معرفی بهترین سری انیمه های کامل که تاکنون عرضه شده‌اند
1%
 • 0/10

معرفی بهترین سری انیمه های کامل که تاکنون عرضه شده‌اند

مجموعه‌هایی که داستان خود را کامل کردند!

معرفی بهترین سری انیمه های کامل که تاکنون عرضه شده‌اند ۳۷ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در میان سری انیمه های موجود تعداد بسیاری از آن‌ها توانسته‌اند داستان خود را به اتمام برسانند. حال، آیا بهترین سری انیمه های کامل شده را می‌شناسید؟

در صنعت انیمه، مجموعه‌های متفاوت به همراه داستان‌های منحصر به فرد بسیاری تاکنون عرضه شده‌اند. اما تمامی آن‌ها نتوانسته‌اند داستان خود را به اتمام برسانند. برخی از این مجموعه‌ها به دلایل مختلفی مانند کمبود بودجه یا نبود شرایط لازم لغو شده یا به تعویق افتاده‌اند، بنابراین شانس کامل کردن داستان خود را از دست می‌دهند. اما در این بین مجموعه‌هایی توانسته‌اند ماجراهای خود را به انتها برسانند، که به عنوان مثال می‌توان به Mobile Suit: Gundam یا Cowboy Bebop که با ساخت پایانی زیبا و لذت‌بخش، رضایت مخاطبان را از آن خود کرده‌اند اشاره کرد. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که در ادامه این مطلب به معرفی ده مورد از بهترین انیمه های موفق که توانسته‌اند داستان خود را کامل کنند می‌پردازیم.

۱۰. Cyberpunk: Edgerunners 

نمرات انیمه Cyberpunk:

 •  ۸.۶۰ :MyAnimeList
 •  ۴/۵ :Anime Planet
 • ۸.۳/۱۰ :IMDb

در حالی ساخت مجموعه‌های متفاوت براساس داستان بازی‌ها به محبوبیت بسیاری دست یافته است، همواره در حال شاهد گسترش روزافزون این سبک هستیم، که به عنوان یک مورد از موفق‌ترین انیمه‌های این سبک می‌توان به مجموعه ده قسمتی Cyberpunk: Edgerunners که بر اساس بازی ویدئویی Cyberpunk ۲۰۷۷ عرضه شده است، اشاره کرد. این انیمه در ژانر انتقام، عاشقانه و اکشن از زندگی پسری به نام دیوید مارتینز (David Martinez) پیروی می‌کند که به دنبال انتقام مرگ مادرش به دنیای زیرزمینی خلافکاران نفوذ کرده، وسپس با دختری به نام لوسی (Lucy) ملاقات می‌کند. 

لوسی رویای سفر به کره ماه را در سر دارد، و آشنایی او با دیوید منجر به تغییراتی در مسیر پیش‌روی او شد. دیوید و لوسی نقاط مشترکی را بین خود می‌یابند و این موضوع موجب شروع رابطه عاشقانه آن‌ها است. زندگی این شخصیت‌ها پس از آشنایی با یکدیگر رنگارنگ و هیجان انگیزتر می‌شود. روند پر تلاطم و زیبای این انیمه به جذابیت آن افزوده است، همچنین وجود صحنه‌هایی خنده‌دارمانند شلیک اتفاقی شخصیت ربکا (Rebecca) به برادرش لبخند را روی لب‌های تماشاگران به ارمغان ‌ می‌آورد. در نهایت با وجود این تفاسیر، انیمه مذکور به عنوان موردی از سری انیمه های کامل شده به دنبال کنندگان انیمه پیشنهاد می‌شود.

Death Note .۹

نمرات انیمه Death Note: 

 •  ۸.۶۲ :MyAnimeList
 •  ۴/۵ :Anime Planet
 •  ۸.۹/۱۰ :IMDb

انیمه Death Note به عنوان یک مورد از بهترین سری انیمه های کامل در این لیست قرار می‌گیرد. این انیمه حول محور پسر دبیرستان به نام لایت یاگامی (Light Yagami ) می‌چرخد که پس از یافتن دفترچه مرگ زندگی او متحول می‌شود. کاربران این دفترچه با نوشتن اسامی افراد مورد نظر می‌توانند نحوه و شرایط مرگ آن‌ها را تعیین کنند. در حالی که لایت شخصیت اصلی این مجموعه محسوب می‌شود این موضوع قهرمان بودن او را ثابت نمی‌کند. لایت در ابتدای این مجموعه تصمیم می‌گیرد برای ساخت دنیایی سالم به دور از خلافکاران، افراد پست و فرومایه را از بین ببرد، اما مسیر اهداف او راه خود را گم می‌کند. او پس از گذشت مدتی به جنون رسید و برای رسیدن به خواسته‌های خود محدودیت‌ها را کنار می‌زند.

همه چیز بر وفق مراد لایت پیش می‌رفت تا وقتی که پیدایش بزرگترین کارآگاه جهان، ال (L) چالش‌های بسیاری را به وجود می‌آورد و سد راه لایت می‌شوند. معماها و چالش‌های ذهنی بین این دو شخصیت داستان هیجان انگیزی را به وجود می‌آورد، و به همین سبب تماشای ادامه روند آن را لذت‌ بخش‌تر می‌کند.

Ghost In The Shell .۸

نمرات انیمه Ghost In The Shell:

 •  ۸.۲۷ :MyAnimeList
 • ۴/۵ :Anime Planet
 • ۸.۵/۱۰ :IMDb

انیمه Ghost In The Shell به عنوان یکی از شاهکارترین مجموعه‌های دنیا به شهرت رسیده است. پیچیدگی داستان این انیمه به حدی خارق العاده محسوب می‌شود که همواره با آثار نولان در حال مقایسه است. این مجموعه به بررسی دنیایی که حول محور ربات و سایبورگ‌ها و چگونگی شرایط آن می‌پردازد. Ghost In The Shell راجع به خطرات جامعه‌ای که تنها بر اساس تکنولوٰژی پیش می‌رود به تماشاگران و دنبال کنندگان خودهشدار می‌دهد.

شخصیت اصلی این مجموعه، زنی قدرتمند و قوی به نام موتوکو کوساناگی (Motoko Kusanagi) در قالب یک افسر پلیس که از قضا سایبورگ است به نقش آفرینی می‌پردازد. اعضای بدن موکوتو با تکنولوژی آغشته شده‌اند، و بنا به این دلیل او به بررسی چگونگی اسرار و راز‌های آشکار نشده راجع به نفوذ عظیم در زندگی افراد جامعه و گسترش غیر قابل کنترل تکنولوژی می‌پردازد. مجموعه مذکور با توجه به داستان نویسی منحصر به فرد و استثنایی، افکار بینندگان را تا مدت‌ها به بررسی وقایع خود وادار می‌کند. با وجود این تفاسیر، انیمه Ghost In The Shell به عنوان یکی از بهترین سری انیمه های کامل عرضه شده، ارزش صرف وقت مخاطبان را برای تماشا کردن دارد.

Tokyo Ghoul .۷

نمرات انیمه Tokyo Ghoul:

 • ۷.۸ :MyAnimeList
 • ۴.۵/۵ :Anime Planet
 • ۷.۷/۱۰ :IMDb

در دنیای انسان‌ها، غول‌ها زندگی پنهانی را در کنار آن‌ها تشکیل داده‌اند، در حالی که اکثرا از ظاهری انسانی برخوردار هستند. گرچه از ظاهری انسانی شکل برخوردارند، اما همچنان به عنوان یک غول از گوشت انسان‌ها تغذیه می‌کنند. داستان این انیمه از جایی شروع می‌شود که پسری جوان به نام کانکی کن (Ken Kaneki) به صورت ناخواسته به یک غول تبدیل می‌شود، و بلافاصله تحولی بزرگ را در زندگی خود تجربه می‌کند. کانکی پس از ورود به جامعه غول‌ها با افراد خوبی آشنا می‌شود، که او را در ادامه روند و این مسیر خطرناک یاری می‌کنند. 

مجموعه مذکور به عنوان موردی دیگر از سری انیمه های کامل در چهار فصل عرضه شده است، اما خواندن مانگای آن به افرادی که می‌خواهند داستان این مجموعه را آغاز کنند پیشنهاد می‌شود. به وجود آمدن تغییرات غیر لازم در مجموعه انیمه با بازخوردهای منفی بسیاری از طرف تماشاگران مواجه شده است. اما برخلاف انیمه، مانگا Tokyo Ghoul به عنوان یک مورد از بهترین مانگاهای موجود شناخته می‌شود. با این حال اگر به انیمه‌هایی در سبک فانتزی و یا حتی خون‌آشامی علاقه دارید، تماشای این انیمه به شما پیشنهاد می‌شود.

Naruto.۶

نمرات انیمه Naruto: 

 • ۷.۹۹ :MyAnimeList
 • ۴/۵ :Anime Planet
 • ۸.۴/۱۰ :IMDb

انیمه Naruto به عنوان یکی از مشهورترین انیمه‌های موجود در جهان شناخته شده است، و در سرتاسر آن طرفداران بی‌شماری را دربر می‌گیرد. علاوه بر داستان تکرار نشدنی و منحصر به فرد، صحنه مبارزات افسانه‌ای موجود در این مجموعه طرفداران سبک شونن را به شدت به وجد می‌آورد. انیمه Naruto در اوایل دهه ۲۰۰۰ موفق شد از جایگاهی در کنار سه انیمه بزرگ شونن یعنی One Piece و Bleach برخوردار شود.

مجموعه مذکور حول محور پسری به نام ناروتو (Naruto) می‌چرخد، که با وجود هیولایی درون خود رویای تبدیل شدن به رهبر دهکده برگ پنهان را در سر دارد. ناروتو کودکی بسیار سختی را در تنهایی پشت سر می‌گذراند، و به همین سبب نمی‌تواند دوری دوستان خود را قبول یا تحمل کند. مجموعه Naruto در دو سری Shippuden و Classic عرضه شده است و به عنوان یک مورد از سری انیمه های کامل در سال ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد. شخصیت ناروتو و دوستانش در کنار دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های گوناگونی که با آن مواجه می‌شوند، درس‌های بسیاری را به مخاطبان و تماشاگران خود می‌آموزند، بنابراین این مجموعه زیبا ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارد.

Sailor Moon .۵

نمرات انیمه Sailor Moon:

 •   ۷.۷۳ :MyAnimeList
 •  ۳.۵/۵ :Anime Planet
 • ۷.۷/۱۰ :IMDb

انیمه Sailor Moon عضوی از سری انیمه‌های قدیمی قبل از دهه ۲۰۰۰ به شمار می‌آید. این مجموعه از محیطی بامزه و جذاب برخوردار است که تماشاگران خود را به لذت بردن از صحنه‌های زیبای وادارد می‌کند. روند داستان هیجان‌انگیز و مبارزات تماشایی به جذابیت و خاص بودن مجموعه Sailor Moon کمک می‌کنند، به صورتی که تماشای مجدد آن حتی پس از گذشت سال‌های بسیاری همچنان ارزش صرف وقت را دارد. 

داستان از آنجایی شروع می‌شود که لونا (Luna)، گربه‌ای جادویی، قهرمانی به نام سیلورمون را به وجود می‌آورد، و از او می‌خواهد تا اعضای دیگری را برای تیم قهرمانانه خود بیابد. در ادامه داستان، سیلورمون و لونا با چالش‌های گوناگونی در مسیر پیش‌روی خود مواجه می‌شوند.

Mobile Suit Gundam .۴

نمرات انیمه Mobile Suit Gundam:

 •  ۷.۷۷ :MyAnimeList
 •   ۴/۵ :Anime Planet
 •  ۷.۹/۱۰ :IMDb

از نظر کشش داستان، انیمه Mobile Suit Gundam  به انیمه One Piece تشابه دارد. این انیمه از سال ۱۹۷۹ با ژانر علمی-تخیلی کار خود را شروع کرده، و در قالب خط زمانی و روایت‌های مختلف ادامه داشته است. داستان این انیمه روی زندگی دختری به نام سولتا مرکوری (Suletta Mercury) و ماجراجویی‌های او متمرکز است. سولتا مرکوری ماهرانه چرخه‌های سوءاستفاده و ستم را بررسی می‌کند. این انیمه طرفداران مخصوص به خود را دارد، و اکنون که عضوی از سری انیمه های کامل به حساب می‌آید فرصت خوبی برای شروع تماشای آن است.

شخصیت‌های اصلی این مجموعه لباس‌های مخصوصی را بر تن می‌کنند و تا پای مرگ به مقابله با هر آنچه که پیش‌رو و سد راه آن‌ها است می‌پردازند. داستان نویسی ماهرانه، کشش مجموعه Mobile Suit Gundam را تا حد بالایی هیجان‌انگیز می‌کند، به صورتی که تماشاگران قدیمی آن برای دیدار مجدد به سمت این مجموعه می‌شتابند و از تکرار آن خسته نمی‌شوند. با این حال، اگر به مجموعه‌‌هایی به سبک شونن و هیجان‌انگیز علاقه‌مند هستید، تماشای انیمه Mobile Suit Gundam به شما پیشنهاد می‌شود.

Cowboy Bebop .۳

نمرات انیمه Cowboy Bebop:

 •   ۸.۷۵ :MyAnimeList
 •   ۴/۵ :Anime Planet
 •  ۸.۵/۱۰ :IMDb

هنگامی که صحبت از یک انیمه به شدت مشهور با قسمت‌هایی در تعداد کم می‌شود، انیمه Cowboy Bebop می‌درخشد. انیمه Cowboy Bebop در آینده بسیار دور، در دنیایی که انسان‌ها بخش‌های مختلفی از منظومه شمسی را استعمار کرده‌اند، رخ می‌دهد. شخصیت‌های اصلی داستان گروهی را تشکیل داده‌اند و از آنجایی که هرکدام از آن‌ها هدایت یک سفینه را به عهده دارند، “گاوچران” خطاب می‌شوند. این افراد به عنوان جایزه بگیران ماهر، و با همکاری یکدیگر گروهی شکست ناپذیر را می‌سازند؛ گروه آن‌ها تشکیل شده از یک هیتمن، پلیس فضایی سابق، کلاهبرداری خطرناک، هکر کودک و یک سگ است. 

انیمه Cowboy Bebop در ژانر معمایی، فانتزی تاریک، علمی-تخیلی و مضامین غربی، داستانی منحصر به فرد را به ارمغان می‌آورد. در نهایت تنها نقطه ضعف این مجموعه در داستان نویسی کوتاه آن دیده می‌شود.

Dragon Ball Z .۲

نمرات انیمه Dragon Ball Z:

 •  ۸.۲ :MyAnimeList
 • ۴/۵ :Anime Planet
 • ۸/۱۰ :IMDb

انیمه Dragon Ball Z به حدی مشهور است که حتی افرادی که انیمه را دنبال نمی‌کنند، حداقل اسم آن را یک بار شنیده‌اند. این انیمه پس از اتمام Dragon Ball شروع به پخش کرد، و خط داستانی آن از بزرگسالی گوکو (Goku)، شخصیت اول داستان پیروی می‌کند. گوکو اکنون بزرگ شده است و به عنوان یه انسان فرازمینی به نام سایان (Saiyan) شناخته می‌شود. انیمه Dragon Ball Z در دنیای خاص خود سیر می‌کند، و این ویژگی موجب می‌شود تا به انیمه‌ای بی‌نظیر و تماشایی در سبک شونن تبدیل شود.

هیجان‌انگیز بودن روند داستان این انیمه به تماشاگران خود اجازه نشستن را نمی‌دهد، چرا که هیجان بالای آن در رابطه به اتفاقات غیر قابل تصوری که در طول داستان رخ می‌دهد آن‌ها را به تماشای انیمه به صورت ایستاده وادار می‌کند. داستان نویسی تکرار نشدنی توسط  آکیرا توریاما (Akira Toriyama) و گویندگی بی‌نظیر توسط بهترین دوبلورهای ژاپنی، سری انیمه Dragon Ball Z را به یکی از خاص‌ترین مجموعه های کامل شده تبدیل کرده است.

Pokémon .۱

نمرات انیمه Pokémon:

 •    ۷.۳۹ :MyAnimeList
 • ۳.۵/۵ :Anime Planet
 • ۷.۵/۱۰ :IMDb

انیمه Pokémon شخصیت‌های بامزه و دوست‌داشتنی بسیاری را در خود گنجانده است، و نوستالژی کودکان دهه ۲۰۰۰ و ۱۹۹۰ میلادی محسوب می‌شود. داستان این انیمه حول محور موجودات کوچکی به نام پوکمون (Pokémon) می‌چرخد که با کمک مربی‌های خود در مسابقات گوناگون شرکت می‌کنند‌. اش کچام (Ash Ketchum)، شخصیت اصلی این مجموعه، پس از ملاقات با پوکمون خود، یعنی پیکاچو (Pikachu)، سفری طولانی را شروع می‌کند. آن‌ها در میان سفر خود با دوستان، دشمنان و چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند، و همانطور که انتظار می‌رود با همکاری یکدیگر به مقابله با چالش‌های پیش‌رو می‌پردازند. 

مجموعه Pokémon در مقالات مختلف به عنوان تاثیرگذارترین انیمه تاریخ خطاب می‌شود. تماشای اراده دوستانه پسری جوان به همراه دوست کوچک او، قلب مخاطبان بسیاری را به چنگ خود درمی‌آورد. در نگاه اول، تماشای ۲۵ فصل کاری ناممکن و طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، تنها اما کافی است وقت خود را صرف تماشای قسمت‌های آغازین این مجموعه کنید، سپس طولی نمی‌کشد تا به یکی از طرفداران بزرگ آن تبدیل شوید. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments