انیمه های شبیه توکیو غول

معرفی انیمه های شبیه توکیو غول | Tokyo Ghoul

معرفی ۱۴ انیمه با فضای دارک و ترسناک

انیمه توکیو غول با فضای تاریک و جو دردناکی که دارد به شدت معروف است و ما در این مقاله به معرفی انیمه های شبیه توکیو غول می‌پردازیم. در طول دهه گذشته صنعت انیمه بسیار پر طرفدار شده و روز به روز افراد بیشتری را به خود جذب می‌کند؛ چون مردم به تازگی بعضی از وجنات این سرگرمی جالب را کشف کرده‌اند. بیشتر انیمه‌ها ممکن است برای نوجوانان و بزرگسالان جوان باشند، اما سریال‌های زیادی برای مخاطبان بالغ تر وجود دارد و انیمه Tokyo Ghoul قطعا با فضای تاریکی که دارد برای کودکان در نظر گرفته نشده است.

داستان سریال این انیمه در دنیایی می‌گذرد که در آن انسان‌ها در کنار غول‌ها زندگی می‌کنند و از حضور آنها خبری ندارند. غول‌ها موجوداتی هستن که به نظر انسانند، اما از گوشت انسان تغذیه می‌کنند. داستان حول محور کن کانکی (Ken Kaneki)، دانش آموز جوانی می‌چرخد که پس از حمله یک غول ، به یک نیمه غول تبدیل می‌شود. وقتی متوجه می‌شود چه اتفاقی برایش افتاده است، باید یاد بگیرد که با رژیم غذایی و توانایی‌های جدیدش زندگی کند. در چندین نبرد شرکت داده می‌شود و در طول مسیر به گروه‌های مختلفی می‌پیوندد تا بتواند به زندگی آرامی برای خود برسد. 

 انیمه توکیو غول یک سریال دارک با جنبه های ماوراء طبیعی است و سکانس‌های اکشن آن به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند؛ با اینکه جزو بهترین انیمه‌ها نبود اما طرفداران خودش را داشت. این انیمه نمونه‌ای عالی از انیمه‌های گاثیک است و چندسال پیش به اتمام رسید و بااینکه طرفداران بسیار ناراحت شدند؛ سری‌های دیگری با مضامین و گرافیک مشابه وجود دارد که احتمالاً طرفداران از آن‌ها لذت خواهند برد. در این مقاله ما به معرفی ۱۴ انیمه که فضا و سیر داستانی شبیه به انیمه توکیو غول دارند می‌پردازیم، با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۱۴. Ajin: Demi-Human

تعداد اپیزودها: ۲۶

 

شبکه نتفلیکس انیمه‌های خوب و قابل تحسینی را ساخته، از جمله سری‌های کمتر دیده شده‌ایی مانند Ajin: Demi-Human؛ این انیمه که از انیمیشن سه بعدی استفاده می‌کند، شباهت‌های شگفت انگیزی به انیمه توکیو غول دارد. کی ناگای (Kei Nagai) قهرمان اصلی داستان بوده و پس از مجروح شدنی مرگبار در یک تصادف رانندگی متوجه می‌شود که به Ajin تبدیل شده است. نژاد Ajin هم مانند غول‌ها موجوداتی انسان نما بوده، اما این نژاد جاودانه است و نیازی به تغذیه از انسان ندارند. 

به جای داشتن کاگونه (Kagune) که در غول‌ها به منظور شکار کردن به کار گرفته می‌شود و به عنوان یک سلاح برای غول‌ها عمل می‌کند، نژاد Ajin می‌تواند ارواح سیاه را برای نبرد احضار کند. Kei درست مانند کانکی مجبور شد وارد این دنیا شود، دنیایی که در آن انسان‌ها نژاد Ajin را گرفته و آزمایش می‌کنند، که شبیه رفتار CCG با غول‌ها است.

۱۳. Future Diary

تعداد اپیزودها: ۲۶

توکیو غول به تندخویی داستان خود معروف بوده و به همین دلیل است که طرفداران سریال احتمالا از انیمه Future Diary هم لذت خواهند برد. این انیمه اسرارآمیز حول محور یوکیترو آمانو (Yukiteru Amano) یک نوجوان تنهاست که با خدای فضا و زمان دوست می‌شود. خدا موبایل یوکیترو را به یک دفتر خاطرات آینده تبدیل می‌کند که به او اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز آینده را تا حدی ببیند. 

او سپس خود را در یک نبرد رویال با ۱۱ نفر دیگر می‌بیند و که برنده این نبرد خدای بعدی خواهد بود که قرار است جلوی یک آخرالزمان را بگیرد. انیمه Future Diary از نوع درام و اکشن نوجوانانه است که طرفداران توکیو غول از آن لذت می‌برند، و برای جالب تر کردن همه چیز می‌توان گفت که بیشتر شخصیت‌ها تا حدی دیوانه هستند.

۱۲. Psycho-Pass

تعداد اپیزودها: ۲۲

در نگاه اول، انیمه‌ای مانند Psycho-Pass برای طرفداران توکیو غول جالب به نظر نمی‌رسد، اما واقعا به امتحانش می‌ارزد. Psycho-Pass در دنیایی اتفاق می‌افتد که در آن تقویت سایبرنتیک بسیار زیاد شده است، و سیستمی وجود دارد که احتمال ارتکاب جرم را تعیین می‌کند. قسمت اول Tokyo Ghoul:re بیشتر شبیه یک سریال جنایی و هیجان انگیز است، که دقیقاً تمی معادل با Psycho-Pass دارد، بنابراین طرفداران احتمالا از این جنبه لذت زیادی خواهند برد. از نظر خشونت، Psycho-Pass از چیزی کم نگذاشته و نیروی پلیس اصلی سریال از اقتدار ویژه ای مشابه CCG برخوردار است.

۱۱. Neon Genesis Evangelion

تعداد اپیزودها: ۲۶

بسیاری از علاقمندان به انیمه، Neon Genesis Evangelion را یکی از بهترین انیمه‌های مکانیکی تاریخ می‌دانند که با توجه به داستان سرایی و شخصیت های درخشان آن قابل درک است. در ظاهر، Evangelion و Tokyo Ghoul کاملاً متفاوت هستند، اما طرفدارانی که کانکی را دوست دارند شینجی ایکاری را نیز دوست خواهند داشت. هر دو شخصیت مجبور به درگیری‌های خونینی می‌شوند که وزن جهان را بر دوش آنها می‌گذارد. آنها همچنین مجبور به نقش‌های رهبری می‌شوند که برای آن آمادگی ندارند. طرفدارانی که شکستن کانکی را در طول بازی توکیو غول تماشا کردند، متوجه خواهند شد که همین اتفاق برای شینجی می‌افتد.

۱۰. Another

تعداد اپیزودها: ۱۲

تعدادی انیمه ترسناک عالی برای انتخاب وجود دارد و Another یکی از آنهاست. داستان Another در سال ۱۹۹۸ شروع می‌شود و به مرگ غیرمنتظره یک دانش آموز می‌پردازد. همکلاسی‌هایش با تظاهر به اینکه او هنوز زنده است با مرگ او کنار می‌آیند، اما انجام این کار باعث می‌شود روحی شیطانی را احضار کنند. این سریال دارای میزان غافلگیر کننده ای از ترس و درد است که طرفداران توکیو غول به آن عادت دارند. Another ممکن است یک سریال وحشتناک باشد که حول یک راز متمرکز است، اما مانند توکیو غول به بررسی مضامین دارک زیادی می‌پردازد.

۹. Terra Formars

تعداد اپیزودها: ۲۶

وقتی غول‌ها با هم مبارزه می‌کنند، کاگونه خود را فعال می‌کنند که بدن آنها را به نوعی تغییر می‌دهدو برای آنها به نوعی از اسلحه تبدیل می‌شود. این نوع دگرگونی بدن در Terra Formars هم اتفاق می‌افتد، به همین دلیل است که طرفداران توکیو غول احتمالا از این شباهت لذت می‌برند. این انیمه همچنین دارای حجم خوبی از خشونت و اکشن است. Terra Formars یک انیمه علمی فانتزی عالی است که حول محور درگیری در مریخ است. این سیاره پر از سوسک‌های جهش یافته است که همه شبیه انسان‌های عظیم الجثه هستند. دو موشک سرنشین دار به مریخ فرستاده می‌شود و شامل انسان هایی هستند که از یک واحد عملیاتی ویژه که توانایی این را دارند که به دورگه‌هایی حیوانی و انسانی تبدیل شوند.

۸. Claymore

تعداد اپیزودها: ۲۶

شاید Claymore بهترین انیمه برای تازه واردان نباشد، اما شباهت های زیادی با Tokyo Ghoul دارد و برای طرفداران انیمه با تجربه عالی است. داستان بر روی یک زن جنگجو به نام کلر تمرکز دارد که برای تبدیل شدن به یک کلیمور تحت عمل قرار گرفت. این جنگجویان بخشی از یوکای هستند و وظیفه دارند با قدرت‌های یوکای خود هیولاهای انسان خوار و دیگر جنگجویان را از بین ببرند. کلر و کانکی شخصیت های مشابهی دارند و هر دو باید با هیولاهایی که به نظر انسان هستند مبارزه کنند. هر دو سریال در ژانرهای ترسناک، رازآلود و اکشن قرار می‌گیرند و به شیوه‌های مشابهی به داستان‌های عاشقانه نیز می‌پردازند.

۷. Blue Exorcist

تعداد اپیزودها: ۲۵

انیمه Blue Exorcist به درگیری مداوم بین شیاطین و طبقات مختلف شکارچیان شیطان می‌پردازد. شخصیت اصلی این سری رین اوکومورا (Rin Okumura) بوده که اتفاقاً پسر شیطان است، که توضیح می‌دهد که چرا او قادر به تولید و دستکاری شعله‌هایی آبی و بسیار شدید است. مانند انیمه توکیو غول، Blue Exorcist دارای گروهی است که وظیفه دارند با وجود موجودات غیر انسانی قدرتمند، صلح را حفظ کنند و هر دو شخصیت اصلی مجبور هستند با تغییرات عمده زندگی دست و پنجه نرم کنند. Blue Exorcist ممکن است آنقدرها هم خشن نباشد، اما همچنان داستان خوبی را برای گفتن دارد.

۶. Gantz

تعداد اپیزودها: ۲۶

بعضی‌ها Tokyo Ghoul را هیجانی می‌دانند و اگر این مسئله چیز خوش‌آیندی برای شماست، Gantz انیمه دیگری است که ارزش دیدن را دارد. Gantz انیمه ایست پر از درون نگری، عمل، غم و لحظات صمیمی. مانند توکیو غول، شخصیت اصلی پس از وارونه شدن دنیایش توانایی‌هایی به دست می‌آورد؛ این انیمه روی پسری دبیرستانی تمرکز می‌کند که می‌میرد و دوباره زنده می‌شود. ولی وقتی زنده می‌شود، لباس‌هایی از فضا به او داده شده و مجبور می شود در یک بازی شدیدا مرگبار با هیولاها مبارزه کند. این سریال سعی می‌کند به ترسی که در جامعه و قلب انسان وجود دارد بپردازد.

۵. Shiki

تعداد اپیزودها: ۲۲

انیمه Shiki یکی دیگر از سریال‌های ترسناک عالی بوده که در شهر کوچک روستایی سوتوبا اتفاق می‌افتد. روستای سوتویا در این انیمه با مرگ و میر عجیبی روبرو است و داستان بر روی پزشک شهر و همچنین پسر نوجوانی متمرکز است که با مرگ دوستش دست و پنجه نرم می کند. آنها با هم تلاش می‌کنند تا علت مرگ را کشف کنند. به نظر می‌رسد که شهر مشکلی با یک خون آشام دارد، که این موضوع درد سریال را توضیح می‌دهد. مانند توکیو غول، ٰShiki سعی می‌کند هیولاهایی را که از گوشت انسان تغذیه می‌کنند، انسانی کند، اما همچنین مخاطب را وادار می‌کند که چگونه با اعضای خانواده غیر انسانی برخورد کند.

۴. Attack On Titan

تعداد اپیزودها: ۸۷

تا آنجا که به خشونت و درد مربوط می‌شود، انیمه Attack On Titan هر دو را دارد، و مانند توکیو غول بشریت باید با هیولاهای انسان خواری که کشتن آنها نسبتاً سخت است، مقابله کند. ارن یگر (Eren Jaeger) شخصیت اصلی داستان بوده و مانند کانکی توسط شخص دیگری به یک هیولا تبدیل شده است. بر خلاف کانکی ارن تبدیل به شرور داستان خود می‌شود، زیرا قصد دارد بقیه بشریت را از بین ببرد تا صلح واقعی را برای مردمش به ارمغان بیاورد. Tokyo Ghoul به خاطر محیط مدرن و شخصیت‌های آسیب‌پذیرش شناخته می‌شود، در حالی که AOT بیشتر به ترس و ایدئولوژی سیاسی می‌پردازد، اما هر دو انیمه به طرزی باورنکردنی جذاب و دیدنی هستند.

۳. Kabanari Of The Iron Fortress

تعداد اپیزودها: ۱۲

استودیو Wit با ساخت دو فصل اول Attack On Titan بسیار معروف شد و از این شهرت جدید برای ساخت Kabanari of the Iron Fortress استفاده کردند. این سریال ۱۲ قسمتی در دنیایی اتفاق می‌افتد که در آن یک ویروس مرموز در طول انقلاب صنعتی ظاهر می‌شود. این ویروس انسان‌ها را به موجوداتی شبیه زامبی تبدیل می‌کند که تنها در صورتی می توان آنها را کشت که قلب درخشان آنها از بین برود. شخصیت اصلی سری ایکوما، یک بخارساز جوان است که موفق می‌شود از ابتلای یک ویروس زامبی جان سالم به در ببرد. مانند کانکی، ایکوما پس از زنده ماندن از مصیبت خود توانایی‌هایی به دست می‌آورد و سپس مجبور می شود در دنیایی زندگی کند که او را هیولایی بیش نمی‌بیند.

۲. Parasyte -The Maxim-

تعداد اپیزودها: ۲۴

وقتی صحبت از انیمه روانشناختی به میان می‌آید، Parasyte -The Maxim- در رتبه اول قرار می‌گیرد. شینیچی یک دانش آموز دبیرستانی خجالتی و مهربان بود، اما همه چیز در شبی که انگل‌های بیگانه بر زمین فرود آمدند تغییر کرد. یکی از این انگل‌ها وارد بدنش شد، اما قبل از اینکه سرش را ببلعد جلوی آن را گرفت. انگل در عوض کنترل بازوی راست شینیچی را به دست گرفت و آن دو به شریکی ناخواسته تبدیل می‌شوند تا از رویارویی با سایر انگل ها جان سالم به در ببرند. شینیچی به تدریج به انسانی بی رحم تبدیل می‌شود، در حالی که انگل، موگی، همدلی پیدا می‌کند. مانند کانکی، شینیچی هم این زندگی جدید را باید تحمل کند و مجبور می‌شود با هیولاهایی که خواهان مرگ او هستند، مقابله کند.

۱. Deadman Wonderland

تعداد اپیزودها: ۱۲

انیمه Deadman Wonderland ممکن است یک سریال Shonen باشد، اما طرفداران ژانر Seinen احتمالاً از آن نیز لذت خواهند برد. این سریال بر روی گانتا ایگاراشی، دانش آموز دبیرستانی تمرکز می‌کند که برایش پاپوش کشتن تمام کلاسی‌هایش دوخته می‌شود. او به Deadman Wonderland محکوم می‌شود، زندانی که به عنوان یک شهربازی هم عمل می کند. در آنجا، او Branch of Sin خود را به دست می‌آورد، توانایی ای که به افراد خاصی اجازه می دهد آزادانه خون خود را کنترل و دستکاری کنند. Tokyo Ghoul و Deadman Wonderland قهرمان‌هایی دارند که کاملاً شبیه هم هستند، زیرا هر دو در تلاشند در دنیای جدیدی که در آن هول داده شده‌اند زنده بمانند؛ همچنین هر دو شخصیت اصلی انیمه هم دارای توانایی ها و مبارزات مشابهی هستند.

4.4 16 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا