رتبه بندی بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو
1%
  • 0/10

 رتبه بندی بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو

صحنه‌هایی خاطره‌انگیز از انیمه ناروتو

 رتبه بندی بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو ۳ ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تیتراژ های انیمه ناروتو کلاسیک و ناروتو شیپودن با تصاویر و موسیقی هیجان‌انگیز، در کنار داستانی زیبا و منحصر به فرد، توانسته است طرفداران بسیاری را در سراسر جهان مجذوب خود کند.

ملودی گیرا و استفاده از صحنه‌های زیبا، در تیتراژ های انیمه ناروتو از سال ۲۰۰۲ که این انیمه منتشر شد، طرفداران انیمه را مجذوب خود کرده است. آهنگ استفاده شده در این تیتراژها، ترکیبی از سبک‌ سنتی ژاپنی، راک و سبک‌های مختلف دیگری است، که طرفداران را در یک ترکیب حماسی و گرافیکی جذاب از انیمیشن خود، غرق می‌کند. حتی با اینکه فهمیدن معنی این اشعار کاری سخت محسوب می‌شود، اما هرگز طرفداران را از زمزه کردن و پسندیدن این تیتراژها باز نداشته است. 

تیتراژ های انیمه ناروتو و ناروتو شیپودن همیشه پیام‌هایی در مورد استقامت در برابر سختی‌ها، چگونگی حضور عزیزان در زمان‌های سخت و تاثیر دوست‌ها در شرایط طاقت‌ فرسا، را در خود جای داده است. در طول سال‌هایی که انیمه ناروتو منتشر شد، ۲۹ تیتراژ مختلف در انیمه برای مخاطبان به اشتراک گذاشته‌ شده است. اما در بین این ۲۹ تیتراژ تعداد انگشت شماری به عنوان بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو شناخته می‌شوند، که در ادامه به بررسی ۱۰ مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

Hero’s Come Back!! .۱۰

اولین تیتراژ شیپودن

تیتراژ قهرمان برگشته!! (!!Hero’s Come Back) اثری از گروه Nobodyknows، با بازگشت شخصیت اول انیمه، ناروتو (Naruto) به زادگاهش، کونوهاگاکوره (Konohagakure) اشاره می‌کند. موسیقی این تیتراژ با ترکیبی از گیتار الکتریکی، درام و رپ ژاپنی، به عنوان اولین تیتراژ شیپودن قوی عمل کرده است. همچنین در صحنه‌های تیتراژ به جزئیات داستان اشاره شده است، از جمله حضور شخصیت‌هایی مانند؛ گارا (Garra)، برادر و خواهر او، به ترتیب کونکارو (Konkaro) و تماری (Temari)، که نگرانی خود را نشان داده و به آرامی محو می‌شوند. همچنین در ادامه تصاویری تاریک از گروه آکاتسوکی (Akatsuki) و روباه نه دم (The 9 Tails) به نمایش گذاشته شده‌ است.

Guren .۹

پانزدهمین تیتراژ شیپودن

 تیتراژ گورن (Guren) به همراه موسیقی و صحنه‌هایی زیبایی همچنین حماسی اثر گروه Does، به عنوان شاهکاری در میان تیتراژ های انیمه ناروتو شناخته می‌شود. در این تیتراژ به عمق پلیدی و بدخواهی اوبیتو (Obito) و مادارا اوچیها (Madara Uchiha) اشاره شده است. همچنین به همراه جمله “سرها و دم‌ها، خیر و شر، نور و سایه، همچنان به دنبال پاسخ می‌گردند” فاصله دو شخصیت ناروتو و ساسوکه (Sasuke) به نمایش درآمده است. این تیتراژ به خوبی متحد شدن دشمنان و مخالفان جهت رسیدن به یک خواسته مشترک، را نشان می‌دهد. در ادامه مرگ نجی (Neji) و چشمان اشکبار هیناتا (Hinata)، تولد دوباره هوکاگه ۴، اتحاد مجدد تیم ۷ و نبرد بین اوبیتو و کاکاشی (Kakashi) به نمایش گذاشته شده است.

Blood Circulator .۸

نوزدهمین تیتراژ شیپودن

تیتراژ دستگاه خون (Blood Circulator)، اثر گروه Asian Kung-Fu Generation، با شباهت به تیتراژ آرک جنگ (War Arc) عنوان یکی از بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو را دریافت می‌کند. در این تیتراژ به شرور نهایی ناروتو، کاگویا (Kaguya) اشاره می‌شود. متن تیتراژ بر روی تسلیم نشدن در شرایط سخت متمرکز است، در حالی که ناروتو در تاریکی فرو می‌رود، اما تیم ۷ همچنان مبارزه می‌کنند. با برخاستن ناروتو، متن، موسیقی و تصاویر تیتراژ به اوج می‌رسند.

Closer .۷

هفتمین تیتراژ شیپودن

هفتمین تیتراژ ناروتو با نام نزدیک‌تر (Closer)، اثری از گروه Joe Inoue به عنوان تیتراژ شیکیمارو (Shikamaru) در بین تیتراژ های انیمه ناروتو شناخته می‌شود. این تیتراژ بیشتر روی نبرد بزرگ بین اعضای آکاتسوکی، هیدن (Hidan) و کازوکو (Kakuzu) در مقابل آسوما سنسی (Asuma Sensai) و تیم ۱۰ جونین متمرکز است. همچنین به استفاده از لحظاتی که در اختیار داریم، با نمایش صحنه‌ای از مرگ آسوما سنسی، در این تیتراژ به خوبی‌ اشاره شده است. در ادامه گرافیک گیرا طرفداران را جذب کرده و به آن‌ها انگیزه حرکت کردن به جلو را، می‌دهد. 

GO!!! .۶

چهارمین تیتراژ ناروتو

تیتراژ برو!!! (!!!GO) اثری از گروه Flow، با نمایش هر آنچه طرفداران دوست دارند، به یکی از زیبا و بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو تبدیل شده است. این تیتراژ در اوایل دهه ۲۰۰۰ ساخته شده، در آن از موسیقی شاد و متنی مثبت استفاده شده است، که موجب شد تیم Flow به یک ستاره راک تبدیل شود. در ابتدای تیتراژ حرکت اعضای تیم ۷ روی صفحه مانگا، و در ادامه تمامی شخصیت‌های ناروتو به نمایش در آمده‌ است. صحنه‌های تیتراژ روی موضوع آرک تمرکز چندانی ندارد، اما همچنان به هیجان‌انگیز بودن سریال اشاره دارد.

Rhapsody of Youth .۵

پنجمین تیتراژ ناروتو

پنجمین تیتراژ ناروتو با نام راپسودی جوانی (Rhapsody of Youth) اثر گروه Sambomaster فراتر از انتظارات طرفدارن بوده است. این تیتراژ به زمانی اشاره می‌کند که پسرهای نینجا به مرد تبدیل می‌شوند. این تیتراژ در طول یکی از بهترین آرک‌های ناروتو، آرک بازیابی ساسوکه، هنگامی که پسرهای نینجا برای محافظت از جان خود و پیدا کردن ساسوکه در مقابل نینجاهای دهکده صدا مبارزه می‌کنند، منتشر شد. در ادامه به دوستی اشاره می‌شود که برای پذیرش نبود دوستش تقلا می‌کند، و این موضوع شرح حال رابطه ناروتو و ساسوکه است. در این تیتراژ به لحظاتی که ناروتو و ساسوکه در کنار یکدیگر سپری کردند و دوران خوبی که گذراندند، اشاره می‌شود. این تیتراژ احساسی به عنوان یکی از بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو توسط طرفداران انتخاب شده است.

Sign .۴

ششمین تیتراژ شیپودن

به عنوان یکی از تاثیرگذار، پرتعلیق و غم‌انگیزترین تیتراژ های انیمه ناروتو که بزرگی رویدادهای آینده را نمایش می دهد، می‌توان به تیتراژ نشانه (Sign) اثر گروه Flow اشاره کرد. این تیتراژ با گرافیکی زیبا نبرد استاد جیرایا (Jiraiya) و پین (Pain)، همچنین ساسوکه و ایتاچی (Itatchi) را به خوبی توصیف کرده است. در ادامه به اندوهگینی شخصیت‌های انیمه به دلیل مرگ جیرایا و ایتاچی اشاره می‌شود. گروه Flow متن غم‌انگیز این تیتراژ را با هیجان و انرژی خاصی اجرا کرد، که موجب شد طرفداران نسبت به هیجان‌انگیز بودن نبردهای پیش‌رو، آگاه شوند.

Far Away .۳

دومین تیتراژ ناروتو

تیتراژ دوردست‌ها (Far Away) برگرفته از گروه Asian Kung-Fu Generation به عنوان یکی از بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو در تمام دوران شناخته می‌شود. در این تیتراژ به رویدادهای شگفت‌انگیز آینده اشاره شده، و موجب می‌شود طرفداران هیجان‌زده شوند. از تیم‌های ناروتو که اولین بخش امتحان جونین را پشت سر گذاشته‌اند، تا چشم‌های اوروچیمارو (Orochimaru) و شرارت درون گارا، در این تیتراژ به نمایش گذاشته شده است. و در نهایت به ناروتو و دوستانش که برای پیشرفت می‌جنگند اشاره می‌شود.

Blue Bird .۲

سومین تیتراژ شیپودن

پرنده آبی (Blue Bird) اثر گروه Ikimino Gakari، با موسیقی مشهور و زیبا یکی از بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو است. تیتراژ پرنده آبی راجع به چگونگی زودگذر بودن شادی و ناتوانی در نگه داشتن آن، مخصوصا هنگامی که همه چیز دشوار به نظر می‌رسد، است. این تیتراژ بیانگر این موضوع است که؛ همه ما یک پرنده‌ای آبی در قفسی درون خود داریم، و او منتظر آزاد شدن است. صحنه‌های استفاده شده در این تیتراژ بر روی فاصله بین ناروتو و ساسوکه، متمرکز است.

Silhouette .۱

شانزدهمین تیتراژ شیپودن

بهترین تیتراژ انیمه ناروتو در آرک جنگ منتشر شد. تیتراژ شبح (Silhouette) اثر Kana-Boon تقریباً غیرقابل توصیف است و چیزی جز یک شاهکار در میان تیتراژ های انیمه ناروتو نیست. گرافیک بی‌نظیر و موسیقی خارق‌العاده باعث تحسین برانگیزی این تیتراژ شده است. و همچنین باید به برتری این تیتراژ نسبت به باقی تیتراژ های انیمه ناروتو اعتراف کرد. جلوه‌های بصری در اجرای دو شخصیت شرور انیمه، مادارا اوچیها و اوبیتو اوچیها، همچنین رشد و پیشرفت شخصیتی، ناروتو، در این تیتراژ خیره کننده هستند. متن‌های الهام‌بخش، و هماهنگی با تصاویر، طرفداران را مجذوب خود می‌کند، همچنین ممکن است اشک و احساسات آن‌ها را نیز فرا بخواند.

ناروتو سریال طولانی است، بنابراین طبیعی است که تیتراژهای بسیاری داشته باشد. تیتراژ های انیمه ناروتو و ناروتو شیپودن، پیام‌های سریال را در کنار موسیقی و تصاویری دلنشین منتقل می‌کنند. بهترین تیتراژ های انیمه ناروتو یادآوری صحنه‌های زیبایی است، که از این انیمه به عنوان خاطره‌ای خارق‌العاده در ذهن طرفداران خود ثبت کرده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments