برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
معرفی انیمه مرد اره ای | Chainsaw Man
1%
  • 0/10

معرفی انیمه مرد اره ای | Chainsaw Man

دنجی و آرزوهایش...

معرفی انیمه مرد اره ای | Chainsaw Man ۲۴ ۰۷ آذر ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه مرد اره ای یکی از جدیدترین و بهترین انیمه‌ های منتشر شده توسط استودیو ماپا است و توجه طرفداران این ژانر را شدیدا به خود جلب کرده است. 

انیمه مرد اره برقی ساخته جدید تاتسوکی فوجیموتو (Tatsuki Fujimoto) بالاخره اواخر امسال منتشر شد و طرفداران از شروع آن به شدت هیجان زده هستند. بعد از اینکه قسمت اول مانگا موفقیت چشمگیری داشت، طرفداران بی‌صبرانه منتظر دریافت انیمه اقتباسی این اثر بودند که به لطف استویو ماپا این رویا به حقیقت تبدیل شد. مانگا Chainsaw Man مرد اره برقی یا مرد اره ای که در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار شروع به کار کرد، به سرعت در بین خوانندگان مانگا محبوب شد و از آن زمان تاکنون نه تنها محبوبیت خود را افزایش داده است بلکه موفق شد تا انیمه اختصاصی خود را نیز دریافت کند. شایعات ساخت اقتباس انیمه مرد اره ای از مدت‌ها پیش آغاز شده بود، با این حال، طرفداران نزدیک به چهار سال را سپری کردند تا این انیمه در نهایت منتشر شد.

همانطور که مانگا این اثر در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید، فوجیموتو در نهایت برنامه‌های خود را برای کار روی قسمت دوم مانگا را نیز اعلام کرد که طبق گفته‌ها تولید آن از اواخر امسال آغاز خواهد شد. همان زمان با انتشار این خبر خوب، طرفداران در نهایت خبر ساخته شدن اقتباس انیمه Chainsaw Man توسط Studio MAPPA را نیز دریافت کردند که پاییز امسال اولین قسمت آن منتشر شد و تا به امروز ۷ قسمت از آن منتشر شده است. با توجه به محبوبیت مانگا Chainsaw Man می‌تواند یکی از بزرگترین انیمه‌های امسال باشد که تا امروز هم به محبوبویت بسیار زیادی دست یافته است. پس از سال‌ها انتظار، اقتباس انیمه‌ای اجتناب‌ناپذیر از یکی از درخشان‌ترین داستان‌های موجود منتشر شد تا باری دیگر یک انیمه جذاب نام خود را برای همیشه در قلب و ذهن طرفداران ماندگار کند.

خلاصه داستان انیمه مرد اره ای 

مرد اره ای داستان پسر نوجوانی به نام دنجی (Denji) را دنبال می‌کند که به نظر می‌رسد ورشکسته و به شدت بدهکار است. همراه با او، پوچیتا، شیطان کوچک اره برقی، به عنوان حیوان خانگی او در کنار دنجی زندگی کرده و با او کار می‌کند. دنجی به عنوان یک شکارچی شیطان برای یک باند مافیا و اعضای یاکوزا کار می‌کند و بدون شک شرح کار او کاملاً واضح است. در دنیای انسان‌ها شیاطینی وجود دارند که برای زندگی مردم خطر و دردس ر ایجاد کرده و باید ازبین بروند. پس طبیعتا برای فردی با شرایط دنجی تبدیل شدن به یک شکارچی شیطان یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد است، اگرچه این امر مستلزم آن است که او زندگی خود را همواره در این راه به خطر بیندازند. با این وجود، برای دنجی که به سختی می‌تواند برای خود غذا تهیه کرده و بخورد و به زنده ماندن فکر کند، انتخاب این شغل چندان هم کار سختی نخواهد بود. علاوه بر این موضوعات متاسفانه بدهی‌های او به یاکوزا بسیار زیاد است و این بدهی بخش بزرگی از درآمد او را از بین می‌برد. حیوان خانگی دنجی، پوچیتا، شیطانی است که دجی یکبار جان او را نجات داده و با انجام این کار، نه تنها ارتباط عمیقی بین آن دو شکل گرفته بلکه دنجی از پوچیتا درخواست کرد تا او نیز در صورت نیاز همین کار را برای دنجی انجام دهد. 

مدت کوتاهی پس از آشنایی این دو، دنجی خود را غرق در مشکل مشابهی می‌بیند، زمانی که افرادی که برای آن‌ها کار می‌کرد توسط یک شیطان زامبی تسخیر شده و به او حمله می‌کنند. پوچیتا نیز پس از دیدن مرگ دنجی توسط اکوزای زامبی طبق قولی که به دنجی داده و دینی که به او داشت قلب خود را به او می‌ٔهد و دنجی این گونه از مرگ به زندگی بازمی‌گردد. با این تفاوت که اکنون به یک اهریمن و به مرد اره ای تبدیل شده است.پوچیتا در ازای قلب خود و کاری که برای دنجی انجام داده است از او میخواد تا صادقانه برای رویا‌ها و آرزوهای خود تلاش کند زیرا تنها چیزی که پویچیتا می‌خواهد این است که دنجی را در حالی ببیند که در رویاهای خود زندگی می‌کند. پس از این حادثه زندگی دنجی زیر و رو می‌شود زیرا او در نهایت به اندازه کافی قوی است تا بتواند رویای زندگی بهتری را برای خود داشته باشد و از طرفی هم با مرگ یاکوزای بزرگ از شر بدهی که به او داشته خلاص شده است. پس از آنکه مامورین سازمان شیطان کشی قانونی او را سر صحنه مرگ یاکوزا پیدا می کنند با خود به سازمان شیطان کشی برده و تصمیم می‌گیرند تا به جای اعدام او از توانایی های مرد‌ اره‌ای در راه محقق شدن اهداف سازمان و کشتن شیاطین بزرگ و قوی استفاده کنند؛ در عوض نیز به دنجی قول یک زندکی عادی و بهتر را می‌دهند. 

مرد اره‌ای شخصیت‌های بسیار جالبی را در معرض تماشا می‌گذارد و فوجیموتو در همان ابتدا به طرفدارن خود این اطمینان را داد که شخصیت‌های دوست داشتنی مانگا را به انیمه هم بیاورد و برای هرکدام از صداپیشه‌‌هایی خوش صدا و موفق استفاه کند. البته، همراه با دنجی، پوچیتا، شیطان اره برقی حیوان خانگی او نیز در انیمه حاضر شد و بدون اغراق به یکی از محبوب ترین شخصیت‌های این اثر تبدیل شد. طرفداران در همان قسمت‌‌های ابتدایی مجموعه با ماکیما، یک شکارچی شیطان از سازمان امنیت ملی آشنا می‌شوند، شخصیتی که نقش مهمی در زندگی دنجی بازی می‌کند و به او پیشنهاد کار داده و جان او را نجات می‌دهد، اگرچه اغلب اوقات با او به عنوان یک حیوان خانگی رفتار می‌کند و انگیزه‌ او از کمک به دنجی هنوز مشخص نیست. 

شخصیت‌های انیمه مرد اره ای 

در انیمه مذکور شخصیت‌ های بسیار زیاد و جالبی وجود داد که هر کدام داستان و پیشینه مرموز خود را داشته و در قلب طرفداران این انیمه خانه کرده‌‌اند. علاوه‌بر دنجی، پوچیتا و ماکیما شخصیت‌‌های مهم دیگری نیز در این اثر حضور دارند که در کنار یکدیگر مانند یک پازل عمل کرده و ماجراهای سرگرم‌کننده‌ای را خلق می‌کنند. این انیمه از گرافیک، شخصیت پردازی، موسیقی و داستان منحصر به فردی بهره می‌برد که می‌تواند مجموعه مذکور را به محبوب ترین و بهترین اثر سال هم تبدیل کند. 

شخصیت‌هایی که گاها کاملا برخلاف یکدگیر فکر می‌کنند اما با این حال با یکدیگر کنار آمده و حتی در کنار هم زندگی می‌کنند. شخصیت‌‌هایی که سختی‌های زیادی را در زندگی متحمل شده‌اند و اکنون در کنار یکدیگر تلاش می‌کنند تا به یک خانواده تبدیل شده و زندگی بهتری را تجربه کنند، شاید که زخم‌های پیشین کمی التیام یافته و آن‌ها نیز طعم خوشحالی و خوشبختی را نیز بچشند. 

دنجی | Denji

صدا پیشه: تویا کیکونوسوکی | Toya, Kikunosuke

مرد اره‌ای و شیطان او 

متاسفانه به عنوان یک پسر نوجوان، نه تنها دنجی (Denji) بدهی‌های پدرش را از یاکوزا به ارث می‌برد بلکه نه خانه‌ای دارد که در آن بماند و نه مادری که از او مراقبت کند. پس از ملاقات با پوچیتا، او تبدیل به یک شکارچی شیطان برای یاکوزاها می‌شود تا بدهی خود را پاک کند و اینگونه زنده بماند. پس از اینکه دنجی توسط یاکوزاها که تحت کنترل یک شیطان زامبی‌گونه بودند مورد خیانت و قتل قرار می‌گیرد، پوچیتا با تبدیل شدن به قلب او، دنجی را به زندگی بازمی‌گرداند. دنجی اکنون این توانایی را دارد تا با کشیدن بند روی سینه خود به یک دورگه شیطان و انسان تبدیل شود. دنجی در فرم مرد اره‌ای خود به مردی تبدیل می‌شود که از پیشانی و دو بازوی او اره برقی بیرون زده و به شدت کشنده و قوی است. پس از آشنایی با ماکیما، او تبدیل به یک شکارچی شیطان که برای سازمان امنیت عمومی کار می‌کند شد و زندگی او مسیر تازه‌ای را در پیش گرفت.

زندگی عادی دنجی به عنوان یک نوجوان با بی‌رحمی از او گرفته می‌شود و چیزی جز یک بدهی عظیم پدر مرده‌اش که طبق گفته‌های یاکوزا خودکشی کرده باقی نمی‌ماند. تنها همراه او حیوان خانگی‌اش، شیطان اره برقی پوچیتا است که با او شیاطینی را که یاکوزا مشخص کرده می‌کشد و عمده پولی که از کشتن آنها به دست می‌‌آید متاسفانه به جیب یاکوزا می‌رود. تنها کاری که دنجی می‌تواند انجام دهد این است که رویای یک زندگی خوب و ساده داشته باشد؛ زندگی با غذاهای خوشمزه و یک دوست دختر زیبا در کنارش. دیدن این موضوع که رویای بزرگ دنجی خوردن مربا به همراه نان برای صبحانه است قلب هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد. اما خیانت حریصانه یاکوزا منجر به مرگ بی‌رحمانه و نابهنگام دنجی می‌شود و تمام امید به دستیابی او به خوشبختی را از بین می‌برد. با این حال نکته جالب این است که نقشه یاکوزای زامبی برای کشتن دنجی منجر به مرگ خود او شده و زندگی دنجی را متحول می‌کند. 

با این حال یک قرارداد قدیمی به پوچیتا اجازه می‌دهد تا با دنجی متوفی ادغام شده و قدرت‌های شیطانی جالب توجهی به او بدهد و او را به هایبردی تبدیل کند که می تواند اعضای بدنش را به اره برقی تبدیل کند. از آنجایی که توانایی‌های جدید دنجی خطر قابل‌توجهی برای جامعه به همراه دارد، ماکیما، شکارچی نخبه اداره امنیت عمومی، پسر از مرگ برگشته را استخدام کرده و به او اجازه می‌دهد تا زمانی که از دستور او اطاعت می‌کند، زنده بماند. دنجی که با توجه به شرایط سخت خود و زندگی دردناکی که تجربه کرده است، درک درستی از زندگی واقعی ندارد، در ابتدای مسیر خود اهداف بزرگی رو دنبال نمی‌کند و به دنبال ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین خواسته‌های هر انسانی است. 

ماکیما | Makima

صدا پیشه : توموری کوسونوکی | Kusunoki, Tomori 

رهبر مرموز شکارچی‌ها

ماکیما (Makima) زنی زیباست که به نظر می‌رسد در اواسط دوران بیست سالگی خود قرار دارد. او موهای قرمز رنگی دارد که معمولاً به یک طرف بافته‌ شده و با چتری‌هایی که درست تا جلوی ابروهایش می‌رسد و دو چتری بلندتر در کنار صورتش بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

چشم‌های او زرد رنگ بوده با حلقه‌های قرمز متعدد درون آن‌ها که حالت بسیار منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. ماکیما در ظاهر، زنی مهربان و خوش قلب، ملایم، اجتماعی و دوستانه به نظر می‌رسد، او تقریباً در تمام مدت با لبخند بر لب دیده شده و حتی در زمان بحران نیز آرام و با اعتماد به نفس عمل می‌کند و با لحنی حرفه‌ای با کارمندان خود صحبت می‌کند. با این حال، این تنها نمایی است که او برای تحقق هدف نهایی خود از آن استفاده می‌کند. هدفی که هنوز مشخص نیست در چه راستایی قرار دارد و این موضوع ماکیما را به دختری مرموز و کمی هم ترسناک تبدیل می کند.

ماکیما می‌تواند زنی مهربان و ساده باشد که تنها تلاش می‌کند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهد؛ همچنین می‌تواند زنی خطرناک باشد که اط اطرافیان خود برای رسیدن به اهدافش استفاده کرده و به اواطف واقعی آن‌ها اهمیتی نمی‌دهد. او همچنین می‌تواند شخصتی داشته باشد که هردو حالت را شامل شده و با راه‌های شیطانی برای اهدافی مقدس تلاش کند.

آکی هایاکاوا | Aki Hayakawa

صدا پیشه : ساگاتا شوگو | Shogo Sakata

غمگین و تنها، بی پناه در برابر تقدیر 

آکی یکی از مهم‌ترین شخصیت‌‌های انیمه مرد اره‌ ای است که در ابتدا وظیفه دارد تا دنجی را در خانه خود اسکان داده و سرپرست او در ماموریت‌‌های مختلف باشد. او پسری ساکت، محترم، غمگین و جدی است که در تمام ماموریت‌‌های خود به شدت مسئولیت‌پذیر است. اگرچه آکی در ابتدا رفتار تلخی با دنجی دارد اما رفته رفته با او مانند یکی از اعضای خانواده خود رفتار می‌کند. 

آکی به طور کلی فردی بسیار جدی، بداخلاق و ساکت به نظر می‌رسد. او زمانی که در کنار دیگر شکارچیان شیطان قرار می‌گیرد، بالغ و گاهی اوقات تا حدی با زبانی تلخ رفتار می‌کند، اما در واقع او فردی نسبتاً مهربان است. شخصیتی که بر خلاف آنچه که از خود نشان می‌دهد، تمایل دارد به راحتی به دیگران وابسته شده و از تماشای صدمه دیدن افراد به خصوص دوستان نزدیک خود متنفر است، حتی اگر این موضوع را به زبان نیاورد. بر خلاف بسیاری از همکارانش، هیمنو او را یک فرد عادی توصیف می‌کند، به این معنا که او هنوز برای کسانی که از دست رفته‌اند غصه می‌خورد و با وجود بلایی که به سرش آمده هنوز آنقدر خسته نشده است که احساساتش را به طور کلی سرکوب کند.

با وجود این موضوع، او بسیار مصمم است و انگیزه اصلی او برای کشتن شیطان تفنگ گرفتن انتقام خانواده‌اش است. با این حال، او کاملاً مایل است زندگی خود را برای نجات افراد دیگر علیرغم ترس خود از مرگ و حتی در خطر رسیدن به هدف نهایی خود به خطر بیندازد گرچه شاید هیچ یک از همکاران او متوجه این موضوع نباشند. او دوست ندارد افرادی که شغل خود را به عنوان شکارچی شیطان جدی نمی‌گیرند یا برای یک هدف سطحی و مادی مانند پول مبارزه می‌کنند در کنارش باشند. بر خلاف چهره‌ای که او از خود نشان می‌دهد، آکی می‌تواند قابل اعتماد و شدیدا مهربان باشند و تا حدی فداکاری کند که شاید هرگز تصور نمی‌کردید. 

پاور | Power

صدا پیشه: فیروز آی | Fairouz, Ai 

شیطان خون، اهریمن تنها

پاور یک شیطان و شکارچی شیطان در سازمان امنیت عمومی است که بخشی از تیم ماکیما به حساب می‌آید. او شریک کاری و دوست خوب دنجی است. آن‌ها در کنار آکی هایاکاوا یک آپارتمان مشترک دارند و ماجراهای جالبی را با یکدیگر در آن تجربه می‌‌کنند. با توجه به ان موضوع که او یک اهریمن است آداب و معاشرت را به خوبی نمی‌داند و اغلب برای فرار از مجازات شدن به دروغگویی پناه می‌برد. پاور شخصیت بسیار جالبی دارد و یکی از محبوب‌‌ترین کاراکترهای انیمه مذکور به حساب می‌آید. پاور هیچ خانواده یا دوستی به جز دنجی ندارد و تنها فرد مهم زندگی او گربه کوچکش میویی است. گربه‌ای که توسط یک شیطان بزرگ به گروگان گرفته شده و پاور حاضر است هرکاری برای نجات او انجام دهد. 

پاور با موهای بلند و زیبای خود به نحوی تحت تسخیر شیطان خون درآمده و حال او تمام وجود پاور را در اختیار دارد؛ به همین دلیل او حال به عنوان اهریمن خون به حساب می‌آيد. او به‌ عنوان یک اهریمن، چشم‌های قرمز و زردی دارد که شکل ضربدری دیده می‌شوند و به شدت توجه هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند، دندان‌های تیز با نیش‌های مشخص و شاخ‌های قرمز روشن که همواره از بالای سر او بیرون زده‌اند. یک حقیقت جالب در رابطه با پاور وجود دارد که اگر پاور خون زیادی بنوشد، شاخ‌هایش بزرگ‌تر و منحنی‌تر می‌شوند و جفت‌های شاخ اضافی از کناره‌های سرش جوانه خواهد زد. پاور معمولاً پیراهن، کراوات و شلوارهای استاندارد مورد تایید شکارچیان شیاطین سازمان امنیت عمومی را می‌پوشد و استایل جذاب و منحصر به فرد خود را دارد. او تقریبا همیشه ژاکتش را تا نیمه از بدنش آویزان می‌پوشد که ظاهری جالب و غیر معمول به او می‌دهد.

پوچیتا | Pochita

صدا پیشه: ایزاوا شیوئوری | Izawa, Shiori 

شیطان اره برقی، قلب تپنده!

پوچیتا در حقیقت همان شیطان کوچک و زیبایی است که دنجی را نجات می‌دهد و قلب خود را به او می‌دهد. روزی دنجی پوچیتا را تنها و بی‌پناه در حالی که زخمی شده و بی پناه است در جنگلی ترسناک پیدا می‌کند. دنجی و پوچیتا هردو تنها و در معرض مرگ قرار داشتند، به همین دلیل دنجی به پوچیتا اجازه می‌‌دهد تا از خون او تغذیه کرده و زنده بماند، در عوض پوچیتا نیز به بهترین دوست و تنها کسی که او در زندگی دارد تبدیل شده و در نهایت نیز جان او را پس از مبارزه با یاکوزای زامبی نجات می‌دهد. 

پوچیتا تنها یک بار با دنجی صحبت می‌کند. او لحظاتی پیش از مرگ خود در اولین و آخرین باری که با دنجی صحبت می‌کند به او می‌گوید که تنها هدف و علاقه او در زندگی این است که آرزوهای دنجی را تماشا کند و ببیند که دنجی به زندگی که همیشه آرزوی آن را داشته رسیده است. پوچیتا جان و قلب خو د را به دنجی تقدیم کرده و می‌میرد. در ازای این فداکاری دنجی زنده شده و به مرد اره‌‌ای یا اهریمینی که طی یک اتفاق نادر  یک دورگه انسان شیطان است، تبدیل می‌شود.

تریلر انیمه مرد اره‌ای 

مانگای مرد‌اره‌ای | Chainsaw Man

مانگا مرد اره ای توسط تاتسوکی فوجیموتو نوشته و مصورسازی شده‌است. انتشار مانگای این اثر هم اکنون به پایان رسیده است. انتشار این اثر از سال ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه شونن جامپ آغاز شد و تا سال جاری نیز ادامه داشت. تا کنون ۱۲ فصل از این اثر منتشر شده که داستان دنجی را تکمیل می‌کند. جالب توجه است که مانگای مرد اره ای برنده ۶۶ امین جایزه مانگای شوگاکوکان در رده شونن شده‌ است و همین مورد می تواند دلیل باشد برای تاکید سازندگان ماپا روی ساخته شدن انیمه اقتباسی این مانگای موفق. علاقه‌مندان بین المللی مانگای مرد اره‌ای می‌توانند نسخه انگلیسی این اثر را که توسط ویز مدیا منتشر شده و در وبسایت مانگا پلاس به صورت آنلاین در دسترس است را بیابند و مطالعه کنند. 

نظر شما در رابطه با انیمه مرد اره‌ای چیست؟ ایا این اثر را تماشا کرده‌اید یا قصد تماشای آن را دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments