معرفی بهترین انیمه‌ها با مضمون انتقام
1%
  • 0/10

معرفی بهترین انیمه‌ ها با مضمون انتقام

داستانی خون‌آلود!

معرفی بهترین انیمه‌ ها با مضمون انتقام ۱۳ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انتقام موضوعی خاص و متفاوت در میان سایر موضوعات انیمه محسوب می‌شود. آیا بهترین انیمه‌های موجود که از موضوع انتقام و خون‌خواهی پیروی می‌کنند را می‌شناسید؟

مخاطبانی احساسی و منحصر به فرد همیشه به دنبال اثری خاص برای صرف وقت و تماشا کردن می‌گردند، و انیمه هایی با موضوع انتقام بهترین انتخاب برای این افراد محسوب می‌شود. این آثار برخلاف دیگر مجموعه‌های فانتزی سعی دارند بر بی‌رحمی دنیا تاکید کنند. شخصیت اول انیمه‌هایی با موضوع مذکور اکثراً از روحیه‌ای جنگنده برخورداراند، اما با این حال همواره در حال عذاب کشیدن هستند و به دنبال راهی برای انتقام خود می‌گردند. پیام نهایی انیمه هایی که از انتقام پیروی می‌کنند در تسلیم نشدن است، و مخاطبان بسیاری پس از تماشای آن‌ها و قرار دادن شخصیت‌های اصلی به عنوان الگو، به ساخت روحیه‌ای جنگنده برای خود می‌پردازند. تاکنون انیمه‌ های شاهکار و افسانه‌ای بسیاری با موضوع انتقام ساخته شده‌اند. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که در ادامه این مطلب قرار است مواردی از بهترین انیمه های تاریک با موضوع انتقام را به شما معرفی کنیم.

۱۰. Moriarty the Patriot

انیمه Moriarty the Patriot بر اساس مجموعه شرلوک هلمز (Sherlock Holmes)، اثری از آرتور کانن دویل (Conan Doyle)، داستانی از پروفسور جیمز موریارتی (James Moriarty) را روایت می‌کند. این انیمه با موضوع انتقام داستان زندگی فردی به نام جیمز موریارتی که سعی دارد با کمک دو برادر خود به آتش کشیدن املاک خانوادگی و از بین بردن سیستم طبقاتی بپردازد، را روایت می‌کند. اما در ادامه داستان، برادران موریارتی با کارآگاهی ماهر و با استعداد به نام شرلوک هلمز مواجه می‌شوند. هلمز می‌کوشد تا سد راه برادران موریارتی که همواره سعی می‌کنند از سیستم طبقاتی انتقام بگیرند، شود. چالش‌های میان شرلوک هلمز و برادران موریارتی که سطح بالایی از هوش را برای مقابله کردن دارد، روند داستان انیمه Moriarty the Patriot را بسیار جذاب و تماشایی می‌کند. بنابراین تماشای این انیمه به دنبال کنندگان انیمه با موضوع انتقام پیشنهاد می‌شود. 

۹. Dororo

بر اساس مجموعه قدیمی در سال ۱۹۶۹، انیمه Dororo به عنوان نسخه دوم از داستان اوسامو تزوکا (Osamu Tezuka) عرضه شده است. داستان این انیمه از انتقام پسری به نام هیاکیمارو (Hyakkimaru) پیروی می‌کند. قبل از تولد هیاکیمارو، پدر او برای قراردادی با ۱۲ شیطان، اعضای بدن پسر متولد نشده خود را قربانی می‌کند. به همین ترتیب هیاکیمارو با نقص‌های بسیاری متولد می‌شود. در آینده، هیاکیمارو با کمک استادی به نام هونما به کسب مهارت شمشیر زنی می‌پردازد. هیاکیمارو در سفر خود با پسری به نام دورورو (Dororo) آشنا می‌شود، و پی می‌برد پس از شکست هر شیطان می‌تواند یک عضو از دست داده خود را به دست آورد. انیمه Dororo بر اساس انتقام جویی هیاکیمارو از پدر خود و فدا کردن زندگی‌های بسیاری در جهت خواسته‌های خود، از داستانی خون‌آلود و ترسناک پیروی می‌کند. 

۸. Black Butler

پس از درگذشت خانواده و از بین رفتن ملک شخصی شیل فانتوم هایو (Ciel Phantomhive) او زندگی دردناکی را گذراند. شیل همواره زیر شکنجه و سواستفاده‌های وحشتناک قرار می‌گرفت، تا اینکه طی مراسم احضار شیطان، از صمیم قلب شیطانی به نام سباستین (Sebastian) را احضار می‌کند‌. پس از ظاهر شدن سباستین او با شیل عهد می‌بندد طی هر شرایطی از شیل مراقبت و از دستورات او اطاعت کند‌. انیمه Black Butler از پیچش داستانی منحصر به فردی پیروی می‌کند، و در میان انیمه هایی با مضمون انتقام یک مورد استثنایی محسوب می‌شود. در کنار داستانی مسحورکننده، تلفیقی از صحنه‌های تاریک و کمدی به جذابیت این انیمه کمک می‌کند. بنابراین اگر با وجود این تفاسیر به تماشای انیمه Black Butler ترغیب شده‌اید در شروع آن تعلل نکنید.  

۷. Hunter x Hunter

مانند Dororo، سری دوم انیمه Hunter x Hunter در سال ۲۰۱۱ به نسبت سری اول در سال ۲۰۰۱، خاص‌ و محبوب‌تر محسوب می‌شود. داستان این انیمه حول محور زندگی پسر جوانی به نام گون فریکس (Gon Freecss)، که به دنبال پدر گمشده خود می‌گردد، می‌چرخد. گون برای یافتن پدر خود باید به یک شکارچی تبدیل شود و در هر قدم از مسیر پیش‌رو با چالش‌های متفاوت بسیار رو به رو می‌شود. در این بین، گون با دوستان جدیدی از جمله کوراپیکا (Kurapika)، لئوریو (Leorio) و کیلوآ (Killua) آشنا شد و ماجراهای تازه‌ای را در رابطه با آن‌ها می‌سازد. در حالی که موضوع اصلی انیمه Hunter x Hunter انتقام نیست و بیشتر روی موضوع پیشرفت تمرکز دارد، برخی از صحنه‌ها تاثیر انتقام را روی افراد به وضوح نمایش می‌دهد، که به عنوان مثال می‌توان به  در در آرک  مورچه‌های کیمرا اشاره کرد. گون و کوراپیکا شخصیت‌هایی هستند که موضوع انتقام را در این انیمه پررنگ می‌کنند. 

۶. Days 91

 

انیمه 91 Days داستانی را از عصر ممنوعیت آمریکا روایت می‌کند. پس از قتل عام خانواده آنجلو لاگوسا (Angelo Lagusa)، او سال‌های بسیاری را از چشم دیگران پنهان می‌ماند.‌ پس از دوران غیبت، آنجلو تصمیم می‌گیرد به خانواده‌ای که والدینش را به قتل رسانده‌اند با نام آویلیو برونو (Avilio Bruno) نفوذ کند و آن‌ها را یکی پس از دیگری شکست دهد. شرایط او‌ به همین ترتیب پیش می‌رود تا هنگامی که با پسر دان مواجه می‌شود. داستان این انیمه از روند انتقام جویی آنجلو برای عزیزان از دست رفته‌اش پیروی می‌کند، اما پس از مدتی متوجه می‌شود فدا کردن دیگران تنها راه چاره او برای تسکین قلب اندوهگین خود نیست.

Attack on Titan .۵

انیمه Attack on Titan نمونه بارزی در میان دیگر آثار با مضمون انتقام است. این انیمه داستان زندگی پسری جوان به نام ارن یگر (Eren Jaeger) را روایت می‌کند که پس از کشته شدن مادرش توسط یک غول قسم می‌خورد انتقام او را بگیرد و به آزادی برسد. اما پس از پیشرفت داستان راز ارن آشکار می‌شود؛ او در واقع تایتان بنیانگذار است، کلیدی برای حل چگونگی‌های آزادی و بشریت. انیمه Attack on Titan از پیچش داستانی فوق‌العاده‌ای برخوردار است، و پس از گذشت هر صحنه دنبال‌کنندگان را شوکه می‌کند. پس از برملا شدن دست‌های پشت پرده، ارن می‌فهمد دشمنان آزادی غول‌ها نیستند، بلکه خود انسان‌ها هستند. بنابراین او مجبور می‌شود تغییری اساسی در روند نقشه‌های خود اعمال کند.

Gankutsuou: The Count of Monte Cristo .۴

انیمه Gankutsuou: The Count of Monte Cristo در ژانر علمی تخیلی و ماجراجویی، روایتگر زندگی پسری به نام آلبرت (Albert) که از روزهای یکنواخت و بدون مخاطره خود خسته و به دنبال تنوع می‌گردد است. او در سفر خود با نجیب زاده‌ای بسیار ثروتمند به نام کنت مونت کریستو (Count of Monte Cristo) ملاقات می‌کند. داستان این انیمه به خلاقانه‌ترین حالت ممکن نوشته شده و بیانگر چگونگی آشفتگی زندگی افراد در اثر انتقام جویی است. بر اساس پایانی بحث برانگیز، انیمه Gankutsuou به عنوان یکی از بهترین انیمه‌ ها با مضمون انتقام شناخته می‌شود. 

Banana Fish .۳

با وجود داستانی خشونت‌آمیز، انیمه Banana Fish به شهرت جهانی و محبوبیت بزرگی دست یافته است. در حالی که داستان اصلی این انیمه در سال ۱۹۸۰ نیویورک روایت شده است، انیمه آن را به پیروی از روند امروزی وادار می‌کند. انیمه Banana Fish حول محور زندگی نوجوانی که رهبر گروه خیابانی است به نام آش لینکس (Ash Lynx) می‌چرخد، کسی که به دنبال انتقام برادر خود می‌گردد. آش به دنیای خلافکاران نفوذ کرده و در این بین با یک دانشجوی ژاپنی به نام ایجی (Eiji) ملاقات می‌کند. انیمه Banana Fish همچنین به عنوان یکی از غم‌انگیزترین مجموعه‌های تاریخ شناخته می‌شود. در حالی که این مجموعه بیانگر قدرت تخریب انتقام است، در مورد خطرات آن به تماشاگران هشدار می‌دهد. 

Vinland Saga .۲

انیمه Vinland Saga یکی از خاص‌ترین داستان‌ها را دربر می‌گیرد، به صورتی که در جهات مختلف واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد. داستان این انیمه در قرن یازدهم سیر می‌کند، و زندگی پسری به نام تروفین (Thorfinn) را که به دنبال انتقام جویی از قاتل پدر خود، آسکلاد (Askeladd) است را  روایت می‌کند. تروفین به گروه وایکینگ‌های آسکلاد می‌پیوندد و او را به دوئل دعوت می‌کند. انیمه Vinland Saga به وضوح نمایانگر فاصله بین قسمت طبیعت انسان و قسمت تاریک انتقام است. پس از گذشت مدتی، تروفین به سختی می‌توانست شکست دادن آسکلاد را بپذیرد، چرا که سال‌های متوالی زیر دست او تعلیم دیدن موجب شده بود او را به چشم پدر خود ببیند.

Berserk .۱

انیمه Berserk به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌ها با مضمون انتقام شناخته می‌شود، و دلایل خوبی را برای این شهرت دارد. این انیمه از داستانی بسیار تاریک و در عین حال بسیار زیبا به نویسندگی کنتارو میورا (Kentaro Miura) پیروی می‌کند. شخصیت اصلی داستان، گاتس (Guts) در طول زندگی خود با چالش‌های گوناگونی مواجه می‌شود، و تنها دلیل زندگی خود را در جنگیدن می‌بیند، اما این موضوع پس از آشنایی او با گریفیث (Griffith) تحولی بزرگ را به وجود می‌آورد. گاتس برای مدتی به عنوان یکی از کاپیتان‌های بالا درجه، زیر نظر گریفیث به او خدمت می‌کند. اما همه چیز به خوبی پیش نمی‌رود، گریفیث تصمیم می‌گیرد برای قدرت تمامی زیردستان خود را قربانی کند، و تنها ۳ فرد از اعضای گروه او تسلیم این خواسته نمی‌شوند. گاتس پس از وقوع این اتفاق تلخ خود را به انتقام جویی سرسخت تبدیل کرده و سفر طولانی را در این جهت آغاز می‌کند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments