برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
ویلن های تاریخ انیمه
1%
  • 0/10

لیستی از بهترین ویلن های تاریخ انیمه!

رو به روی قهرمان...

لیستی از بهترین ویلن های تاریخ انیمه! ۸۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ویلن خوب یکی از عناصری است که به یک انیمه داستان پربافت تری می‌دهد، رسانه سرگرمی در این لیست ۲۴ تایی به معرفی بهترین ویلن های تاریخ انیمه می‌پردازد. با افزایش قابل توجه تعداد انیمیشن‌های تولید شده در طول سال، جزییات یک داستان برای طرفداران بسیار مهم‌تر شده و یک ویلن خوب نوشته شده، که هم قدرتمند باشد و هم فلسفه و چارچوب خاصی را در ذهن داشته باشد، یکی از عناصری است که می‌تواند تاثیر چشمگیری بر گیرایی داستان بگذارد. نقش‌های منفی هر داستانی، قبلا دست کم گرفته می‌‌شدند اما باید بدانیم که هر نقش منفی به اندازه قهرمان داستان برای سری اهمیت دارد. 

در طول دهه گذشته، ویلن‌ها طرفداران بیشتری هم پیدا کرده‌اند زیرا هر قهرمان داستانی، با طرح‌واره قدیمی بقیه قهرمانان پایه گذاری می‌‌شود ولی ویلن‌ها توانسته‌اند با قدرت‌هایی متفاوت‌تر از همیشه و ایدپولوژی‌‌های جالب‌تری ظاهر می‌‌شوند که این مسئله باعث شده که نظرات بیشتری را به خود جلب کنند. انیمه‌های زیادی در طول سالیان سال ساخته شده‌اند و ویلن‌های زیادی بر روی صفحه‌ها قدم برداشته‌اند اما یک لیست کوتاه توانسته‌اند در این مقایسه دست بالا را گرفته و در مقابل سایش زمانی مقاومت کنند. در این لیست رسانه سرگرمی سعی بر این دارد که بهترین ویلن های تاریخ انیمه را بر اساس دلایلی رده‌بندی کند. با ما همراه باشید:

۲۴. Boros

این شخصیت آنتاگونیست اصلی فصل اول One Punch Man است. او یک بیگانه بود که بسیار قدرتمند بود و از جایی به جای دیگر می‌رفت تا رقبای مناسب پیدا کند. بوروس در طول تلاش خود چندین سیاره را نابود کرد که منجر به مرگ میلیون ها نفر شد. در نهایت، او روی زمین فرود آمد، جایی که با Saitama جنگید. مبارزه کاملاً باورنکردنی بود و به قهرمان انیمه به اندازه کافی شوک وارد کرد. Boros طراحی شخصیت جالبی داشت که او را از دیگر شخصیت‌های شرور این مجموعه متمایز می‌کرد. جدای از آن، بوروس نیز از همان مشکل سایتاما رنج می‌برد، اما روند اشتباهی را در پی گرفت؛ همچنین Saitama به قدرت او اعتراف کرد و احترام زیادی بین آن دو وجود داشت.

۲۳. Mahito

شخصیت Mahito یکی از آنتاگونیست‌های اصلی انیمه جوجوتسو کایسن بوده که شر خالص است. ماهیتو به عاقبت اعمال خود اهمیتی نمی‌دهد و تا جایی که بتواند از قدرت‌های خود استفاده می‌کند تا به بقیه صدمه بزند و اگر جادوگران جوجوتسو نبودند، بدون شک در سراسر جهان آشوب ایجاد می‌کرد. ممکن است که ماهیتو باهوش‌ترین ویلن نباشد، اما همچنان یک مبارز تأثیرگذار است که توانست بدون هیچ مشکلی مقابل نانامی مبارزه کند که این خود گواه اصلی مهارت اوست. او تکنیک‌های مختلفی را در خود دارد که او را به یک دشمن مرگبار تبدیل می‌کند.

۲۲. Kiryu Setsuna

شخصیت Kiryu Setsuna از انیمه Kengan Ashura تمام زندگی خود را وقف یافتن فرصتی برای کشتن توکیتا اوهما کرد و وسواس بالایی داشت که با دستان خودش به زندگی توکیتا پایان دهد؛ طوری که به طرز عجیبی، تمام تلاش خود را کرد تا مطمئن شود از سمت کس دیگری  آسیبی به او نرسد. او در نوع خود یک مبارز با استعداد بود و اگر به خاطر وسواس او به اوهما نبود، به دستاوردهای بزرگی دست می یافت. شخصیت Kiryu Setsuna کاملا نشانگر کسی بود که تمام حس اخلاقی خود را در تعقیب اوهما از دست داده بود.

۲۱. Takasugi

شخصیت Takasugi قبلاً دوست گینتوکی بود اما پس از حمله آمانتو، مسیری کاملاً متفاوت از رفیقش را در پیش گرفت. او رهبر یک جناح افراطی شد که تنها هدفش از بین بردن جهان بود. او پس از از دست دادن معلم خود انگیزه این کار را پیدا کرد و تاکاسوگی بی رحم بود و رویکرد او منجر به مرگ بسیاری شد. تاکاسوگی علی رغم ذات بد خواهش، مورد احترام زیر دستانش بود و کاریزمای او نقش کلیدی در موفقیت او به عنوان رهبر یکی از قدرتمندترین جناح های سریال داشت. وقتی صحبت از شمشیرزنی به میان می‌آید، او یکی از بهترین‌های انیمه Gintama است.

۲۰. Suzuki Toichiro

سوزوکی یکی از آنتاگونیست‌های اصلی انیمه Mob Psycho 100 بوده که بنیانگذار Claw بود، سازمانی مملو از افراد قدرتمندی که در جهت هدف سوزوکی برای تسلط بر جهان کار می‌کردند. سوزوکی فردی حیله گر بود و می‌دانست که چگونه از هر موقعیتی بهترین استفاده را بکند. وقتی نوبت به قدرت‌های روانی می‌رسید، سوزوکی در سطحی متفاوت از اکثر افراد قرار داشت. او برای چندین دهه از بدن خود برای جمع آوری انرژی روانی استفاده کرد، تنها زمانی که برنامه خود را برای تسلط بر جهان آغاز کرد، آن را آزاد کرد. قدرت سوزوکی آنقدر زیاد بود که حتی Mob هم نتوانست جلوی او را بگیرد، اما خوشبختانه، سوزوکی نتوانست قدرت خود را کنترل کند، که منجر به مرگ او شد.

۱۹. Esdeath

شخصیت Esdeath، یک ویلن انیمه محبوب است که از فرنچایز Akame ga Kill می‌آید. برخلاف بیشتر شخصیت‌های زن در انیمه به تصویر کشیده می‌شوند، Esdeath بهتر ساخته شده بود؛ او داستانی خوب را در خود داشت و گذشته‌ای با جزئیات در پس زمینه او بود. Esdeath به راحتی می‌توانست افراد ضعیف الاراده را با سخنرانی‌های صریح خود تحت تاثیر قرار دهد.همچنین از درد کشیدن مردم لذت می‌برد و تمام تلاش خود را می‌کرد تا حریف خود را در دنیایی پر از درد قرار دهد. او به طرز مضحکی در جنگیدن مهارت داشت و این باعث شد که او به عنوان بهترین سرباز در کل جهان شهرت پیدا کند.

۱۸. Isabella

ایزابلا از انیمه The Promised Neverland کاملاً با برخی دیگر از شخصیت‌های شرور بزرگ انیمه متفاوت است، او هیچ گونه توانایی ماوراء طبیعی ندارد، اما ترس را در دل بینندگان القا می‌کند؛ او انسانی معمولی بود که سعی می‌کرد در دنیایی پر از شیاطین زنده بماند. ایزابلا به عنوان مادر برای Grace Field House Plant 3 کار کرد تا اطمینان حاصل کند که شیاطین او را نمی‌کشند. او از حیله گری خود استفاده کرد تا بچه ها را تحت کنترل داشته باشد و اطمینان حاصل کند که آنها هرگز از سرنوشت وحشتناک خود مطلع نخواهند شد. هوش ایزابلا همچنین به او این امکان را داد که بارها و بارها نقشه های فرار بچه ها را خنثی کند.

۱۷. All For One

شخصیت All for One یکی از آنتاگونیست‌های انیمه My Hero Academia بوده که یک تنه مشکلات زیادی را برای قهرمانان در ژاپن ایجاد کرده است. All for One قبلا قوی ترین ویلن کشور بود و با All Might رقابت می‌کرد. اما وقتی متوجه شد که قدرتش رو به کاهش است، تصمیم گرفت که دیگران را وادار به انجام دستورهایش کند. او لیگ شروران را ایجاد کرد و تومورا شیگاراکی را زیر بال خود گرفت همچنین شیگارکی را به فردی تبدیل کرد که خود می‌خواست. All for One یکی از معدود تبهکارانی است که هم هوش و هم قدرت دارند و او را به فردی واقعاً تهدیدکننده تبدیل می‌کنند.

۱۶. Eren Yeager

در ابتدای سریال، ارن یگر چیزی بیش از یک پسر بی گناه نبود که می‌خواست از مردمش محافظت کند. با پیشرفت داستان، طرز تفکر ارن به شدت تغییر کرد و او به فردی بدخواه تبدیل شد. پس از به دست آوردن قدرت تایتان بنیانگذار، ارن تصمیم گرفت تا یک حمله تمام عیار به بقیه جهان انجام دهد. اقدامات ارن منجر به تخریب گسترده ای شد که در آن بیش از نیمی از جمعیت انسانی از بین رفتند. انیمه Attack On Titan به طور گسترده تحولات ارن را پوشش می‌دهد و او را به یکی از بهترین ویلن های تاریخ انیمه در تمام دوران تبدیل می‌کند.

۱۵. Frieza

اینکه بگوییم Frieza فقط یک ویلن است، کمی دست کم گرفتن اوست. Frieza شرور اصلی انیمه Dragon Ball و بزرگترین دشمن گوکو است همچنین در قسمت‌های دیگر نیز ظاهر شده است. ارتش فریزا به بی رحمی اش معروف بود و داستان‌های وحشیانه آنها در سراسر جهان شناخته شده است. او به شدت تمایل دارد با شوخ طبعی خود مخالفان خود را مسخره کند و بر خلاف بسیاری از شرورها، فریزا یک سخنران شیوا است که به او کمک می‌کند تا ماهیت سادیستی خود را پنهان کند.

۱۴. The Major

سرگرد (The Major) از انیمه Hellsing زیر نظر هیتلر در ارتش اس اس خدمت می‌کرد که در مورد او به عنوان یک شخص چیزهای زیادی می‌گوید. هیتلر او را مأمور ساخت خون آشام‌های مصنوعی کرد که می توانست در جنگ جهانی دوم استفاده شود. سرگرد در هرج و مرج و جنگ پیشرفت کرد و بنابراین هر کاری که در توان داشت انجام داد تا جهان را به تاریکی بفرستد. با گذشت سالها، برنامه‌های سرگرد تغییر کرد و به جای ایجاد ارتشی از خون آشام ها، تصمیم گرفت جنگی را آغاز کند که تمام جهان را در بر می‌گیرد. همچنین، او به Alucard وسواس خاصی داشت و می‌خواست او را هرطور که شده نابود کند.

۱۳. Muzan Kibutsuji

موزان آنتاگونیست اصلی سری Demon Slayer است و همراه با شیاطین خود مسئول مرگ‌های بیشماری بوده است. موزان یک شخصیت بسیار قوی است که بدون هیچ مشکلی می‌تواند قدرتمندترین هاشیرا را شکست دهد. خون او همچنین به او اجازه می‌دهد تا انسان‌ها را به شیاطین تبدیل کند، تا دستورات او را انجام دهند. موزان فردی بی عاطفه است که هیچ توجهی به زندگی انسانها و حتی زیردستانش ندارد؛ او آنها را زباله‌های دور ریختنی می‌داند و در چندین مورد، موزان حتی زیردستان خود را به قتل رسانده است تا این نکته‌ را اثبات کند.

۱۲. Shogo Makishima

شوگو ماکیشیما از انیمه Psycho-Pass بسیار ویلن معروفی بوده که با توانایی خود در متقاعد کردن مردم، افراد بیشماری را نابود کرده است. یکی از چیزهایی که شوگو را به یک ویلن قدرتمند تبدیل می‌کند این است که او هیچ‌گونه دلسوزی ندارد و در موارد بی‌شماری نشان داده است که حاضر است هر کسی را که جرات مخالفت با او داشته باشد، خلاص کند. در برخی موارد، این مسئله در مورد افرادی که از آنها خسته می‌شود هم صدق می‌کند.

۱۱. Envy

همانطور که از نامش مشخص است، Envy نسبت به اطرافیان خود حسادت می‌کند. او که از انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood بوده، شخصیتیست که از بدبختی انسان‌ها شکوفا می‌شود. Envy ظالم است و از اعمال خود احساس پشیمانی نمی‌کند. او از شروع جنگ داخلی ایشولان که منجر به کشته شدن افراد بی‌شماری شد به خود می‌بالید و این نشان می‌دهد که او واقعاً به عواقب اقدامات خود اهمیتی نمی‌دهد. علت اصلی نفرت Envy نسبت به نوع بشر این است که به توانایی آنها در همکاری با یکدیگر حسادت می‌ورزد، و بنابراین هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا زندگی آنها را به هم بزند. توانایی Envy در تغییر شکل، او را به یک ویلن بسیار خطرناک تبدیل می‌کند و به او اجازه می‌دهد تا خیلی راحت‌تر از یک آدم بد معمولی دردسر را شروع کند.

۱۰. Nagato Uzumaki

انیمه ناروتو داستانی جذاب درباره نینجایی به همین نام است که آرزو دارد روزی هوکاگه شود. مسیر موفقیت ناروتو توسط بسیاری از افراد شرور مانع شد، اما تنها یکی از آنها اثر قابل توجهی بر روی ناروتو گذاشت و آن شرور کسی نبود جز ناگاتو اوزوماکی که رهبر آکاتسوکی بود. ناگاتو برای استفاده از بدن اصلی خود بسیار ضعیف بود، بنابراین از اجساد افراد مرده برای مبارزه با حریف خود استفاده کرد. ناگاتو که شاگرد جیرایا بود، چیزهای زیادی از او آموخت و آنها مسئول شکل دادن به شخصیت او بودند. ناگاتو قدرتمند بود و ایده های خاصی داشت که واقعاً به آنها اعتقاد داشت.

۹. Light Yagami

نام Yagami Light یکی از شناخته شده ترین نام های دنیای انیمه است که شخصیت اصلی انیمه Death Note بود. دنیای لایت که یک نابغه دبیرستانی بود با برداشتن دفترچه مرگ که روی زمین افتاد، زیر و رو شد. پس از مدتی فکر کردن لایت به این نتیجه رسید که می‌خواهد جهان را از شر تبهکاران خلاص کند. با این حال، لایت به جنایتکاری تبدیل شد که مردم بیگناه را به قتل رساند و با نام Kira مردم را به قتل ‌می‌رساند تا اینکه Near و Mello او را متوقف کردند.

۸. Griffith

شخصیت Griffith رهبر گروه Reborn Band of Hawk در انیمه Berserk بوده و در نقطه خاصی از داستان، Griffith مورد تحسین همه اعضای گروه اصلی گروه هاوک قرار گرفت. بعد از اینکه در آستانه مرگ قرار گرفت، Griffith باعث کسوف شد که منجر به مرگ تقریباً همه اعضای گروه اصلی شد. او که دوباره به عنوان Femto متولد شد، ارتش جدیدی را تشکیل داد که مملو از حواریون قدرتمند است که می توانند کل شهرها را با خاک یکسان کنند. گریفیث رویای خود را بر همه چیز ترجیح داد – دوستانش، اخلاقش، که او را واقعاً ترسناک می‌کرد.

۷. Yohan Liebert

مسلما در لیست بهترین ویلن های تاریخ انیمه، یوهان لیبرت (Yohan Liebert) آنتاگونیست Monster هم حضور دارد؛ معمای یوهان و کاریزمای مضحک او را در صدر رده بندی شرور قرار می‌دهد. او هیچ قدرت فوق العاده ای بجز ذهن باورنکردنی خود نداشت که با آن می‌توانست بسیاری را ویران کند. یوهان کل جمعیت یک شهر را به وحشت انداخت و مطلقاً احساس پشیمانی نکرد. این او را از بقیه شروران انیمه جدا می‌کند، که به قدرت‌های منحصر به فردی نیاز دارند تا بتوانند تاثیر بگذارند.

۶. DIO

انیمه JoJo’s Bizarre Adventure همیشه شخصیت‌های به یاد ماندنی را در اختیار بینندگان قرار داده است. در بین آن شخصیت ها، نمادین ترین شخصیت DIO بود و برای چندین دهه مزاحم خانواده Joestar بود. DIO استند World را در اختیار داشت که یکی از استندها در این سری است. یک فرد بدخواه بود و برای او کشتن یک نفر به سادگی له کردن یک حشره بود. او همچنین موفق به کشتن چندین شخصیت اصلی از جمله Jonathan Joestar، Joseph Joestar و Kakyoin و غیره شد.

۵. Donquixote Doflamingo

Doflamingo قبلاً به عنوان یک شیچیبوکای خدمت می‌کرد که زیر نظر دولت جهانی در One Piece کار می‌کرد. او کشور Dressrosa را از پادشاه Riku گرفت و سال ها حکومت کرد. دوفلامینگو یک مبارز با استعداد است که می‌تواند از هر سه نوع هاکی استفاده کند. علاوه بر این، او قدرت میوه شیطانی خود را هم بیدار کرده بود. وقتی صحبت از شخصیت به میان می‌آید، Doflamingo یک دزد دریایی بی‌رحم است که هیچ ابایی از کشتن پدر و برادر کوچکترش نداشت.

۴. Askeladd

شخصیت Askeladd یکی از ستاره های فصل اول انیمه Vinland Saga و مسئول قتل ثورز، یکی از بزرگترین مبارزان سریال بود. Askeladd فردی بسیار حسابگر بود که هر حرکت خود را برنامه ریزی می‌کردو چنان مکار بود که تورفین مسحور او شد و در یک نقطه شروع به بت ساختن ازاو و قبول کردن او کرد. شخصیت او در پایان فصل اول به اوج خود رسید، جایی که او تظاهر به دیوانگی کرد و سر پادشاه را از تن جدا کرد.

۳. Meruem

پادشاه Chimera Ants شخصیت Meruem در انیمه Hunter x Hunter به عنوان تهدیدی برای موجودیت نوع بشر در نظر گرفته شد. او قوی ترین شخصیت در Chimera Ant بود که به راحتی می توانست با نترو که یکی از قوی‌ترین شکارچی‌ها بود مبارزه کند. شخصیت Meruem زمانی که با کوموگی آشنا شد رشد کرد. او به فردی تبدیل شد که خشونت کمتری داشت و از منظرهای مختلف به مسائل نگاه می‌کرد همچنان مسئول مرگ‌های بی‌شماری هم بود.

۲. Sosuke Aizen

سوسوکه آیزن یکی از شناخته شده ترین چهره ها در جامعه انیمه است. آنتاگونیست سری Bleach مسئول ایجاد هرج و مرج بزرگی بود. او در ابتدا کاپیتان لشکر پنجم بود، اما بعداً به انجمن روح خیانت کرد. تعداد بسیار کمی از شرورها از هوشی مشابه آیزن که یک تاکتیک‌دان چیره دست است به خود می‌بالند. هوش آیزن به او این امکان را می‌داد که بدون تلاش بسیاری از حریفان را شکست دهد. آیزن با Kyoka Suigetsu خود می‌توانست هر پنج حواس را کنترل کند.

۱. Vicious

شخصیت Vicious آنتاگونیست انیمه Cowboy Bebop، یکی از بهترین انیمه های دهه ۹۰ است. او علیه سندیکا اژدهای سرخ شورش کرد و رهبر آن شد. Vicious تجربه جنگ زیادی داشت زیرا کهنه سرباز جنگ Titan هم بود. Vicious یک قاتل خونسرد بود که هیچ توجهی به زندگی دیگران نداشت. او در هرج و مرج رشد کرد و اطمینان داد که هرگز پایان نخواهد یافت و در نهایت توسط Spike Spiegel کشته شد.

 

به نظر شما بهترین ویلن دنیای انیمه کیست؟ نظر خود را با ما درمیان بگذارید!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

85 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments