انیمه بلو لاک: قدرت متاویژن ایساگی چیست؟

انیمه بلو لاک: قدرت متاویژن ایساگی چیست؟

چشم‌انداز همه جانبه از میدان بازی

قدرت متاویژن ایساگی او را از اکثر بازیکنان انیمه بلو لاک متمایز می کند، اما این توانایی دقیقا چگونه کار می‌کند؟

انیمه بلو لاک (Blue Lock)‌ با محوریت فوتبال و هدف توسعه بهترین مهاجم جهان برای هدایت ژاپن به پیروزی در جام جهانی فوتبال، بازیکنان زیادی و توانایی‌های بیشتری را کشف کرده است. این پیشرفت باعث می‌شود که قهرمان اصلی ایساگی یویچی (Yoichi Isagi)، به ارتفاعاتی برسد که در زمانی که هنوز تک‌تک دبیرستان ایچینان بود، فقط می‌توانست رویای آنها را در سر بپروراند. او سفر خود را به عنوان بازیکن رتبه ۲۹۹ در تیم Z برای اولین انتخاب آغاز کرد و به آرامی به سمت اوج رفت و همچنان به تلاش خود ادامه داد تا تنها بازمانده برنامه باشد. پس از بازی بین Blue Lock Eleven و ژاپن U-20، او به عنوان یکی از بهترین بازیکنان برنامه رتبه بندی شد و بعداً توسط تیم فوتبال باسترد مونهن (Bastard München) برای بازی در لیگ Neo Egoist به خدمت گرفته شد. در میان تمام سلاح هایی که ایساگی برای تسلط بر حریفان خود در زمین استفاده می کند، قدرت متاویژن او برجسته ترین است، اما این توانایی دقیقاً چگونه کار می‌کند؟

متاویژن نسخه بسط داده شده قدرت آگاهی فضایی ایساگی است

ایساگی یک مهاجم است اما برخلاف سایر مهاجمان، اگر فکر می‌کند شانس بیشتری برای گلزنی دارد، حاضر است به شخص دیگری اجازه دهد شوت را بزند، که در تورنمنت دبیرستان خود را با این عمل معرفی کرد، جایی که او در آخرین لحظه توپ را واگذار کرد؛ فرصتی برای یک هم تیمی که به جای اینکه آن را به دوش بکشد، آن را ول کرد و به قیمت باخت بازی تمام شد. ایساگی به عنوان یک Ramdeuter، که کلمه آلمانی برای مترجم فضا است دائماً سعی می‌کند از نیم‌فضاهای موجود بین خط میانی و دفاع به نفع خود استفاده کند.

در نتیجه او یک دریبل‌زن محدود است، اما در کنترل توپ و تنظیم موثر توپ برای ارسال یا شوت با کیفیت بسیار تواناست. طرفدارانی که با فوتبال اروپا آشنایی دارند می‌دانند که توماس مولر نمونه بسیار دقیقی از این نقش و مشخصات واقعی در زندگی است. آگاهی فضایی ایساگی در ارتباط با ضریب هوشی و مهارت های بالای فوتبالش، به او اجازه می‌دهد زمین را اسکن کند و بازی های با کیفیتی را برای هم تیمی هایش و خودش خلق کند. همچنین به او اجازه می‌دهد تا مهارت‌های هم تیمی و حریف خود را تجزیه و تحلیل کند تا بتواند پیش بینی‌های دقیقی انجام دهد، بهترین نوع نقشه را برای بازی برنامه بریزد و بدون توجه به سختی و کیفیت توانایی‌های حریف، آن را اجرا کند. بازیکنان دیگری با آگاهی فضایی در Blue Lock وجود دارند، اما آگاهی فضایی ایساگی از بقیه یک سر و گردن بالاتر است که بدون شک، که به او اجازه می دهد دید دیگران را نادیده بگیرد و با وادار کردن آنها به بازی مستقیم در دستان خود، آنها را فریب دهد.

متاویژن چطور کار می‌کند؟

ایساگی با اسکن زمین فوتبال با چرخاندن مداوم سر به طرفین و استفاده از دید مرکزی و محیطی خود، می تواند زمین بازی را به گونه ای ببیند که هیچ کس دیگری نمی‌تواند. او می‌تواند به طور همزمان هر بازیکن، بازی آنها و موقعیت‌های آنها را در زمین تجسم کند. قبل از فعال کردن این توانایی، ظرفیت بالای مغز ایساگی فقط چند بازیکن را در یک زمان پردازش می‌کرد، اما با دسترسی به تمام اطلاعات نمایش‌هایی که در زمین اجرا می‌شد، این توانایی به مغز او اجازه می‌داد تا حداکثر ظرفیت مغز خود را اجرا کند و پتانسیل کامل او را به نمایش بگذارد.

این همان چیزی است که او را از بازیکنان دیگری مانند نیکو ایکی (Nikko Ikki) و هیوری یو (Hiori Yo) که کاربران خوبی از متاویژن هستند اما به اندازه ایساگی IQ فوتبال ندارند متمایز می‌کند. اولین نمایش متاویژن توسط ایساگی، مسابقه انتخابی سوم پنج بر پنج بین تیم A با حضور ناناسه نیجیرو (Nanase Nijirou)، هیوری یو و خودش در برابر تیم B با حضور شیگوما کیوهی (Shiguma Kyohei)، سارا-مادارا کایرو (Sara-Madara Kairu) و چیگیری هیوما (Chigiri Hyoma) بود. در طول مسابقه، ایساگی تلاش کرد تا روی بازی تأثیر بگذارد قبل از اینکه متوجه شود هیوری یو دائماً صورت خود را به همه جا می‌چرخاند، اطلاعات جمع آوری می‌کرد و وضعیت کل زمین را تأیید می‌کرد در حالی که با آرامش با رین پاسکاری می‌کرد. ایساگی پس از عقب افتادن 4-3 و عقب افتادن به کرنر، طبق معمول در موقعیت مناسب قرار گرفت و توانایی خود را در انجام بازی های مناسب نشان داد و توپ کاراسو را از طریق نقطه کور خود ربود که منجر به گل مساوی شد و سپس بازی به پایان رسید. این بازی با استفاده از غرایز خود برای عبور از یک سد در میان انبوهی از بازیکنان با استعداد بدنی قبل از شکست آن به خانه به اتمام رسید.

ایساگی از متاویژن به دو روش اصلی خود یعنی Meta Burst Point و Egocentrism استفاده می کند. Meta Burst Point به او این امکان را می‌دهد تا بازی حساس را در ترکیب حریف تجسم و پیش‌بینی کند، و به او این فرصت را می‌دهد که در آخرین لحظه وارد میدان شده و با تکل زدن به حریف و ربودن توپ یا قطع پاس، حمله خود را بشکند. این مهارت در بازی مقابل منشین سیتی در لیگ نئو اگویست کاملاً نمایان شد.

از سوی دیگر، Egocentrism به ایساگی اجازه می دهد تا در سطح بسیار شخصی‌تری به بازیکنان متصل شود. در حالی که از متاویژن خود استفاده می‌کند، می‌تواند انگیزه سبک بازی هر بازیکن را در زمین تشخیص دهد. این به او اجازه می دهد تا بازیکنان را بهتر درک کند و به او اجازه می دهد با استفاده از مشخصات هم تیمی‌هایش، موقعیت‌های بهتری برای تیمش و خودش ایجاد کند. همچنین در قسمت دفاعی به کار می‌آید، زیرا او حریفان خود را مطالعه می‌کند و بازی‌های آن‌ها را با پیش‌بینی مؤثر و دفاع از حتی بازی‌هایی که در اصل معجزه‌آمیز تلقی می‌شوند، بر اساس سبک بازی شخصی که روی توپ قرار می‌گیرد، بر خلاف بازی‌های عمومی تجزیه می‌کند. بازی تیمی همانطور که در Meta Burst Point در بالا توضیح داده شد. با این حال، حتی اعجوبه هایی مانند Micheal Kaiser نیز نمی توانند از Metavision برای تمام مدت مسابقه استفاده کنند، زیرا می تواند از نظر ذهنی کاملاً خسته کننده باشد، بنابراین برای Isagi ضروری است که بفهمد چه زمانی آن را فعال کند.

4.2 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا