لیستی ده تایی از انیمه های شبیه انیمه Oshi no Ko!

آیدل‌‌ها و روانشناسی!

لیستی ده تایی از انیمه های شبیه انیمه Oshi no Ko! آیدا امشاسفند ۲ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ انیمه

انیمه Oshi no Ko که به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود داستان زیبایی دارد و در این لیست ده انیمه شبیه این داستان را معرفی می‌کنیم. دروغ است اگر بگوییم هیچ کس انتظار موفقیت انیمه Oshi No Ko را نداشت، زیرا مانگای این سری از قبل طرفداران وفاداری داشت و تعداد زیادی از رسانه‌ها این انیمه را قبل از انتشار در HiDive تبلیغ می‌کردند. این انیمه توانست رکوردهای زیادی را بشکند و برخی از محبوب ترین انیمه‌های تمام دوران را در اوج، پشت سر بگذارد. 

داستان این انیمه یک نگاه منحصر به فرد به صنعت سرگرمی ژاپن است و با طول بلند غیرمعمول قسمت اول انتظارات را شکست و مخاطبان را در سراسر جهان جذب کرد. در حالی که داستان ادامه دارد، Oshi No Ko در حال حاضر جای خود را به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های تمام دوران تثبیت کرده و اوشی نو کو را به عنوان یکی از واضح‌ترین انیمه‌ها برای حضور در صدر لیست ۲۰۲۳ تبدیل کرده است. با اینکه برای فصل دوم تمدید شده، اما در نبود این سری زیبا، انیمه‌های زیادی هستند که بتوانند تا حدی جای این انیمه را پر کنند. با رسانه سرگرمی در معرفی لیستی ده تایی از انیمه های شبیه انیمه Oshi no Ko همراه باشید:

۱۰. IDOLiSH7

انیمه IDOLiSH7 که در ابتدا به عنوان یک موزیکال شروع شد، در سال 2018 با استودیو TROYCA بسیار معروف شد. در مواقعی دراماتیک، احساسی و دلچسب، IDOLiSH7 داستان Tsumugi Takanashi را به عنوان مدیر یک گروه جدید در آژانس سرگرمی پدرش دنبال می‌کند. اولین کار او این است که چهار نفر از پسرها را از این ترکیب هفت نفره حذف کند!

Tsumugi حاضر نیست هیچ یک از استعدادهای ارزشمند و جذابیت منحصر به فردی را که هر یک از پسرها به ارمغان می آورد از دست بدهد – اما پیروزی بر پدرش اولین چالش IDOLiSH7 است. برای رسیدن به رویاهای خود، آنها باید هر کاری که می توانند انجام دهند تا TRIGGER را شکست دهند، یک گروه سه نفره که در حال صعود به بالای دنیای رقابتی شدید ایدل‌هاست.

اگر جنبه ایدل بودن گروه Oshi no Ko را دوست داشتید، در IDOLiSH7 چیزهای بیشتری برای دوست داشتن خواهید یافت.

۹. Classroom of the Elite

دستکاری روانشناختی تنها بخشی از زندگی روزانه مدرسه در دبیرستان پرورشی پیشرفته در Classroom of the Elite است. در محوطه‌ای با آزادی بی‌نظیر، هر کلاس به ترتیب شایستگی رتبه‌بندی می‌شود و فقط طبقات برتر با رفتار مطلوب مواجه می‌شوند. محل حومه این مدرسه کلاس D است، جایی که تمام عجیب و غریب‌ها و دانش آموزان ناخواسته جای می‌گیرند – از جمله کیوتاکا آیاانوکوجی، یک ماهر با انگیزه های پنهان.

در کلاس D، آیاانوکوجی با سوزون هوریکیتا غیر اجتماعی ملاقات می کند، دختری که می خواهد از نردبان تا کلاس A بالا برود و آیانوکوجی را با خود بالا می‌کشد. اما همانطور که ترم مدرسه پیشرفت می‌کند، دوستی ها به رقابت تبدیل می‌شود و هیچ مانعی وجود ندارد که دانش آموزان از تاکتیک های پنهانی برای پیشرفت استفاده کنند. آیا هوریکیتا در صعود خود به قله پیروز خواهد شد؟ و کدام گذشته تاریک آیانوکوجی را در وهله اول مجبور به ورود به این مدرسه کرده است؟

اگر جنبه روانشناختی انیمه انیمه Oshi no Ko را دوست داشتید، به Classroom of the Elite نگاهی بیاندازید.

۸. Kageki Shoujo!!

زندگی یک ایدل هرگز تضمین شده نیست و برای آی ناراتا، او پس از یک حادثه جنجالی با یک طرفدار مرد، شغل رویایی خود را از دست می‌دهد. آی بعد از جدا شدن از گروه خود JPX48، سوگند یاد می‌کند که دوباره با مردی ارتباط برقرار کند و وارد مدرسه مشهور هنرهای موسیقی و تئاتر کوکا می‌شود. در آنجا، او می‌آموزد که به بازیگری تبدیل شود که شایسته بازی در گروه معروف تئاتر کوکا باشد – اما رفتار دور از انتظار آی و پیشینه او به عنوان یک ایدل او را به سرعت از همکلاسی‌هایش دور می‌کند.

تنها دوست آی ساراسا واتانابه است، دختری که می‌خواهد «اتوکیاکو» شود، بازیگری که نقش‌های سنتی مردانه را بازی می‌کند. متأسفانه، اگر ساراسا نتواند بر ناتوانی خود در خواندن اتاق غلبه کند یا اصطکاک بین Ai و همکلاسی هایشان را درک کند، رویای تبدیل شدن به یک مجری مشهور ممکن است کوتاه مدت باشد. موفقیت در اینجا در کوکا چیزی بیش از استعداد را شامل می شود – دورویی و حسادت یک نبرد ذهنی بین این دانش آموزان با عملکرد بالا است!

اگر رقابت بین ستاره‌های دنیای سرگرمی در انیمه Oshi no Ko برای شما جالب بود، این انیمه انتخاب خوبی برای شماست.

۷. Heroines Run the Show: The Unpopular Girl and the Secret Task

انیمه Heroines Run the Show بر اساس آهنگ “Heroine Tarumono!”، که خود بخشی از پروژه آهنگ Kokuhaku Jikko Iinkai: Ren’ai Series Vocaloid توسط HoneyWorks است، یک نمایش انیمیشنی روشن و رنگارنگ با تم ایدل و درباره دوستی و جاه طلبی است.

هیوری سوزومی ۱۵ ساله پرانرژی از شهر ساحلی خود به توکیو نقل مکان کرده است تا دبیرستان را شروع کند – اما اگر جایی برای زندگی نداشته باشد رویای او برای تبدیل شدن به یک دونده دوومیدانی محقق نخواهد شد! او که مجبور به یافتن شغلی پاره وقت برای پوشش هزینه های زندگی می شود، به طور تصادفی در نقش مدیر آموزشی برای LIPxLIP، یک گروه ایدل مرد رو به رشد که از دو یوجیرو سامیا و آیزو شیباساکی تشکیل شده است، می‌شود. زندگی هیوری وقتی متوجه می‌شود که همکلاسی‌های او هستند، تغییری عجیب پیدا می‌کند و زندگی آرام مدرسه‌ای او در حال فروپاشی است! هیوری به‌عنوان مدیر در حال آموزش، باید همه چیز را به کار ببندد تا بین درس‌هایش، آموزش‌هایش و مشاجره‌های مداوم بین دو آیدل‌اش تعادل برقرار کند تا LIPxLIP را به گروهی بزرگ تبدیل کند!

۶. Death Note

اگر خود را مجذوب تاریکی آکوا و تمایل او به شیرجه رفتن سر در جهت دستکاری دیگران برای رسیدن به هدف خود دیدید، به همان اندازه به سمت لایت یاگامی کشیده خواهید شد. اگرچه Death Note ممکن است انیمه قدیمی‌تری در لیست ما باشد، اما مانند همیشه جذاب است و اگر هنوز سریال را تماشا نکرده‌اید، واقعا به شما حسودی می‌کنم.

لایت یاگامی ۱۷ ساله با شینیگامی سادیستی، ریوک، عقیده دارد که دنیا پوسیده است. هنگامی که ریوک “به طور تصادفی” Death Note خود را در قلمرو انسانی پشت سر می گذارد، لایت یاگامی آن را پیدا می کند و اولین قانون بدنام Death Note را می خواند: “انسانی که نامش در این یادداشت نوشته شده است، باید بمیرد.” لایت که از آنچه او یک شوخی می پندارد حیران شده است، نام یک جنایتکار را می نویسد – و اولین قتل خود را انجام می دهد. لایت یاگامی که به سرعت در مورد قدرت جدید خود در مورد زندگی و مرگ وسواس پیدا می کند، مجرمان بیشتری را می کشد و آنها را که “ناشایست” برای زندگی در جهان می داند. اما موج ناگهانی قتل‌ها توجه رئیس پلیس محلی – پدر لایت – و کارآگاه نابغه مرموز را به خود جلب می‌کند.

با توجه به اینترنت که اکنون درگیر قاتل مرموزی است که آنها آن را «کیرا» نامیده‌اند، لایت و ال وارد یک بازی تاکتیکی جنگ روانی می‌شوند و هرکدام سعی می‌کنند دیگری را فاش کنند در حالی که لایت در حال ایجاد نظم جدید جهانی خود است – همه اینها در عین حال اجتناب از طناب دور گردن خودش می چرخد.

۵. Puella Magi Madoka Magica

ساده‌ترین راه برای توصیف جذابیت پشت سریال رنگارنگ Puella Magi Madoka Magica، این است که نویسنده سریال Gen Urobuchi، در میان طرفدارانش یک نام مستعار دارد: ژنرال “Urbobutcher”. بله، نویسنده تاریک و بدنام Psycho-Pass و Fate/Zero سریالی با الهام از Sailor Moon ساخت که کابوس خالص است! کیوبی اسرارآمیز به دختران مدرسه راهنمایی پیشنهادی فریبنده می دهد: او می تواند یک آرزو را برآورده کند، هر چقدر هم که بزرگ باشد، و در ازای آن، آنها تبدیل به دخترانی جادویی می شوند که قدرت کافی برای تحقق رویاهای خود دارند. با این حال، پس از تبدیل شدن به یک دختر جادویی، هر دختر مجبور می شود جادوگران هیولایی را که در سایه های جهان زندگی می کنند شکار کند – و عواقب وحشتناک پیمان خود با کیوبی را در نظر بگیرد.

Puella Magi Madoka Magica که بی امان تاریک و ناامید است، خیانت به تمام انتظارات شما (و مرگ انیمه دوران کودکی شما) است، با پوشش نقره ای امید و دوستی که حتی از خود مرگ نیز فراتر می رود. یک توصیه عالی برای کسانی که طعمه و تغییر بازاریابی Oshi no Ko را دوست دارند و می خواهند رنج عاطفی بیشتری را تحمل کنند.

۴. No Game No Life

Oshi no Ko یک رابطه خواهر و برادر زیبا به ما داد که فقط کمی به یک عقده دلبستگی محدود می شود (این بچه ها بالاخره تربیت آسیب زا داشتند!) و No Game No Life یک زوج قدرتمند خواهر و برادر شایان ستایش را در قالب سورا و شیرو به ارمغان می آورد. تیم گیمر افسانه ای BLANK، گیمرهای با استعداد مشهوری که در همه چیز از شطرنج گرفته تا MMORPG مهارت دارند، در واقع دو خواهر و برادر بسیار نزدیک به هم هستند که دائماً به دنبال سخت ترین معما برای حل هستند. وقتی خدای بازی‌ها آنها را به دنیای دیگری دعوت می‌کند، سورا و شیرو به تنها راهی که می‌دانند یعنی بازی کردن، نام نیک نوع بشر را بازگردانند!

No Game No Life با سبک بصری منحصربه‌فرد و برخی کمدی‌های خنده‌دار، عمدتاً حال و هوای خواهر و برادر سالمی را ارائه می‌کند که با روحیه رقابتی در دنیایی فانتزی ترکیب می‌شود که جهان‌سازی خارق‌العاده را در پیک بیرون می‌زند.

۳. Perfect Blue

علیرغم انتشار در سال ۱۹۹۷، پرفکت بلو شبیه طرحی است که Oshi no Ko را به یک برداشت واقعی و ترسناک از فرهنگ ایدل‌ها تبدیل می‌کند. گروه آیدل جی پاپ CHAM! بسیار معروف شده، اما یکی از اعضای آن میما کیریگو، برای دنبال کردن بازیگری، گروه را ترک می‌کند. در حالی که تصمیم او با واکنش متفاوت طرفدارانش روبرو شد، او امیدوار است که آنها همچنان از او حمایت کنند. اما از آنجایی که حرفه جدید او به عنوان یک بازیگر به طور فزاینده ای خواستار می شود، زندگی او به سمت بدتر شدن می رود. با یک وب‌سایت ناشناس که زندگی او را با جزئیات پیچیده جعل می‌کند، و یک طرفدار وسواسی او را تعقیب می‌کند، هر تحول نگران‌کننده‌ای شروع می‌شود تا زمانی که نمی‌تواند واقعیت را از فانتزی تشخیص دهد. اگر از لحظات بسیار تاریک Oshi no Ko خوشتان می‌آید، پس به Perfect Blue پرآشوب و آزاردهنده بپردازید.

۲. A3! Spring & Summer

یکی دیگر از بازی‌های موبایلی که تبدیل به انیمه شد، بازی اصلی، بازیکن را مسئول مدیریت Mankai Company قرار داد – یک شرکت تئاتر که به چهار گروه تقسیم می‌شود که نام‌های آن فصل‌ها نامگذاری شده است. A3! بهار و تابستان این طرح را دنبال می کند، زیرا ایزومی تاچیبانا مدیر جدید هر چهار گروه می شود تا از ورشکستگی و انحلال قریب الوقوع شرکت Mankai جلوگیری کند.

ایزومی در حالی که یک کار بزرگ در پیش دارد، با «گروه بهار» شروع می‌کند و در آنجا ساکویا ساکوما، دانش‌آموز دبیرستانی مشتاق را جمع می‌کند. ماسومی اوسوی، پسر شیفته ایزومی. تسوزورو میناگی، نمایشنامه نویس مشتاق؛ ایتارو چیگازاکی، یک کارمند اداری بالغ؛ و سیترون، یک خارجی دوستانه. با کمترین تجربه بازیگری در میان آنها، ایزومی باید این پسران را به شکلی درآورد تا شرکت Mankai را به شکوه سابق خود بازگرداند!

۱. The Saga of Tanya the Evil

انیمه Oshi no Ko عنصر غافلگیر کننده ای دارد که به ندرت در درام برش از زندگی دیده می‌شود – تناسخ. آکوا و روبی ممکن است زندگی قبلی خود را داشته باشند، اما برخلاف اکثر مانگا یا انیمه ها، آنها به دنیای فانتزی از پنجره های آمار JRPG و الف هایی با لباس های ناچیز فرستاده نمی شوند. متأسفانه (و نسبتاً عجیب)، Oshi no Ko یکی از معدود سریال‌هایی است که به تناسخ در دنیای مدرن می‌پردازد – اگرچه ما یک مسابقه بسیار نزدیک را می‌شناسیم.

انیمه The Saga of Tanya the Evil در یک جنگ جهانی اول متناوب اتفاق می‌افتد، جایی که قدرت‌های آشنای جهانی درگیر نبردهای تلخ و خونینی هستند. دختری یازده ساله را به میدان نبرد تاریک، جایی که گلوله ها پرواز می کنند و گلوله های توپخانه رعد و برق می زند، پا می گذارد – تناسخ یک تاجر ملحد که پس از کشته شدن توسط یک کارمند سابق کینه توز جان خود را از دست داد. در لحظاتی قبل از مرگش، قهرمان ما با «خدا» ملاقات کرد – و شجاعانه آن قدرت آسمانی را محکوم کرد. در مجازات، او به عنوان یک دختر کوچک در یک جهان متناوب جهنمی دوباره متولد شد.

اما تانیا بدون دعوا نمی‌گذرد – حتی اگر تمام دنیا علیه او باشد. او که دارای یک شهوت یک‌جانبه برای قدرت است، در ارتش این دنیا قد علم می‌کند، با کمک تمایل طبیعی او به جادوگری که این جنگ جهانی را به سمت مخاطرات بالاتری سوق داده است. در طول راه، او دست‌هایش را خونی می‌کند و نام «شیطان راین» را می‌پذیرد، زیرا سوء استفاده‌هایش دشمن و متحد را به‌طور یکسان ترسانده است.

این لیست ده‌تایی پیشنهادات ما بودند اگر به انیمه Oshi no Ko علاقه داشتید و وابسته به سلیقه شما و ژانر موردعلاقه شما این لیست متغیر است؛ پس نظرات خود را با ما در اشتراک بگذارید!

3.5 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا