بررسی بهترین انیمه های 2023
1%
  • 3/10

بررسی بهترین انیمه های 2023

محبوب‌ترین های سال اخیر

بررسی بهترین انیمه های 2023 ۵ ۲۳ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

سال اخیر انیمه‌های متنوع و جالبی را برای ارائه داشته است. به همین ترتیب بسیاری از آن‌ها در فهرست بهترین انیمه های 2023 قرار خواهند گرفت.

سال 2023 با انیمه‌های شگفت انگیز خود، سالی سرگرم کننده و جذاب را برای طرفداران انیمه به وجود آورده است. برخی از آن‌ها برای اولین بار و برخی دیگر در ادامه فصل‌های قبل برای مخاطبان به اشتراک گذاشته شده‌اند. در ادامه به 10 مورد از بهترین انیمه های 2023 و دیگر انیمه‌های پرطرفدار ، خواهیم پرداخت.

 Blue Lock .10

انیمه قفل آبی (Blue Lock) با ژانر ورزشی نسل جدید به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده، و با فضای فوتبالی خود جو هیجان‌انگیزی را برای طرفداران انیمه به وجود آورده است. این انیمه توسط مونه‌یوکی کِنشیرو (Muneyuki Kaneshiro) نویسنده ژاپنی نوشته شده است. انیمه قفل آبی که در سال اخیر به انتشار درآمده، موفق به جذب طرفداران زیادی شده، و آن‌ها مشتاقانه منتظر فصل دوم انیمه قفل آبی هستند. شخصیت اول فوتبالیست نوجوانی به نام یوئیچی ایساگی (Yoichi Isagi) بوده، و ماجراجویی‌های جذاب و دیدنی را در این انیمه برای مخاطبان فراهم کرده‌ است.

Spy x Family  .9

فصل دوم

در ادامه فصل اول انیمه خانواده جاسوس (Spy x Family)، فصل دوم آن در سال 2023 منتشر شد. انیمه خانواده جاسوس داستان زندگی خانواده‌ سه نفره‌ای که هر کدام رازهای مخصوص به خود دارند را در بر می‌گیرد؛ پدر خانواده، لوید (Loid) یک جاسوس، مادر خانواده، یور (Yor) یک قاتل و در نهایت دختر خانواده، آنیا (Anya) دارای قدرت تله‌پاتی است. همانند فصل اول، خانواده فورجر همچنان به ماجراجویی‌های خود مشغول‌اند. چیزی که باعث می‌شود مخاطبان به این انیمه جذب شوند، طراحی جالب کاراکترها بوده، و در بین آن‌ها آنیا از توجه بیشتری برخوردار شده است. طی داستان این انیمه کوچک و ساده‌ترین اتفاقات باعث بوجود آمدن یک ماجراجویی بزرگ و به نحوی کمدی می‌شود. به این ترتیب انیمه خانواده جاسوس می‌تواند در بین بهترین انیمه های 2023 قرار بگیرد.

Tengoku Daimakyo (Heavenly Delusion) .8

استودیو Production I.G خالق انیمه علمی-تخیلی توهم بهشتی (Heavenly Delusion) است، که خیلی سریع به یکی از پرطرفدار و بهترین انیمه های 2023 تبدیل شد. داستان این انیمه حول محور آخرالزمان و تلاش انسان‌ها برای بقا می‌چرخد. داستان توهم بهشتی بین دو ماجرای وابسته به همدیگر می‌گذرد؛ دو شخصیت، به نام‌های مارو (Maru) و کیروکو (Kiruko) که در خرابه‌های توکیو به دنبال مکانی اسرارآمیز به نام بهشت سفر می‌کنند، و یک گروه از دانش آموزان مدرسه‌ای با قدرت‌های عجیب و غریب که در مرکز تحقیقاتی زیرزمینی با فناوری پیشرفته زندگی می‌کنند، و هرکدام ماجراجویی‌های مخصوص به خود را دارند.

Mobile Suit Gundam: The Witch from Mercury .7

از نظر کشش داستان، انیمه موبایل سوت گاندام (Mobile Suit Gundam) به انیمه وان پیس (One Piece) تشابه دارد. این انیمه از سال 1979 با ژانر علمی-تخیلی کار خود را شروع کرده، و در قالب خط زمانی و روایت‌های مختلف ادامه داشته است، همچین اکنون به عنوان یکی از بهترین انیمه های 2023 محسوب می‌شود.

داستان این انیمه روی زندگی دختری به نام سولتا مرکوری (Suletta Mercury) و ماجراجویی‌های او متمرکز است. سولتا مرکوری ماهرانه چرخه‌های سوءاستفاده و ستم را بررسی می‌کند. این انیمه طرفداران مخصوص به خود را دارد، و پس از انتشار مجموعه‌‌ای جدید، آن‌ها را به وجد می‌آورد.

Pluto .6

انیمه پلوتو (Pluto)  اولین داستان در مورد احساسات ربات‌ها نیست، اما از آن می‌توان به عنوان یکی از بهترین‌ها یاد کرد. مانگا پلوتو توسط نویسنده انیمه شاهکار مانستر، نائوکی اوسارا (Naoki Urasawa) نوشته شده است. این انیمه با ژانر علمی-تخیلی، رازآلود و ترسناک به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است. پلوتو زندگی ربات‌هایی را در نظر می‌گیرد که؛ برای اولین بار یاد می‌گیرند دوست داشته باشند، متنفر و یا ناراحت شوند.

Skip and Loafer .5

انیمه اسکیپ و لوفر (Skip and Loafer) با ژانر رمانتیک به فهرست بهترین انیمه های 2023 وارد شده است‌. داستان این انیمه راجع به دختری خجالتی و ترسو اما سخت کوش است، که برای ادامه تحصیل به توکیو رفته و با پسری باهوش، خوشتیپ و محبوب آشنا می‌شود. داستان انیمه رفته رفته باعث می‌شود این دو شخصیت نسبت به یکدیگر وابسته شده، و در نهایت عاشق همدیگر شوند. شخصیت‌های دیگری نیز در انیمه وجود دارند، اما نمی‌توانند همچون دو شخصیت اصلی داستان مرکز توجه قرار بگیرند. در نهایت دوستی این دو کاراکتر باعث رشد شخصیت فردی، همچنین رابطه عاشقانه آن‌ها می‌شود‌.

Trigun Stampede .4

استودیو Orange با تصمیم گیری بازسازی انیمه Trigun در دهه 90، موفق شد این انیمه را به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل کند. این انیمه در مورد داستان کاراکتری به نام وش استمپید (Vash the Stampede)، یک طوفان افسانه‌ای با جایزه عظیمی برای سرش، در دوران آخرالزمان است. او به دلیل تعقیب جایزه بگیر‌ها همیشه در حال سفر بوده، و همواره شهرهایی که وش به آن‌ها سفر می‌کند تخریب می‌شوند، اما به طرز معجزه آسایی هیچ‌کس کشته نمی‌شود. این انیمه با گرافیکی چشمگیر و صحنه‌های اکشن، با وجود تکراری بودن به یک انیمه تماشایی برای مخاطبان تبدیل شده است.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba .3

آرک روستای شمشیرسازی

انیمه شیطان کش (Demon Slayer) پس از پایان آرک ناحیه سرگرمی (Entertainment District Arc) آرک جدید خود را با عنوان روستای شمشیرسازی (Swordsmith Village Arc) به همراه گرافیکی چشمگیر، شروع کرد. طی آرک روستای شمشیرسازی، تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) و نزوکو (Nezuko) برای تعمیر شمشیر، بعد از مبارزه با گیوتارو (Gyutaro) و داکی (Daki)، به این روستا سفر می‌کنند. اما پس از گذشت مدت کوتاهی تانجیرو با دو شیطان بالا رتبه دیگر روبرو شده، سپس به کمک هاشیراهای قوی‌ همچون؛ مویچیرو توکیتو (Muichiro Tokito) هاشیرای مه، و میتسوری کانروجی (Mitsuri Kanroji) هاشیرای عشق و همچنین شیطان کش کم حرف، گنیا شینازوگاوا (Genya Shinazugawa) به مبارزه در مقابل شیاطین و دفاع از روستا می‌پردازد. این آرک انتظارات بینندگان را بر طرف کرده، و همراه صحنه‌هایی تماشایی با کیفیت جذاب، همچنین سکانس‌های اکشن نفس گیر به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است.

Jujutsu Kaisen .2

فصل دوم

در ادامه فصل اول انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) و فیلم سینمایی Jujutsu Kaisen 0، فصل دوم آن نیز در سال اخیر منتشر شده و همانطور که انتظار می‌رود به یک شاهکار و یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است. پنج قسمت اول فصل دوم به گذشته دو شخصیت، گوجو ساتورو (Gojo Satoru) و دوست صمیمی او، سوگورو گتو (Suguru Geto) اشاره دارد. در حالی که ادامه انیمه به زمان حال بر می‌گردد، و روی اتفاقات آرک حادثه شیبویا (Shibuya Incident Arc) تمرکز دارد. در این فصل یوجی ایتادوری (Yuiji Itadori) مرکز توجه بوده، و سعی می‌کند با همکاری دیگر جادوگران در مقام‌های مختلف از حمله ارواح نفرین شده به شهر جلوگیری کنند. با سخت‌ کوشی استودیو Mappa این آرک انیمه جوجوتسو کایسن از گرافیک جذاب و چشمگیری برخوردار است، و مخاطبان را به تماشای آن ترغیب می‌کند.

Attack on Titan .1

بدون شک انیمه حمله به تایتان‌ها (Attack on Titan)، رتبه اول در بهترین انیمه های 2023 را کسب می‌کند. این انیمه توسط نویسنده، هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) نوشته شده، و طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. قسمت آخر انیمه حمله به تایتان‌ها، توسط استودیو Mappa به صورت یک فیلم ساخته، و برای مخاطبان به اشتراک گذاشته شده است. همچنین موفق به تأثیرگذاری شدیدی روی مخاطبان شده است. بسیاری از طرفداران با چگونگی پایان این انیمه موافق نبوده، و خواستار ویرایش داستان هستند. اما بسیاری دیگر با آن موافق هستند و آن را می‌پسندند.

دیگر انیمه‌‌های پرطرفدار 

در سال گذشته انیمه‌ های پرطرفداری وجود داشتند که در بین 10 مورد برتر جایگاهی ندارند، اما همچنان به عنوان بهترین انیمه های 2023 محسوب می‌شوند. در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

Scott Pilgrim Takes Off 

انیمه اسکات پلیگریم غیبش می‌زند (Scott Pilgrim Takes Off)، توسط برایان لی امالی (Bryan Lee O’Malley) نوشته شده، و با همکاری استودیو ساینس سارو (Science Saru) به شهرت رسیده است. شخصیت اول این انیمه فردی به نام اسکات پلیگریم (Scott Pilgrim)، با دختری آشنا شده، و عاشق او می‌شود‌. اسکات برای رسیدن به این دختر باید با هفت نفر از نامزدهای سابق او تن به مبارزه بدهد. انیمه اسکات پلیگریم غیبش می‌زن سرشار از صحنه‌های گرافیکی جذاب و طراحی کاراکترهای به نحوی بامزه‌ است، که موجب شده این انیمه به یک غافلگیری در فهرست بهترین انیمه های 2023 تبدیل شود.

Frieren: Beyond Journey’s End

فصل اول انیمه فریرن: پس از پایان سفر (Frieren: Beyond Journey’s End)، در سال گذشته منتشر شد. با وجود چند قسمت توانست مخاطبان را شیفته داستان جذاب خود کند. داستان این انیمه توسط نویسنده ژاپنی، کانهیتو یامادا (Kanehito Yamada) نوشته شده است. داستان این انیمه زندگی کاراکتری به نام فریرن (Frieren) یک الف را دنبال می‌کند؛ او پس از شکست یک پادشاه شیطان و نجات دنیا، از گروه خود جدا می‌شود. با گذشت زمان شاهد پیری و مرگ دوستانش شده، و با درک کامل نسبت به مرگ یه سفر شخصی را در زندگی‌اش شروع می‌کند. این انیمه جنبه‌های مختلفی دارد و روی زندگی مخاطبان تاثیر می‌گذارد. همچنین شامل صحنه‌های طنز و سرگرم کننده‌ای است، که باعث می‌شود تماشای آن لذت بخش‌تر باشد. دلایل ذکر شده باعث می‌شود این انیمه بخشی از بهترین انیمه های 2023 را در بر بگیرد، و در نهایت ارزش تماشا را داشته باشد.

Oshi no Ko

نویسنده انیمه‌ عشق جنگ است (Love is War)، کاگویا ساما (Kaguya-sama) در روش هوشمندانه دیگری انیمه Oshi no Ko را خلق کرد. کاگویا ساما در نوشتن داستان‌هایی که خنده، خوشحالی، گیج شدن و ناراحتی مخاطبان را فرا می‌خواند، مهارت دارد. هر قسمت از انیمه Oshi no Ko یک بخش واقعی از صنعت سرگرمی ژاپن را بازگو می‌کند. داستان این انیمه در کنار انیمشین خیره کننده استودیوی Doga Kobo باعث تماشایی‌تر شدن انیمه می‌شود. قسمت اول Oshi no Ko طی 80 دقیقه، بیانگر زندگی ستاره ژاپنی، آی (Ai) و قتل مرموز او می‌شود. پس از آی فرزندان دوقلوی او باقی می‌مانند و تصمیم می‌گیرند در آینده راه او را ادامه بدهند.  بعد از انتشار قسمت اول، این انیمه به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شد. اگر طرفدار ژانر معمایی و دراما هستید،  بهتر است به انیمه Oshi no Ko یک شانس داده، و از تماشای آن لذت ببرید.

My Love Story with Yamada-kun at Lv999

اگر انیمه عشق برای اوتاکوها سخت است (Love Is Hard for Otaku) را می‌پسندید، توصیه می‌شود انیمه داستان عاشقانه من با یامادا در سطح 999 (My Love Story with Yamada-kun at Lv999) را به فهرست انیمه‌های خود اضافه کنید. آکانه کینوشیتا (Akane Kinoshita)، گیمر حرفه‌ای آکیتو یامادا (Akito Yamada) را در یک جشنواره، پس از جدایی از نامزد سابقش، ملاقات می‌کند. سپس آکانه در ادامه داستان به یامادا علاقه‌مند می‌شود. این انیمه به گونه‌ای از داستان کلیشه‌ای پیروی می‌کند؛ آکانه دختری بی دست و پا و ساده لوح عاشق یامادا، پسری بی احساس می‌شود.  انیمه داستان عاشقانه من با یامادا در سطح 999 برای طرفداران ژانر شوجو پیشنهاد می‌شود. همچنین باید اشاره کرد این انیمه در ژانر شوجو، به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است.

Hell’s Paradise

اگر به دنبال انیمه‌ای در ژانر انیمه جوجوتسو کایسن می‌گردید، انیمه Hell’s Paradise به نویسندگی یوجی کانکو (Yuji Kaku) در سبک نینجا به شما پیشنهاد می‌شود. این انیمه زندگی کاراکتری به نام گابیمارو (Gabimaru)، نینجایی بد نام که آسیب‌های فیزیکی به او صدمه‌ای وارد نمی‌کنند، در نمایش مخاطبان قرار می‌دهد. او بعد از خیانت دوستانش دستگیر می‌شود، اما به گابیمارو شانسی دوباره برای آزادی و بازگشت او نزد همسر دوست داشتنی‌اش داده شده است؛ گابیمارو باید به جزیره‌ای به نام Shinsenkyo رفته، و اکثیر زندگی جاودانه را پیدا کند. گابیمارو و گروه‌های دیگری از خلافکاران به همراه یک سامورایی، به آن جزیره فرستاده می‌شوند. همسفر گابیمارو سامورایی تازه کاری به نام ساگیری (Sagiri) است‌. ساگیری باید از گابیمارو محافظت کند، و او را سالم به خانه برساند.  انیمه Hell’s Paradise با شروع کمی ضعیف، ثابت می‌کند با وجود ژانر فانتزی تاریک و شخصیت‌های منحصر به فرد، می‌تواند سرگرم کنند و جذاب باشد، به همین ترتیب به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شود.

Aggretsuko 

فصل پنجم

در سال 2023 پنجمین و آخرین فصل انیمه Aggretsuko برای مخاطبان به اشتراک گذاشته شد، و خود را به عنوان یکی از بهترین انیمه های 2023 ثابت کرد. داستان انیمه Aggretsuko بر زندگی پاندای قرمز انسان شناسی به نام رتسوکو (Retsuko) متمرکز است. رتسوکو در زندگی‌اش مراحل مختلفی را طی و تجربه کرده است، همانند؛ تبدیل شدن به یک ستاره پاپ. طبق داستان‌ها و ماجراجویی‌های این انیمه، می‌تواند روی زندگی شخصی افراد تأثیرگذار واقع شود.

The Fire Hunter

انیمه شکارچی آتش (The Fire Hunter) از داستانی رازآلود و فانتزی پیروی می‌کند. در دنیای این انیمه نزدیکی انسان‌ها به آتش باعث سوختن آن‌ها می‌شود، اما برای جبران آن از شیاطینی که خون آن‌ها جایگزین آتش است، استفاده می‌کنند. شخصیت اول این انیمه دختری سخت کوش و با اراده به نام توکو (Touko) است، که پس از نجات یافتن از چنگال اهریمن توسط یک شکارچی، وظیفه دارد داس و سگ این شکارچی را به خانواده‌ او برگرداند. از طرفی داستان به زندگی کوشی (Koushi) پسر شکارچی، که سعی دارد راز پشت این آخرالزمان را متوجه شود، نیز اشاره دارد. این انیمه با انیمیشن زیبا و شخصیت‌هایی که طراحی آن‌ها باعث جذب مخاطبان می‌شود، بی شک به عنوان یکی از بهترین انیمه های 2023 محسوب می‌شود.

Vinland Saga

فصل دوم

پس از گذشت چهار سال، فصل دوم انیمه وینلند ساگا (Vinland Saga) توسط استودیو Mappa ساخته شد. این فصل داستان زندگی کاراکتری به نام تروفین (Thorfinn)، که پس از کشته شدن پدرش به دست وایکینگ‌ها، در کنار آن‌ها بزرگ می‌شود، را در بر می‌گیرد. دوران کودکی تروفین با تفکر انتقامی که در سر دارد، می‌گذرد. با این حال او با شخصیت‌های جدیدی مانند اینار (Einar)، مردی که پس از مورد حمله قرار گرفتن توسط نیرو‌های غارتگر دانمارکی، اسیر و در ادامه به عنوان برده فروخته شده، آشنا می‌شود. انیمیشن جذاب و داستانی گیرا، باعث می‌شود وینلند ساگا به عنوان یکی از بهترین انیمه های 2023 محسوب شود.

Buddy Daddies

اگر انیمه Spy x Family را می‌پسندید، انیمه باباهای رفیق (Buddy Daddies) به شما پیشنهاد می‌شود. داستان این انیمه با دو خلافکار مرگبار شروع می‌شود؛ کازوکی کوروسو (Kazuki Kurusu) و ری سووا (Rei Suwa)، که در ابتدای انیمه زندگی همیشگی خود را دارند، اما طی یک عملیات با دختری چهار ساله به نام میری اوناساکا (Miri Unasaka) روبرو شده، و مجبور به نگهداری از او می‌شوند. این انیمه با داستانی کمدی و جذاب به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است.

Nier: Automata Ver. 1.1a

به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی ده سال اخیر می‌توان به Nier: Automata اشاره کرد. این بازی اکشن و چالش برانگیز توسط شرکت PlatinumGames توسعه یافته، و در سال 2017 برای پلی‌استیشن 4 و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است. این انیمه داستانی بر اساس آینده و ترک زمین توسط انسان‌ها، همچنین ماشین‌هایی که قصد تصرف زمین را دارند، را بازگو می‌کند.

Summer Time Rendering

اگر به دنبال داستانی رازآلود و معمایی می‌گردید انیمه Summer Time Rendering به شما پیشنهاد می‌شود. این انیمه در ژانر معمایی توانسته است خود را در بهترین انیمه های 2023 قرار بدهد. داستان این انیمه با شخصیتی به نام شینپی (Shinpei) شروع می‌شود؛ او برای مراسم تدفین دوست دوران کودکی‌اش، اوشیو (Ushio) به شهر خودش باز می‌گردد. اما داستان مرگ اوشیو برای او قانع کننده نیست، به این ترتیب تیکه‌های پازل مرگ او را کنار همدیگر می‌گذارد، تا به واقعیت پی ببرد.

Tokyo Revengers 

فصل دوم

بعد از اتمام فصل اول انیمه انتقام جویان توکیو (Tokyo Revengers) طرفداران بی‌صبرانه منتشر ادامه این انیمه بوده‌اند. تاکمیچی (Takemichi) تصمیم می‌گیرد دوست صمیمی‌اش، چیفویو (Chifuyu) را در جریان همه چیز راجع به سفر در زمان قرار بدهد. ادامه داستان در فصل دوم به مبارزه تاکمیچی و رئیس تشنه خون گروه Black Dragon اشاره دارد. او همچنان با پافشاری و سفر در زمان، سعی بر درست کردن اوضاع خود و دوستانش را دارد.

Tomo-chan Is a Girl!

انیمه Tomo-chan Is a Girl درمورد دختری به نام تومو (Tomo) است که به دوست دوران کودکی‌اش جون (Jun) علاقه پیدا می‌کند. در ادامه داستان این زوج ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز و جالب را دنبال می‌کنند. این انیمه در ژانر رمانتیک به یکی از پرطرفدار و بهترین انیمه های 2023 تبدیل شده است.

My Hero Academia 

فصل ششم

فصل اول انیمه My Hero Academia در سال 2016 منتشر شده، و همیشه برای مخاطبان جنبه یک انیمه کمدی را داشته‌ است. اما داستان فصل ششم مثل همیشه پیش نمی‌رود، و دارای جنبه‌های دردناکی است. پس از جنگ ویرانگر بین قهرمانان و جبهه آزادی شیگاراکی (Shigaraki) اتفاقات جدیدی رخ می‌دهد. اما نکته‌ی تلخ این فصل وضعیت دردناک میدوریا (Midoriya) است. داستان انیمه My Hero Academia به طرز خلاقانه‌ای نوشته شده‌، و باعث می‌شود طرفداران را درگیر خود کند، و این موضوع موجب شده تا این انیمه به یکی از بهترین انیمه های 2023 تبدیل شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments