بهترین نویسندگان مانگا چه‌ کسانی هستند؟
1%
  • 0/10

بهترین نویسندگان مانگا چه‌ کسانی هستند؟

آثار شاهکاری که مدیون نویسندگان خود هستند

بهترین نویسندگان مانگا چه‌ کسانی هستند؟ ۲۴ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

به لطف نویسندگان ماهر مانگا، آثاری شاهکار و فوق‌العاده در دنیای انیمه به وجود آمده‌ است. حال، به نظر شما بهترین نویسندگان مانگا چه کسانی هستند؟

در دنیای مانگاها، آثاری که به شهرت جهانی رسیده‌اند مدیون نویسنده (مانگاکا) خود هستند. چه در نسل قدیم و چه در نسل جدید آثار تحسین برانگیز بسیاری در قالب مانگا و انیمه وجود دارد، که بدون وجود این نویسندگان مانگای ماهر تحقق نمی‌یافتند. تعدادی از مانگاهای شاهکار بنا به دلایلی فرصت تبدیل شدن به انیمه را ندارند، اما همیشه برای بهترین بودن نیازی به انیمیت شدن نیست، و این آثار می‌توانند در قالب مانگا اثربخش و تحسین برانگیز واقع شوند. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است به معرفی ۱۰ مورد از بهترین نویسندگان مانگا تمام دوران بپردازیم. 

۱۰. هیروهیکو آراکی

شناخته شده بر اساس Jojo’s Bizarre Adventure

هیروهیکو آراکی (Hirohiko Araki) به معنای کامل یکی از بهترین نویسندگان مانگا به شمار می‌آید. به لطف او مجموعه Jojo’s Bizarre Adventure به شهرت جهانی دست یافت، و طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا کسب کرده است. چیزی که هیروهیکو آراکی را نسبت به باقی مانگاکاها متمایز می‌کند تکنیک منحصر به فرد او در روایت داستان است. مجموعه Jojo’s Bizarre Adventure بیش از ۳۰ سال در حال پخش است، و این موضوع تنها به دلیل استعداد تحسین برانگیز نویسنده آن، هیروهیکو آراکی است. 

۹. هاجیمه ایسایاما

شناخته شده بر اساس Attack on Titan

هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) تنها به دلیل شهرت اثر بی‌همتای خود، Attack on Titan شناخته می‌شود. فروش گسترده این مجموعه باعث شد هاجیمه ایسایاما به عنوان یکی از بهترین نویسندگان مانگا شونن مدرن خطاب شود. به دلیل روند و پیچش داستانی منحصر به فرد، مانگا Attack on Titan موفق شد بیشتر از صد میلیون جلد را به فروش برساند. حال که داستان این مجموعه به پایان رسیده است، طرفداران منتظر آثار بیشتری از این نویسنده با مهارت هستند. 

۸. ماکوتو یوکیمورا

شناخته شده بر اساس Vinland Saga

ماکوتو یوکیمورا (Makoto Yukimura) به نویسندگی چند مورد از بهترین و خاص‌ترین مانگا‌های موجود پرداخته است، که به عنوان مثال می‌توان به مانگا Planetes نوشته شده بر اساس داستانی علمی-تخیلی و آینده انسان‌ها اشاره کرد. با این حال، ماکوتو یوکیمورا بیشتر به عنوان مانگاکای با استعداد Vinland Saga شناخته می‌شود. داستان این مجموعه مانگا از خط زمانی وایکینگ‌ها پیروی می‌کند، که سفر تروفین (Thorfinn)، شخصیت اصلی این مانگا، استعداد ماکوتو را در روایت داستان به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان مانگا ثابت می‌کند. 

۷. ماساشی کیشیموتو

شناخته شده بر اساس Naruto

ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimoto) نویسنده یکی از بزرگترین مانگاهای شونن و جزوی از سه انیمه بزرگ، Naruto است. به لطف داستانی هیجان‌انگیز و زیبا، با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون کپی، مجموعه Naruto به عنوان مشهورترین انیمه‌ جهان شناخته می‌شود. این مجموعه منبع الهام بخش بسیاری از داستان‌های جدید مانند Jujutsu Kisen است. ماساشی کیشیموتو پس از اتمام این مجموعه، با داستانی جدید بر اساس ماجراهای فرزند شخصیت اصلی، به نام Boruto بازگشته است.

۶. یوشیهیرو توگاشی

شناخته شده بر اساس Hunter x Hunter

یوشیهیرو توگاشی (Yoshihiro Togashi) سابقه‌ای پر از فراز و نشیب در زمینه تخصص خود در نویسندگی داشته است. اولین اثر او به نام Yu Yu Hakusho یک مجموعه شونن درخشان محسوب می‌شود، اما متاسفانه به دلایل شخصی یوشیهیرو توگاشی، این مجموعه با پایانی غیر منتظره رو به رو شد. اثر بعدی او به نام Hunter x Hunter به دلیل داستانی خاص و خیره کننده به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های شونن شناخته می‌شود، اما همچنین این مجموعه نیز به دلیل مسائل سلامت یوشیهیرو توگاشی با وقفه‌های بسیاری مواجه شد. با این حال، بر اساس آثار موجود از این نویسنده، یوشیهیرو توگاشی همچنان به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان مانگا شناخته می‌شود. 

۵. آکیرا توریاما

شناخته شده بر اساس Dragon Ball

در میان بزرگترین نویسندگان مانگا‌، آکیرا توریاما (Akira Toriyama) از جایگاهی ویژه برخوردار است و تاثیر او در این صنعت تا همیشه حتی پس از مرگ او باقی خواهد ماند. میلیون‌ها نفر آکیرا توریاما را بر اساس آثار بی‌همتای او، Dragon Ball و  Dragon Ball Z می‌شناسند. حتی پس از گذشت ۴۰ سال از انتشار این مجموعه، Dragon Ball به عنوان یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای موجود محسوب می‌شود. داستان جذاب گوکو (Goku)، شخصیت اصلی این مجموعه، هرگز برای دنبال کنندگان تکراری نمی‌شود، حتی بسیاری از آن‌ها با این شخصیت بزرگ شده‌اند و اوقات خاطره‌انگیزی را سپری کرده‌اند. 

۴. ایچیرو اودا

شناخته شده بر اساس One Piece

ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) با خلق یکی از بهترین مانگاهای موجود، One Piece که عضوی از سه انیمه بزرگ است، به عنوان یک مانگاکا ماهر در میان دیگر نویسندگان مانگا شناخته می‌شود. این مجموعه با انتشار بیش از ۱۵۰ فصل، به لطف روند زیبای داستان، طرفداران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. طی دهه‌های گذشته که مجموعه One Piece در حال پخش شدن بوده است، هرگز جذابیت خود را از دست نداد، و حتی همواره گیرایی بیشتری نیز پیدا می‌کند. طبق این تفاسیر بدیعی است ایچیرو اودا نیز محبوبیت بسیاری در میان طرفداران به دست بیاورد.

۳. کنتارو میورا

شناخته شده بر اساس Berserk

کنتارو میورا (Kentaro Miura) به دلیل داستان نویسی تاریک و غم‌انگیز مجموعه Berserk به شهرت جهانی دست یافته است. او همیشه مورد تحسین بسیاری از نویسندگان بزرگ مانند جرج موریکاوا، مانگاکای Hajime No Ippo قرار می‌گرفت. جدای از داستان نویسی تحسین برانگیز، کنتارو میورا استعدادی ستودنی در به تصویر کشیدن صحنه‌های مختلف داشت، که در مقابل آن چیزی جز غرق در زیبایی این صحنه‌ها شدن، قابل قبول نیست. با این حال، متاسفانه کنتارو در سال ۲۰۲۱ در گذشت، و اکنون ادامه داستان Berserk توسط دوست صمیمی او نوشته می‌شود. 

۲. تاکه هیکو اینوئه

شناخته شده بر اساس Vagabond

تاکه هیکو اینوئه (Takehiko Inoue) یکی از هنرمندان خاص در میان دیگر نویسندگان مانگا محسوب می‌شود. او هرگاه قلم را به دست می‌گیرد در نهایت اثری طلایی را به ارمغان می‌آورد. اینوئه آثار تحسین برانگیز بسیاری را تولید کرده است؛ Slam Dunk یکی از بهترین مانگاهای ورزشی تاریخ است که در جدیدی را به سوی بسکتبال ژاپن می‌گشاید، همچنین Vagabond موردی دیگر از شاهکارهای این هنرمند است، که زندگی یکی از بزرگترین فیلسوفان تاریخ را روایت می‌کند. تاکه هیکو اینوئه با خلق آثار مختلف در سبک‌ها متفاوت، هنر داستان سرایی بی‌حد و مرز خود را به رخ دیگر نویسندگان می‌کشد. 

۱. نائوکی اوراساوا

شناخته شده بر اساس 20th Century Boys

نائوکی اوراساوا (Naoki Urasawa) مردی با چندین استعداد است، او طراحی تحسین برانگیز، موزیسینی با استعداد و مهم‌تر از همه، یکی از بهترین نویسندگان مانگا محسوب می‌شود. او خالق آثار شاهکار بسیاری مانند Monster، Pluto، 20th Century Boys و Billy Bat است. کارگردان Parasite، بونگ جون-هو (Bong Joon-Ho) او را به عنوان بهترین داستان نویس زمان حال خطاب می‌کند. مجموعه کارهای او افسانه‌ای محسوب می‌شوند، چرا که روند داستان آن‌ها سیر عظیمی از خلاقیت و استعداد بی‌همتای نائوکی اوراساوا در پیچش داستانی در بر می‌گیرند. بسیاری از بزرگترین نویسندگان مانگا، اوراساوا را به عنوان منبع الهام بخش و الگوی خود معرفی می‌کنند، و همواره سعی می‌کنند از او پیشی بگیرند. با وجود این تفاسیر، به راحتی می‌توان نائوکی اوراساوا را به عنوان بهترین مانگاکای تمام دوران در نظر گرفت. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments