری، تمام برداشت‌های حساب را متوقف کرد، ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کردند. این نابسامانی به ترس از یک رویداد قریب الوقوع دامن زده و ممکن است اثرات منفی بر دیگر بخش‌های بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

بیت کوین آخرین بار در روز چهارشنبه با هفت درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به قیمت 21107 دلار معامله شد؛ بزرگترین ارز دیجیتال جهان از ابتدای سال 2022 تا کنون بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا