بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن کدام‌اند؟
1%
  • 0/10

 بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن کدام‌اند؟

ماجراجویی جادوگرانی حیرت‌انگیز!

 بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن کدام‌اند؟ ۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

جوجوتسو کایسن از جمله انیمه‌هایی است که هرگز قسمت نامطلوبی منتشر نکرده است. آیا بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن را می‌شناسید؟

اکنون انیمه جوجوتسو کایسن موفق به کسب عنوان یکی از بهترین انیمه‌های شونن نسل جدید شده است. این عنوان به دلیل داستان پردازی خاص و طراحی شخصیت‌های منحصر به فرد، قابل درک می‌شود. داستان انیمه حول محور یوجی ایتادوری (Yuji Itadori)، یک پسر دبیرستانی می‌چرخد که زندگی او پس از رخنه کردن شیطان بالا رتبه‌ای به نام سوکونا (Sukuna) در جلدش، باعث زیرو رو شدن وضعیت این شخصیت شده است. در ادامه، ایتادوری به دلیل قدرت ناخواسته، تهدید به مرگ می‌شود. بنابراین قبل از مرگ خود ناچار به جمع آوری تمامی انگشت‌های سوکونا می‌شود. این انیمه هرگز قسمت نامطلوبی برای ارائه نداشته است، چراکه هر یک از قسمت‌ها شامل اتفاقات هیجانی و بحث برانگیز هستند.عوامل دیگری نیز باعث محبوبیت جوجوتسو کایسن می‌شوند، مانند گرافیک تحسین برانگیز، موسیقی‌های مناسب و داستانی گیرا که پیچیدگی‌های خاصی را به همراه دارد. تا کنون دو فصل و یک فیلم از داستان جوجوتسو کایسن منتشر شده است، و هر کدام به نحوه خود نتیجه خوبی را به عمل آورده‌اند. ما در ادامه این مطلب به مواردی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن می‌پردازیم.

۱۰. فصل دوم، قسمت ۱۵ 

نائوبیتو (Naobito)، نانامی (Nanami)، مگومی (Megumi) و ماکی (Maki) درگیر مبارزه‌ای با جادوگر عالی رتبه، داگون (Dagon) هستند. اما قدرت‌ آن‌ها برای مقابله با او کافی نیست. در نهایت جهت گریختن از دامنه داگون، مگومی راه فراری را می‌گشاید، اما ناگهان توجی (Toji) ظاهر می‌شود. موضوعی که باعث شده است این قسمت به یکی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن تبدیل شود، مبارزه تماشایی توجی با داگون است، که در نتیجه توجی طلسم را از بین برده و او را شکست می‌دهد. سپس، توجی مگومی را از باقی افراد دور می‌کند تا به مبارزه با آن بپردازد. در طرفی دیگر، جوگو (Jogo)، ده انگشت سوکونا (Sukuna) را به خورد ایتادوری می‌دهد، که نهایتاً منجر به تصرف بدن ایتادوری به دست سوکونا می‌شود. ظهور سوکونا باعث آشفتگی بیشتر شیبویا و سخت‌تر شدن شرایط برای ایتادوری و باقی جادوگران می‌شود‌.

۹. فصل اول، قسمت ۲۴

قسمت آخر فصل اول همانطور که انتظار دارید، شما را ناامید نخواهد کرد. نوبارو این قسمت را به عنوان زمان درخشش خود برگزیده است، و برای شکست دو شرور قدرتمند به نام‌های اسو (Eso) و کچیزو (Kechizu)، با ایتادوری متحد می‌شود. در حالی که نوبارا از رزونانس خود جهت ضد حمله به تکنیک پوسیدگی اسو استفاده می‌کند، ایتادوری می‌تازد تا به او حمله کند‌. به عنوان حمله آخر، از تکنیک Black Flash استفاده می‌کنند، که اولین تجربه نوبارا محسوب می‌شود. پس از پیروز، با مگومی ملاقات می‌کنند که به تازگی موفق به شکست نفرین پل یاسوهاچی شده است. این سکانس‌های زیبای غرق در مبارزه، باعث می‌شود که این قسمت به یکی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن تبدیل شود. در نهایت، این سه جادوگر جوان به تیم خود و شرایط عادی بازمی‌گردند. آخرین لحظات قسمت نمایانگر تصاویری از می‌ می (Mei Mei) و آئوی (Aoi) است که به نوبارا، مگومی، ایتادوری، پاندا (Panda) و ماکی پیشنهاد ارتقای درجه ۱ را می‌دهند. 

۸. فصل اول، قسمت ۷

از انتشار اولین قسمت انیمه جوجوتسو کایسن، گوجو (Gojo) به عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های آن شناخته می‌شود. البته، قدرت واقعی او در قسمت ۷ فصل اول آشکار شد. به عنوان شخصیتی که داستان را به اوج می‌رساند، تقریباً غیر قابل لمس است. هنگام مبارزه او با جوگو، گوجو با استفاده از قدرت بی‌نهایت خود، ثابت کرد هر کسی نمی‌تواند به او نزدیک شود. جوگو جهت مقابله با او دامنه خود را باز می‌کند، اما این دامنه به ضد حمله‌ای بر علیه خود او تبدیل می‌شود. این اتفاقات زمانی رخ می‌دهد که گوجو در کمال خونسردی، تکنیک‌های خود را به ایتادوری آموزش می‌دهد. این قسمت با سکانس‌های تلفیقی از لحظات کمدی و اکشن، شامل بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن می‌شود.

۷. فصل دوم، قسمت ۱۸

یکی از غم‌انگیزترین قسمت‌های انیمه جوجوتسو کایسن به مرگ نانامی (Nanami) تعلق دارد، که باعث ناراحتی بسیاری از طرفداران شده است. به لطف شوتا گشوزونو که کارگردانی قسمت ۱۸ در فصل دوم را به عهده داشت، این قسمت به احساسی‌ و زیباترین حال ممکن ساخته شده است. این قسمت صحنه‌هایی از زندگی آسوده و رویایی نانامی در مالزی را دربر می‌گیرد. پس از مرگ، نانامی بالاخره به آزادی دلپذیری که آرزوی آن را داشت می‌رسد. انیمه با تلفیقی از سکانس‌های در واقعیت و آرزوی نانامی ادامه می‌یابد. در نهایت، نانامی درست جلوی چشمان ایتادوری تسلیم شده و می‌میرد، در حالی که ایتادوری عذابی سنگین را در پی حوادث شیبویا حمل می‌کند. بنابراین این قسمت نیز به دلیل اتفاقاتی که ذکر شده است، جزوی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن محسوب می‌شود‌. ادامه این قسمت به مبارزه بین یوجی و ماهیتو (Mahito) اختصاص داده شده است.

۶. فصل دوم، قسمت ۱۳

مبارزه بین ایتادوری و چوسو (Choso) باعث تحولی در اینترنت توسط طرفداران انیمه جوجوتسو کایسن شد. چراکه، این قسمت مبارزه‌ای جذاب و تماشایی را بین دو برادر به ارمغان آورده است. در ادامه شاهد لحظاتی هیجان‌انگیز با توجه به تکنیک و شیوه مبارزه این دو کاراکتر هستیم. در حالی که ایتادوری نهایت تلاش خود را برای مقابله با چوسو می‌کند، اما همچنان در حد او نیست. خون در راستای انتقام‌جویی اسو و کچیزو جلوی چشمان چوسو را احاطه می‌کند. همانطور که انتظار می‌رود چوسو برنده این مبارزه است، اما دیدن صحنه‌ای از گذشته باعث می‌شود تا ضربه آخر او به ایتادوری اصابت نکند. چوسو صحنه مبارزه را ترک می‌کند، چراکه پذیرش نسبت برادرانه او با ایتادوری بسیار سنگین و سخت است.

۵. فصل اول، قسمت ۲۰

بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن گاهی اوقات در اثابت کردن قدرت گوجو خلاصه می‌شوند. در قسمت ۲۰ فصل اول، گوجو برای اولین بار از تکنیک Hollow Purple جهت مقابله با هانامی (Hanami) استفاده می‌کند. هانامی به سختی از این حمله فرار می‌گریزد، اما گوجو برای نجات دادن شاگرد خود از خطر طلسم، سربلند بیرون می‌آید. قبل از حضور گوجو، صحنه‌های تحسین برانگیز دیگری نیز بر اساس اتحاد ایتادوری و آئوی در مقابل هانامی وجود دارد که مخاطبان را مجذوب خود می‌کند. از اتحاد این دو شخصیت می‌توان به عنوان یکی از بهترین گروه‌های انیمه جوجوتسو کایسن یاد کرد. 

۴. فصل دوم، قسمت ۴

اگر موضوع این مطلب بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن است، بنابراین نمی‌توان از تحول گوجو در قسمت ۴ فصل دوم چشم پوشی کرد. در ابتدا، توجی به طرز وحشیانه‌ای گوجو را مورد حمله قرار می‌دهد، اما به دلیل طلسم‌های موجود، از کشتن او ناتوان می‌ماند. سپس به سراغ جسم بی جان ریکو (Riko) می‌رود که ناگهان، گوجو با چهره‌ای عجیب در مقابل او ظاهر می‌شود. گوجو پس از به کارگیری تکنیک شش چشم خود به نهایت می‌رسد و دچار هذیان شده است. علاوه بر این موضوع، او برای اولین بار از تکنیک معکوس استفاده می‌کند، پس حالت عجیب او بی دلیل نیست. گوجو در حالی که به قدرت خود پی برده است می‌گوید: “در سراسر آسمان و زمین، من تنها مفتخرم”، و در نهایت توجی را با اولین حمله شکست می‌دهد. 

۳. فصل دوم، قسمت ۲۱

هیچ چیزی به اندازه تماشای عذاب کشیدن منفورترین شخصیت این انیمه به دست قهرمان داستان برای مخاطبان رضایت بخش نیست. در حالی که سوکونا و کنجاکو (Kenjaku) شرورهای اصلی داستان هستند، اما در رتبه نفرت انگیزی هیچ کاراکتری در حد ماهیتو نیست. ماهیتو باعث مرگ بسیاری از شخصیت‌های محبوب طرفداران در انیمه جوجوتسو کایسن شده است. در میدان مبارزه، شکست خوردن او به دست یوجی و آئوی به راحتی هر چه تمام‌تر بود، که در نهایت رضایت طرفداران نسبت به این قسمت باعث شد تا به یکی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن تبدیل شود. این مبارزه باعث از بین رفتن یک دست آئوی می‌شود، اما همچنان اتحاد خود را حفظ می‌کند و با سرگرم کردن ماهیتو به ایتادوری اجازه حمله را می‌دهد. در آخر ماهیتو توانایی خود را از دست داده و فرار کردن را برمی‌گزیند، ولیکن یوجی همچنان گرگی که یک خرگوش را تعقیب می‌کند، او را دنبال می‌کرد.

۲. فصل دوم، قسمت ۱۷

مبارزه بین دو مورد از قدرتمندترین شخصیت‌های داستان یعنی سوکونا و ماهوراگا (Mahoraga) یکی از بهترین قسمت های انیمه جوجوتسو کایسن را پدید می‌آورد. نتیجه این مبارزه عظیم و هیجان‌انگیز با نابودی قسمت بزرگی از شیبویا و مرگ تعداد بسیاری از افراد حاضر در آنجا روبرو شد. این اتفاق از جایی شروع می‌شود که مگومی جهت شکست سوکونا، با فدا کردن خود ماهوراگا را فرا خواند. نهایتاً، سوکونا با توجه به هدف‌های خود قصد کشتن مگومی را ندارد پس با شکست دادن ماهوراگا باعث نجات یافتن مگومی و بازگشت او به دنیا می‌شود. 

۱. فصل دوم، قسمت ۹

قسمت ۹ فصل دوم سریال جوجوتسو کایسن رازهای مهمی را برملا می‌کند، مانند وضعیت واقعی و پنهان شده زنده بودن گتو (Geto). همچنین مهر و موم شدن گوجو در داخل قلمرو زندان  اتفاق می‌افتد؛ رویدادی بسیار مهم که ادامه داستان انیمه را می‌سازد. حادثه‌ای که در شیبویا رخ می‌دهد تنها جهت مهر و موم کردن گوجو رخ می‌دهد، و ژاپن هرگز پس از این حادثه به حالت قبل خود بازنمی‌گردد. این قسمت با سوالی که مورد پسند طرفداران است شروع می‌شود؛ ” ساتورو گوجو برای شما چه کسی است؟”، سپس شخصیت‌های انیمه یکی پس از دیگری به این سوال جواب می‌دهند. در حالی که گتو طی فیلم Jujutsu Kaisen 0 کشته می‌شود، اما حضور مکرر او در سریال مخاطبان را بر چگونگی زنده بودن او گمراه می‌کند. این قسمت بالاخره رازهای پشت این اتفاقات را برملا می‌کند، چراکه بدن گتو توسط فرد دیگری به اسارت گرفته شده است. گوجو در ابتدا به دلیل دیدار مجدد با دوست خود خرسند می‌شود اما پس از پی بردن به واقعیت ناچار می‌ماند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments