ابرشرور های باهوش

لیستی از ابرشرور های باهوش دنیای انیمه!

قدرت فریب کدام یک بیشتر است؟

ابرشرور های باهوش انیمه، یکی از مهم‌ترین عناصر داستانی‌ هستند که به انیمه‌ها بافت زیبایی می‌بخشند، در این لیست ما به معرفی باهوش‌ترین آنها می‌پردازیم! بهترین ویلن‌های دنیای انیمه در مرحله اول به هیچ قدرت خاصی برای خرابکاری نیاز ندارند، بسیار از آنها فقط با استفاده از هوش و توانایی خود در دستکاری روانی می‌توانند به هر هدفی که می‌خواهند برسند. چه در پشت پرده داستان باشند چه درست جلوی چشم قهرمان داستان، اینطور ابر شرور‌ها می‌توانند هر شخصی را به هر نحوی که می‌خواهند دستکاری روانی کنند تا اوضاع بر طبق خواسته‌های آنها پیش برود. 

این شخصیت‌ها باعث می‌شوند بینندگان به وضوح بفهمند که چرا این ویلن‌ها برای مدت طولانی توانسته به اعمال خود ادامه دهند و گاهی اوقات بیشتر از عمر قهرمانان زنده بمانند! آنها نه تنها باهوش هستند، بلکه کاریزماتیک و متقاعد کننده هم هستند و دقیقاً می‌دانند که چه چیزی باعث می‌شود دیگران آنها را امن بدانند؛ اغلب، از بقیه مسن‌تر هستند و درک بهتری از دنیایی که در آن زندگی می‌کنند دارند و از آن به نفع خود استفاده می‌کنند. در این لیست دوازده‌تایی به معرفی باهوش‌ترین و کاریزماتیک‌ترین شخصیت‌های انیمه می پردازیم؛ پس با رسانه سرگرمی در معرفی ابرشرور های باهوش همراه باشید:

۱۲. تویچیرو سوزوکی (Toichirou Suzuki) از انیمه موب سایکو ۱۰۰ (Mob Psycho 100)

تویچیرو رئیس Claw در بیشتر دو فصل اول به عنوان ابر شرور اصلی انیمه Mob Psycho 100 معرفی شد، و با توجه به برخی از اقدامات او درک دلیل آن دشوار نیست. توئیچیرو با توجه به نیاز ذاتی مردم به احساس خاص بودن، فرقه‌ایی را با هدف تسلط بر جهان ایجاد کرد. درست مانند هر رهبر فرقه ای خوب، تویچیرو از نیروی اراده خود استفاده می‌کند تا مردم را به دام بیاندازد و آنها را به اراده خود گمراه کند. نمونه بارز این موضوع، Serizawa همیشه مضطرب است. تویچیرو از اضطراب Serizawa استفاده کرد تا او را برای پیوستن به تلاش او برای تسلط بر جهان استفاده کند. اگر موب او را از بین نمی‌برد توئیچیرو ممکن بود با قدرت و حیله گری خود در لیست ابرشرور های باهوش دنیا، در صدر جدول قرار بگیرد.

۱۱. سوسوکه آیزن (Sōsuke Aizen) از انیمه بلیچ (Bleach)

آیزن به عنوان یک قهرمان مهربان و نجیب Soul Society معرفی می‌شود که در تلاش برای تحقیق در مورد فساد در سازمان به قتل می‌رسد. افشای اینکه او هم فساد و هم مرگ ساختگی‌اش را برای اهداف خود جعل کرده است، فقط آغاز تمام دروغ‌هایی است که بین او رفقای سابقش را به هم می‌زند. بجز خارج از مهارت‌های فوق العاده اش در نبرد، او استعداد زیبایی در سخنرانی‌ها دارد که مخالفانش را بیش از حد عصبانی می‌کند یا روحیه‌اشان را تضعیف می‌کند. همچنین توهم زانپاکوتوی او کاملاً برای دستکاری روانی مناسب است و او را به دردسر عظیمی برای مبارزه تبدیل می‌کند. تاکتیک‌های مورد علاقه او عبارتند از فریب دادن مخالفانش برای حمله به متحدانشان، فکر کردن که آنها او هستند و به آنها اجازه می دهد باور کنند که ضربه مهلکی خورده اند تا محافظان خود را نابود کنند. هوش و غرور آیزن ممکن است نقطه ضعف او باشند، اما تا مقدار زیادی شرایط را برای او هموار می‌کنند و او را به یکی از تواناترین و ابرشرور های باهوش دنیای انیمه تبدیل می‌کنند.

۱۰. ناراکو (Naraku) از انیمه اینویاشا (Inuyasha)

ناراکو که یک عنکبوت عظیم است و از آن دسته شروری است که به ندرت با قهرمانان رودررو روبرو می‌شود. او معمولاً ترجیح می‌دهد عوامل خود را به دنبال آن‌ها بفرستد، و حتی در نبرد واقعی هم معمولا خود را درگیر نمی‌کند. با این حال، این بدان معنا نیست که او راهی برای شکستن دشمنانش ندارد. وقتی ناراکو دهانش را باز می کند، همه پیوندهای عشق و اعتماد ناگهان به خطر می‌افتد. درک پیچیده او از روابط انسانی به جای اینکه او را دلسوز کند، فقط او را در فاسد کردن افراد خوب و برانگیختن دوستان علیه یکدیگر ماهرتر می‌کند.

۹. زتسوی سیاه (Black Zetsu) از انیمه ناروتو (Naruto)

انیمه ناروتو هیچ کمبودی در تعدد ابرشرور های باهوش ندارد. اغلب، آنها را می توان در حالی یافت که سعی می‌کنند در بخش دسیسه های شیطانی پوز یک‌دیگر را به زمین بزنند. اما در آرک‌های پایانی، یک اسطوره نشان داده می‌شود که تمام رویدادهای سری با طراحی او اتفاق افتاده است – زتسوی سیاه! زتسو برای کل شیپودن در پس‌زمینه بوده است، منشا و مقاصد واقعی او نامشخص است. او آنقدر باهوش است که تا آخرین ثانیه وانمود کند که خدمتکار بی فکر دیگر تبهکاران است، زمانی که زمان آن است که به همه آنها خنجر بزند و نقشه واقعی خود را شروع کند. او از زمان Sage of Six Paths وقایع را دستکاری کرده است تا از احیای ارباب واقعی خود، Kaguya اطمینان حاصل کند، از اینکه پسران Sage را علیه یکدیگر قرار دهد تا دشمنی بین فرزندان آنها را زنده نگه دارد.

۸. ایزایا اوریهارا (Izaya Orihara) از انیمه دورورو (Durarara)

ایزایا بهترین کارگزار اطلاعات ایکبوکورو است و کاری که انجام می دهد را دوست دارد. دانشی که او در مورد همه رنگارنگ ترین و فاسدترین چهره های منطقه جمع آوری می‌کند به او اجازه می‌دهد تا آنها را به دلخواه خود در برابر یکدیگر قرار دهد. او تقریباً هرگز خودش درگیر این عمل نمی‌شود: با وجود بی‌رحمی‌اش، او از قوی‌ترین مبارز نمایش فاصله زیادی دارد و بسیار آسیب‌پذیر است. خارج از طرح‌های واقعی او، شخصیت دستکاری‌کننده ایزایا به وضوح در بازی تخته‌ای که در اپیزود «خارج از کنترل شما» بازی می‌کند، نشان داده می‌شود. این بازی اختراع خودش است که با مهره هایی از چندین بازی مختلف روی صفحه شطرنج بازی می کند که قوانین آن فقط برای او قابل درک است. هدف حتی برنده شدن نیست: در پایان بازی، ایزایا تمام تخته را به آتش می‌کشد.

۷. کیوبی (Kyubey) از انیمه Puella Magi Madoka Magica

کیوبی به عنوان یک بیگانه، دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به آنچه که به عنوان فریب، و هرچیزی که درست و غلط به حساب می‌آید، نسبت به انسان ها دارد. با این حال طرفداران مادوکا از این که او به دختران جوان آینده ای روشن را وعده می دهد وحشت زده می شوند، فقط از آنها سوء استفاده می‌کنند تا جایی که همه آنها ناگزیر در جوانی می‌میرند. کیوبی چهره‌ای دارد که خواندن آن غیرممکن است، صدایی همیشه آرام، و شکلی نرم و کوچک گربه‌سانی دارد: همه عواملی هستند که هدف‌های او را ترغیب می‌کنند تا به او اعتماد کنند. او عمیق‌ترین ناامنی‌های نوجوانان را بازی می‌کند و می‌خواهد آنها را وادار کند که معامله‌اش را بپذیرند و به دخترانی جادویی تبدیل شوند. هنگامی که او متهم می شود که عمداً از عواقب واقعی آن معامله خودداری می کند، فقط ادعا می کند که تقصیر خودشان است که چیزی را نپرسیده اند و هیچ نشانه ای از آنها ارائه نکرده است که باید بپرسند و این است که این موجود دوست داشتنی را به لیست ابرشرور های باهوش اضافه می‌کند.

۶. رن گیوکن (Ren Gyokuen) از انیمه مگی: هزارتوی جادو (Magi: The Labyrinth of Magic)

گیوکن قرن‌ها پیش خود را در رده‌های بالای کشور نظامی کو، مستقر کرد و دقیقاً می‌دانست برای ایجاد هرج و مرج در سراسر جهان به کجا برود. او که هر چند دهه یک بار با جابجایی روح خود در بدن فرزندانش زنده ماند، به تاج و تخت رسید و از ارتش کو و فرقه جادوگران خود برای پیشبرد برنامه های خود برای آخرالزمان استفاده کرد. او نیازی به کنترل همه افراد در امپراتوری برای رسیدن به آنچه می خواهد ندارد: فقط خانواده سلطنتی. او برای ماندن در قدرت، شوهر و پسران بزرگش را به قتل می رساند و برادرزاده هایش را در موقعیتی قرار می دهد که نمی توانند او را بدون آسیب رساندن به امپراتوری خلع کنند. یکی از اشتباهات گیوکن این است که این تصمیم را دست کم می‌گیرد که پسرش هاکوریو و مجوس ربوده شده اش جودال، باید او را مجبور کنند تا برای کاری که در یکی از بهترین نقشه های انتقام جویی انجام داد، بپردازند.

۵. یوهان لیبرت (Johan Liebert) از انیمه هیولا (Monster)

دقیقاً مشخص است که یوهان چگونه موفق می شود همه کسانی را که با او در تماس هستند وادار کند تا با ساز او برقصند. چه آزمایشی که روی او و خواهرش نینا در دوران کودکی انجام شده باشد یا جنبه شوم ذات خود یوهان، بسیار موثر است. تنها کاری که یوهان باید انجام دهد این است که دهانش را باز کند و دقیقاً همان چیزی را که شخص می‌خواهد می‌گوید.او بدون هیچ تلاشی به فرقه‌ای در اطراف خود فرمان می‌دهد، کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که فقط با صحبت کردن با آنها برای او بمیرند، و یک الکلی بهبود یافته را برای سرگرمی خود به اعتیاد خود بازمی‌گرداند. ویژگی‌های غیرانسانی او به او اجازه می‌دهد تا حتی از دست بازرسان نابغه نیز از ردیابی بگریزد و سرزنش جنایات خود را به افراد بی‌گناه منتقل کند.

۴. ماکیما (Makima)‌ از انیمه مرد اره‌ای (Chainsaw Man)

یکی از جدیدترین افرادی که به لیست ابرشرور های باهوش و فریب دهنده اضافه شده است، ماکیما از انیمه مرد اره‌ای بوده که حتی یک ذره از قدرتی که در اداره امنیت عمومی شیطان شکارچیان به او می‌دهد، هدر نمی‌دهد. لحظه ای که دنجی را ملاقات می‌کند، بلافاصله می فهمد که فرمان دادن و در دست گرفتن وفاداری او چقدر آسان است. دنجی نه تنها به غذا و امنیت، بلکه به ارتباط و راحتی انسانی نیز هم نیاز دارد و ماکیما از این خواسته ها برای نگه داشتن او در مشت خود استفاده می‌کند. با این حال، دنجی تنها کسی نیست که او در مشت خود نگه می‌دارد. ماکیما از داشتن هر چیزی خارج از کنترل خود متنفر است و تمام تلاش خود را می‌کند تا هرکسی را که می تواند زیر دست خود نگه دارد. او به دروغگویی آشکار علاقه ای ندارد، اما فریب را از طریق دادن اطلاعات بسیار محدود یا پاسخ های مبهم به سوالات مستقیم ترجیح می‌دهد.

۳. پدر (Father) از انیمه کیمیاگر تمام فلزی: پیوند برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

پدر خیلی قبل از آمستریس وجود داشت – در واقع در شکل دادن به کشور نقش داشت – و مدتهاست که هر حرکتی را که دولت انجام می‌داد کنترل می‌کرد. او از سایه ها نقشه می کشد در حالی که فرزندان خود را برای انجام قصد خود، از عمل به عنوان دیکتاتورهای دست نشانده گرفته تا ارتکاب قتل هایی که جرقه جنگ های نسل کشی می‌کند، می‌فرستد. حتی کیمیاگری آمستری نیز چیزی جز ابزاری در دستان او نیست: نه تنها آن را به امید فداکاری به آمستریس داد، بلکه چون از او آمده است، اگر زمانی علیه او استفاده شود، می تواند آن را خاموش کند. خاستگاه او همچنین حول محور دستکاری ون هوهنهایم، که در آن زمان برده بی نام و نشان پادشاهی خشایارشا بود، برای رهایی او از قمقمه‌اش است. او از این دوستی استفاده می کند تا به گوش پادشاه خشایارشا برسد و او را فریب دهد تا کل کشور را نابود کند تا بتواند بدن انسان را به دست آورد. انجام همین کار با آمستریس تلاش او برای رسیدن به خدایی واقعی است.

۲. دیو براندو (Dio Brando) از انیمه ماجراجویی عجیب جوجو (JoJo’s Bizarre Adventure)

دیو به قدری نمادین است که مسلماً بیش از هر ستاره واقعی ماجراجویی عجیب جوجو به غیر از جوتارو قابل تشخیص است. این وضعیت آیکون نیز به خوبی به دست آمده است، زیرا دیو در هر عملی که انجام می‌دهد، شر را از خود بروز می‌دهد. این گواهی بر کاریزما و توانایی دیو در دستکاری دیگران است که او حتی توانسته بود در وهله اول به چنین مرد قدرتمندی تبدیل شود. دسترسی به ماسک سنگی برای تبدیل شدن به یک خون آشام، زنده ماندن از سر بریدن، و سپس تشکیل یک پیروان فرقه مانند پس از یک قرن دوری، تنها باعث می شود که دیو چقدر مصمم به قدرت باشد. این واقعیت که اقدامات دیو در قسمت ۳ هنوز هم پیامدهای زیادی برای سریال تا قسمت ۶ دارد، فقط ثابت می کند که دیو به بالای لیست ابرشرور های باهوش تعلق دارد.

۱. لایت یاگامی (Light Yagami) از انیمه دفترچه مرگ (Death Note)

لایت از انیمه دفترچه مرگ مطمئناً خود را یک شرور نمی‌داند، اما او همه مسائل را مانند سایر شرورهای نوع خود بررسی می‌کند. او در تمام زندگی خود تلاش کرده است تا تصویر یک دانشجوی نمونه و شهروندی را که ارائه می‌کند کامل کند تا عقده و کینه شدید خدایش را از دنیایی که او را فاسد و پست‌تر از خود می‌داند پنهان کند. او می داند که مردم از او چه انتظاری دارند و به طرز وحشتناکی در پیش بینی آنچه دیگران انجام خواهند داد خوب است.L خیلی سریع ثابت می کند که او چیزی بیش از یک همتای لایت است و نسبتاً خودش را دستکاری می کند. اما لایت همچنان موفق می‌شود سرش را بالای آب نگه دارد و به تیم تحقیقاتی که او را شکار می‌کنند نفوذ می‌کند. او حتی می‌خواهد خودش را در موقعیت بدی قرار دهد تا سوء ظن را از خودش منحرف کند، و اعتماد داشته باشد که میسا و شینیگامی‌شان را به اندازه‌ای در مشت خود داشت که حتی زمانی که خاطراتش را از دست داده است، کارهای مورد نیاز او را انجام دهند.

باهوش ترین شرورهای انیمه همگی گواه زنده‌ای هستند که در رقابت بین مغزها در مقابل قدرت‌ها، مغزها اغلب برنده می‌شوند. به نظر شما کدام ویلن باید در این لیست حضور داشته باشد؟ برای ما بنویسید!

4.4 31 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

36 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا