آیا بهترین انیمه های شونن را می‌شناسید؟
1%
 • 0/10

آیا بهترین انیمه های شونن را می‌شناسید؟

انیمه‌هایی که هر تازه واردی باید تماشا کند!

آیا بهترین انیمه های شونن را می‌شناسید؟ ۲۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

اگر شما هم جزوی از طرفداران انیمه هستید، حتما تا کنون یک بار با انیمه های شونن برخورد کرده‌اید. اما آیا بهترین انیمه های شونن را می‌شناسید؟

برای افراد تازه وارد انتخاب انیمه‌هایی که ارزش صرف وقت و تماشا کردن را داشته باشد، کاری سخت محسوب می‌شود. از این رو، انیمه های شونن انتخاب خوبی هستند. زیرا، آثاری که در این سبک فعالیت دارند مخاطبان بسیاری را به طرفداران انیمه تبدیل کردند. بدیهی است که تمامی انیمه‌های این سبک عالی و تماشایی نباشند، اما برخی از آن‌ها به قدری زیبا هستند که پس از تماشای چند قسمت، شما را وادار به تماشای تمامی مجموعه خود می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید برای ورود به دنیای انیمه انتخابی مناسب داشته باشید، با ما همراه شوید تا به معرفی مواردی از بهترین انیمه های شونن بپردازیم.

Spy X Family .۱۰

تلفیقی از زندگی عادی و اکشن

 • تعداد فصل‌ها: ۲ فصل
 • استودیو سازنده: Wit Studio
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۲

 انیمه Spy X Family  جزء جدیدترین انیمه های شونن در این لیست محسوب می‌شود، اما این تازگی دلیل بر بی‌کیفتی این سریال نمی‌باشد. داستان این انیمه حول محور یک جاسوس به نام لوید فورجر (Loid Forger) می‌چرخد، که برای پوشش ماموریت خود وادار می‌شود خانواده‌ای قلابی را تشکیل دهد. او به عنوان همسر یور (Yor)، یک قاتل و به عنوان فرزند آنیا (Anya) که قدرت تله‌پاتی دارد، را بر می‌گزیند. شخصیت‌های مذکور، قابلیت و قدرت‌های خود را از یکدیگر پنهان کرده و به عنوان  یک راز نگه می‌دارند. در ادامه داستان، این شخصیت‌ها با چالش‌هایی روبرو می‌شوند که تلفیقی از صحنه‌های کمدی و اکشن را فرا می‌خواند. انیمه Spy X Family  داستان دلنشینی دارد، پس به عنوان اولین انیمه سبک شونن برای تازه واردان، انتخاب خوبی محسوب می‌شود.

Hunter X Hunter .۹

داستانی خاص و گیرا

 • تعداد فصل‌ها: ۶ فصل
 • استودیو سازنده: Madhouse
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۱

انیمه Hunter X Hunter از جمله انیمه های شونن است که با شروعی خاص مخاطبان را مجذوب خود می‌کند؛ گون (Gon) پسر جوانی است که به ماجراجویی علاقه‌ دارد، و می‌خواهد همچنان پدر خود، به یک شکارچی تبدیل شود. در این میان، گون با دوستان بسیاری آشنا می‌شود که هرکدام داستان پیش زمینه مخصوص خود را دارند. این انیمه با وجود شخصیت پردازی بی‌نظیر، حتی شخصیت‌های شرور دوست داشتنی دارد که باعث می‌شود این انیمه به سریالی خاص تبدیل شود. 

One-Punch Man .۸

ماجراجویی‌هایی طنزآمیز در کنار قهرمانانی خاص

آیا بهترین انیمه های شونن را می‌شناسید؟
 • تعداد فصل‌ها: ۲ فصل
 • استودیو سازنده: J.C. Staff و Madhouse
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

انیمه One-Punch Man به سوال “قدرتمندترین انسان جهان بودن چگونه است؟ ” جواب می‌دهد. داستان انیمه حول محور شخصیتی به نام سایتاما (Saitama) می‌چرخد، که زندگی یکنواخت و حوصله سر بری را سپری می‌کند. چراکه، سرسخت‌ترین شرورها را تنها با یک مشت شکست می‌دهد، و دیگر کسی به عنوان حریف نمی‌تواند با او رقابت کند. این موضوع باعث می‌شود هیچ چیز سایتاما را به چالش نکشد. انیمه One-Punch Man قهرمانان دیگری نیز دارد، مانند شخصیتی که خود سایتاما را در قالب سایبورگ توصیف می‌کند، به نام جنوس (Genos). در حالی که این سریال جزوی از انیمه های شونن است، اما همچنان صحنه‌های تلفیقی از اکشن و کمدی دارد که خنده را بر لب مخاطبان به ارمغان می‌آورد.

Death Note .۷

انیمه‌ای بی نظیر بر حسب اتفاقات دلهره‌آور

 • تعداد فصل‌ها: ۱ فصل
 • استودیو سازنده: Madhouse
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۶

همه‌ی انیمه های شونن از سکانس‌های مبارزه پیروی نمی‌کنند، و انیمه Death Note نمونه بارز آن است. داستان انیمه زندگی پسری در مقطع دبیرستان به نام لایت یاگامی (Light Yagami) را روایت می‌کند. یک روز عادی که لایت در کلاس مدرسه خود مشغول درس خواندن است، سقوط دفترچه‌ای از آسمان توجه او را جلب می‌کند. در ادامه داستان، لایت به خاص بودن این دفترچه پی می‌برد. چراکه در انتهای آن به این موضوع اشاره شده است که این دفترچه به خدایان مرگ تعلق دارد، و استفاده کنندگان آن قدرت مرگ دیگران را در دست می‌گیرند. شروع فعالیت‌های لایت توجه بزرگ‌ترین کارآگاه جهان، ال (L) را جذب می‌کند، که باعث می‌شود این دو فرد با چالش‌هایی روبرو شوند.

One Piece .۶

ماجراجویی بزرگی که سال‌های بسیاری را در بر گرفته است

 • تعداد فصل‌ها: ۲۰ فصل
 • استودیو سازنده: Toei Animation
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۹

انیمه One Piece یکی از طولانی‌ترین انیمه‌های موجود است، و به مدت ۲۵ سال تا کنون به صورت پیوسته در حال منتشر شدن است. داستان این انیمه زندگی پسری به نام لوفی (Luffy) را روایت می‌کند، که با آرزوی تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی، به جستوجوی گنج وان پیس می‌پردازد. داستان نویسی عالی و شخصیت پردازی بی‌همتا باعث شد تا این انیمه به جمع سه مورد از بزرگ‌ترین انیمه‌های تاریخ که در سال ۲۰۰۰ به عنوان محبوب‌ترین سریال‌ها برگزیده شدند، بپیوندد. اگر به دنبال انیمه‌ای می‌گردید که به مدت طولانی شما را سرگرم کند، و لحظات خوبی را برایتان به ارمغان بیاورد، انیمه One Piece به شما پیشنهاد می‌شود.

Naruto .۵

داستانی خاص در دنیای نینجاها

 • تعداد فصل‌ها: ۲۱ فصل
 • استودیو سازنده: Studio Pierrot
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۲

انیمه Naruto نیز سهمی در سه مورد از بزرگ‌ترین انیمه های شونن تاریخ دارد، و مجموعاً علاوه بر Naruto Shippuden، در ۷۲۰ قسمت ارائه می‌شود. داستان این سریال زندگی پسر یتیمی به نام ناروتو (Naruto) را روایت می‌کند، که آرزوی تبدیل شدن به هوکاگه، بزرگ‌ترین رهبر نینجا ها را در سر دارد. این شخصیت از قدرتی فراطبیعی برخوردار است که علی رغم قدرت زیاد، او را با مشکلاتی روبرو می‌کند. در ادامه سریال، ناروتو همزمان که سعی بر کنترل قدرت خود دارد، به یافتن دوست قدیمی‌اش، ساسکه (Sasuke) می‌پردازد.

Bleach .۴

جزوی از انیمه های شونن اما متفاوت

 • تعداد فصل‌ها: ۱۶ فصل
 • استودیو سازنده: Studio Pierrot
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۴

انیمه Bleach به عنوان آخرین اثر سه مورد از بزرگ‌ترین انیمه های شونن تاریخ محسوب می‌شود. داستان انیمه حول محوری پسر دبیرستانی به نام ایچیگو (Ichigo) می‌چرخد که توانایی دیدن ارواح را دارد، تا زمانی که ناگهان با حضور یک شینیگامی، زندگی این پسر متحول می‌شود. انیمه Bleach به دلیل وجود شخصیت‌های بسیار و خاص، همچنین دنیای داستانی الهام بخش و بی‌نظیر، شناخته می‌شود و موفق شده است طرفداران بسیاری را مجذوب خود کند.

Dragon Ball Z .۳

یکی از قدیمی‌ترین انیمه‌ها در سبک شونن

 • تعداد فصل‌ها: ۹ فصل
 • استودیو سازنده: Toei Animation
 • تاریخ انتشار: ۱۹۸۹

انیمه Dragon Ball Z به حدی مشهور است که حتی افرادی که انیمه را دنبال نمی‌کنند، حداقل اسم آن را یک بار شنیده‌اند. این انیمه پس از اتمام Dragon Ball شروع به پخش کرد، و خط داستانی آن از بزرگسالی گوکو (Goku)، شخصیت اول داستان پیروی می‌کند. گوکو اکنون بزرگ شده است و به عنوان یه انسان فرازمینی به نام سایان (Saiyan) شناخته می‌شود. انیمه Dragon Ball Z در دنیای خاص خود سیر می‌کند، و این ویژگی موجب می‌شود تا به انیمه‌ای بی‌نظیر و تماشایی در سبک شونن تبدیل شود.

Fullmetal Alchemis .۲

انیمه‌ای که تقریباً بی‌نظیر محسوب می‌شود

انیمه Fullmetal Alchemist
 • تعداد فصل‌ها: ۱ فصل
 • استودیو سازنده: Bones
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۳

داستان انیمه Fullmetal Alchemist زندگی دو پسر به نام‌های آلفونسو الریک (Alphonse Elric) و ادوارد ( Edward)، که قصد دارند با استفاده از جادوی سیاه و علم کیمیاگری مادر مرده خود را به زندگی برگردانند اما با مشکلی وحشتناک روبرو می‌شوند، را روایت می‌کند. مشکل آن‌ها از جایی شروع می‌شود که آلفونسو جسم خود را از دست داده و جهت زنده ماندن، روح خود را از طریق ادروارد به یک زره فلزی منتقل می‌کند. این انیمه دو نسخه دارد، که تماشای نسخه Fullmetal Alchemist: Brotherhood در سال ۲۰۰۹ به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. چراکه این نسخه شباهت بیشتری نسبت به داستان مانگا دارد.

Cowboy Bebop .۱

عنوان زیبا‌ترین انیمه کلاسیک برازنده این انیمه است

 • تعداد فصل‌ها: ۱
 • استودیو سازنده: sunrise 
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۸

با زمینه مناسب بزرگسالان و دوبله‌ای بینظیر، سریال Cowboy Bebop به عنوان یکی از بهترین انیمه های شونن، انتخابی برازنده برای صرف زمان و تماشا کردن است. این انیمه قسمت‌های کمی را در بر می‌گیرد، و هر کدام از آن‌ها داستان مخصوص به خود را دارند. این موضوع باعث می‌شود تماشای آن به ترتیب امری چندان ضروری نباشد. داستان این سریال حول محور هیتمن سابق، سپایک سپیگل (Spike Spiegel) می‌چرخد که اکنون به عنوان یک جایزه بگیر کار می‌کند. او خدمه کوچکی را تشکیل می‌دهد که هر کدام به نحوی تاثیر گذار هستند. انیمه Cowboy Bebop همچنین به دلیل موسیقی‌های بی‌نظیر مورد تحسین مخاطبان قرار گرفته است. چراکه، انتخاب مناسب قطعه موسیقی‌ در سبک جاز، باعث می‌شود این انیمه در یاد مخاطبان و طرفداران نقش ببندد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments