رده‌بندی بهترین مبارزات سری برزرک!
1%
  • 0/10

رده‌بندی بهترین مبارزات سری برزرک!

دنیای تیره و تار با گاتس!

رده‌بندی بهترین مبارزات سری برزرک! ۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مبارزات حماسی و نبردهای وحشیانه با هیولاهای وحشتناک بخشی از جذابیت سری برزرک از همان صفحه اول در سال ۱۹۸۹ بوده است. در این مقاله سعی داریم به رده بندی بهترین این سکانس‌های مبارزات بپردازیم. از همان شماره اول مانگا، مشخص بود که مبارزات حماسی و مبارزات ترسناک با هیولاهای وحشتناک در سری برزرک (Berserk) بخش مهمی از داستان دنیای تاریک و تاریک آن است. در طول یک دهه، گاتس (Guts) به تنهایی با هیولاها، انسان ها و ارتش‌های فراوانی مبارزه کرده است. این نبردها و صحنه های مبارزه سنگین و به یاد ماندنی بهترین بخش این سری هستند و راه زیادی را در تثبیت سریال به عنوان یک سریال با ژانر Dark Fantasy کمک می‌کنند.

اگرچه انتشار سری برزرک با وقفه‌ها و بازگشت‌ها در طول سال‌ها همراه بوده است، هنر فوق‌العاده و داستانی تاریک و متقاعدکننده آن را به طور مداوم محبوب نگه داشته است. اگرچه مانگاکای این سری، کنتارو میورا در سال ۲۰۲۱ به طرز غم‌انگیزی درگذشت، میراث او چیزی واقعاً افسانه‌ای بود. این سری به طرزی غیرقابل انکار یک شاهکار است به خصوص که با ترکیب داستان و هنر زیبای خود، لحظات نمادین و فراموش نشدنی متعددی در تاریخ انیمه و مانگا ایجاد می‌کند. صحنه‌های مبارزه حماسی و نبردهای این سریال جایی است که این صحنه‌ها به بهترین شکل ممکن می‌درخشند، در این مقاله سعی داریم به رده بندی بهترین این سکانس‌های مبارزات بپردازیم؛ با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۱۰. گاتس در برابر Snake Baron

اولین مبارزه گاتس با یکی از اعضای حواریون (Apostle) در انیمه سری که در سال ۱۹۹۷ پخش شد و در آن گاتس به مبارزه با Snake Baron پرداخت، به خوبی لحن سریال و قدرت روایی آن را نشان داد. اگرچه وقایع در انیمه اندکی متفاوت رخ می‌دهند، اما مبارزه با Snake Baron به وضوح نشان می‌دهد که دنیای سری برزرک تیره و تار، وحشیانه، خشن و پر از هیولاهای کابوس وار است؛‌ همچنین مشخص می‌کند که گاتس وظیفه دارد آن هیولاهای کابوس‌وار را سرنگون کند. علیرغم ظاهر هیولایی Snake Baron حتی به عنوان یک انسان، او به سرعت توسط گاتس نابود می‌شود و با شلیک توپی که در دست مصنوعی گاتس پنهان شده بود، سقوط می‌کند.

۹. اولین مبارزه گاتس و زاد

اولین نبرد گاتس با زاد برای جنگجو خوب پیش نمی‌رود. حتی با کمک گریفیث، گاتس به وضوح از بین رفته و عملاً درمانده است و نگاهی اجمالی به مخاطرات بالای سری و قدرت مطلق حواریون می‌دهد. لحظه کوتاهی از امید وجود دارد زیرا به نظر می‌رسد که گاتز وقتی موفق می‌شود بازوی زاد را قطع کند ضربه قاطعی را وارد می‌کند. زاد کاملاً بدون اهمیت خاصی دادن با بازوی بریده شده خود حتی قبل از اینکه دوباره آن را وصل کند، به گاتس ضربه‌ایی بزرگ‌ را وارد می‌کند.

۸. گاتس در برابر Bazuso

اگرچه مبارزه با Snake Baron زودتر اتفاق می‌افتد اما چون آرک عصر طلایی یک فلش بک است، مبارزه گاتس با Bazuso از نظر زمانی اولین است که قبل از تبدیل شدن گاتس به شمشیرزن سیاه رام نشدنی رخ می‌دهد. مبارزه با Bazuso تا حدی پیش می‌رود که نشان می‌دهد گاتس در مقایسه با دیگر شخصیت‌های انسانی چقدر قوی است، حتی زمانی که او جوان و بی‌تجربه است و با سلاح‌ها و زره‌های کاملاً معمولی می‌جنگد. خود Bazuso با قاطعیت توسط گاتس نابود می‌شود، و در نهایت، پس از اینکه گاتس در یک نبرد ۱۰۰ نفر را شکست می‌دهد، لقب “قاتل ۳۰ نفر” او بسیار ضعیف و کهنه به نظر می‌رسد.

۷. زاد در برابر هیدرا

در حالی که اولین حضور زاد به وضوح نشان می دهد که او تا چه اندازه از دشمنان انسانی پیشی می‌گیرد، حضورهای بعدی او در طول سریال فرصت زیادی به او داده است تا ثابت کند که او چیزی بیش از یک هیولاها است. وقتی او با یک هیدرا می‌جنگد، این به یک سر – یا چندین سر – در فصل‌های شماره ۳۵۵ و ۳۵۶ مانگا می‌رسد. هیدراها که به تصویر اولیه در اساطیر یونان بازمی‌گردند، به سختی کشته می‌شوند، تا حد زیادی به دلیل توانایی آنها در بازسازی. این هیدرا به سختی سرعت زاد را کاهش می‌دهد و قاطعانه در یک مبارزه کوتاه و بسیار یک طرفه نابود می‌شود.

۶. حمله شبانه (The Night Raid)

در مقایسه با آنچه که بعداً در این مجموعه ظاهر خواهد شد، اکشن قسمت شماره ۳ انیمه Berserk 1997 کوتاه، در مقیاسه با بقیه کوچک و نسبتاً پیش پا افتاده است. گروه هاوک فقط به یک کمپ کوچک دشمن حمله می‌کند و تدارکات و مهمات را به آتش می‌کشد. این یک عملیات سریع، موثر و استراتژیک است، اما یک دلیل کلیدی وجود دارد که چرا این حمله ساده به یاد ماندنی است: این اولین بار در این سری است که آهنگ کاملا حماسی «Forces» از Susumu Hirasawa در موسیقی متن پخش می‌شود. در حالی که رونق موسیقی مانند گاج های دیجیتال و ضربات الکترونیکی ضربان دار در یک انیمیشن فانتزی نابجا به نظر می‌رسد، «Forces» آنقدری حماسی است که کاملاً در دنیایی حماسی مانند برزرک جا می‌گیرد.

۵. گاتس در برابر خدای دریا

در حالی که با حمله خدای دریا، بقیه بازیگران با درماندگی به اطراف می‌چرخند، گاتس بیش از هر چیز دیگری از قطع شدن خوابش اذیت شده وارد صحنه می‌شود. در حالی که مبارزه چندین فصل را در بر می‌گیرد، هیچ نقطه ضعفی در مبارزه وجود ندارد که گاتس در آن نقطه ضعف باشد. او نه تنها با هر چیزی که خدای دریا دارد مطابقت می‌دهد، بلکه ادعای پیروزی می‌کند و این خدا را به زمین می‌کشد.

۴. کسوف (The Eclipse)

Eclipse آنقدر که یک قتل عام وحشیانه و هولناک است یک نبرد نیست. با پایان ناگهانی فلاش بک آرک عصر طلایی با جهنم واقعی روی زمین، کسوف لحظه‌ایی تعیین کننده در برزرک است. اکثریت گروه هاوک توسط شیاطین کشته می‌شوند، گریفیث به عنوان فمتو اهریمنی به خدایان می پیوندد و گاتس تلاش چند دهه ای خود را برای انتقام آغاز می‌کند. Eclipse دقیقاً لحظه‌ای را در برزرک نشان می‌دهد که هیچ چیز قبلی دیگر مثل قبل نخواهد بود، همراه با به حرکت درآوردن هر چیزی که بعد از آن اتفاق می‌افتد.

۳. مبارزه گریفیث و گاتس

در حالی که سکانس کسوف به خودی خود هولناک است، اما بیشتر وزن عاطفی آن ناشی از خیانت گریفیث به دوستان و همراهانش است. در آرک عصر طلایی گاتس و گریفیث از دشمن به رقیب تبدیل و بعد به دوست تبدیل می‌شوند، تنها زمانی که گریفیث در طول Eclipse زمانی که فمتو می‌شود تا تمام این داستان‌ها را دور بریزد. رابطه گریفیث با گاتس با دوئل اولیه شروع می‌شود که گریفیث، گاتس را شکست می‌دهد تا او را به گروه هاوک بفرستد و از بازوبند زیبا و مؤثری استفاده می‌کند که هر کشتی‌گیر حرفه‌ای به آن افتخار می‌کند.

۲. The Great Roar of the Astral World

غرش بزرگ دنیای اختری بهترین نمایانگر فمتو است. همانطور که در مانگا نشان داده شده است، پیروزی او به معنای واقعی کلمه از فضا قابل مشاهده است. قدرت گرفتن و جنگ فمتو علیه امپراطور گانیشکا و شکل غول پیکرش به شکل حواری به شکل‌دهی مجدد کل جهان با انجام هیچ کاری جز طفره رفتن از یک حمله به اوج می‌رسد. پناهگاهی از هیولاهایی که اکنون بر دنیای فیزیکی غلبه کرده‌‌اند. غرش بزرگ دنیای اختری، خطرات تلاش گاتس را برای شکست فمتو بالاتر از همیشه می‌کند.

۱. قلعه دالدری

حتی قبل از اینکه او فمتو شود، گریفیث خود را یک تاکتیک‌دان نابغه و دستکاری‌گر ماهر ثابت می‌کند تا گروه هاوک را به مهم‌ترین پیروزی‌شان برساند. مبارزه از طرف پادشاهی میدلند، تاکتیک انحرافی درخشان گریفیث و کار گروهی عالی گروه هاوک باعث می‌شود که گروه ‌‌بتواند قلعه تسخیر ناپذیر دالدری را تصرف کند. استفاده از خود به عنوان طعمه برای بیرون کشیدن بخش اعظم نیروهای مدافع، به کاسکا فرصت درخشیدن می‌دهد و در حالی که گریفیث و گاتس فرماندهان دشمن را بیرون می‌کشند، به قلعه نفوذ می‌‌کند.

کنتارو میورا که به طرز غم انگیزی خیلی زود از بین ما رفت، به درستی جایگاه خود را به عنوان یک نماد از طریق داستانی که در دهه‌ها روایت می‌شود به دست آورد. سبک حماسی میورا با خلق دنیایی بی‌رحمانه و زنده کردن جنگ‌ها و سفرهای گاتس با آثار هنری سنگین و زنده، موقعیت او را به عنوان یکی از بهترین مانگاکاهای تمام دوران تثبیت کرد. خود گاتس یکی از شناخته شده ترین قهرمانان انیمه و مانگا است. داستان و شخصیت‌ها نمادین هستند، در حالی که صحنه‌های نبرد بسیار عالی و فراموش‌نشدنی نقطه اوج شاهکار ژانر Dark Fantasy با عنوان سری برزرک است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments