1%
  • 0/10
مقالات جانبی انیمه

انیمه My Hero Academia: رده بندی عجیب ترین توانایی های شخصیت های این سری!

توانایی‌های عجیب و غریب!

انیمه My Hero Academia: رده بندی عجیب ترین توانایی های شخصیت های این سری!
۶ ۱۱ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه اشتراک‌گذاری

کوسه‌های انیمه My Hero Academia مدل‌های مختلف و جالبی دارند ولی بعضی از آنها جالب‌تر، قدرتمندتر و شیطانی‌تر از بقیه هستند. در انیمه My Hero Academia، کوسه‌ها (quirks) توانایی‌های خارق‌العاده‌ای هستند که مدت‌ها پیش در انسان ظاهر شده و از طریق نسل‌ها منتقل شده‌اند. با هر نسل از کاربران کوسه‌ این ویژگی‌های عجیب و غریب پیچیده‌تر می‌شدند و قدرت‌های ترکیبی مانند توانایی استفاده از آتش و یخ در یک بدن را به وجود آوردند. 

همانطور که ویژگی‌های عجیب و غریب تکامل می‌یابند، ویژگی‌های تاریک‌ و تاریک‌تری هم آشکار می‌شوند. در My Hero Academia، برخی خصلت‌ها به سادگی به افراد پس از فعال‌سازی قدرت فوق‌العاده می‌دادند، در حالی که برخی دیگر به کاربران خود نیاز داشتند تا خون دیگران را بمکند تا فعال شوند. از ویژگی‌هایی مانند کوسه دگرگونی هیمیکو توگا (Himiko Toga) تا تباهی شیگاراکی، این ویژگی‌های عجیب و غریب نشان داده‌اند که هم تجلی‌های جذاب و هم شوم پتانسیل انسانی هستند. در این مقاله رسانه سرگرمی به معرفی جالب‌ترین کوسه‌های این سری می‌پردازد، پس با ما همراه باشید:

۸. تیغه-دندان – مونفیش

مونفیش عضو سابق جوخه اقدام پیشتاز، با کوسه خود، تیغه-دندان دشمنی قدرتمند بود؛ این کوسه به مونفیش اجازه می‌دهد تا دندان های خود را به تیغه های بلندی تبدیل کند که می‌توان از آنها برای حمله استفاده کرد. مونفیش پس از تغییر شکل و بزرگ کردن دندان های خود به تیغه های بلند، می تواند با دندان های خود حرکت کند، حتی زمانی که دست ها و پاهایش بسته شده اند. شاید به دلیل کوسه‌اش یا صرفاً به دلیل ماهیت سادیستیک‌اش، مونفیش گوشت دیگران را می‌خورد و تا زمانی که بتواند گوشت دیگران را بخورد، قادر است با هرکسی کار کند. اما حتی گوشت هم تیمی هایش گاهی او را از ماموریتش پرت می‌کند.

۷. شست و شوی مغزی – هیتوشی شینسو

هیتوشی شینسو، عضو سابق U.A. دانش آموز دپارتمان عمومی دبیرستان از کلاس 1-C، مهارت خود را در جشنواره U.A نشان داد. کوسه او شست و شوي مغزي در صورت استفاده صحيح، پتانسيل فاجعه‌باري دارد. این توانایی شینسو، همانطور که از اسمش پیداست می‌تواند مردم را شست و شوی مغزی بدهد. هنگامی که کوسه او فعال می‌شود، هدف او را در حالتی قرار می‌دهد که از دستورات او اطاعت می‌کنند و زمانی که هدفی تحت تأثیر کوسه او قرار می‌گیرد، هدف در حالت بی فکری قرار گرفته که احساس می‌شود مغز آنها با مه پوشیده شده است. شینسو با کوسه خود می‌تواند قربانیانش را وادار کند بدون اینکه احساساتشان وارد بازی شوند صحبت کنند و به آنها اجازه می‌دهد از لو رفتن در آزمون دروغ سنج اجتناب کنند.

۶. شعله آبی – دابی

دابی، پسر بزرگ قهرمان شماره یک فعلی، اندیور، برای انتقام گرفتن از پدرش به دلیل بی توجهی به او، تبدیل به یک شرور شد. دابی کوسه شعله آبی از پدرش که دارای ویژگی Hellflame است، به ارث رسیده است. دابی علیرغم اینکه خصلت خود را از پدرش به ارث برده بود، نتوانست تحمل گرمای گرم را از پدرش به ارث ببرد و در عوض تحمل مادرش را در برابر دماهای سرد به ارث برد. این باعث شد که بدن او نتواند خود را با عجایب خود سازگار کند، زیرا او را می‌سوزاند. طبق گزارش‌های پزشکی، دابی قرار نیست زنده باشد و تنها چیزی که او را حفظ می‌کند دیوانگی و وسواس او برای نابود کردن پدرش است. این نشان می دهد که چگونه یک خصلت می تواند برای کاربر خود مخرب باشد و نه فقط برای اهداف کاربر.

۵. خونریزی – استین

استین قهرمان کش (Hero Killer Stain) به خاطر اعتقادات عمیق و طبیعت تشنه به خونش شناخته شده است. او تلاش می‌کند تا جامعه را از شر قهرمانان دروغین با کشتن آنها خلاص کند و شخصیت یک شر ضروری را در اختیار بگیرد. کوسه استین با عنوان خونریزی، به او اجازه می‌دهد تا با فلج کردن دشمنان، ماموریت های خود را انجام دهد. زمانی که خون قربانی خود را می لیسد، کوسه او فعال می‌شود. مدت زمان فلج بسته به گروه خونی متفاوت است، گروه خونی B موثرترین و گروه خونی O کمترین تأثیر را دارند. به عنوان یک دمدمی که تنها پس از چشیدن طعم خون قربانی خود فعال می شود، کوسه استین به سمت عجیب‌ترها رفته زیرا او (Stain) باید حتی برای استفاده از قدرت خود، خون دیگری را بچشد.

۴. تباهی – تومورا شیگاراکی

طرفداران انیمه My Hero Academia شاهد این بودند که تومورا شیگاراکی از یک شروری که فقط میخواست آلمایت را از بین ببرد به کسی تبدیل شد که هدف نابودی جامعه قهرمانان را داشت و قدرتش را دارد، تبدیل شد. کوسه تومورا شیگاراکی به عنوان یکی از عجیب‌ترین و قدرتمندترین کوسه‌های این سری شناخته شده است؛ با این حال، او همیشه از چنین قدرتی برخوردار نبود. در گذشته، کوسه شیگاراکی زمانی فعال می‌شد که از پنج انگشت خود برای لمس یک شخص یا شی استفاده می‌کرد. این کوسه به او اجازه می‌دهد تا با لمس کردن هر چیزی آن چیز را تجزیه کند پس از بیدار شدن کامل خصلت او، تأثیرات کوسه تباهی وحشتناک تر شد. هنگامی که شیگاراکی چیزی را لمس می‌کند، پوسیدگی با هر چیزی که جسم با آن تماس دارد پخش می‌شود. این توانایی به او اجازه می دهد تا شهرها را با یک لمس هموار کند و قهرمانان زیادی برای آن جان باخته اند.

۳. همه برای یکی – همه برای یکی

آنتاگونیست اصلی مجموعه My Hero Academia یک ویژگی عجیب و غریب و فاجعه‌وار قوی را دارد. کوسه او، همه برای یکی، همان نام شرور شناخته شده اوست؛ All For One به او اجازه می‌دهد کوسه‌های افراد دیگر را بدزدد و از آن‌ها به نفع خود استفاده کند و حتی کوسه‌های ربوده شده را ترکیب کند و حملات جدید و ویرانگری بسازد. این کوسه همچنین به او اجازه می‌دهد تا کوسه‌های ربوده شده را به افراد دیگر منتقل کند، و با افراد دیگر را مجبور به فعال کردن کوسه‌های خود کند.. کوسه او به این ویژگی بستگی دارد که او از دیگران می‌گیرد، و آن را تبدیل به خصلتی می کند که با جنبه تاریک تر جامعه عجیب و غریب مطابقت دارد. All For One با ویژگی‌های عجیب و غریبی که از دیگران گرفته است، می‌تواند حملات ترکیبی ویرانگر را انجام دهد و با آن‌ها، نسل‌های زیادی از قهرمانان را به وحشت انداخته است.

۲. بازگشت – اری

اری نوه رئیس سابق شیه هاسایکای است. کوسه او با نام Rewind، اگر كنترل نشود، اثرات مخربي دارد.این کوسه به اری اجازه می‌دهد تا وضعیت فیزیکی موجود زنده را معکوس کند. با آن، او می‌توانست کسی را جوان‌تر کند و حتی او را به سنین جنینی برگرداند. کای چیساکی با داشتن چنین دیدگاهی از او برای ایجاد گلوله‌های تخریب-کوسه استفاده کرد. گلوله پس از اصابت گلوله به فرد، بر عامل کوسه در آن شخص تمرکز می کند و آن را نابود می‌کند. از آنجایی که کوسه اری را فقط می‌توان بر روی موجودات زنده به کار برد تمرین آن دشوار است، زیرا سن کم و بی تجربگی اری مانع از آن می‌شود که بتواند به طور کامل این کوسه را کنترل کند.

۱. دگرگونی – هیمیکو توگا

دختر بزرگ خانواده توگا، هیمیکو توگا، همیشه به خون علاقه خاصی داشت. این احتمالاً به دلیل کوسه او با نام دگرگونی بود، این کوسه به او اجازه می‌دهد تا به هر کسی که خونش را می‌خورد تبدیل شود. پس از دگرگونی، توگا ظاهر فیزیکی فردی را که به او تبدیل شده است، در کنار صدای آنها به دست می آورد. علاوه بر این، پس از بیدار شدن کوسه او، همچنین می‌تواند از ویژگی هر کسی که به او تبدیل می‌شود استفاده کند، اگرچه محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌شود. مانند استین، کوسه توگا به خوردن خون ديگران وابسته است و خوردن یک فنجان خون به او اجازه می دهد ۱۸ ساعت تغییر شکل دهد. علیرغم سودمندی این کوسه، خوردن خون دیگری برای فعال کردن دمدمی مزاجی چیزی نیست که بسیاری با آن موافقت کنند. این باعث شده است که کوسه توگا به عنوان یکی از عجیب غریب‌ترین‌های سریال انتخاب شود.
مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments